IN DEZE KRANT Eerste speeltoestel Fort Drakensteijn Dc thóóijU ccllufct ih Ch fhcUtldx A Striife ma De mooiste ontdekkingen doe je 's avonds... Sanders KAR Automonteur IGittllSMS Woonguxekront Agressieve cliënt achter de tralies Museumkaarten in aanbieding? Remi Poppe over veiligheid Bel Cïï 0180-590839 Openingsfeest nieuw plein gaat wel door op woensdag 15 april 'Stadsregio brokkelt af CnilillAM DE BOUWMARKT MET EEN VERF Ml< NfïMMIlINE! Cf Gemeente gaat meebetalen aan poepcursus voor honden loods 925.438 lljpill Notuleren moeilijk? fTTnïH, Sanders Meubelstad Vlaardingen nu elke avond tot negen uur open! en wil je iets ondernemen? DONDERDAG 19 MAART 1998, 50e JAARGANG, Nr 12 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 862.178 Rotterdam en omstreken KiJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Nieuwe piek Finse school? De Korenbeurs in mineur Keurmerk voor corporaties SCHIEDAM Een 41 -jarige Schiedammer die de afgelopen maanden twee medewerkers van de Sociale Dienst meermalen heeft bedreigd, is door de rechter veroordeeld tot een gevangenis staf van 18 maanden (waarvan 6 maanden voorwaardelijk). De man kreeg een proeftijd van twee jaar. Na aftrek van zijn voorarrest zal de man nog zo'n 9 maanden moeten uitzitten. Het conflict tussen de cliënt en de Sociale Dienst loopt al vanaf 1996. De man diende een aan vraag voor een uitkering in, die werd afgewezen omdat hij de benodigde documenten niet wil de of kon overleggen. Tijdens de rechtzaak die de man aanspan de, richtte hij zijn onvrede op twee medewerkers van de Socia le Dienst. De man wachtte hen op bij hun werk, bedreigde hen en volgde een van de medewer kers zelfs tot aan huis. De situa tie escaleerde toen de Schiedam mer een van de medewerkers 's ochtends voor werktijd aanviel en met een stok neersloeg. De Sociale Dienst deed van alle gevallen van agressie aangifte bij de politie, wat resulteerde in de veroordeling. Een voorlichtster van de gemeente meldt dat ook landelijk het aantal bedreigingen van medewerkers van Sociale Diensten toeneemt. „De tendens is dat er altijd aangifte wordt gedaan, omdat de veiligheid van de medewerkers moet worden gewaarborgd." SCHIEDAM Naar aanlei ding van de plakactie van het Stedelijk Museum, waarbij aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezingen affiches van een tentoonstelling over posters van politieke partijen werden ge hangen, is Gemeentebelangen Schiedam nu met een opmerke lijk initiatief gekomen. „Oojc Gemeentebelangen heeft schade ondervonden en wij heb ben dat niet als prettig ervaren. Echter, wij vonden de tentoon stelling'Kunstestafette 1998, Ed Ellis in Schiedam, Lijst 0' ook een leuk initiatief waarmee Schiedam opnieuw positief in het nieuws is gekomen", schrijft voorzitter P. van der Knaap aan museumdirecteur D. Wind. „Uw excuus willen wij graag aanvaar den en daarnaast zouden wij u een voorstel willen doen. Tenein de de geleden schade te vergoe den, willen wij u verzoeken 100 stuks museumjaarkaarten be schikbaar te stellen, welke wij zullen verdelen onder de Schie dammers die zich deze kaart niet kunnen veroorloven." Directeur D. Wind van het Ste delijk Museum wil nog niet rea geren op het idee van Gemeente belangen. „Eerst wil ik hierover overleg plegen met wethouder Hafkamp", zegt ze. FIEAD B.V. 39,50. Zie elders in deze krant. Fort Drakensteijn wordt werkelijkheid. In het Prin ses Beatrixpark is woensdagmiddag het eerste speeltoestel geplaatst van de speeltuin voor gehan dicapte en met-gehandicapte kinderen. Het gaat om een zeshoekige schommelcombinatie, waarop ook zeer kleine en blinde kinderen kunnen zitten, evenals jeugd met evenwichtsproblemen. Wethouder Bart de Leede verrichtte de onthulling van het speeltoestel door de verpak king te verwijderen, waarna een heleboel kinderen zichtbaar werden. Lotje en Dotje zorgden voor extra spektakel. De bedoeling is dat later ook de heemtuin en de kinderboer derij bij het project worden betrokken, dat een regionale uitstraling moet krijgen. Met het ambitieuze plan, in '92 door kinderen van de toenmalige Schiedamse kindergemeenteraad gelanceerd, is een bedrag van meer dan een miljoen gulden gemoeid. De gemeente Schiedam is als eerste met vijf ton over de brug gekomen. Volgens voorzitter Eric Dijkhuizen van de Stichting Mede landers van Overal en Nergens is minstens nog zo'n bedrag nodig om alle wensen en ideeën voor de speeltuin uit te voeren. „Ik denk dat we nu op zo'n zes ton zitten. Maar ongeacht of al het geld binnenkomt, we gaan met Fort Drakensteijn door. De algehele opening is gepland voor half september. We organiseren dan een groot kinderfestival in het Beatrixpark. Dat hebben we al aangekondigd, dus we kunnen nu echt niet meer terug..." SCHIEDAM De Socialis tische Partij organiseert don derdag 26 maart om 19.30 uur een bijeenkomst over veiligheid. Tweede-Kamerlid Remi Poppe van de SP zal in een spreekbeurt het stand punt van zijn partij toelich ten. Aansluitend kunnen de aan wezigen met Poppe en de pas gekozen SP-gemeenteraads- leden van gedachten wisselen over de veiligheid in hun eigen woonomgeving. De bij eenkomst wordt gehouden in het SP-kantoor aan de Hoogstraat 19. Meer infor matie via tel.2435555 (tijdens kantooruren). SCHIEDAM De opleve ring van de kunstwerken op het nieuwe Stadserf is ernstig vertraagd. Het gaat met name om het object aan de zijde van de Broersvest. In eerste in stantie was het de bedoeling dat beide kunstwerken van de Amerikaan Matt Mullican, die samen een twee-eenheid vormen, tegelijk met de ople vering van het plein werden onthuld. Omdat op het laatste moment de materiaalkeuze van het object is veranderd, worden de kunstwerken (waarvoor 300.000 gulden is uitgetrokken) nu pas in sep tember officieel tentoonge steld. Kunstenaar Matt Mullican cre ëerde twee samenhangende wer ken. Het bestratingspatroon van M'l vla A15 Afslag Barendrecht/lisselmondeJ MEUBELSTAD Haringbuisweg 33 Vlaardingen - Tel.: 010-4359800 WATERWEG De Stadsregio Rotterdam lijkt op sterven na dood. „Het dagelijks bestuur functioneert nog, maar het draagvlak bij de achttien aange sloten gemeenten is weg", zegt burgemeester L. Stam van Vlaardingen in de Volkskrant. In mei praten de achttien Rijn mondgemeenten verder over de toekomst van de Stadsregio. Stam, zelf lid van het dagelijks bestuur met Ruimtelijke Orde ning in zijn portefeuille, denkt dat de animo om de Stadsregio verder inhoud te geven 'heel erg klein is'. Hij vindt dan ook dat de Stads regio in de huidige vorm moet ophouden te bestaan: „Er moet een nieuw bestuursorgaan ko men met een beperkt aantal uit voerende taken op het terrein van woningbouw, verkeer en vervoer en volkshuisvesting." De Stadsregio had de leemte kunnen opvullen die na het niet doorgaan van een stadsprovincie was ontstaan. Maar gebrek aan samenwerking tussen de ge meenten lijkt het bestuursorgaan nu te nekken. „Het was zonde van de energie. Er is verbittering", aldus Stam. het plein bestaat uit symbolen die de Amerikaan vaak gebruikt. Het betreft cirkels die het mate riële en het geestelijke in het le ven weergeven. Kwetsbaar Het object, nabij de Broersvest, bestaat uit een sokkel met daar op een metalen plaat. In deze plaat worden afbeeldingen uit de Schiedamse historie gegraveerd. Het gaat om een plattegrond van de stad, distilleerketels, de plat tegrond van het nieuwe theater, een molen en de plattegrond van ruïne Huis te Riviere. Deze af beeldingen staan met elkaar en met Mullicans eigen symbolen in verbinding door een lijnenspel. Het object wordt ongeveer 40 centimeter hoog, waardoor het ook als zitelement is te gebrui ken. Dat object zorgt nu voor opont houd. „In eerste instantie was Mullican bij zijn materiaalkeuze uitgegaan van aluminium", zegt medewerkster J. Kleiman van de sector Cultuur. „Bij nader bleek dat metaal te zacht, te kwets baar. Daarom is hij in een later stadium overgestapt op roest- vrijstaal. Het hardste roestvrij- staal dat beschikbaar is. Conse quentie was onder meer dat het speciale computerprogramma voor de freesmachine, waarmee de afbeeldingen in het metaal worden gegraveerd, moest wor den aangepast. Dat kost alle maal veel meer tijd dan voor zien." Beide kunstwerken (die samen zo'n drie ton kosten) zijn niet alleen betaald door de ge meente Schiedam, maar werden medegefinancierd door het Cul tuurfonds en de Mondriaan- stichting. Burgemeester De officiële opening van het nieuwe Stadserf als plein (dat drie miljoen heeft gekost) en voorzieningen als het theater gaat wel zoals voorzien door op woensdag 15 april. Een commis sie met daarin onder meer burge meester R. Scheeres en ambtena ren uit diverse sectoren is mo menteel bezig een speciaal ope ningsprogramma op te stellen. tnoA* r Schiedam (010)2981777 llltll :illl1! SgPl SCHIEDAM Om de overlast van hondenpoep in Schiedam- Zuid tegen te gaan, heeft een projectgroep van de gemeente een uitgebreid plan van aanpak opgesteld. Het gaat onder meer om extra hondentoiletten, speciale losloopgebieden en de inzet van een hondenpoepzuiger en een hondenwachter. Ook wordt de Algemene Plaatselijke Verorening aangescherpt, om overtreders harder en sneller te kunnen aanpakken. In totaal gaat het plan de gemeente ruim anderhalve ton kosten. „Veel geld, inerdaad", zegt een woordvoerster. „Maar hondenpoep op straat is dan ook één van de grote ergernissen van heel veel inwoners." Schiedam telt momenteel 4400 geregistreerde honden en naar schatting ll00 niet-geregistreerde viervoeters. Een zeer opmerkelijk aspect uit het plan van aanpak is een gemeentelijke bijdrage in de kosten van een hondencursus. Geble ken is dat honden kunnen poepen en plassen op commando. Als positieve prikkel wil de gemeente hondenbezitters ertoe aanzetten om met hun huisdier zo'n cursus te volgen als onderdeel van een gehoorzaamheidstraining. Dat zou kunnen bij hondensportvere niging de Brandersstad. Hoeveel dit de gemeente gaat kosten, hangt met name af van de animo onder hondenbezitters. „Maar maximaal een paar duizend gulden", aldus een woordvoerster. Ben je 21 maart Badhoevedorp 070 314 74 44 ANVih$» Boekenkast NINA HN Het Nieuwe Belastingformulier invullen. Moeilijk? Duur?Welnee! Kunstwerk Stadserf later onthuld Aan het mozaïek, van roze en blauw natuursteen, op het Stadserf wordt momenteel de laatste hand gelegd 0 0 0 0 I I I Plassen en poepen op bevel? Kom naar de Open Oagen op ons wegenwachtstation 28 maart Lexmond Bel voor meer informatie wegenwacht U houdt van donker eiken en wilt uw boeken een mooi plaatsje geven in woon- of studeerkamer. Kom dan eens kijken naar model Nina een ruime boekenkast (afm. 200xl00x30cm. die wij u gemonteerd leveren. van 499.- voor MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1