SCHIEDAM vow"dezi 2' PAASDAG GEOPEND IMIPIUS Vrijwilligers visiteclubs SPORT J Berichten voor sportredactie Genieten op Oude Kerkhof Vestigingswerken Hoek van Holland nog steeds niet op monumentenlijst Trek de kleren uit en ga voor de spiegel staan' Workshop Waterweg-topscorer Korenbeurs terug naar de eerste divisie Mackay: 'Dit DWS heeft veel meer in zijn mars' 15?' 5? 9?' 6? Met De Erker op zomerkamp Jan Kooper in de herkansing Reünie van Schiedams koor i„ deze M"* De Boodschappen Krant Reanimeren in Klubhuis Zuid Sizenfuuiwj&df SLctfy&t Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 9 APRIL 199815-1475 SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker gaat van 25 juli tot 1 augustus weer met kinderen van 5 tot en 12 jaar op zomerkamp naar Hattem (nabij Zwolle). Voor de voorbereiding en uit voering van dit kamp zijn nog veel enthousiaste medewerkers nodig. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij De Erker, tel. 4267767. SCHIEDAM Jan Kooper treedt zondag 12 april in café Van Diggelen (Grote Markt 15). Voor degenen die het 'katercon cert' op 1 januari hebben gemist, is dit optreden een herkansing. De groep bestaat uit de' sessie muzikanten: saxofonist Jan Kooper (bekend van The Mag nificent Seven), drummer Kim Weemhof (van Frank Boeijen), bassist Michel van Schie (onder meer Anouk) en toetsenist Je roen Rietbergen (van Candy Dulfer). Aanvang 16 uur. vrij entree. SCHIEDAM Voor een reü nie van het Schiedamse koor Happy Generation (1973-1988) is het bestuur op zoek naar de adressen van oud-leden. Reacties kunnen worden gezon den naar: Postbus 108, 3350 AC Papendrecht (fax. 078-6152636). SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 recht streeks per fax aangeleverd wor den. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redac tie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Onlangs is door de afdeling Groenvoorziening en Natuur de laatste hand gelegd aan het plantwerk van het Oude Kerkhof. Hiermee is de herinrichting van dit historisch stukje Schiedam aan de Lange Kerkstraat nagenoeg voltooid. Ruim een maand geleden werd gestart met het grondwerk en het aanleggen van de verhardingen. Ook werd een laag keermuurtje aan de zijde van de kerk vervangen en is bij de ingang een hondenrooster aangelegd. Het ontwerp voor de nieuwe stadstuin werd gemaakt in nauwe samenwerking met het bestuur van de Grote Kerk. Uitgangspunt daarbij was dat deze bijzondere plek zijn rustige karakter zou behouden, maar dat er wel meer gebruiksmogelijkheden zouden komen. Aan dit laatste is voldaan door de aanleg van een grindverharding waarop 's zomers eventueel kleine concerten of een fancy-fair georganiseerd kunnen worden. Ook als er geen bijzondere activiteiten zijn, kan er genoten worden van de bijzon dere beplantingen, rozen, wintergroene Taxus en een bijzondere moerbeiboom. Nu al, bij de eerste prille zonnestralen, wordt gebruik gemaakt van de klassieke parkbanken. Na het aanbrengen van de beplanting resteert nog een beperkt aantal werkzaamheden. Zo wordt de toegangspoort bij de Lange Kerkstraat gerepareerd, wordt dit najaar nog een groot aantal bloembollen in het gras geplant en komt er een groene sculptuur van Taxus. Verder wordt nog onderzocht of een beeld van de heilige Liduina een plaats kan krijgen in de stadstuin. Het Oude Kerkhof is het eerste project dat in het kader van de herinrichting van de openbare ruimte van de binnenstad gereali seerd is. Het project wordt gedeeltelijk gefinancieerd uit het Grote Stedenbeleid. 4 wü wMt '%Êw'y WATERWEG Met een draai aan de slinger joeg wet houder H. Kombrink vrijdag middag één van de grootste nog resterende bunkers uit de voormalige Vesting Hoek van Holland de lucht in. Deze uit de Tweede Wereldoorlog stammende Duitse bunker (42 meter lang en 25 meter breed) wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw opstel terrein van de Stena Line. Precies om drie uur, vanwege het stilleggen van het treinverkeer, werd de met rubber ingepakte kolos door 'springmeester' Kombrink vernietigd. Getooid met veiligheidsbril en helm bracht de Rotterdamse wethou der de springlading tot ontplof fing. Gezien de grote belangstel ling van zowel schrijvende pers, radio als televisie moet de be scheiden knal een kleine teleur stelling zijn geweest. Het for maat en de betondikle van enke le meters maken het noodzake lijk dat de bunker steeds in klei ne delen wordt opgeblazen, waarna de brokstukken kunnen worden afgevoerd. De operatie, waarbij nog twee bunkers wor den gesloopt, zal ongeveer een maand in beslag nemen. 'Biber' De bunker, gelegen op hel voor malige Vianda-terrein. werd in de oorlog gebouwd ten behoeve van de opslag en assemblage van Duits wapentuig. Hier werd on der meer de bekende "biber', de eenmansduikboot waarmee re- gelatig 'kamikazetochten' wer den uitgevoerd, geassembleerd. De vele Nederlandse dwangar beiders hebben in recordtijd Hoek van Holland volgebouwd met deze betonnen verdedigings werken. Het gerucht gaat dat de betreffende bunker een voltref fer heeft gekregen tijdens een geallieerde luchtaanval, maar dal het dak sterk genoeg was om de klap te weerstaan. Alleen een diepe krater in het dak. later weer opgevuld met zand en be ton. vormde als het ware een litteken bovenop de bunker. Met de sloop verdwijnt langza merhand weer een herinnering aan de bizarre tijd. die zo'n grote rol heeft gespeeld in de ontwik keling van Hoek van Holland en het omringende gebied. Van de honderden nog resterende verde digingswerken. zowel van Duitse als Nederlandse makelij, zal ze ker nog een aantal in de weg Staan om de ontwikkelingsplan nen van het ontwikkelingsbedrijf Rotterdam tot stand te kunnen brengen. Scheveningen Er zullen in de komende tijd dus nog de nodige ontploffingen moeten plaatsvinden om de di verse bouwprojecten te realise ren. Opmerkelijk is dat in andere gemeenten, zoals Den Haag en Scheveningen, de verdedigings werken inmiddels op de monu mentenlijst zijn geplaatst. Mis schien dat deze knal de ogen (en oren) van veel mensen heeft ge opend... INGEZONDEN BRIEF Als ik met mijn zoontje van vijf een tijdschrift ga kopen, staren ontklede dames met omhoogste kende siliconenvullingen hem vanaf de blootblaadjes hitsig aan. Op dezelfde wellustige wijze keken de Hennes Mauritz- meisjes in de billboardreclames voor ondergoed en badpakken een jaar of twee geleden argeloze voorbijgangers aan. Toen hoor de ik niets. Maar nu is er een afbeelding in sommige Schie damse brievenbussen verschenen van een naakte, oudere man. Hij zit. en zoals Het Nieuwe Stads blad schreef zie je 'duidelijk' zijn geslachtsdelen bungelen. Over dat duidelijk valt misschien nog te twisten, maar opmerkelijker is dat een groot aantal ontvangers deze uitnodiging voor een ten toonstelling weer heeft terugge stuurd. 'Geschokt' zouden zij zijn geweest. Niet deze blote man. maar dit gedrag schokt mij. Want is dit pornografie? Een man die gewoon in een stoel zit? Zijn Schiedammers zo we reldvreemd dat zij niet weten dat de helft van alle mensen een der gelijk 'geboortekostuum' heeft? Het is jammer dat uit het artikel niet blijkt of juist' mannen of vrouwen de uitnodiging hebben teruggestuurd, want misschien willen sommige mannen er niet mee worden geconfronteerd hoe ze er over een paar jaar uitzien. Een andere reden kan ik toch echt niet verzinnen voor dit kortzichtige gedrag. Gezien eer der uitgebleven reacties op vrou welijk bloot, zoals hierboven ge noemd, zou ik wel eens willen 10.00 tot 17.00 uur U bent van harte welkom. welen hoe de reacties waren ge weest als er een naakte vrouw op deze kaart had gestaan... Daar komt nog bij dat het hier niet zomaar om een foto gaat, bijvoorbeeld voor reclamedoe leinden. maar het is een kunstui ting! Ik wil hiermee niet zeggen dat alles is geoorloofd als het onder de noemer kunst valt, maar mensen die geïntereseerd zijn in kunst, en dat waren de geadresseerden van deze uitno digingen als ik het goed heb be grepen, moeten dat dan toch op waarde kunnen schatten? Zeker gezien de titel van de tentoon stelling. 'De kleren van de kei zer', dekt deze foto heel goed de lading. Ik vind het ook niet prettig dal mijn zoontje geconfronteerd met de bovengenoemde halfblote da mes. Ik wil namelijk niet dat hij de indruk krijgt dat vrouwen lustobjecten zijn die zich 'voor het grijpen' aanbieden. Maar tussen pornografie en bloot zit toch nog een heel verschil en over gewoon bloot moeten we nou niet allemaal zo star en ge forceerd doen. Kom op inwoners van Schie dam, trek de kleren eens uit en ga voor de spiegel staan. Is dit nu echt zo'n vreselijke aanblik? Troost je dan 'met de gedachte dat vele anderen er ook zo uit zien. V.Paridad, Schiedam SCHIEDAM In Schiedam bestaat sinds enkele jaren een achttal visiteclubs die wekelijks door ruim zeventig ouderen bezocht worden. Deze visiteclubs van de Stichting Ouderenwerk Schiedam, die plaatsvinden in een dienstencentrum of verzor gingshuis, zijn bedoeld om ouderen met weinig contacten en bezigheden buitenshuis in de gelegenheid te stellen leetijdgenoten te ontmoeten. Voor veel ouderen is de visiteclubdag het enige moment in de wèek dat zij er even uil zijn. De visiteclubs worden begeleid door vrijwilligers die onder andere als taak hebben het verzorgen van de koffie, het praten met de deelnemers en het organiseren van activiteiten. Zij zijn de spil waar de groep om draait. Zonder vrijwilligers zouden er geen visiteclubs beslaan. Voor drie visiteclubs zoekt men nieuwe vrijwilligers. Hel gaat om de visiteclub op dinsdag in dienstencentrum Oost en op dinsdag en donderdag in dienstencentrum De Woudhoek. waarbij de laatste een 'mannensoos' is. Belangstellenden (bij voorkeur van 45 jaar en ouder) kunnen contact opnemen met het Centraal Meldpunt wonen, zorg en welzijn, tel. 2463261 (bereikbaar van 8.30 tol 12.30 uur). SCHIEDAM De Stichting Huishoudelijke Voorlichting (SHV) verzorgt een workshop tuindecoratie. Deelnemers leren op creatieve wijze decoratie te maken die een aanwinst is voor de tuin. De cursus wordt gege ven op donderdagmorgen 14 en 28 mei van 9.30 tot 11.30 uur en op maandagavond 18 en 25 mei van 19.30 tot 21.30 uur bij de SHV (Nieuwe Haven 147). De kosten bedragen 25 gulden. In lichtingen en inschrijvingen via tel. 4264781. LEZING: HET LEVEN ALS KRUISWEG SCHIEDAM Al jarenlang vindt in Klubhuis Zuid (Dwars straat 42) de cursus reaniatie plaats, verzorgd door de stich ting Rescue. Deze cursus bestaat uit drie woensdagavonden van 20 tot 22 uur: 6 mei theorie, 13 mei prak tijk en 27 mei kinderreanimatie. De kosten bedragen 45 gulden. Inlichtingen en aanmeldingen via tel. 4267297. 'UITHOLLING VAN ZORG' BIJ CDA Bij het CDA- Vrouwenberaad houdt Eerste- Kamerlid mevrouw J. van Leeuwen (CDA) op woensdag 15 april een lezing. Het onder werp is de 'uitholling van de zorg'. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de NPB (West- vest 92), aanvang 9.30 uur. Een ieder is welkom bij de le zing. SCHIEDAM - „Laten we hopen dat de bond voor de wedstrijd tegen DRGS een goede scheids stuurt", was een week voordat de derby SVDPW-DRGS op het programma stond de wens in de bestuurska mer van de thuisclub. Zeven dagen later werd het duel na vier rode kaarten, enkele minuten voordat de rust zou aanbreken, gestaakt en was arbiter Paping in SVDPW-ogen de gebeten hond. Hel muisje zal ongetwijfeld voor SVDPW. dat twee spelers, trainer Rob van Vliet en de grensrechter met rood zag vertrekken, een staartje krijgen (de gebruikelijke straf is drie winstpunten in minde ring) en dan lijkt degradatie haast onvermijdelijk. De stand: 1. VDL 3.55 (71 doelpunten uit 20 wedstrijden); 2. HSC/za 3.35 (57 uit 17); 3. Deltasport 3,15 (63 uit 20); 4. Excelsior'20 3.10 (59 uit 19); 5. Demos 2.85 (57 uit 20);. 6. WK 2.76 (58 uit 21); 7. DRGS/za 2.64 (45 uit 17); 8. ODC Schiedam 2.55 (51 uit 20); 9. DRGS/zo 2.52 (48 uit 19); 10. Hermes DVS 2.50 (50 uil 20). SCHIEDAM - Omdat opnieuw alleen Nermin Smajic het eredivisie niveau bleek aan te kunnen, leed Korenbeurs zondag in eigen huis de zoveelste nederlaag en werd de al wekenlang dreigende degradatie naar de eerste klas een feit. In de degradatie-poule van de play-offs was ditmaal Integer Groep te sterk voor de Schiedammers (2-5). Smajic won zijn partijen, invaller Bastiaansen en Karbattl konden er geen punten aan toevoegen. Het damesteam blijft in de race voor het kampioenschap. Zonder de zieke Danielle Maas (Maaike Gerst nam haar plaats in) won Korenbeurs in Terborg ruim van Hercules. SCHIEDAM - De opgave was eigenlijk een onmogelijke: winnen van het veel hoger geplaatste Sittardia/DVO en dan maar hopen dat stadgenoot Ventura nog even alles uit de kast haalt en zijn sportieve plicht vervult door degradatie-kandidaat Fortissimo onderuit te halen. Op beide fronten haalden de handbalvrouwen van DWS echter bakzeil. Het lukte in de eigen Groenoordhal niet om de Limburgse vrouwen te verrassen en lot overmaat van ramp - hoewel het er door de eigen nederlaag helemaal niet meer toe deed - werd Ventura door de concurrentie gekielhaald. Trainer Zsigmund Mac kay maakt aan dal laatste niet al te veel woorden vuil. ..Ventura valt niets te verwijten", is de reactie. Zonder zondebokken te willen aanwijzen, vervolgt hij: „De degradatie is niet een gevolg van de winst van Fortissimo of ons verlies tegen Sittardia. Er is een complete competitie aan vooraf gegaan waarin er gewoon niet goed gepres teerd is. Laten we dus eerst maar eens de hand in eigen boezem steken en er voor zorgen dat de gemaakte fouten worden opgelost en verbeterd." Overigens had Mackay in de aanloop naar de eerste wedstrijd de lat met een „we hebben een jong team dat zijn weg zal nioe.ten zoeken in de eerste divisie en het daarmee zeker moeilijk zal krijgen" niet al te hoog gelegd. „Maar", zegt hij nu, „ik heb daarmee niet willen zeggen dat we een degradatie-kandidaat zouden worden. Verre van dat zelfs. Ik heb er absoluut geen rekening mee gehouden dat het verkeerd zou aflopen." Nu het wel zover is, zou hij met enige precisie de vinger op de zere plek kunnen leggen. Hij doet het niet. „Natuurlijk is het een koud kunstje om uit te leggen waarom we in de problemen zijn geraakt. Zo ben ik echter niet. Ik laat iedereen in zijn waarde. Bij mij gaat er niemand-aan de schandpaal. De meiden moeten ieder voor zichzelf de balans maar opmaken." Hij vindt dat zijn ploeg voldoende capaciteit bezit om zich ruim schoots in de eerste divisie te kunnen handhaven. „Ik hoor dat ook steeds van de andere clubs. Maar wat moet ik ermee? Feit is dat we het haasje zijn. Dat we misschien door het gebrek aan ervaring van dit vooral jonge team net iets teveel met een oneven goal verloren hebben. Natuurlijk had ik de tering naar de nering kunnen zetten en drastische maatregelen kunnen nemen. Maar je lost daarmee alleen op korte termijn iels op. Ik had die meiden vooraf mijn vertrouwen gegeven. Wilde met hen een nieuw team opbouwen en vond het om die reden niet fair om hen ergens halverwege de competitie te laten vallen." Hoewel de tweede divisie (en spelen zonder dak) voor Zsigmund Mackay. die zelf als eredivisiespeler en trainer altijd in een hal gesport heeft, een nieuwe ervaring is, is hij vooralsnog niet van plan om DWS de rug toe te keren. „Ik ben er de man niet naar om snel weg te lopen. Temeer omdat ik een leuk team heb opgebouwd, dat op termijn zeker een redelijk prominente rol in de eerste divisie kan gaan spelen." Voor de k paasdagen Konijnen achterbout kilo 9 Varkens kophaas vers heel kilo Paasrollades 798 Varkens- schouder lappen Gourmet-/fondueschotels 2oo gram Varkenshaas 200 gram Biefstuk voor 4 personen 200 gram Kipfilet 200 gram Tartaar 200 98 Fijne riblappen kilo i gram Tartaar IQ 90 gam Mini vinken IQ. Rundergehakt 98 Paardenkogelbiefstuk kilo 14. Paardenhaasbiefstuk Kilo 19" Gebr. rosbiet 100 gram Snijworst 100 gram Katenspek 100 gram Boerenachterham 1.98 0.99 1.28 1.98 voor nieuwe produkten en acties (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS De eerste zonnestralen nodigen uit tot een rustpauze op een van de banken. Historische bunkers de lucht in De Rotterdamse wethouder H. Kombrink bracht de eerste springlading tot ontploffing. MAASDIJK Maasambacht 3 - Tel. 0174 - 513490 l* D» *«•1 Millaat Industrieterrein Maasambacht te Maasdijk. Gratis parkeren voor de deur. Deze lezing wordt georganiseerd door hel Lectorium Rosicrucianum, De Internationale School van het Gouden Rozenkruis. Adres: Avenue Concordia 102, Rotterdam. Dinsdag 14 april, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: Bakenessergracht 112011 JS Haarlem Http: www.lectoriumrosicrucianum.org In de sporthal Groenoord liep DWS zich zondag te hoop tegen liet reel hoger geklasseerde Sittardia/DVO. Het hielp niets want de Limburgse ploeg won en bezegelde daarmee de Schiedamse degradatie. heel kilo kilo Uw voordeel kilo Zwart Janstraat 4 Franselaan 279 Extra voordeel 100 gram FIJNE VLEESWAREN R'dam. R'dam -Noord West Telefoon 466056S Telefoon 4131381

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3