Gemeente Schiedam O C J 3 r D Toelichting op de vragen a. Wat kunt u doen als u geen recht heeft op een gratis verstrekking? b. Wat moet u doen als u mogelijk wel recht op een gratis verstrekking of reparatiekosten heeft? WOENSDAG 15 APRIL 1998 Deze regeling is van kracht op aanvragen die worden ingediend over de periode 1 april 1998 tot 1 januari 1999 De gemeenteraad van Schiedam heeft in december 1997 besloten een vergoeding te geven aan alleen staande ouders voor een kapotte koelkast en/of was machine. Met deze vergoeding kunt u een nieuwe koelkast en/of wasmachine aanschaffen. Het moet daarbij gaan om alleenstaande ouders die langer dan 5 jaar een inkomen op minimumniveau hebben. Deze bijzondere bijstand hoeft, in tegenstelling tot de hui dige situatie, niet worden terugbetaald. De gemeenteraad heeft vanwege de beperkte financiële middelen prioriteiten moeten stellen. In principe zou den er verschillende groepen voor gratis verstrekking in aanmerking kunnen komen. De keuze is evenwel gevallen op de groep alleenstaande ouders. De zorg voor kinderen brengt namelijk gedurende langere tijd extra kosten met zich mee. Sociale Zaken (de voorma lige Gemeentelijke Sociale Dienst) houdt zich bezig met de uitvoering van de bijzondere bijstandsregelin gen. In onderstaande hulpwijzer kunt u zelf nagaan of u mogelijk in aanmerking komt voor een gratis verstrekking van een nieuwe koelkast en/of wasmachine. Ja Nee Ja Ja Nee 1 Nee 1 Nee Ja Ja Nee Ja Nee Ja Nee Nee Ja Ja Ja C r rl Nee TOP - u heeft mogelijk recht op een vergoeding van reparatiekosten Er zijn nu twee mogelijkheden, te weten: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 14, DONDERDAG Vraag 0 Vraag 0 Vraag 0 1993 1998 Vraag 0 Vraag 0 Vraag Vraag 0 Vraag 0 Vraag 0 Vraag (g) APRIL 1998 V i 16-442 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor tel.:(010) 2465555 fax:(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.:(010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax: (010) 2465364 Wanneer uit de hulpwijzer is gebleken dat u geen recht heeft op een gratis verstrekking dan kunt u: 1. zich wenden (ot de Gemeentelijke Kredietbank met het ver zoek om een geldlening. Het adres van de Gemeentelijke Kredietbank is 's-Gravclandscweg 567, 3119 XT Schiedam. Voor het vragen van een lening dient u een telefonische afspraak te maken, telefoon 246 51 55, dagelijks (behalve woensdag) van 09.00 tot 12.30 uur of 2. leenbijstand aanvragen bij Sociale Zaken. Dit kan alleen wan neer de Gemeentelijke Kredietbank geen geldlening kan vers trekken. Een voorwaarde is ook dat de noodzaak van de ver vanging van het defecte apparaat vaststaat. Hieronder leest u hoe li leenbijstand kunt aanvragen. 2.1. u ontvangt een periodieke uitkering van Sociale Zaken Voor het indienen van een aanvraag neemt u contact op met uw contactpersoon. Dat kan elke werkdag van 09.00 tot 10.00 uur, telefoon 246 61 80. Hij/zij maakt dan met u een afspraak om de aanvraag in te dienen. 2.2. u ontvangt andere inkomsten U neemt telefonisch contact op met Sociale Zaken voor het maken van een afspraak voor het indienen van een aanvraag. Het telefoon nummer is 246 61 80 en u kunt op werkdagen bellen tussen 09.00 en 10.00 uur. 1. U neemt dan telefonisch contact op met Sociale Zaken met het verzoek om een gratis verstrekking of vergoeding van de reparatiekosten. U kunt dat doen onder telefoonnummer 427 04 27 of 427 05 27 dagelijks van van 09.00 tot 12.00 2. Sociale Zaken stuurt u een aanvraagformulier (en eventueel een inliehtingenformulier) toe met het verzoek dat formulier ingevuld en ondertekend aan Sociale Zaken terug te sturen. 3. Na ontvangst van de aanvraag (en eventuele inliehtingenfor mulier) beziet Sociale Zaken of u recht heeft op de bijzonde re bijstand. 4. U ontvangt van Sociale Zaken bericht over de wijze van afhandeling en rechtstreekse betaling aan de leverancier. 5. Met de navolgende Schicdamsc leveranciers heeft Sociale Zaken afspraken gemaakt over de levering en rechtstreekse betaling: Radio Modern B.V. (Hoogstraat en Nieuwpoort- weg), All Wave B.V., Radio West B.V., Gebr. de Veld B.V., BTS Witgoed, Horn Electro B.V., Valkenberg, It's Turksma B.V. en Radio Brussé. Regeling gratis verstrekking van een koelkast en/of wasmachine t Elke vraag heeft een nummer; lees, voordat u de vragen beantwoordt, eerst de met het nummer overeenkomende toelich ting op de bladzijde hiernaast. Kruis steeds het vakje "ja" of "nee" aan en volg de pijl die bij dat vakje hoort; u kunt dan zien of u mogelijk recht heeft op een gratis verstrekking. Wanneer u in een omlijnd kadertje met STOP terecht komt, dan hoeft u de andere vragen niet meer te beantwoorden en leest u verder wat onderaan het schema staat. c Woont u in de gemeente Schiedam? Bent u een alleenstaande ouder met kinderen tot 18 die ten laste van u komen? Had u de afgelopen inkomsten op een minimum niveau? 5 jaar j linimum- 1 dan 19.400,- recht op een gratis verstrekking f u heeft geen recht op een gratis verstrekking f CTVY11 u heeft geen recht op een gratis verstrekking u heeft geen recht op een gratis verstrekking Heeft u een bijstanduitke ring van Sociale Zaken? Zijn uw inkomsten meer dan 1750,35 netto per maand, excl. vakantiegeld? o JL vil. u heeft geen recht op een gratis verstrekking en/of wasmachine? Is het defecte apparaat nog geen jaar oud? dan 2 jaar? meer dan 200,- i recht op een gratis verstrekking CHTAB 1 u heeft geen recht op een gratis verstrekking u heeft mogelijk recht op een gratis verstrekking u heeft mogelijk 0 U bent terecht gekomen in een kadertje "STOP - GEEN RECHT". U kunt dan bij de Gemeentelijke Kredietbank een geldlening vragen. Mocht de GKB geen geldlening willen verstrekken dan kunt u leenbijstand aanvragen. U bent terecht gekomen in een kadertje "STOP MOGELIJK RECHT op een gratis verstrekking" of in het kadertje' "STOP - MOGELIJK RECHT op vergoeding reparatiekosten". U wordt dan geadviseerd een aanvraag in te dienen. De regeling is uitsluitend van toepassing op inwoners van dc gemeente Schiedam. Er is sprake van ten laste komende kinderen, wanneer u voor die kinderen kinderbijslag ontvangt. Het maakt niet uit of zij bij u thuis of ergens anders wonen en/of die kinderen bijverdienen. Bij deze vraag gaat het om A. inkomsten op minimumniveau en B. het aantal jaren waarover u die inkomsten heeft gehad. A.Wat zijn inkomsten op minimumniveau Met een bijstandsuitkering zit u altijd op het minimumniveau. Maar er zijn veel andere situaties waarin u ook op het minimumniveau kunt zitten. Bijvoorbeeld bij uitkeringen krachtens dc Ioaw, Ioaz, AAW, Wajong, WAZ, WAO, WW, ZW, Anw, WIW, ROA en WTV. Om te bepalen of u de afgelopen 5 jaar inkomsten op minimumni veau heeft ontvangen, geven wij u het volgende overzicht. Bedenk daarbij dat ook die inkomsten meetellen die u bijvoorbeeld als alleenstaande of gehuwde heeft ontvangen. Alleenstaande 1.232,22 per maand 1.350,72 per maand Alleenstaande ouder 1.584,28 per maand 1.736,68 per maand Echtpaar 1.760,31 per maand 1.929,64 per maand Bovengenoemde bedragen zijn exclusief vakantiegeld. Heeft uw inkomen in de afgelopen 5 jaar zich tussen de genoemde bedragen bewogen, dan kunt u er vanuit gaan dat uw inkomsten op het minimumniveau hebben gelegen. EDe termijn van 5 jaar 1. Dc datum van aanvraag voor een wasmachine en/of koelkast is bepalend voor de termijn van 5 jaar. 2. Wanneer u, voordat u alleenstaande ouder werd, in die 5 jaar een ander inkomen ontving, bijvoorbeeld een inkomen dat gelijk is aan het bijstandsniveau voor een gezin of een alleenstaande, dan relt die periode voor de 5-jaar termijn mee. 3. De hete periode van 5 jaar mag worden onderbroken met een aaneengesloten periode van maximaal 6 maanden of met verschil lende perioden van elk minder dan 6 maanden. Het maakt daar bij niet uit hoe hoog die inkomsten waren. Het in deze vraag genoemde bedrag van 19.400,00 is het vrij te laten bescheiden vermogen, zoals genoemd in de Algemene bijstands wet. Bedraagt uw vermogen meer, dan heeft u geen recht. Bepalend is of u ais alleenstaande ouder op de datum van aanvraag inkomsten op minimumniveau ontvangt (dat is 1750,35 netto per maand, exclusief vakantiegeld). Als u een periodieke bijstandsuitkering voor levensonderhoud ontvangt, voldoet u zonder meer aan deze eis. Geen rekening wordt daarbij gehouden met kinderbijslag, bijverdien sten van kinderen waarvoor u kinderbijslag ontvangt, huursubsidie, woonkostentoeslag, de landelijke vrijlatingsregcling op inkomsten uit arbeid, de incentive-premic van de gemeente en overige verstrekkingen bijzondere bijstand. Ook al heeft u geen bijstandsuitkering, dan kunt u toch voor de gratis verstrekking in aanmerking komen. U inkomsten mogen dan op datum aanvraag niet hoger zijn dan 1750,35 netto per maand (exclusief vakantiegeld). Er wordt geen rekening gehouden met kin derbijslag, bijverdiensten van kinderen waarvoor u kinderbijslag ont vangt, huursubsidie en woonkostentocslag. Wanneer u op 1 april 1998 geen koelkast en/of wasmachine had, komt u niet in aanmerking voor de gratis verstrekking omdat het bij deze regeling gaat om vervanging van een defect apparaat en de rege ling niet is bedoeld voor een eerste aanschaf van een koelkast en/of wasmachine. Hiermee wordt bedoeld 1 jaar na de aankoopdatum. Hiermee wordt bedoeld 2 jaar na de aankoopdatum. De aanschaf van een nieuwe koelkast en/of wasmachine mag niet voor 1 april 1998 hebben plaatsgevonden. Onder reparatiekosten wordt verstaan: de onderdelen van het defecte apparaat, het arbeidsloon en de voorrijkosten tot een maximumbedrag van 200,00. De reparatie mag niet voor 1-4-1998 zijn uitgevoerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3