voorjaar Vakantie legt wereld aan uw voetei De koffer in., of niet De Doelen stelt zijn deuren open: overal muziek! fl <v P fl <v O Stralen zonder wilde haren bi) Q ft rijsvraag Open Dag <L O <V loods WEEK 12 Tal van artiesten treden op tijdens de Open I)ag van de Doe len, aanstaande zaterdag 21 maart. Het is lente en dat zullen de bezoekers van de Doelen weten! Hiernaast vindt u het complete programma van de dag, maar er is nog meer! Laat u rondleiden achter de schermen. Neem een kijkje in de kleedkamers en klim naar de dakfoyer. Laat u vertellen wat er straks, na de verbouwing allemaal nog meer te beleven is in de Doelen. En, vergeet niet uw Prijsvraagformulier in te leveren bij de balie in de hal, want wie de antwoorden goed heeft, kan een abonnement voor twee personen op een van de Doelenseries winnen, of kaarten voor een van de vele prachtige concerten van het volgende seizoen. Om alvast in de sfeer te komen, staat het formulier hieronder afgedrukt. sJÈf In de hal en de foyer is een uitgebreide informatiemarkt met stands waar u informatie kunt krijgen over concerten, series en artiesten. De toegang voor het dagprogramma is helemaal gratis. 's Avonds is er de Ultimate Spring Dance Party, een feest met tal van beroemde dj's en artiesten dat om 23.00 uur begint en tot diep in de nacht zal duren. Kaarten voor de Spring Dance Party kosten 25.00 en zijn bij de kassa van de Doelen verkrijgbaar. Middagprogramma: ENTREE GRATIS Grote Zaal 12.00-12.15 Geert Bierling, Doelenorgel Sexteto Canyengue met tangomuziek Harry Sacksioni. gitaar Geert Bierling, Doelenorgel Wibi Soerjadi, piano Rotterdams Opera Koor o.l.v. Aad van der Hoeven Groot Krakerskoor o.l.v. Theo van der Hek Jeugdorkest van het Rotterdams Conservatorium o.l.v. Josef Schebal A Cappillo, close harmony sextet Hal Grote Zaal 12.00-12.30 Timbres Divers, showorkest Dansorkest van de Marinierskapel Bert Nicodem en Waldin Roes Gerard Cox Ensemble van het Rotterdams Conservatorium met funkmuziek Ensemble van het Rotterdams Conservatorium met jazzmuziek Ensemble van het Rotterdams Conservatorium met latin/salsamuziek Jurriaanse Zaal 13.00-13.45 Ensemble van het Rotterdams Conservatorium, bestaande uit Hélène Floman, viool; Jasper Havelaar, cello en Benjamin Kellerhals, piano Kamerkoor Toonkunst o.l.v. Daan Admiraal m.m.v. Annette Rogers, piano Frank de Groot, viool Lavinia Meijer, harp Christiaan Kuijvenhoven, piano Emmy Verhey, viool en Carlos Moerdijk, piano Quirine Viersen, cello en Silke Avenhaus, piano Godelieve Schrama, harp Christiaan Bor, viool, Godfried Hoogeveen, cello en Rian de Waal, piano Sevin? en Hülya Keser, pianoduo Rotterdams Conservatorium 12.15-12.45 13.00-13.30 13.30-13.45 14.00-14.30 15.00-15.30 16.00-16.30 16.30-17.00 17.00-17.30 13.00-13.30 13.45-14.15 14.30-15.00 15.30-16.00 16.30-17.30 17.30-18.00 13.45-14.15 14.15-14.30 14.30-14.45 14.45-15.00 15.00-15.30 15.30-16.00 16.00-16.30 16.30-17.00 17.00-17.30 Feestzaal 12.15-13.00 13.00-13.30 13.30-14.00 14.00-14.30 14.30-15.00 15.00-15.30 15.30-16.00 De Tweeling door Stichting Xynix Kinderdisco De Reuzexylofoon Kinderdisco De Reuzexylofoon Kinderdisco De Reuzexylofoon verder o.a. schminken Gehoorzaal Films, waaronder de documentaire 'Valery Gergiev, portret van een bevlogen dirigent' en diverse films met kamermuziek uitgevoerd door beroemde violisten en pianisten. Eduard Flipsezaal 12.00-14.00 Openbare repetitie van het Groot Krakerskoor o.l.v. Theo van der Hek 15.00-18.00 Rotterdamse Dansacademie met een openbare les, klassieke en moderne dans, een openbare repetitie en dansimprovisatie. Rondleidingen en prijsvraag De gehele dag zijn er rondleidingen door de Doelen voor een kijkje achter de schermen. Bij de centrale balie in de hal van de Grote Zaal kunnen geïnteresseerden zich aanmelden. Bij deze balie zijn ook formulieren verkrijgbaar voor een prijsvraag waarbij vele muzikale prijzen te winnen zijn. 's avonds: The Ultimate Spring Dance Party, aanvang 23.00 uur - entree 25.00 Informatie: kassa de Doelen (010)-2171717 Met de lente komt ook de zomervakantie weer in zicht. Velen kijken er maandenlang naar uit. Sommigen boeken zo dra de nieuwe reisgidsen ver schijnen hun vakantie. Anderen wachten liever af. Hopend op een voordelige last-minute aan bieding vlak voor vertrek, 't Is maar waar u voor kiest. Steeds meer mensen gaan steeds vaker op vakantie. Door die groeiende belangstelling is de manier waarop we onze va kantie doorbrengen flink aan het veranderen. De strandvakantie waarbij er simpelweg twee we ken aan het strand geluierd en 's avond feest gevierd wordt, raakt een beetje uit, zo was in januari op Vakantiebeurs veel vuldig te beluisteren. De moder ne vakantie heeft steeds vaker een centraal thema en combi neert tal van activiteiten: cultu reel, sportief èn avontuurlijk. Zo wordt de vakantie steeds meer een 'werkvakantie' die boven dien steeds vérder van huis ge zocht wordt. Natuurlijk is niet elke toerist even veeleisend. Uit of niet, nog altijd geven velen er de voor keur aan hun vakantie door te brengen aan het strand van een drukke populaire Middellandse Zee bestemming. Voor hen is er een breed aanbod vakanties in gezellige zonnige oorden tegen schappelijke prijzen. Bovendien weten veel zonliefhebbers al vroeg in het jaar waar ze naar toe willen. Juist zij kunnen daar om profiteren van vroegboek- kortingen en, omdat ze maar weinig speciale wensen heb ben, ook nog eens voordeel ha len uit een ruim aanbod goedko pe reizen zonder al te veel fran je. Waar de zon wat minder schijnt, zijn landschap en cultuur de be langrijkste trekkers. Wat dit be treft heeft Europa velen nog al tijd veel te bieden. Europese niet-zon vakanties zij vaak auto vakanties. Natuurlijk kunt op eigen gelegenheid een vakan tiestekkie zoeken, maar steeds meer vakantieganger kiezen er voor om hun Europese vakantie reis vooraf via een reisbureau te regelen, 't Is immers wel zo ge makkelijker als na een lange rit alles al voor u klaar staat. Voor steeds meer mensen bete kent vakantie: 'avontuur'. De aanbieders van actieve vakan ties springen hierop in met ar rangementen en activiteiten die vakantiegangers van alle leeftij den moeten aanspreken. Zo is er naast de traditionele fietsva kantie een ruim aanbod van ver zorgd 'soft-adventure', waarbij de vakantiegast zich kan uitle ven in wandelen, mountainbi- ken, een beetje spelevaren of abseilen. Die arrangementen lij ken vooral bedoeld voor de ge middelde en wat oudere vakan tieganger die even aan het avontuur wil ruiken zonder al te veel risico te lopen en na afloop 's avond in het hotel weer op z'n gemak wil dineren. Voor jongeren kiezen de touro perators een andere benade ring. Voor hen zijn er ruige ac tieve themavakanties waarin één activiteit centraal staat, maar ook multi-actief program ma's: georganiseerde reizen waarin de jeugdige vakantie ganger meerdere sportieve acti viteiten kan uitproberen. Verre bestemmingen doen het goed bij de Nederlandse toerist. Met name de Caribbean is popu lair op de Nederlandse markt. Voor een deel is dat te danken aan het feit dat ze worden aan geboden als alternatief voor Eu ropese zonbestemmingen en de prijzen alleszins schappelijk zijn. Mexico, Costa Rica en de Dominicaanse Republiek zijn toppers. Ook Azië mag op de warme be langstelling van de Nederlandse vakantieganger en touropera tors rekenen. Indonesië, de 'Gordel van Smaragd', is voor Nederlanders een droombe- stemming die afgelopen winter door Oad, met een wekelijkse charter naar Bali, een stuk dich terbij werd gebracht. Oad heeft deze bestemming wegens suc ces geprolongeerd. Ook Holland International heeft Bali nadruk kelijk in de zomergidsen opge nomen. Verder profiteren landen als Au stralië, Nieuw Zeeland, China, Vietnam en Thailand van de toe genomen belangstelling voor vakanties in Azië. Ook het Indi sche Goa blijft na een succes volle winterintroductie op de va- kantiekaart gehandhaafd, zij het, gegeven de regentijd, in voor- en naseizoen. 'Nieuw' in Azië zijn de Filippijnen. Ook Afrika is steeds vaker het reisdoel van de Nederlander. Hier concentreert het aanbod zich langs de Afrikaanse west kust - Gambia, Senegal (soms in combinatie met de Kaapverdi- sche Eilanden) en Zuid Afrika. In de Noord-Amerika gidsen is er veel aandacht voor Florida. Strand, zon, zee en fun (Disney) zijn nog altijd de grote trekkers van 'The Sunshine State'. Ook is er in de Noord-Amerika programma's veel aandacht voor de 'Wild West' en 'Native American Culture'. Opvallend is verder de toegenomen belang stelling voor Canada. Nog op zoek naar een vakantie bestemming. Loop dan eens binnen bij uw reisbureau. De voor u ideale vakantie ligt er immers al op de plank en de deskundige reisadviseurs hel pen u graag met zoeken en bla deren in de hoge stapels dikke gidsen. Zelfs als het gaat om een zwembroek in een iglo! De meeste mensen willen hun vakantie niet alleen passief doorbrengen, maar ook actief. Er moet dus vaak nogal wat verschillende bagage worden meegenomen naar de plek van bestemming. Maar niet iedere koffer is geschikt voor elke reis. Wie met het vliegtuig gaat, kan het beste kiezen voor een hardschalige koffer op wielen. Harde schalen bieden nog altijd prima bescherming aan de inhoud van de koffer. Voor trein- en busreizen is soepele, lichte bagage geschikt, eventueel op wiel tjes en met uittrekbaar handvat. Voor korte trips zijn verticale koffers, de zogenoemde wide- en side-express modellen bijzon der handig. Deze laten zich zowel op als buiten het station gemakkelijk op twee wielen meetrekken, ook door smalle gang paden van de trein. Wordt de bagage tijdens een busreis in de centrale bagageruimte opgeborgen, dan is het misschien toch verstandiger te kiezen voor hardschalige bagage. De auto is nog steeds het meest populaire vervoermiddel. In de kofferbak is het echter vaak woekeren met de ruimte. Daarom zijn soepele koffers het meest geschikt om deze ruimte optimaal te benutten. Voor sportieve vakanties en trektochten is een rugzak natuurlijk het aangewezen model. Koffers pakken is weliswaar een kunst, maar wel een kunst die iedereen kan leren. Volstouwen is natuurlijk uit den boze. Handig heidjes als M-banden, een uitneembare kledinghoes, pakraam en afneembare haak vergemakkelijken het inpakken van koffers. Zelf kan men ook denken aan praktische zaken, zoals een beschermhoes voor schoenen. Foto: Hardschalige designkoffer uit de 450 series/Oyster II van Samsonite. Links: Ontharen gaat makkelijker dan u denkt Foto: Streps. Aan het strand wilt u natuurlijk zo goed mogelijk voor de dag komen. Voor veel vrouwen reden om de ledematen te ontharen. Maar ook in het gelaat kunnen vrouwen last hebben van ontsie rende haargroei. Bij ontharen in het gezicht denkt men vaak aan scheren. Nadeel hiervan is dat de haartjes dan als stoppeltjes terug komen. Beter is het daarom gebruik te maken van producten die speciaal voor dit probleem zijn ontwikkeld. Een oplossing die een goed resultaat geeft is ontharen met een harsstrip. Die zorgt ervoor dat de haartjes wekenlang weg blijven. En komen ze terug, dan zijn ze vaak zachter en dunner. Wie niet wil harsen neemt een ontharingscrème voor de gevoelige li chaamsdelen - dus ook voor het gezicht. Toch is het niet altijd nodig om te ontharen. Bij een wat lichtere haargroei in het gezicht kan haarontkleuring de ideale oplossing zijn. Daarmee wordt de natuurlijke haarkleur op eenvoudige wijze weggecamoufleerd. U drogist heeft een compleet assortiment harsstrips, ontharings- crèmes en ontkleuringscrème. Lees voor gebruik altijd de ge bruiksaanwijzing en neem voor de behandeling rustig de tijd. Wibi Soerjadi Emmy Verhey Dansorkest van de Marinierskapel Los deze prijsvraag op tijdens de Open Dag en win een van de mooie muzikale prijzen. Er zijn tien hoofdprijzen: 10 abonnementen (voor twee personen) naar keuze op een concertserie uit de Seizoen brochure. Verder zijn er 25 losse kaarten (voor twee per sonen) en 100 CD's te winnen. Tijdens de Open Dag kunt u dit formulier inleveren bij de informatiebalie bij de van de Doelen. Op 2 april wordt de uitslag bekend gemaakt in de Havenloods. Regels: - maximaal 1 inzending per persoon - over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd adres woonplaats telefoonnummer Indien ik een prijs win ontvang ik graag: 2 abonnementen voor de serie (zie Seizoenbrochure 1998/99): 2 kaarten voor het concert (zie Seizoenbrochure 1998/99)t 1. Hoeveel concertseries staan er gepland in 1998/1999? 9 38 37 2. Hoeveel zalen heeft de Doelen? 8 9 10 3. Hoeveel kroonluchters hangen er in de Foyer Grote Zaal? 23 25 29 4. Hoeveel orgelpijpen heeft het Doelenorgel? meer dan 4000 meer dan 6000 meer dan 8000 5. Wat was de kleur van de stoelen voor de verbouwing van de Jurriaanse Zaal? blauw groen rood 6. Wat wordt de nieuwe naam van de Gehoorzaal? Kleine Zaal Van Cappellen Zaal Jurriaanse Zaal 7. Van wanneer tot wanneer leefde Eduard Flipse? 1930-1965 1918-1997 1896-1973 8. Hoeveel heipalen zijn er geslagen voor het nieuwe eongreseomplex/HMTR? 203 205 L 230 9. Wanneer wordt de nieuwe congreszaal opqeleverd? 1998 1999 2000 Open Dag in de Doelen Zaterdag 21 maart pHBEa U\GHllMV

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 19