SCHIEDAM Zestig jaar samen Strijders geëerd Wijkgesprekken over de toekomst van Groenoord Figuur verbeteren bij Roll Fit BURGERLIJKE STAND Folkpop in Podium Café Zijdezachte schilderijen Solisten bij Harpe Davids Vijftig jaar Ons Genoegen Bromfietser hard onderuit Gemeente trekt tonnen uit voor noodzakelijke aanpassingen Disco voor jeugd in Blauwe Brug Waarnemingen met gekleurde linten Rommelmarkt HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 MAART 199812-1442 SCHIEDAM Alle bewoners van Groenoord zijn op maandag 23, dinsdag 24 en woensdag 25 maart uitgenodigd om deel te nemen aan wijkgesprekken over de toekomst van hun wijk. De avonden vinden vanaf 19 uur plaats in de grote zaal van ver zorgingshuis Spaland (Willem Andriesenlaan 2). „In Groenoord gaat de komende jaren veel veranderen. Over de wijk wordt overwegend positief gedacht. Toch zijn ingrijpende maatregelen nodig om de wijk ook in de toekomst leefbaar te houden. Niets doen betekent achteruitgang en dat wil nie mand", aldus voorlichtster T. Hurkmans van Woningstichting Noordvest. „Vorig jaar is een projectorganisatie in het leven geroepen om een Plan van Aan pak voor Groenoord voor te be reiden. Hierin doen mee de be woners, de verhuurders en de gemeente. De projectorganisatie heeft de grote lijnen van het Plan van Aanpak inmiddels in beeld. Maar voordat het tot echte voorstellen komt wil de project organisatie de mening horen van zoveel mogelijk bewoners. Daar voor zijn de wijkgesprekken: er wordt informatie gegeven over het werk dat binnen de project organisatie is verricht en in the- magroepen wordt met elkaar ge discussieerd over de weg die Groenoord moet gaan. Het gaat dan om onderwerpen als de in richting van de openbare ruimte, de woningen, scholen en wik kels." Onderdeel van de avond is bo vendien de bekendmaking van de 'Beste Groenoord Buren'. Be woners kunnen buren aanmeb den die altijd klaar staan voor anderen en nu in het zonnetje worden gezet. Inmiddels zijn er al tien aanmeldingen binnenge komen. „Voor de avonden zijn alle beL woners en bedrijven van Groe noord welkom", benadrukt Hurkmans. „Het is praktisch om het aantal bezoekers enigszins te spreiden over de drie avonden. Daarom wordt aan mensen ge vraagd van wie de achternaam begint met de letters a t/m h tè komen op 23 maart, i t/m q te komen op 24 maart, r t/m z t? komen op 25 maart. Maar wie op een van de andere avonden wil komen is ook welkom." Vanaf 19 uur is de zaal open. Tot 20 uur is er gelegenheid oi.L de tentoonstelling 'Een beeld van Groenoord' te bekijken eg met de leden van de projectorga) nisatie persoonlijk van gedach ten te wisselen. Vanaf 20 uu£ vindt de discussie in de thema» groepen plaats. In de loop van de avond worden de 'Beste Bu ren' bekendgemaakt. Geborenaangiften over de periode van 5 tot en met 12 maart 1998: Saffira d.v. Wehler-van Dam, Renske d.v. Jansen-van der Moezel, Max z.v. Verspeek-Gudde, Merve d.v. Arslan-Yildiz, Ruben z.v. Post-Kuijvenhoven, Ahmet z.v. Manav-Delibas, Stephanie d.v. Poot- Kattenes, Victor z.v. Ammerdorffer-Roozeboonm, Marjolein d.v. Looijen-Vollebregt, Patrick z.v. de Vet-Valk, Marc z.v. van der Meij- van Goudzwaard, Yessica d.v. Noordzij-van Veggel, Kelly d.v. Zijderveld-Zijderveld, Charlotte d.v. van der Moes-Desain, Lamya d.v. Riani-Erriani, Armando z.v. Schoonbrood-de Bruin, Jiry z.v. Droge-Wierks, Meis, d.v. Poortvliet-Meijboom Ondertrouwd: R.A.G. Willebrand, 45 jr. en G.C.M. de Kroon 28 jr., A. Baggus27jr. en M. Landsbergen 25 jr., A.G. Kranenburg 48 jr. en H. Tazelaar 56 jr., R.P. Mullemeister 26 jr. en O. Marcelis 26 jr., W.P.M. Schoneveld 44 jr. en C.M. Flater 45 jr., W.P.J. Simons 28 jr. en L. Woensdregt 29jr., E.A. Speelmeijer 30jr. en S. Chr. Rietveld 26 jr., R. van de Geer 26 jr. en S. Pont 24 jr., W.A. Hage 49 jr en F.C. Luteijn 44 jr., E. van Troost 29 jr. en K. Harben 24 jr., R.A. Padmos 36 jr. en E.J.M. Visser 40 jr., H. Brinkman 24 jr. en M.R.A. Stroetinga 25 jr., R.A. Statie 31 jr. en G.W.G.M. Vermeulen 31 jr. Getrouwd: H.B. Schoenmakers 33 jr. en M.E. Feenstra 29 jr., C.M. Kohier 26 jr. en C. Kaijser 24 jr. Overleden: M.C. de Groot vrouw 84 jr. geh. gew. met G. Tijveleijn, A.F.N.E. Nooijen man 82 jr., C.J. Coenen man 85 jr., A.P. Harms man 83 jr., B.A.J. Kagenaar man 89 jr., W. Dekker vrouw 91 jr. geh. gew. met G. Boele, T.A. Kleijn vrouw 80 jr. geh. gew. met H.E. Thijssen, L.W. van Meel man 81 jr., G. Ploos van Amstel vrouw 83 jr. geh. gew. met T. van der Have, C.H. Dinkelaar vrouw 89 jr. geh. gew. met A. van der Most, M. Orbaneja Montesinos vrouw 68 jr. geh. gew: met J.B. Perez Antonlin, A.K. Kester man 91 jr., D. Giesselbach man 61 jr. Zakelijk bekeken SCHIEDAM Aan Dam 26 is Roll Fit gevestigd. Het instituut richt zich op een manier van bewegen die het figuur verbeterd. Half januari organiseerde Roll Fit open dagen. Schiedammers die deze mogelijkheid aan zich voorbij lieten gaan, maar alsnog kennis willen nemen van een figuur corrigerend programma kunnen contact op nemen met Roll Fit, Dam 26, tel. 4264029. Roll Fit is open van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 20.00 uur. WATERWEGTerwijl buiten een groot spandoek hing als protest tegen de herverkiezing van president Soeharto in Indone sië, ontving afgelopen vrijdag in een stampvolle Grote Kerk in Vlaardingen mevrouw I. Pakpahan de Geuzenpenning voor haar man Muchtar. Muchtar Pakpahan, voorzitter van de verboden vakbond SBSI, zit al vier jaar in Indonesië gevangen omdat hij zich verzet tegen de Indonesische autoriteiten. Pakpahan was de bekendste van de vijf mensenrechtenactivisten, aan wie dit jaar de Geuzenpenning werd toegekend. De andere vier waren Sergei Kovalyov uit Rusland, Vera Chirwa uit Mala wi, Noel Pearson uit Australië en Rosalina Tuyuc Velasquez uit Guatemala (op de foto met haar dochter op schoot). De Stichting Geuzenverzet 1940-1945 had deze keer uit ieder werelddeel een laureaat gekozen, vanwege het 50-jarig bestaan van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De onderscheidingen werden uitgereikt door prof. mr. Th. van Boven, hoogleraar mensenrechten en voormalig VN-rapporteur. De plechtigheid in de Grote Kerk was even indrukwekkend als ontroerend. Indrukwekkend door de toespraken van de laurea ten, die in hun dankwoord nog eens benadrukten dat het in veel landen slecht is gesteld met de naleving van de mensenrechten. Ontroerend door de toespraak van Binsar Pakpahan, de 16-jarige zoon van de Indonesische vakbondsleider, die het dankwoord namens zijn vader uitsprak. Hij besloot zijn rede met het emotio nele verzoek om voor zijn vader te bidden. Indrukwekkend was ook de aanwezigheid van twee oude aboriginals uit Australië, die de Geuzenpenning in ontvangst namen namens Noel Pearson. Pearson kon zelf niet aanwezig zijn omdat op dit moment een belangrijk aboriginal-vraagstuk in het Australische parlement wordt behandeld. SCHIEDAM Einstein is een zwart/bruin met witte bastaard reu van 2lA jaar. Hij kan goed met kinderen, katten en andere honden overweg. Einstein houdt niet van alleen thuis zijn en dat is de reden dat hij in Hargahoeve terecht is gekomen. Hij is een sportieve hond met vrij veel energie en zoekt daarom een nieuwe eigenaar die veel wil wandelen. Yuki is een wit met grijze gecastreerde kater. Hij is acht jaar oud. Kinderen ziet hij niet zitten, maar andere katten vindt hij geen probleem. Yuki is een prettig gestoorde kat. Wie meer over Yuki wil weten kan contact opnemen met Hargahoeve. Hargahoeve (Sportlaan 2, tel. 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM- In Podium Café (Lange Haven 28) treedt donderdag 19 maart om 21.30 uur Irene Annink op. Deze gitariste/liedjes schrijfster timmert de laatste tijd behoorlijk aan de weg. Met haar folkpop is ze een graag geziene gast in menig cafe, terwijl ze ook regelma tig op de radio is te beluiste ren. Haar repertoire is duide lijk beïnvloed door haar rei zen door Midden-Amerika en haar Latijns-Amerikaanse studies. Toch speelt ze niet alleen Spaanstalig werk, maar bijvoorbeeld ook co vers van Randy Newman en Tom Waits. Verder schuwt Irene Annink niet zo af en toe een eigen versie van een rocknummer als 'Wild thing' te spelen. Zaterdag 21 maart om 22 uur is er een optreden van Hunts man's Apology, geheel in het teken van de folkrockavontu- rier Nick Drake die in 1974 onder raadselachtige omstan digheden om het leven kwam en uitgroeide tot een ware cultheld. Toch worden door Huntsman's Apology niet al leen covers van Drake ge speeld, maar ook eigen num mers. SCHIEDAM De zussen Els Veen-Van der Steen en Ada But- ter-Van der Steen, die tezamen Elsada vormen, exposeren tot 9 mei in Het Gebouw (Broersveld 142). Het thema van de tentoon stelling is 'vloeiende kleuren'. Het werk is op zijde geschilderd, een eeuwenoude techniek af komstig uit China die in de 19e eeuw via Frankrijk naar Neder land kwam. Door de glans van zijde ontstaan fraaie kleureffec ten en bijzondere vormen. De expositie bij SVO is geopend: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 14 uur en donderdagavond van 20 tot 22 uur. SCHIEDAM«In wijkcen trum De Blauwe Brug wordt op vrijdag 20 maart een discoavond gehouden voor de jeugd van 10 tot en met 12 jaar. De muziek wordt verzorgd door dj Zenith Panda. Kaartjes voor de disco, die van 19 tot 22 uur duurt, kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij de receptie van De Blauwe Brug (Bachplein 590, tel. 2470464). SCHIEDAM Mevrouw G. Vermeulen verzorgt donderdag 19 maart de Harmonia-avond met helderziende waarnemin gen. Met behulp van gekleure linten zal zij trachten in contact te ko men met gene zijde. De bijeen komst vindt plaats in wijkcen trum Nieuwland (Dr. Wibaut- plein 165). Aanvang 20 uur, toe gang 8,50. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein wordt zondag 22 maart van 10 tot 15 uur een rommelmarkt gehouden. Entree één gulden, kinderen onder be geleiding van een volwassene kunnen gratis naar binnen. Voor deze rommelmarkt zijn geen tafels meer te huur. Wie voor 19 april nog een tafel wil bemachtigen, kan vanaf 9 april terecht via tel. 4738671. SCHIEDAM Het meest verrassende cadeau voor het echtpaar De Ligt, dat onlangs het zestig jarig huwelijk vierde, was de mededeling dat het eerste achterkleinkind in augustus wordt ver wacht. Maar de rest van de dag in verzorgins- ghuis Spaland, het domicilie van het diamanten paar, was ook één groot feest: na het officiële gedeelte door directeur J. Smit was er een gezellig samenzijn met familie en medebewoners van Spa land. De dochter van het echtpaar droeg de levensloop van haar ouders voor, terwijl de direc teur het één en ander vertelde over het biljarten van Johannes en het handwerken van Helena. Johannes de Ligt werd op 22 april 1913 geboren in Vlaardingen en Helena Zabel kwam op 27 april 1914 in Schiedam ter wereld. In 1938 zijn ze getrouwd. Johannes de Ligt werkte veertig jaar als elektrisch lasser bij Wilton-Fijenoord. Bij zijn afscheid in 1974 kreeg hij van het bedrijf een bronzen ere-medaille. Zijn vrouw was huis vrouw. SCHIEDAM Klaverjasvere- niging Ons Genoegen West be staat op 19 maart 1998 precies vijftig jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt op vrijdag 20 maart van 20 tot 22 uur een receptie gehouden in het clubgebouw van ODC in sportpark Kethel. Leden en oud leden zijn hierbij welkom. SCHIEDAM Een 16-jarige bromfietser is maandagmorgen rond acht uur gewond geraakt op de Hargalaan. De Vlaardinger ging hard onder uit toen vermoedelijk het voor spatbord van zijn brommer af brak. Met een flink aantal schaaf-en snijwonden is de jongeman naar het ziekenhuis overgebracht. SCHIEDAM Christelijke muziekvereniging Harpe Davids organiseert zaterdag 21 maart weer het onderling solistencon cours. De leden binden dan met elkaar de strijd aan om de felbe geerde wisselbeker. Het middag programma biedt optredens van de twilsters en duurt van 14.30 tot 17 uur. Tijdens het program ma van 18.30 tot 22 uur komen diverse blazers en slagwerkers aan bod. Het concours wordt gehouden in verenigingsgebouw De Tamboerijn (Nijhoffplein 22) en is vrij toegankelijk. SCHIEDAM 'Kleine Piet vliegt van de wip. Valt zijn tanden door zijn lip', zong Heleentje van Capelle in de jaren vijftig. Ook de toekom stige Europese CEN-veilig- heidsnormen voor speelvoor zieningen zullen dit soort kin derleed waarschijnlijk niet kunnen voorkomen. Schie- damse kids mogen er voor taan echter wel vanuit gaan dat de speeltoestellen waar zij gebruik van maken veilig zijn. En dat heeft alles met de eer der genoemde CEN-normen te maken. Vooruitlopend op deze Europese regelgeving werd op 1 maart dit jaar het 'Besluit veiligheid attractie- en speeltoestellen' van kracht. Hierin worden nieuwe, stren gere regels ten aanzien van constructie, plaatsing, onder gronden en de wijze van in spectie opgelegd. Het college van B&W heeft hiervoor 306.000 gulden beschikbaar gesteld. In de afgelopen jaren trok de gemeente Schiedam al 200.000 gulden uit voor de kwaliteitsin- ventarisatie van alle speelvoor zieningen in de Brandersstad. Mits goedgekeurd werden de toestellen voorzien van een uniek nummer. In het kader van de wettelijke eisen werd verder een geautomatiseerd beheerssys teem opgezet om het onderhoud en de inspectiemomenten te re gistreren. Op basis hiervan zijn de meest noodzakelijke aanpas singen uitgevoerd. Valhoogte Behalve het aanbrengen van een aantal aanpassingen werden ou dere speelvoorzieningen die niet meer aan de nieuwe constructie normen voldeden (gedeeltelijk) verwijderd. Aansluitend aan deze inventarisatie heeft het col lege van B&W een onafhankelij ke partij ingeschakeld voor de afkoop van aansprakelijkheid en de uitvoering van verdere in specties in april dit jaar. De nieuwe wet leert dat alle toe stellen met een valhoogte groter dan 60 centimeter voorzien die nen te worden van daarbij pas sende ondergronden, zoals rub- bervloeren. In verband met de hoge aanlegkosten van deze vloeren worden waar mogelijk goedkopere materialen als zand en schors toegepast. Verder zal - eveneens in verband met de zeer verstrekkende financiële gevol gen - bekeken worden welke an dere werkzaamheden prioriteit hebben. Naast het aanbrengen van geschikte ondergronden, wordt binnenkort ook een aan vang gemaakt met de plaatsing van vervangende speeltoestellen. De genoemde uit te voeren werk zaamheden zijn beraamd op 306.000 gulden. Inspectie De nieuwe regelgeving brengt verder met zich mee, dqt jaarlijks een aantal inspectieronden moe ten worden uitgevoerd. Hiermee is een bedrag van circa 35.000 gulden gemoeid. De daaraan ge koppelde noodzakelijke veilig heidswerkzaamheden worden geschat op ongeveer 47.000 gul den per jaar. Roll Fit richt zich op een manier van bewegen om het figuur te verbeteren. door CHR1T WILSHAUS Einstein Nieuwe regelgeving moet zorgen voor veiliger speelvoorzieningen Vooral de ondergronden rond speeltoestellen moeten aan strenge normen voldoen. Het echtpaar De Ligt

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13