SCHIEDAM Gratis compost bij ONS Milieu Lente bij Van Diggelen Cd Manitou Snuffelmarkt Rommelmarkt Dreesplein André Balvers blijft lid van 'vriendenclub Gazons en grasvelden Sjeenfouiw&tij S£(Xfy&t 4?' 6.98 Burgerlijke stand Diefstal aanhangwagen 'Leugens over ophogingen' R&B bij Van Diggelen SPORT Schiedam-softbal gaat nu wel voor de titel Excelsior: achtmaal prijs Jacobs trainer Pollux Slotdag ANBO-toernooi Musis blijft in eredivisie Hollandtoernooi eind oktober Berichten voor sportredactie Het Nieuwe Stadsblad Q98 X3 m HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 16 APRIL 199816-1475 SCHIEDAM Wim de Zon zal zaterdag 18 april proberen het slechte weer even te doen vergeten in café Van Diggelen (Grote Markt 15). Op basis van zijn jarenlange ervaring in Spaanse discotheken zal deze dj vooral zonnige muziek draaien, zowel uit de gouden discotijd als uit de hedendaagse housescene. Aanvang 22 uur, vrij entree. SCHIEDAM De band Mani tou geeft zaterdag 18 april een cd-presentatie in café De Grote Markt. Deze avond wordt geor ganiseerd door Manitou en er komen meerdere bands optre den, zoals Nomesane, Rabbit en Fab. SCHIEDAM Het Hervormd Kerkkoor houdt de jaarlijkse snuffelmarkt dit keer op zater dag 18 april. De markt vindt plaats in de tuin van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM In wijkcentrum Dreesplein is op zondag 19 april weer een rommelmarkt. De rom melmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Alle ta fels zijn inmiddels verhuurd. De toegangsprijs is 1,-, kinderen tot twaalf jaar mogen onder be geleiding van een volwassene gratis naar binnen. Voor de rommelmarkt van zon dag 17 mei zijn nog tafels te huur. Dit kan vanaf donderdag 7 mei aan de balie op het Dr. Willem Dreesplein, tel. 4738671. TENTOONSTELLING IN SCHIELAND In het Schie- land Ziekenhuis is een nieuwe tentoonstelling samengesteld met het thema De dokterstas. Diverse voorwerpen uit de ge schiedenis van de gezondheids zorg staan opgesteld in de vitrine van de centrale hal van het zie kenhuis. Omdat er vroeger veel minder specialisten waren, behandelde de huisdokter de meeste kwalen aan huis. Hij had daarvoor een grote ver zameling instrumenten in zijn tas, waaronder een stethoscoop, een percussiehamer, een hemo- globinemeter en een oorspuit. De getoonde materialen zijn af komstig van De Stichting Me disch Farmaceutisch Museum De Giffioen te Delft. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Wie netjes zijn groente-, fruit- en tuinafval gescheiden heeft ingeleverd, kan de verlepte slablaadjes en takken van de heg nu in een andere vorm terugzien: inwoners van Schiedam kunnen namelijk van maandag 20 tot en met vrijdag 24 april bij ONS Milieu, ingang Ringersstraat, gratis compost ko men scheppen. Iedereen moet wel zelf een schep en een plastic of juten zak meenemen, maar dan kan men ook naar hartelust de zakken vullen. Nu de lente is begonnen, grijpen heel wat mensen het zachtere weer aan om in hun tuintje aan de slag te gaan. ONS Milieu doet met de compost een bijdrage aan de staat van bloemen en planten, want met dit voedingrijke product kan men de grond van de tuin verbeteren. De compost wordt in de composteringsinstallatie 'De Leeuwe nakker' in Bergschenhoek gemaakt van het GFT-afval dat ONS Milieu in de stad inzamelt. Bij ONS Milieu kan men gratis zakken vullen met compost. door NANS WOLTERS SCHIEDAM Het is mooi geweest voor voorzitter André Balvers van het Konjnklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus. Erg mooi zelfs, maar aan alles komt een eind, dus ook aan het 28 jaar lang ver vullen van allerlei bestuurs functies binnen het mannen koor. Dinsdagavond vond de jaarlijkse algemene ledenver gadering van Orpheus plaats en tijdens deze bijeenkomst, die vanwege de wisseling van de wacht een feestelijk tintje had, overhandigde André Bal vers de voorzittershamer aan zijn opvolger Tjibbe van Boe rum. „Ik neem niet echt afscheid van Orpheus", verklaart de nog al tijd enthousiaste ex-voorzitter, „ik blijf lid van het koor want ik voel me daarmee sterk verbon den. Het is niet alleen een man nenkoor maar ook een vrienden club." Barakken André Balvers was betrokken bij talrijke activiteiten die Orpheus De komende en de gaande voorzitter: Tjibbe run Boerum (links) en André Bulvers. decennia lang organiseerde. Hij stopte onder andere veel energie in de redactie van het vereni gingsblad 'Orpheus klanken'. „Nee, verklaart hij lachend, „geen dagtaak, maar er ging wel heel erg veel tijd zitten in bij voorbeeld het regelen van de buitenlandse reizen die de koor leden van Orpheus maakten. Dan kon ik wel tot drie uur 's nachts doorgaan om het pro gramma dat ons voor ogen stond goed uit te werken. We waren er zo op gebrand om alles tol in de puntjes te regelen dat we zelfs een periode hebben ge had dat we vooraf in het buiten land gingen kijken. We bekeken de hotels en probeerden kortin gen te bedingen. Dat zou ik nu niet meer kunnen opbrengen." Balvers: „Een van onze laatste reizen ging naar voormalig Joe goslavië en daar bewaren we nou niet van die goede herinneringen aan. Alles was prima geregeld dachten we... Maar bij aan komst werden we ondergebracht in barakken, waar even tevoren nog een studentenfeest in volle gang was. Het zag er allemaal zo vreselijk uit dat een van de koor leden weigerde om naar binnen te gaan." Oudste? De Koninklijke Orpheus is een kras oudje van 132 jaar. Toch heeft ex-voorzitter Balvers zo zijn twijfels over 'de oudste van Nederland'. „Dat zou best kun nen", antwoordt hij aarzelend, „misschien is het wel aardig om daar eens onderzoek naar te doen." Overigens geldt ook bij Orpheus het gezegde 'je bent zo oud als je eruit ziet', want de instroom van jonge leden zet door. „Het koor telt ruim zeventig leden en over de opkomst valt niet te klagen", aldus André Balvers. „Wellicht dat hel ruime onderkomen van Orpheus in de Magnalia Deï- kerk, dat vorig jaar na een ver bouwing in gebruik werd geno men, daaraan meewerkt." SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseert donderdag 23 april in Voorlichtingscentrum De Groene Raat (Harreweg 19) een thema-avond over het aanleggen en onderhouden van ga zons en (natuurlijke) grasvelden. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens het eerste gedeelte van de avond gaat medewerker Van Leeuwen van Natuurontwikkeling in op het aanleggen en onder houden van de echte gladde gazons. Vragen als 'hoe haal je mos uit het gazon', 'hoe moet een gazon worden bemest', 'hoe vaak moet een gazon worden gemaaid' en 'wat doe je met het maaisel' passeren de revue. In het tweede gedeelte wordt ingegaan op het aanleggen en onderhouden van de meer natuurlijke grasveldjes. Er wordt verteld hoe men een gazon kan omvormen tot een bloemrijker grasveldje, welke dieren baat hebben bij een ruiger grasveldje en waarom er maar maximaal twee keer per jaar gemaaid mag worden op een natuurlijk grasveldje. Informatie Voorlichtingscentrum De Groene Raat is gemakkelijk per fiets te bereiken. Wie meer informatie wil over de thema-avond of het over het aanleggen en onderhouden van (natuurlijke) grasvelden kan tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Natuurontwikkeling, tel. 2465521. Magere speklappen 498 Paarden- kogel- biefstuk Verse worst Schenkel of runderstaart 198 Rundergehakt Schnitzel 98 Varkensbraadstuk of varkensrollade 98 Lamsbout 198 Tartaar geboren in de periode periode 3 t/m 9 april 1998: Djordi z.v. Lubach-Elward. Bob z.v. Vellinga-Kinneging. Jessma d.v. Evora-Margarida Cabral. Younes z.v. El Yakhloufi-El Az- zali, Johann z.v. Droge-Voogt, Anne d.v. Jansen-Wammis, Sjoerd z.v. van Vliet-van Es, Je roen z.v. Dirven-van Meerveld, Caitlin d.v. Ballijns-Stans, Jef frey z.v. Elscot-den Houting, Cornelia d.v. Haak-Otten, Jef frey z.v. de Lange-Vogelezang, Nurcan d.v. Soguksu-Soguksu, Fatima d.v. El Marzquioui-EI Fallahi, Lianda d.v. Wijker-Ger- ritsen, Radi z.v. Akachar-Aka- char, Djoelle d.v. Plooij-Slaven- burg. Meryem d.v. Aksu-Aksu, Erdem z.v. Goksuluk-Goksu- luk. Majadah d.v. Abdelhafiz- Wgdan Awad Moh Abd Alla, Fleur d.v. Keijzer-Klein. Arnita d.v. Arnuad-Dambruck, Joep z.v. Den Ouden-Groenendijk. Jaqueline d.v. van Leeuwen- Markx, Damey d.v. de Kaper- van den Berg. ondertrouwd: W.E. Stolz 29 jr. en J.L.E. van de Water 36 jr., A. Legerstee 30 jr. en P.C. Russen 27 jr., S. Lol- kus 37 jr. en A.C.A.C. Huijbens 34 jr., M. Lawson 28 jr. en E.C.L. de Lavoir 19 jr., S. Sous- sen 27 jr. en J. Loch 32 jr., E.F. Baris 27 jr. en D.S.A. Grove 30 jr- gehuwd: R. de Bruin 36 jr. en E. van Hartingsveldt 23 jr., W. de Boom 51 jr. en E. Verhaal 37 jr., J. van den Berg 27 jr. en N. Ververs 25 jr., H. Cirntay 22 jr. en O. Dogru 21 jr., J.A. van der Vlies 30 jr. en C.A. van den Bosch 29 jr., E.W. Collens 33 jr. en M. Voorwald 33 jr., G. Cakar 23 jr. en D. Adlim 24 jr., J. Ringelberg 26 jr. en M.G. de Heus 29 jr., S. Kocatepe 37 jr. en J. van Hage 30 jr., R. de Koning 28 jr. en B.N. Bassant 27 jr., W.J.J, van der Mareld 29 jr. en K. Smol 29 jr., F.D. van der Knaap 33 jr. en M.E. Kraaijen- bos 27 jr., G. van der Horn 29 jr. en A.P. de Vries 32 jr. overleden: G. de Groot man 78 jr., F.J. Blom vr. 87 jr. e.v. J. Edward, A. van Garner man 65 jr., A. Cim- tay man 32 jr., A. Wiese man 86 jr., A.C. Gouweleeuw vr. 81 jr. e.v. A. Burggraaf, P.M. Ver- poorte man 81 jr., H.J. Feelders man 77 jr.. H. van Gerven man 79 jr., J.J. van den Berg man 83 jr., J.B. Onink vr. 76 jr., L. Goedknegt vr. 82 jr. geh. gew. met A. van der Roest, A.H. Net- tenbrijer man 55 jr., H. Mandi- raci vr. 85 jr. geh. gew. met H. Mandiraci, C.A. Vergoed man 89 jr., C.M.M. de Heij vr. 51 jr. e.v. G. Dass SCHIEDAM De politie heeft dinsdagavond rond kwart over negen op het Giessenplein in Rotterdam twee mannen aangehouden wegens diefstal van een aanhangwagen. De twee verdachten, een 47- jarige Schiedammer en een 45-jarige Rotterdammer, reden met de gestolen aanhangwagen achter hun auto. De politie kon beide mannen oppakken na een tip van een getuige. De aanhangwagen was eerder door het tweetal ontvreemd op de Overschiesseweg. INGEZONDEN BRIEF Ik wil ingaan op het artikel van 2 april 'Ophogen is weggegooid geld'. Niet de bewoners, maar één persoon was en is bang, en wel mevrouw Van der Linden-Stouthandel. Met de overige bewoners is in redelijk en goed overleg gesproken over de op hoging. Uiteraard gingen de opho gingen gepaard met enige overlast. Uiteindelijk moeten de Woning bouw Vereniging Schiedam en de aannemer hun visitekaartje afgeven. Van de voorgeschiedenis weet ik niets af. Verder wil ik ingaan op de manier zoals Stouthandel reageerde. Er zijn afspraken gemaakt waar ik mij aan moet houden, zoals zes vierkante meter straatwerk, niet meer en niet minder. Stouthandel heeft de op zichter en mij uitgemaakt voor meer dan rotte vis (niet voor herhaling vatbaar) ten overstaan van de bewo ners, die er nu nog schande over spreken. Overigens is zij absoluut niet geliefd in de buurt, aangezien zij ruzie heeft met iedereen. Ook ver kondigde zij leugens: niet één per soon heeft hier gewerkt maar drie, terwijl blok voor blok werd afge werkt, tot tevredenheid van de overi ge bewoners. Zij wilde meer dan afgesproken was. Ik wil de bewoners met uitzondering van Stouthandel vriendelijk bedanken voor de goede verzorging en overleg, iets wat ik niet vaak heb meegemaakt. De stratenmaker, A. van Wezel SCHIEDAM Bezoekers van Café Van Diggelen, aan de Gro te Markt 15, wanen zich zondag 19 april op de set van de popu laire film 'The Bluesbrothers'. De gelegenheidsformatie Franky The Jumpin' Cats spelen on vervalste R&B en Soul. De band is ontstaan als afgeleide van de legendarische Frog. De formatie bestaat uit Hugo Boudestein (zang), Frans Blind (gitaar en zang), Hans Sievert (drums), Age Kat (gitaar en zang), Henk Arts (bas), Barend Petersen (saxofoon) en Marcel Reys (trompet). Het optreden begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. TAFELS TE HUUR Voor de laatste rommelmarkt van dit seizoen in Kluphuis Oost (Boerhaavelaan 79) op zondag 26 april zijn nog enke le tafels a 12,50 te huur. De rommelmarkt, van 11 tot 16 uur, is alleen bedoeld voor particulieren die hun eigen spullen willen verko pen. Bezoekers hebben vrij entree. Informatie via tel. 2451818. SCHIEDAM - Volgens Leo Buiteman hoefden de softbalmeiden van Schiedam vorig jaar niet zo nodig kampioen te worden. Promotie naar de hoogste afdeling zou op dat moment wat te vroeg komen, oordeelde hij. Liever zag hij de groep nog even wat routine opdoen. Toch was het negental lang in de race voor de eindprijs en moest het pas in de slotfase van de competitie terrein prijsgeven. Anno 1998 moet Schiedam echter wel voor de titel kunnen gaan, vindt dezelfde coach. Hij wilde het zijn voornamelijk jonge ploeg twaalf maanden geleden niet aandoen om nu al op het hoogste niveau te gaan acteren. „We zijn een jaar verder. De meiden zijn rijper geworden. Hebben geleerd en routine opgedaan. Het moet er dit jaar maar eens van komen." Buiteman moet het nu echter stellen zonder Vanessa van Duuren, die in het afgelopen seizoen in clubrecords grossierde en node gemist zal gaan worden. „Jammer. Ze is afgehaakt. Op eigen verzoek, maar ik heb met haar wel de afspraak gemaakt dat ik een beroep op haar kan doen indien dat nodig is." Gerda de Keyzer heeft zich daarentegen (na een jaartje zwanger schapsverlof) weer gemeld. Vanuit de eigen jeugd werd Marloes Pameijer aan de selectie toegevoegd en Inge Dikkeboom maakte de overstap van het Utrechtse UW. Buiteman noemt het een team dat de potentie heeft om voor de hoogste eer in de slag te gaan. „Schiedam heeft de laatste jaren veel energie gestoken in het opleiden van de eigen jeugd. Die investering moet nu rendement gaan opleveren." Tegelijk beseft hij dat zijn ploeg is ingedeeld in een loodzware poule. „Dat is een handicap, maar heeft tegelijk de leuke bijwerking dat de clubs aan elkaar gewaagd zijn en elkaar dus punten zullen gaan afsnoepen. Daarvan moeten wij gaan profiteren." De honkballers weten nog niet wie er komend seizoen de coaching voor zijn rekening zal nemen. Na het door ziekte wegvallen van de Amerikaanse opvolger van Douglas Juenke is naarstig gespeurd naar een nieuwe man doch die werd niet gevonden. „Deze week beslissen we hoe we het ontbreken van een coach gaan oplossen", reageert Ton Ebben. Hij gaat er echter van uit dat Arie Korpel, die het team tijdens de voorbereiding heeft geleid, ook de competitie voor zijn rekening zal nemen. SCHIEDAM - Leden van de turnvereniging Excelsior - 19 meisjes sterk - hebben het afgelopen seizoen deelgenomen aan de compe titie van het rayon Delfland. De competitie telde drie wedstrijden waarvan de twee beste resultaten meetellen voor de eindstand. In de Vlaardingse West- wijkhal werd onlangs de laatste serie wedstrijden afgewerkt. Acht van de negentien Excelsior-turnsters vielen in de prijzen: Annelies Moltzer (Ie senior E), Trudy van der Linden (2e senior E), Els Moltzer (2e junior D), Cyntha Wolthuis (2e pupillen D), Roxanne Doejaaren (2e pupillen 2C), Jessica van der Ent (3e junior D), Ilse Markwal (4e junior D) en Paulinne Sinnecker (6e jeugd E). SCHIEDAM - Asvion-routinier Ronald Jacobs verhuist naar het Vlaardingse Pollux waar hij Ben Hoftijzer opvolgt als trainer- /coach. Tevens zal de Schiedammer, die overgangsklasse-ervaring heeft, in de Broekpolder spelend te zien zijn. Jacobs(39), die bij Asvion nog steeds in het eerste speelt, heeft aangekondigd dal hij aan zijn laatste actieve seizoen bezig is. „Omdat zijn interesse vervolgens uitging naar een trainerstatus, zijn we met hem in gesprek geraakt en hebben we hem kunnen vastleggen", vertelt Pollux-manager Feiko van Veen. SCHIEDAM - De ANBO-biljarvereniging Blaauwhuis sluit op zaterdag 18 april de jaarlijkse nederlaagserie af. In de Sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181 begint om 10.00 uur de laatste wedstrijd. Omstreeks 12.30 uur maakt ANBO-voorzit- ter P. Thijssen de winnaar bekend en worden de prijzen uitgereikt. Aan de nederlaagserie namen één Vlaardingse en negen Schie- damse verenigingen deel. SCHIEDAM - Het bowlingteam van Musis Sacrum heeft zich toch nog redelijk eenvoudig in de ere-divisie kunnen handhaven. In de degradatiepoule werkten de Schiedammers zich op naar de tweede plaats en lieten daarmee Leiden en Breda ruim achter zich. Op de eerste dag van de play-offs werden de drie wedstrijden gewonnen zodat de tweede dag kon worden begonnen met een voorsprong van twee punten op Leiden. Het pleit werd beslecht door een 3-0 zege op de Leidse ploeg. In de Musis-formatie doen zich volgend seizoen enkele mutaties voor. Zo zal de nu achttienjarige Roy Baumont (onlangs deelne mer aan de Europese jeugdkampioenschappen) het team komen versterken. Tijdens nationale league wedstrijden heeft de Schiedamse Theresa Groen het Nederlandse League-record over zes games verbeterd en op 1317 pins gebracht. SCHIEDAM - Het Holland handbaltoernooi voor vrouwenlan denteams wordt dit jaar gehouden tussen 28 oktober en 1 november. Het evenement, waarvoor opnieuw de Margriethal is ingehuurd, is dit jaar aan de tiende editie toe. Er is al zekerheid over de komst van Spanje, Tsjechië en Kroatië. Met Zweden, Noorwegen en Polen wordt nog gepraat. Uiteraard zal ook het Nederlands team present zijn. Voor de oranjedames vormt het toernooi de laatste serieuze test voor het Europees kampioenschap dat in december plaatsvindt. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaardingen. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Afscheid van Orpheus-preses zonder zwoerd kilo kilo per kilo kilo ongepaneerd of gepaneerd kilo kilo stuk of schijven kilo SUPERACTIE kilo Zwart Janstraat 4 R'dam-Noord Telefoon 4660S6S Franselaan 279 R'dam-West Telefoon 4151S81 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 23