SCHIEDAM svo- Kindvriendelijker Brandwondencentrum Spreekuur in Schieland Ziekenhuis SPORT Surfen op Internet, cd-roms en heel veel informatie 'Niet zo rustig als vroeger 8?" 7?» 5.'8 'Schiedam Open' moet 200 inschrijvers teleurstellen Groenoord uit de zorgen Berichten voor sportredactie Stijldansen in Blauwe Brug Toertocht naar Kruisweg cursussen 3i eenfwuw&df ïDc SfctX^&t Fusie HBSS/PPSC afgeblazen Buiteman leidt softbal-dames Smajic komt tot kwartfinale Het Nieuwe Stadsblad SCHOUDERLAPPEN/ VARKENSLAPPEN _g8 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 12 MAART 199811-1475 SCHIEDAM - In wijkcentrum de Blauwe Brug starten vrijdag 17 april de nieuwe cursussen stijldansen. Van 19 tot 20 uur is er les voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar. Van 20 tot 21.30 uur, met een half uurtje pauze, komen de beginners aan bod. En van 20.30 tot 22 uur is er les voor gevor derden. De curssussen bestaan uit tien lessen, waarvoor men 52,50,- betaalt. Het op de dans vloer ervaren echtpaar Sliep heeft de leiding in handen. Wie twijfelt, kan op vrijdag 20 maart vanaf 20 uur alvast een kijkje nemen en een praatje ma ken. Meer informatie bij wijk centrum de Blauwe Brug (Bach- plein 590), tel. 2470464. SCHIEDAM - De fietstoerclub Rijnmond introduceert op zon dag 15 maart een nieuwe rit: de Kruistocht met een lengte van 75 kilometer. De start is om 10.00 uur. Het traject gaat eerst via de Ac- kerdijkse Plassen naar de Rotte- meren. Na Moerkapelle wordt vervolgens het rust- en keerpunt in Kruisweg bereikt. Op de te rugweg worden Stompwijk en Delft aangedaan. Deelnemers (die in het bezit van een trim- of racefiets moeten zijn) kunnen zich vanaf 9.30 uur melden in het clubgebouw op het wieler baancomplex in sportpark Har- ga. De gemiddelde snelheid zal 25 km/uur zijn. Deelname kost 4,50. SCHIEDAM - 'Hoe zeg je watje denkt?' Dat is het the ma van een cursus bij Schie- damse Vrouwenemancipatie Organisaties (Broersveld 142). Rode draad zijn kenni soverdracht en gesprekvaar- digheden. De cursus begint woensdagmorgen 18 maart (9.15 tot 11.15 uur), omvat zes bijeenkomsten en kost 60 gulden. Op vrijdagmorgen 27 maart 10 tot 11 uur) gaat de cursus T'ai Chi Chu'an van start. Het gaat om een eeuwenoude bewegingskunst die leidt tot ontspanning van lichaam en geest. Het betreft een cyclus van 12 lessen; kosten 150 gul den (mag in termijnen wor den betaald). Informatie en inschrijven via tel. 4734545 (op werkdagen van 9 tot 13 uur). (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM De Schie dammer K. Jansen stopte in januari 1996 als apotheker. Hij gaf destijds aan in plaats van een afscheidscadeau liever een gift te ontvangen, die hij be stemde voor het Brandwon dencentrum van het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam. In nauw onderling overleg met de staf van het Brandwonden centrum is besloten deze gift te gebruiken om een aantal ka mers in het Brandwondencen trum speciaal voor kinderen in te richten. Brandwonden ko men relatief vaak voor bij kin deren: van alle brandwondpa tiënten die worden opgenomen in Nederlandse ziekenhuizen is 35 procent jonger dan vijf jaar. In het Brandwondencentrum van het Zuiderziekenhuis wer den de laatste tien jaar in het totaal zo'n 1700 patiënten op genomen, onder wie 550 kinde ren. De intensieve behandeling van deze kinderen vergt vaak een langdurige opname, deels in geïsoleerde kamers om in fecties te voorkomen. In het Rotterdamse Brand wondencentrum bestond al langer de wens om die omge ving kindvriendelijker te ma ken. Het benodigde geld maakt echter geen deel uit van het ziekenhuisbudget, zodat men voor het realiseren van de plannen afhankelijk was van andere financiële bronnen. „Met deze gift heeft het Zui derziekenhuis een lang gekoes terde wens in vervulling zien gaan. Zo werden kinderbedjes in vrolijker kleuren gespoten en werden enkele kamers van speciale stoffering en aankle ding voorzien", aldus medisch coördinator H. Boxma van het Brandwondencentrum. I 1 r L SCHIEDAM Achterin op de kinderafdeling van de nieu we Openbare Bibliotheek aan het Stadserf 'zwemt' een blau we walvis met in zijn buik een grote verzameling kinderboe ken en in zijn staart een gele box. En in feite staat die wal vis symbool voor het gevoel dat directie en medewerkers van deze hoofduitleen hebben: ze beleven hun nieuwe omge ving als vissen in het water. Directeur Aart Tijhof en hoofd Ineke van den Boom van het filiaal Stadserf (tevens plaatsver vangend directeur) lopen niet naast hun schoenen van trots, maar ze maken er geen geheim van dat ze content zijn met hun nieuwe bibliotheek. Ook stadge noten die inmiddels vaste bezoe ker zijn van de spraakmakende uitleen met de vele doorkijkjes zijn enthousiast over de moge lijkheden die worden geboden. De overzichtelijke inrichting, ruime opzet en het grote aanbod op een breed terrein heeft inmid dels een stroom aan nieuwe le den (nu al duizend) naar de 'bieb' gebracht. Van den Boom, afkomstig van de provinciale overkoepelde or ganisatie voor het bibliotheek wezen, was enige tijd als coördi nator werkzaam in filiaal Noord aan het Bachplein en zeer direct betrokken bij de verhuizing van drie vestigingen naar het Stad serf. Volgens het hoofd van de In een ingezonden brief aan Het Nieuwe Stadsblad deed de Rotterdammer P. Heijboer zijn beklag over de geluidoverlast in de nieuwe bibliotheek. „Je kunt je aandacht niet bij het lezen houden omdat de luidgevoerde conversatie om je heen afleidt." In de brief verzoekt hij sympathisanten te reageren op zijn klacht. Inmiddels hebben zes personen laten weten zich ook te storen aan het harde praten. Maandagavond mocht Heijboer zijn bezwaren toelichten bij Radio Schiedam. Waarnemend directeur Van den Boom geeft aan het niet zo'n probleem te vinden. „Je kunt wel stellen dat de Openbare Biblio theek van vroeger niet meer bestaat. De samenleving is veranderd en daarmee ook de mentaliteit van de gebruikers. Dat betekent echter niet dat wij tolereren dat in de 'huiskamerhoek' hard wordt gepraat. Als lezer moet je je kunnen concentreren. Onze medewer kers letten daar ook op, maar je kunt niet verwachten dat het daar muisstil is. Het is tenslotte geen studieruimte, waar het overigens ook niet meer zo rustig is als in de voormalige vestiging aan de Lange Haven." Zij merkt verder op dat ook sommige medewer kers er moeite mee hebben dat het niet meer zo rustig is. EXTRA-EXTRA Hollandse DIKKE RIBLAPPEN EXTRA-EXTRA Verse Hollandse KIPFILET 998 a EXTRA-EXTRA RUNDERGEHAKT KIPPEN 100 R00MSCHNIT- ZELS (gepaneerd) KEIMAGERE RUNDER BRAADLAPPEN gg8 DE LEKKERSTE ROOKWORST VAN NEDERLAND en 2.50 Zwart Janstraat 4 R'dam-Noord Telefoon 4660566 Franselaan 279 R'dam-West Telefoon 4151581 centrale bibliotheek is het niet eerlijk om de oude hoofdbiblio theek aan de Lange Haven te vergelijken met de nieuwe vesti ging. „Maar die neiging hëb je wel snel. Hier is alles zeer open en overzichtelijk en daar ont brak het irT die vroegere vesti ging wel aan. Allerlei ruimten waren in gebruik en dat bevor derde de sfeer niet echt. Er heers te vaak een doodse stilte en als een lade werd opengetrokken bracht dat al een schrikreactie teweeg. Overigens kan ik me voorstellen dat anderen dit juist aantrekkelijk vonden. Door de openheid die architect Ruijsse- naars bij de bouw van de nieuwe uitleen voor ogen stond, dringen nu meer geluiden door in bij voorbeeld de studie-afdeling en in de ruimte waar de computers staan. Toch ondergaat men dat niet als storend." Tijdschriften De inrichting van de bibliotheek was in handen van architect Aat Vos, die onder meer veel aan dacht besteedde aan ruimten voor nieuwe functies. Direct na de opening in november bleek de royaal gesorteerde tijdschriften- hoek grote aantrekkingskracht op het publiek uit te oefenen. De gezellig ingerichte ruimte met ro tanzitjes en leestafel is tijdens openingstijden vaak voor tachtig procent bezet. Ongetwijfeld is dit mede te danken aan een groot aantal van tweehonderd abonne menten op tijdschriften en kran ten. Ineke van den Boom: „We hebben gemerkt dat mensen, soms ook echtparen gewoon een paar uur uittrekken om met een kop koffie gezellig verschillende bladen door te nemen. Sommi gen gaan aan het raam zitten met uitzicht op het Stadserf- plein. En dat is de bedoeling ook, je hoeft hier niet per se te komen om een boek of cd-rom te lenen. Eigenlijk kun je hier uren doorbrengen zonder je één mi nuut te vervelen." Binnenkort is het mogelijk te surfen op Internet en dat zal zo verwacht de directie voor veel mensen aanleiding zijn vaker de hoofdbibliotheek binnen te stap pen. „Voor een vast bedrag, ge dacht wordt voorlopig aan 2,50 gulden per kwartier, valt er heel wat te ontdekken. Internet kan gezien worden als een verleng stuk van alle naslagwerken die beschikbaar zijn. Het aanbod is overweldigend en valt niet nader te specificeren. Het is daarom verstandig om als gebruiker vooraf te bepalen in welke rich ting men zoeken wil. Overigens worden mensen die onbekend zijn met dit fenomeen gratis ge holpen bij de eerste stappen op Internet. Voorts is het de bedoe ling Internet-trainingen voor het publiek te organiseren." Onderbezetting Van den Boom: „Informatiever strekking staat voor de Schie- damse bibliotheken voorop. Wij doen bovendien veel aan leesbe vordering voor de jeugd want die categorie moet gewoon ont dekken hoe leuk lezen is. Vrijwel wekelijks worden groepen uit het basis-, maar ook uit het vol- wassenonderwijs ontvangen, rondgeleid en uitleg gegeven over wat hier zoal te vinden is." De waarnemend directeur zegt te verwachten dat in de toe komst veel activiteiten zich zul len afspelen in de bibliotheek aan het Stadserf. „Wij beschik ken over voldoende ruimte om bijvoorbeeld de Landelijke Voorleeswedstrijd te organise ren. Met dit soort evenementen en door het groeiend besef bij het publiek dat de bibliotheek meer te bieden heeft dan een abonnement op de uitleen zal het gebruik intensiever worden." Inmiddels wordt een inhaalslag geleverd om het boekenbestand voor zowel jeugd als volwasse nen aan te vullen. Alleen de on derbezetting van het personeel blijft een punt van zorg. Ineke van den Boom: „Deze ves tiging is vele malen groter dan de vorige, maar toch is ons budget niet toereikend om meer perso neel aan te nemen. Wij hopen echter dat in de loop van de tijd het Organisatie Vernieuwings plan van de gemeente voor ons goed zal uitpakken. Wij hebben helaas nogal wat vacatures en het is de bedoeling dat ambtena ren van andere afdelingen de kans krijgen als eerste te sollici teren naar een baan bij de biblio theek. Daarbij moet natuurlijk wel aan bepaalde opleidingsei sen worden voldaan. Maar je kunt bijvoorbeeld denken aan een secretaresse die graag in de zelfde functie aan de slag wil binnen ons team. Die motivatie zal, zo nemen wij aan, een posi tieve uitwerking hebben op de bedrijfsvoering." SCHIEDAMIn het patiëntenvoorlichtings centrum van het Schieland Ziekenhuis vinden volgende week weer de spreekuren plaats waarin patiënten een spreekuur houden voor andere patiënten Patiënten en hun verwanten kunnen hier vrijblij vend terecht. Naast folders, brochures, boeken en films is er volop aandacht voor lotgenotencon tact. De aanwezigheid van de patiëntenverenigin gen is gekoppeld aan de spreekuren van de betref fende specialisten. Een afspraak maken is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. In een aantal ziekenhuizen is positieve ervaring opgedaan met opervspreekuren van ervaringsdes kundigen als aanvulling op de professionele hulp. De medewerk(st)ers van de verenigingen wisselen voornamelijk ervaringen uit en verstrekken geen medische informatie. Het blijkt dat patiënten een grote waardering hiervoor hebben. Maandagmiddag 16 maart is van 14.00 tot 16.00 uur de Reumapatiëntenvereniging Nieuwe Wa terweg Noord aanwezig. Dinsdagochtend 17 maart zal de Diabetes Vereniging Nederland DVN aanwezig zijn van 10.00 tot 12.00 uur, dinsdagmiddag 17 maart zal van 14.00 tot 16.00 uur de Alzheimer Vereniging Rotterdam spreek uur houden. Op woensdagmiddag 18 maart van 14.00 tot 16.00 uur zijn leden aanwezig van de Psoriasisvereniging Rotterdam. Donderdagmid dag 19 maart is van 14.00 tot 16.00 uur de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatiën- ten te vinden in het voorlichtingscentrum. Ook patiënten die niet worden behandeld in het Schie land Ziekenhuis, zijn welkom in het voorlich tingscentrum en op de genoemde spreekuren. SCHIEDAM - Opnieuw lijkt een fusie tussen de voetbalclubs HBSS en PPSC te stranden. Ditmaal zijn het niet de leden die een spaak in het wiel steken, maar de gemeente, die volgens de beide verenigingen te weinig geld wil vrijmaken om de opstallen van HBSS in sportpark Harga over te nemen. De gemeente biedt drie ton en dat acht HBSS-voorzitter Henk van den Brink ver beneden de actuele waarde. Bovendien is er volgens een schatting van de KNVB een miljoen nodig om de PPSC-opstallen in park Thurlede uit te breiden met vier kleedkamers en het complex te voorzien van een Wetra-veld. De gemeente wil de fusie wel, maar wil zijn bijdrage om precedent werking te voorkomen beperken. „In ons geval zou er gezien de omvang en het bestuurlijk beleid wellicht juist geen sprake zijn van precedentwerking, maar van een doordacht sportbeleid waarbij de hoogte van de bijdrage afhankelijk is van de invloed op de totale Schiedamse sportbeoefening." Van den Brink betreurt het afblazen van de fusie. „Opnieuw kunnen we geen invulling geven aan een bundeling met een club die ons toch na aan het hart ligt en waarmee een mooie uitdaging kon worden aangegaan." SCHIEDAM - Al aan het einde van het seizoen had Leo Buiteman laten doorschemeren dat hij opteerde voor een prolongatie van zijn activiteiten bij de vrouwen-softbalselectie van 'Schiedam'. Het be stuur heeft zijn wens ingewilligd. Ed Korpel zal als assistent-coach aan de begeleiding worden toegevoegd. Cor van den Akker wordt teamleider. De dames beginnen de competitie op zaterdag 18 april met een thuisduel tegen Kinheim. Daarna volgen Sparta/Feijenoord (26 april uit), Zuidvogels (zondag 3 mei uit), Ducks (zaterdag 9 mei), Alphians (zondag 17 mei uit), Zwijndrecht (donderdag 21 mei) en Hoofddorp (zondag 24 mei uit). Om de teams en spelers bij de les te houden, heeft het Schiedam- bestuur een hele reeks prijzen gecreëerd: de Andrea Nelson-trophy (voor de werpster met het hoogste aantal drieslag), de Kees Bol- bokaal (voor de slagvrouwe met de meeste hits), de Leo Buiteman- beker (voor het team met de meeste runs) en het Dourdouwers-doek (voor het team met de meeste tegenpunten). Ook de honkballers kennen vier prijzen: de Aad van de Hamer-trofee (voor de pitcher met het hoogste aantal drieslag), de Douglas Juenke Award (voor de speler met de meeste honkslagen), de Toon Buur man-beker (voor het team met de meeste runs) en de Volhouders-vlag (voor het team met de meeste runs tegen). wmmm SCHIEDAM - Meer dan 800 jongens en meisjes hadden zich gemeld voor de tweede editie van de Schiedamse judokampioenschappen in de Sporthal Groenoord. Omdat de organisatie (Judo Stichting Schie dam) niet meer dan 600 judoka's kon plaatsen, kreeg de rest nul op rekest. De uitstraling van de uitstekend geslaagde eerste 'Schiedam Open' resulteerde in de komst van 54 sportscholen waaronder bekende als het Maassluise Mahorokan, De Korte, Chitari en uiteraard thuis ploeg Sportinstituut Schiedam. Tot de nieuwelingen behoorden het Amersfoortse Boersnfe Sport en het Zaanse Hikari. De opening door sportwethouder Luub Hafkamp werd voorafge gaan door een flitsende demonstratie funk-aerobics. Daarna barstte de strijd om de prijzen los. Vier leden van SI/Schiedam behaalden een eerste prijs: Natasha van Gurp, Dogan Tekin, Jeffrey Koekebac- ker en Irving Pengel. Alexandra Waite, Dennis de Goede, Mario Schaap, Byron Koekebacker en Mark Boom werden tweede. SCHIEDAM - Korenbeurs-speler Nermin Smajic is op het Neder lands kampioenschap tafeltennis in de achtste finale uitgeschakeld door Rotterdammer Jörg de Cock (1-3). Smajic had de achtste finale bereikt na winst op Twan Jansen. Zover kwamen Arjan Karbaat en Danny Maas niet. De eerste ging na vijf spannende games tenonder tegen Barry Wijers (FVT/Visser). Maas en zijn tegenstander Andriessen hielden elkaar vier games in even wicht. Daarna was het gedaan met de Schiedamse koopman: 21-10. SCHIEDAM - Dankzij een y/2-^/2 zege op Middelburg heeft het eerste team van de schaakvereniging Groenoord zich uit de degrada tiezone verwijderd. Vier overwinningen (John van Baarle, Hans Uitenbroek, Aad Juyn en Cees van Toor) plus een remise (Ben Riksen) hielpen de Schiedam mers aan de volle winst. Op zaterdag 28 maart volgt in Boerderij Landvreugd (Sweelincksingel) de voorlaatste competitiewedstrijd te gen Charlois/Europoort. De aanvang is 12.00 uur. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 0105913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282,694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Voormalig apotheker K. Jansen (tweede van links) tussen een tweetal stafverpleegkundigen. Rechts zijn echtgenote en medisch coördinator H. Boxma. Nieuwe bibliotheek aantrekkelijk trefpunt voor alle Schiedammers door NANS WOLTERS Hoofd Ineke van den Boom van het filiaal aan het Stadserf: 'Je kunt hier uren doorbrengen zonder je één minuut te vervelen. heel kilo kilo 3 stuks kilo Va heel kilo heel kilo KETELVERSE VLEESWAREN PALINGWORST, C0RNEDBEEF, R00MSAKS n gg samen 300 gram per stuk Tijdens de Open Schiedamse judokampioenschappen werd op acht matten verheten strijd geleverd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3