IN DEZE KRANT 1SS& Bi I Zaterdag 21 maart Boekenweekavond in Stedelijk Museum Vanavond zin in wat anders? Sanders 11WEI loods Hulp bij belastingen Metrotunnels zichtbaar en Hoppetoren verdwijnt l Fort Drakensteijn: voor gehandicapte en niet-gehandicapte kinderen Zangkoor zoekt stemmen Schiedammers te spreken over eigen woonsituatie CAPELLE A/1) IJSSEL 1)E BOUWMARKT MET EEN VER11KNGMACI de Woonkeuzckrant 925.438 Meditatie Zen-leraar De Boodschappen Krant Escort geruild voor Mercedes Geld gezocht KARWEI fill Sanders Meubelstad Vlaardingen nu elke avond tot negen uur open! DONDERDAG 12 MAART 1998, 50e JAARGANG, Nr11 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA S waarin opgeno^e TOTALE OPLAGE: Bibliotheek als trefpunt Geen fusie PPSC/HBSS Gulle gift apotheker SCHIEDAM Bewonersvere niging Schiedam-Oost biedt hulp bij het invullen van het be lastingformulier. Mensen kun nen zich telefonisch melden, van maandag tot en met donderdag via tel. 2450169. Aangezien de Sociale Dienst de jaaropgaven doorgaans laat verstuurt, wordt voor deze groep uitkeringsge rechtigden altijd een datum eind maart vastgesteld. SCHIEDAM Zen-leraar prof. Ton Lathouwers komt za terdag 28 maart naar Schiedam. Van 10 tot 16.30 uur verzorgt hij bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB (Westvest 90- 92) een meditatie. Ook geeft hij een teisho (toespraak) en beant woordt vragen. De kosten bedragen 25 gulden; voor koffie en thee wordt ge zorgd (lunchpakket meenemen). Opgeven via tel. 4260756 (svp voor 14 maart). FIEAD B.V. 39,50. Zie elders in deze krant. Op de Burg. Van Haarenlaan, nabij de kruising met de Vlaardingerdijk, is het eerste beton gestort voor de wanden en het dak van de nieuwe metrotunnei. Op die locatie ontstaat later een tunneluitgang, ter hoogte van begraaf plaats en crematorium Beukenhof. De metrotunnel in Schiedam bestaat uit 138 delen, exclusief de stations. Voor het construeren van de tunneldeien wordt een speciaal hiervoor gemaakte bekisting (mail) gebruikt. Wanneer ook het betonstaal is aangebracht, kan het beton worden gestort. Het storten en verdichten van het beton duurt telkens circa zes uur. Na een aantal dagen verharden kan de bekisting hydraulisch worden verwijderd en doorrij den naar het volgende tunneldeel. Het is de bedoeling dat elke week een tunneldeel wordt gestort. De Beneluxlijn moet in 2002 klaar zijn. In verband met de nieuwe metrolijn is ook de sloop van de Hoppetoren, naast NS-station Schiedam/Rotterdam-West in volle gang. Het gebouw moet verdwijnen vanwege de bouw van het nieuwe metro- annex treinstation. Het gebouw is eerst aan de binnenzijde volledig leeggehaald. Daarna is een deel van de kap van de stationshal rondom de toren verwijderd en werd met de sloop van de toren begon nen. De Hoppetoren wordt verdieping na verdieping afgebro ken. De verwachting is dat de sloopwerkzaamheden medio april worden afgerond. U- SCHIEDAM Voor een bedrijf aan de Bettoweg in de Spaansepolder is dinsdaga vond rond zeven uur een Mercedes gestolen. De eige naar was even naar binnen gegaan en had de wagen met de sleutels in contactslot voor de deur geparkeerd. Plotseling hoorde de man dat de motor werd gestart en rende naar buiten. In de ver te zag de eigenaar zijn Mer cedes verdwijnen. Toen de politie arriveerde, ontdekte men nabij het be drijf een Ford Escort met draaiende motor. Deze wa gen lekte olie, waarschijnlijk door een kapotte carterbak. Het vermoedde groeide al snel dat de autodief deze auto had achtergelaten en was overgestapt in de Merce des. Uit nader onderzoek bleek dat ook de Ford Escort was gestolen. SCHIEDAM De gemeen te Schiedam is met vijf ton over de brug gekomen voor Fort Drakensteijn. Het gaat om een speeltuin voor gehan dicapte en niet-gehandicapte kinderen in het Prinses Bea- trixpark. Het is de bedoeling dat later ook de heemtuin en de kinderboerderij bij het pro ject worden betrokken, dat een regionale uitstraling moet krijgen. Met het ambitieuze plan is een bedrag van meer dan een miljoen gulden ge moeid. Naar andere geld schieters, zoals fondsen en sponsors, wordt naarstig ge zocht. In 1992 lanceerden kinderen van de toenmalige Schiedamse kin dergemeenteraad het idee om zo'n geïntegreerde speeltuin te bouwen. Een speeltuin waar ge handicapte en niet-gehandicapte kinderen met elkaar kunnen ver toeven. Het was ontwerper Kees van Oorschot van de Dienst Ge meentewerken die tenslotte bin nen het ambtelijk apparaat het voortouw nam. Financiering De huidige speeltuin in het Bea trixpark, die nog uit de jaren vijftig stamt, moet hoognodig worden vernieuwd. Van Oor schot kwam daarom met het voorstel om meteen een geïnte greerde speeltuin op te zetten, voor zowel gehandicapte als niet-gehandicapte kinderen. Deze plannen werden verder uit gewerkt, waarbij ook wethouder B. de Leede van jeugd- en jonge renbeleid werd betrokken. De financiering was hierbij het probleem. Daarom werd een Comité van Aanbeveling ge vormd, waarin ook burgemees ter Stam van Vlaardingen zitting nam om het regionale karakter van Fort Drakensteijn te bena drukken. Verder zitten in dat comité onder meer de bekende wheeler Feike Waqué, wethou der De Leede en twee leden van de Schiedamse Jeugdraad, Lon- neke van Otterdijk en Stefan Zwanenveld. De gemeente Schiedam heeft in middels de eerste vijf ton toege zegd, maar volgens de Stichting Medelanders van Overal en Ner gens (de organisator achter het geheel) is minstens nog zo'n be drag nodig om alle wensen en ideeën rond het speeltuinproject daadwerkelijk uit te voeren. Het VSB Fonds Schiedam/Vlaardin- gen heeft al laten blijken het een uitstekend plan te vinden. Het, bestuur bekijkt momenteel of dat kan worden omgezet in fi nanciële steun. Woensdag 18 maart wordt het eerste speeltoes tel in het Beatrixpark geplaatst. Gekozen is voor een zeshoekige schommelcombinatie, waar ook kleine kinderen en jeugd met evenwichtsproblemen op terecht kunnen. Maar door de hoge mate van veiligheid kunnen ook blinde kinderen erop zitten. Bedrijven en particulieren die het initiatief van Fort Dra kensteijn (financieel) willen steunen, kunnen contact op nemen met: Stichting Mede landers, Albardastraat 69, 3119 PB Schiedam, tel. 4735404; fax. 4734820. Landelijke open dag Schoevers van 10.00 -14.00 uur Bel (010) 4 11 78 55 Rotanfauteuil CASANDRA SCHIEDAM 'Panorama Nederland, stad en land in proza en poëzie' is het thema van de Boekenweek, die gevierd wordt van 11 tot 21 maart. Traditiegetrouw kunnen liefhebbers van het geschreven woord ook in Schiedam van literatuur, muziek en dans genieten. Op vrijdag 20 maart wordt in het Stedelijk Museum vanaf 20 uur weer de Boekenweekavond georganiseerd. Een aantal min of meer bekende Schiedammers is gevraagd een fragment voor te lezen uit een geliefd boek. De keuze is aan de voorlezers, enige voorwaarde is dat het boekenweekthema uitgedra gen moet worden. De volgende stadgenoten hebben een keuze gemaakt: Daphne Metaal (12 jaar en winnaar van de voorleeswed- strijd voor scholieren), Joop de Krom (leraar Nederlands), Nans Wolters (journalist), Paul van Oordt (theaterdirecteur), Janet van Huisstede (communicatiedeskundige), Wilma Lems (bibliothecaris), Anke Bodewes (makelaar), Aart Tijhof (bibliotheekdirecteur), Lies- beth Fluiter (kersvers gemeenteraadslid) en Herman Dijkerman (boekverkoper in ruste). Kunstenaar Yvon Koopman is gevraagd een verrassende openings performance te verzinnen. Samen met het bewegingstheater onder leiding van Mavis Monis is zij erin geslaagd een zeer aparte opening te verwezenlijken. Ook het decor is ontwikkeld door Yvon Koop man. Schiedamkenner, historicus en bovenal literator Han van der Horst presenteert op eigen wijze het programma. Als spectaculaire afsluiting is het Leidse stamp- en bruikoor 'Het Veens Bruikoor' gecontracteerd. Toegangskaarten zijn a vijf gulden te verkrijgen bij de bibliotheken Stadserf en Bachplein, het Stedelijk Museum en de boekhandels Van Leeuwen en Mercurius. SCHIEDAM Het zangkoor van Klubhuis Zuid is al enige jaren enthousiast bezig. Het gezelschap en dirigent richten zich op een operetteachtig re pertoire. Ook worden vrolijke en klassieke liedjes gezongen. De dirigent begeleidt de zang groep met de piano. Regelma tig worden ook kleine optre dens verzorgd. Nieuwe leden vormen op het moment een welkome aanvulling. Vooral mannelijke stemmen worden uitgenodigd om eens niee te doen tijdens een repetitie. Dat kan iedere dinsdag van 19 tot 21 uur. De kosten bedragen 7,- per maand. Info bij Klubhuis Zuid, tel. 4267297. MEUBELSTAD Haringbuisweg 33 Vlaardingen - Tel.: 010-4359800 SCHIEDAM 70% van de Schiedammers is tevreden tot zeer tevreden met de eigen woonsituatie. Over de afvalinzameling is zo'n driekwart van de bevolking te spreken. Zo'n 60% van de Schiedamse burgers ondervindt geluidsoverlast van weg- en vliegverkeer. En ruim eenderde van de Schiedammers ziet het als een taak voor bewoners om samen met de gemeente actief mee te helpen aan het onderhoud van het openbaar groen. Dit zijn enkele resultaten uit het Milieubelevingsonderzoek 1997. Vorig jaar heeft de gemeente de Nederlandse Woonbond gevraagd een onderzoek uit te voeren naar de mening van de Schiedamse bevoking over het milieubeleid in hun stad. Milieu is daarbij ruim opgevat, zo bevatte het onderzoek ook vragen over de woning en de woonomgeving. Het Milieubelevingsonderzoek is een aanvulling op onderzoek waarbij 'harde' gegevens worden verzameld, zoals de hoeveelhe den gescheiden ingezameld afval, de luchtkwaliteit en het aantal verstrekte milieuvergunningen. Maar omdat het gemeentebe stuur ook graag wil weten wat de Schiedammers zelf van het gemeentelijk milieubeleid vinden, werd het milieubelevingson derzoek toegevoegd. Voor het onderzoek is aan 2.000 huishoudens een vragenlijst toegestuurd. Met een respons van bijna 47% geven de resultaten een behoorlijk beeld van de mening van de Schiedammers over milieu en leefomgeving in Schiedam. In het onderzoek is boven dien onderscheid gemaakt tussen verschillende wijken. Op die manier kan de gemeente het beleid, bijvoorbeeld met het oog op de afvalinzameling en het schoonhouden van de straten, beter afstemmen op de, situatie in de wijk Capelle a/d IJssel Hoofdweg 11 (010)2845444 HN Het Nieuwe De Havenloods - Oplage: 862.178 Rotterdam en omstreken Belastingformulier invullen. Moeilijk? Duur?Welnee! voor nieuwe produkten en acties Gemeente stopt eerste vijf ton in speeltuinproject van miljoen gulden '-v. -si x v rv *~r Het is de bedoeling dat ook de kinderboerderij en de heemtuim hij het ambitieuze project in het Prinses Beatrixpark worden betrokken. Hogeschool Schoevers (hbo) Schoevers College (mbo en mbo+) "TjJJ" Karei Doormanstraat 331, Rotterdam [scHot Sierlijkheid kent geen tijd als u rotanfauteuil Casandra heeft gezien. Uitgevoerd in antiek licht- of donker bruin rotan. Exclusief sierkussen. van 309.- voor MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1