mw Voornse Vestingroute IJsselmonde, mooi en dichtbij Elke week grandioze prijzen bij de 'Er op uit' Actie Natuurpad Hoek van Holland Een uur tennissen voor tien piek DEZE WEEK FIETSEN, WANDELEN EN ANDERE V R I J E T I J D S I D E E N EXCURSIE Noordzee 20-sportenweel<end in Hoge Bergse Bos ■n Ideeënpagina mmim Er-op-uit: lekker naar buiten! Landgoed Mildenburg Nationale Kiboedag KORTINGSBON DE ENK 23/4/98 Dit is de actieve ideeënkrant voor Rotterdam en omstreken. In deze krant vindt u tips om op een leuke manier uw vrije tijd in een natuurrijke omgeving te besteden. In Rotterdam en directe omgeving zijn prachtige fiets- en wandelroutes uitgezet. Daarnaast is erin de mooie natuurgebieden nog veel meer te doen: skeeleren, mountainbiken, rotsklimmen, vissen, paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen, een kinderboerderij bezoeken... De Er-op-uit Actiekranten verschijnen deze lente in De Havenloods op 23 april, 30 april en 7 mei. Komende herfst pakken we de draad weer op met uitgaven op 10 september, 17 september, 24 september en 1 oktober. Elke week wordt een speciale wandel- of fietsroute beschreven, waarbij een handige kaart is afgedrukt. Wie de kaart en routebeschrijving uit de krant knipt, kan meteen op pad! Maar er is nog meer. Elke week hebben we een prijsvraag met superprijzen. Wie het antwoord geeft op de wekelijkse vraag maakt kans op een tent, goede wandelschoenen., een kajak, een snowboard, een paar skeelers.... De hoofdprijs bestaat uit een prachtige sportieve fiets. U leest het al; er is deze lente en herfst genoeg te doen met de Er-op-uit Actiekranten. Veel plezier! Het Zuidhollands Land schap organiseert op zater dag 25 april om 14.00 uur eenvoorjaarsexcursie op het landgoed Mildenburg, Dit landgoed sluit aan de noord kant aan op de bebouwde kom van Oostvoorne. Mil denburg bestaat uit park achtige delen, bosgedeel- ten, geaccidenteerde dui nen, hooilanden en een en kele boomgaard. Door deze variatie leven er vele ver schillende soorten vogels en insecten. Inhet landgoedbos groeien en bloeien stinzen- planten als bostulp, hyacint en gevlekte aronskelk. De excursie start bij de hoofdingang van het land goed Mildenburg tegenover het vroegere gemeentehuis van Oostvoorne. Deelnemers kunnen zich van tevoren aanmelden bij het bezoekerscentrum Te- nellaplas, tel. (0181)483 909. De excursie kost ƒ1. 3,- voor leden van het Zuidhollands Landschap. Voor niet-leden 5,-. Kinderen van 4 t/m 12 jaar betalen 1,-. ROUTE - ROTTEMEREN Nog een paar weken weg, maar sportievelingen hebben hem al in de agenda genoteerd: In het weekend van 6 en 7 juni or ganiseert buitensportcentrum Tiekamp in Recreatiegebied Rot- Op Voorne is een wandelrou te aangelegd die, zoals de naam al aangeeft, de vestingwerken en forten op Voorne als uitgangspunt heeft. Niet alleen deze verdedi gingswerken zijn hier trouwens interessant. Het landschap van Voorne is buitengewoon afwisse lend. Behalve door het Hollandse landschap gaat de route ook door de binnenduinrand, een aaneen schakeling van valleitjes, weiden en bossen. U kunt zelfs een doorsteek maken naar zee en strand. Ook doet de route de maritieme ves tingstad Hellevoetsluis en het his torische Brielle aan. Het is een echte dagtocht; de route loopt u in ongeveer zeven uur. U kunt er na tuurlijk ook twee of meer dagen over doen, In de omgeving is im mers genoeg te zien en te onder nemen. Overnachtingsmogelijk heden zijn er voldoende. In deze streek zijn namelijk veel kam- vaak peerterreinen aanwezig, met trekkershutten. Meer weten? Kom langs bij een van de VW- kantoren op Voorne of neem con tact op met het Recreatieschap Voorne-Putten-Rozenburg, tel. (010) 29 81 010. Huid en haar staan centraal op de nationale kiboedag op zondag 26 april, Op vier kinderboerderijen (de Bokkesprong aan de Tjalk laan, de Wügenhof aan de Ringdijk, de Kraal aan het Langepad en de Kooi aan de Maeterlinckweg) is er voor jong en oud van 9.00 uur tot 16.3Q uur van alles te zien over dit thema. Bel voor meer informatie (010) 417 29 96 temeren in het kader van Mee doen in Rotterdam een 20-spor- tenweekend, Belangstellenden kunnen dit weekend kennisma ken met diverse avontuurlijke sporten als mountainbiken, skiën, kanovaren, zeilen. Behalve kijken kunt u ook zelf aan de sporten meedoen, Locatie van dit groot scheepse evenement is het Hoge Bergse Bos. Bel voor meer informatie (010) 52 21 380. loods IJsselmonde biedt zowel de actieve als de passieve recreant voldoende mogelijkheden om zich op zijn favoriete manier te ontspannen. Golfen, zwemmen, kamperen, wandelen, fietsen; voor al deze bezigheden zijn voorzieningen, Maar wie rust en ruimte zoekt zal zich in de recreatiegebieden op IJsselmonde ook niet verve len. Zo is er de rivier de Oude Maas met de spectaculaire scheepvaart van en naar Rotter dam. Langs de rivier is het heer lijk toeven op de lig- en zonne weiden met tegelijkertijd een mooi vergezicht over de rivier. Natuurlijk zijn er de Rhoonse en Carnisse grienden, waardevolle natuurgebieden waarin diverse wandelroutes zijn uitgezet, ook voor mensen in een rolstoel. Folders over de recreatiemo gelijkheden op IJsselmonde zijn verkrijgbaar bij het Natuur-en Recreatieschap IJsselmonde tel. (010) 29 81 010. Door bossen en duinen naar het strand en de zee: Een natuur wandeling langs de kenmerken de landschappen van Hoek van Holland Vertrekpunt: Hoekse Brink tegenover Albert Heijn Bij de Prins Hendrikstraat rechtsaf, de Harwicihweg in. Na ongeveer honderd meter deze straat oversteken, en daarna het pad inslaan dat het Roomse Duin inloopt, Het echte begin van de natuurwandeling. Houd de route paaltjes goéd in de gaten; zij mar keren het pad. Wanneer het eer ste paaltje bereikt is, zijn we in het Roomse Duin, een gebied van zo'n twaalf hectare dat geheel door wegen omringd is. We tref fen hier een zeer rijke natuur aan. Het Roomse Duin is een binnen- duinrandbos. Het pad volgend komen we bij de 's-Gravenzandseweg. Na het oversteken lopen we de Hoekse Bosjes in. Deze liggen in de beschutting van de 'fossiele zeereep', de zeewerende duinen van voor 1970, en het Roomse Duin. De wandeling gaat nu richting Vinetaduin, Dit gebied ligt vlak achter de fossiele zeereep. Het is niet vrij toegankelijk voor wan delaars. Vanaf het pad, dat langs het gebied slingert, krijg je toch een goed beeld van het Vineta duin. We vervolgen de wandeling naar de Nieuwe Duinvallei. In de jaren zeventig is dit duingebied met zeezand opgespoten. In kor te tijd heeft zich op deze plaats een uniek duinlandschap ontwik keld. Nu al groeit hier een groot aantal zeldzame planten, vooral sporten die in vochtige duinval leien thuishoren. Samen vormen hetRoomse Duin, de Hoekse Bos jes, het Vinetaduin en de Nieuwe Duinvallei de Kapittëlduinen. Dit natuurgebied strekt zich uit tot aan Moijster. Denatuurroute eindigt op het strand. Van hieruit zijn er drie mo gelijkheden om naar het begin punt terug te keren: Linksaf slaan en richting de pier en langs de Nieuwe Waterweg terug naar Hoek van Holland lópen (route 1). Dit is de langste route. Als we rechtsaf slaan (route 2) passeren we het gebouw van de strand- wacht. Van daaruit de weg volgen die via de Hoekse Bosjes naar de Hoekse Brink terugloopt. Om draaien (route 3) en exact dezelf de route weer terugnemen is de snelste manier om bij het begin punt van het natuurpad te komen. Veel plezier met de wandeling! Deze wandelroute is ook verkrijgbaar aan de balie van Recreatie Rotterdam, Coolsingel 6, Rotterdam. a Een uur vrij tennissen voor tien piek Om kennis te maken met het park kunt u met de bon uit de ze krant een uur vrij tennissen voor de introductieprijs van flO,- per baan (gewoonlijk f 27,50). Rackets en tennis ballen zijn aanwezig. Wel even van te voren re serveren op telefoonnr (010) 419 09 80. Deze aan bieding geldt t/m 31 novem ber 1998. Naam: Adres: Postcode: Plaats: TENNISPARK Het is goed toeven op tenni spark De Enk in Vreewijk. De sfeer is er prettig en doordat het park midden in het groen ligt, hebben de tennissers niet het idee in een druk stadsdeel te spelen. De Enk beschikt over twaalf buitenbanen, waarop van begin april tot eind november kan worden gespeeld. Na het tennissen zien het terras en de bar er natuurlijk extra aantrekke lijk uit. De keuken beperkt zich niet tot een tosti en broodjes, maar bereidt zelfs complete maaltijden. Zowel beginners als gevor derden kunnen hier tennislessen volgen. De cursussen bestaan uit 40 uur tennissen, waarvan 20 uur les en 20 uur vrij tennissen. De kosten bedragen f 320 voor een dagcursus, f 315,- voor een avondcursus en f 470,- voor een zaterdagcursus. Gemeentelijk tennispark De Enk ligt aan de Enk 140 in de deelgemeente Feyenoord. Bel voor meer informatie, re serveringen en inschrijven voor een cursus naar beheerder Frans Tadey of collega Kees Patijn (010)419 09 80. Rotterdam De 'Er op uit-ideeënkranl' is een uit gave gemaakt in opdracht van de stichting VW Rotterdam, de recreatieschappen Voorne-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke dienst Recreatie Rotterdam en de stichting het Zuidhollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van Wegener Sijthoff. Oplage: 637.497 exemplaren in Groot Rotterdam. Met dank aan: Leo Lussenburg Ronald Smit (DLG) Redactie: Patrick Blom, Ap de Bruyn, Hans Hartmann, Karen Kwikkers, Ad de Mooij, Maria Neele, Marina Vasenna, Carolien Wierks Eindredactie: Michiel Houdijk (Tirichis) Vormgeving: FVans du Prée (Wegener SijthoS) uk i Doe mee mei de prijsvraag. Geef antwoord op de vraag over het groene recreatiegebied dat deze week op het kaartje staat. Er zijn prachtige prijzen te verdienen. Na afloop van de actie wordt uit alle inzendingen een hoofdprijs getrokken: een gloednieuwe sportieve fiets! Hoe vaker u dus meedoet, hoe meer kans op deze prachtige hoofdprijs. De weekprijzen zijn steeds verschillend. Een Nomad-slaapzak, t.w.v. 350,- Ter beschikking gesteld door: De HOOFDPRIJS is ter beschikking gesteld door: B I l< E R 5 T<2 DE VRAAG VAN DEZE WEEK: In welke kleur bloeien m Hoek van Holland de duindoorns? Schrijf het antwoord op een briefkaart en stuur die voor 3 mei a.s. naar: De Havenloods Promotie. Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Recreatie Rotterdam week 1'. De winnaars krijgen schriftelijk bericht; ver meld daarom altijd naam en adres! Er zijn zeven afleveringen van deze prijsvraag. De actie loopt tot en mét 1 oktober 1998. (deze bon geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen) O» Ên* «4-3075 VC Rotterdam m 0- 41S.09.M STUDIO DE HAVENLOODS

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 12