SCHIEDAM 'Hoera, het is lente...' Pop op Plantagefestival 698 'Buren exposeren bij buren' Aubade, schietwedstrijden, prestatieloop, lampionoptocht en vuurwerk Lissenberg pakt bokstitel W aterweg-topscorer TSN wil hogerop Dames Korenbeurs kampioen P. H. NIJKAMP La Blusa bij Van Diggelen tBeenheuuwdf ÏD& S£city&t SPORT Kampioenschap Walvis/Cobra's 1028 Hermes-meisjes vieren feest AFWEZIG 27-4 t/m 8-5 Het Nieuwe Stadsblad Ingezonden brief Ja, het klinkt mooi, maar is het wel zo mooi als wij denken. Voor ons misschien wel, wij denken aan lekker buitenzitten, tuintje mooi maken en genieten van de eerste zonnestralen. Maar wat dacht u van de eenden, futen, waterkippen. Zouden zij het ook zo fijn vinden in de Schiedamse vijvers of singels. Oké, de natuur gaat door, zo ook de voortplanting, wat op zich ook geen lolletje is voor bijvorbeeld de vrouwtjeseend. Zij moet eerst een gevecht overleven van vier tot zes mannetjes op één vrouw tje en als ze dan eindelijk kan gaan broeden is er geen rustige plek te vinden. Zo zijn in de singel van de Stadhou derslaan geen lage bosjes of struikge was, want die moesten zonodig ge kapt worden. Goed er zijn moooie rododendrons voor in de plaats ge komen maar die zijn nog te dun en te hoog voor de broodnodige rust en bescherming van de moedereend. Er heeft zelfs een eend zijn toevlucht genomen in een gat in een boom, op ongeveer drie meter hoogte. Voor de moedereend geen bezwaar, maar wat dacht u van de jonge eendjes: hoe moeten die er uit? Waar zijn toch de oude eendenman den gebleven, die vroeger wel mid den in de vijvers of singels opgesteld stonden. Nu lopen de eenden con stant naar de tuintjes van de huizen, evenwijdig aan de singel met het gevolg dat er in één week vier dood gereden eenden lagen. Het Balken- gat is een probleem apart, door de nieuwbouw aan de Stadhouderskade is er een hoop rust verdwenen. Kin deren spelen met motorbootjes, ka no's en dergelijke in het water met als gevolg dat door de herrie de beesten hier ook geen rust meer heb ben. Drie jaar geleden was het een oase van stilte. Er waren toen ook veel nesten van futen, waterkippen en eenden. Dat is nu helaas niet meer mogelijk. We zien zelfs 's winters geen reigers meer. Nu gaan ze op het Arba-terrein ook nieuwe huizen bouwen, dus wat dat betekent kunt u zelf invullen. Volgens mij denkt de gemeente Schiedam: Dag beesten, bekijk het maar! Mevrouw H.P. van Kersen, Schiedam (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Dat je met scheuren, knippen en plakken composities kunt maken die aan de muur niet misstaan, laat Nel van Vliet zien. Zij maakt van bedrukt en effen papier kunstzinnige schilderijen die bezichtigd kunnen worden bij galerie 'Korte Haven'. Van Vliet is de tweede expo sant van galeriehouder O. Kooistra, die nog maar kort geleden zijn galerie opende. In de expositieruimte hingen de afgelopen maand acrylschilde- rijen van Paul van Ginkel, echtgenoot van Nel van Vliet. Tot nu toe stelde stadgenoot Kooistra de muren van zijn galerie beschikbaar voor schil derijen van medebewoners van de Korte Haven. Daarom draagt de expositie de titel 'Bu ren exposeren bij buren'. Het is echter de bedoeling in de toe komst ook werk van 'buiten staanders' te tonen. De schilderijen van Nel van Vliet zijn overwegend abstract, hoewel in sommige van haar schilderijen wel een landschap ontdekt kan worden. Zij kreeg al eerder gelegenheid haar kunstuitingen te tonen in Café 't Spul op de Hoogstraat en in de Grote Kerk. De 24 collages van de Schie damse kunstenares hangen tot en met 6 juni in Galerie 'Korte Haven', aan de gelijknamige gracht op nummer 25. Op za terdag en zondag staat de deur van de galerie open van 13.00 tot 17.00 uur. Het is ook moge lijk een afspraak te maken voor een ander tijdstip via tel. 2731306 SCHIEDAM Ook dit jaar wordt Koninginnedag in Schiedam weer een groot feest. Alle evenementen staan onder leiding van leden en vrijwilligers van buurt-, wijk-, oranjeverenigingen stichting VNFG. Het programma ziet er als volgt uit: 8.00 uur: luiden van alle kerkklokken en uitsteken van de vlaggen; 9.00 uur: aubade op het plein van de Hervormde Kerk, Noordeinde, Kethel. Leerlingen van de basisscholen onder muzi kale leiding van F. van Rhijn. Keyboardbegeleiding: K. v.d. Meer, harmonieorkest: 'St. Rad boud'. J eugdevenementen: Van 10.00 tot 16.00 uur in De Erker, Jan van Avennestraat: 10.15 uur: straattekenen; 11.15 uur: kinderkermis, 10.00 tot 16.00 uur: rommelmarkt en kleedjesmarkt voor de kinderen. Van 10.00 tot 23.00 uur Slich ting Welzijn Nieuwland, W. Dreesplein: 10.00 uur: straattekenen; 11.00- 15.00 uur; kinderrommelmarkt; 11.15 uur: prijsuitreiking straat tekenen; 11.30-12.00 uur: uilvoe- ringjazzballet; 12.00 uur: attrac ties; 13.00-15.00 uur: spelpar- cours; 20.00-21.00 uur: lampion- nenoptocht; 20.00-23.00 uur: oranjebal voor iedereen in de wijk. Om 10.30 uur bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat Pleintje: slraatteke- nen; 10.30 uur; Klubhuis Oost, Boerhaavelaan 79, straatteke nen; 10.30 uur: Noord Spaland. Boekweitakker, straattekenen; 10.15 uur.: Noord de Velden. Mieriksveld. straattekenen en spellencircuit; 10.30 uur: draaiorgelman in de Velden en Kethel; 11.00 uur: Kethel, Vlaardingseweg 3, Schoolplein, straattekenen; 14.00 uur: volks dansen op het Stadserf, optre dens van een Griekse groep en een Countrygroep; 21.00 uur: lampionnenoptocht Kethel door de wijken Akkers, Velden en Vlinderbuurt; 22.00 uur: vuur werk in Kethel. Schietsport Vanaf 10.00 uur: schietwedstrij den met luchtgeweer in het ver- SSS&ÉÏ SCHIEDAM Negen bands staan op hel programma voor het zesde Plantagefestival op Koninginnedag. Organisatoren Auke Pol en Dick Makelaar hebben ook dit jaar gezorgd voor een afwisselend popfesti val aan de Plantage. De bands werden geselecteerd uit de deel nemers aan de Popprijs Schie dam. Het hoofdpodium begint met de band Scream, die eigentijdse covers speelt van Skunk Anan- sie, No Doubt etc. Rob Boer en zijn band 'Rock of Ages', sterk enigingsgebouw aan de Lange Haven 57b. De wedstrijden du ren tot 22.00 uur waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Er zal geschoten worden op de volgende onderdelen: Jeugdwedstrijden van 12 tot en met 17 jaar, kaarten a 1,50 per stuk (5 schoten per kaart), aan tal kaarten onbeperkt; vrije baan wedstrijd voor iedereen vanaf 18 jaar, kaarten a 2,00 per stuk (5 schoten per kaart), aantal kaar- Rabobank beïnvloed door de Stones, bren gen daarna muziek uit de six ties. Het optreden van Xinix dat volgt, heeft een mix van funk, blues, rock en punk. Een verfrissend optreden met een goede podium-act. Winnaar van de Popprijs Schiedam, de band A.J. Mharyo, geeft een performance met stevige rock. En Volume Time sluit het festi val af met een flitsende Latin- show. Op het Pauzepodium bijten twee Schiedamse bands het spits af op. The Dryad speelt ten onbeperkt; geluksbaan voor jong en oud, kaarten a 1.50 per stuk (3 schoten per kaart), aan tal kaarten onbeperkt; open kampioenschap van Schiedam. Kosten: 4,50 per serie 1 proef- kaart en 3 wedstrijdkaarten a 5. schoten per kaart) 1 herkansing is mogelijk. Leden van de schiet sportvereniging zijn uitgesloten van de eerste twee de onderde len. Bij de eerste drie onderdelen zijn prachtige prijzen en ereme taal te winnen, bij het kampioen schap de kampioensprijs en de fraaie 'De Kuyper wisseltrofee" en de vaste prijs van de Gemeen te Schiedam. Kethel De 100-jarige Oranjevereniging Wilhelmina Kethel organiseert onder andere 's morgens om 9.00 uur de Aubade bij de Her- SCHIEDAM La Blusa treedt zondagmiddag 26 april op in café Van Diggelen. Het betekent de afsluiting van het muzieksei- zoen bij het etablissement aan de Grote Markt 15. La Blusa brengt cajun en zyde- co. De Delftse band speelde on der meer op het North Sea Jazz Festival en heeft enkele cd's op zijn naam. Aanvang 16 uur, vrij entree. eigen nummers in de stijl van o.a. Radio Head, terwijl Silence for the Base rockmuziek brengt. Daarna volgt een optre den met de rauwe muziek van het Rotterdamse Trio Cradle. Het laatste optreden, verzorgd door The Hitchhikers, is een must voor fans van The Doors. Het Plantagefestival wordt ge houden van 12.00 tot 17.00 uur. De Plantage (tussen Tuinlaan en Lange Nieuwstraat) is be reikbaar met buslijnen 52, 53, 54, 80, 125 en 126 en met de tramlijnen 1 en 4. vormde Kerk aan het Noordein de. Sportactiviteiten: 13.00 tot 17.00 uur op de Zwaluwlaan: een der- nycourse en prestatielopen over 1, 2,5 en 5 kilometer. Ketheis pupillen kampioenschap vanaf 10.30 uur tussen WK en ODC. Einde 13.00 uur. Spelactiviteiten: klimklauter- baan, stormbaan, bungy run, get 'm off en springkussen voor de allerkleinsten (gratis); Schie damse jeugdbrandweer; schiet tent, touwtje trekken; gatenkaas, clowns- en Disneykoppen; draaimolen; Funny Playbus, Aero Beneji. Space Bike en Stick Up. Demonstraties op het weiland: turn- en gymnastiekvereniging Alliantie; hondensportvereni ging 'Brandersstad'; stichting Ruitersport Schiedam; schapen- drijven. Oude motoren en au to's: Pionier Motoren Club en Motor Club Oldtimers Ouder hoorn laten hun motoren en hun vaardigheden op de motoren zien. Podiumoptredens op de podi umtruck op het weiland: 13.10 uur: Sandra Field; 14.00 uur: sportinstituut Schiedam; 14.30 uur: clown Ricky en kids; 15.00 uur: Janny; 16.00 uur; Fit Sport Land; 16.30 uur; Jaap Stolkes- tein. Op de feestmarkt verder: oude ambachten van de groep 'Die Olde Steil' uit Zeist, en het kof fieconcert van St. Radboud op het kerkplein Noordeinde. 's Avonds in' de feesttent: van 20.30 tot en met 24.00 uur: een dansavond met onder andere muziek van 'Fresh Excellent' en een optreden van de damesgroep 'Just for Fun'. De lampionne noptocht begint om 21.00 uur met de bands Harpe Davids, Jeugd Rijnmond Band en Gus- toband. Om ongeveer 21.45 uur ter afsluiting van de lampionne noptocht een spetterend vuur werk. De route van de lampionnenop tocht Kethel: start Noordeinde, richting Harreweg, witte brug over (rechterkant), pad op Ak kerpad, dan over de Slimme Wa tering naar de Velden. Slimme Watering oversteken naar het fietspad, het fietspad naar Kool witjeshof volgen, dan de brug over naar Koolwitjeshof, de Vlinderhoven op, rechtdoor gaan richting de brug, de Ker- kweg op, de ene band (Harpe Davids) kan door de Dorps straat/Noordeinde naar het wei land gaan, de andere twee bands (Jeugd Rijnmondband en Gus to) kunnen op de Kerkweg- Dorpsstraat de eerste afslag ne men naar het weiland, daar wor den door de bands een nummer gespeeld en daarna wordt het vuurwerk afgestoken. SCHIEDAM - De voor de boks vereniging Crooswijk uitkomen de Schiedammer Clemens Lis senberg (16) is er zaterdag in Nieuwegein in geslaagd om in de nieuwelingenklasse Nederlands kampioen vedergewicht te wor den. Lissenberg. die in de eigen woonplaats vaak met de recrea tie-boksers van Sportschool Olympia meetrainl, werd eerder al Zuid-Hollands kampioen in de klasse van 54 tot 57 kilogram. In de NK-finale bracht de Apet- doornse tegenstander Talagani hem in de eerste ronde behoor lijk in het nauw en kreeg hij (volgens kenners onterecht) acht tellen rust. Daarna was het hek echter van de dam en moest de Gelderse pugilist veel stoten pakken om de ronde te overle ven. In de derde ronde beslechtte een rechtse directe hel pleit in hel voordeel van de Schiedam mer. Varkenshaas filet Rib-| karbonades Room schnitzels Shoarma Magere varkenslappen Fijne dikke riblappen Sukadelappen Kipkarbonades SCHIEDAM- In de laatste competitie-ronde heeft het in Bowling De Walvis spelende team 'Cobra/Mr Polish' het kampioenschap van afdeling 2D zeker gesteld. Bij de start van de slotronde waren de verschillen uiterst klein. Zo begonnen de Schie dammers met een voorsprong van slechts l punt aan het duel tegen het Vlaardingse De Graaff. Omdat de zenuwen van de thuisploeg waarschijnlijk be ter bestand waren tegen de druk, behaalden de Cobra's zeven punten. De tegenstander bleef op zes steken. De hoogste games kwamen op naam van Henk Nossent (232), Willem Smit (224) en Fred Riem (204). Dank zij het kampioenschap promo veert het team naar de eerste klas. SCHIEDAM - WK gaat voor de derde achtereenvolgende maal via de nacompetitie proberen om de tweede klas te bereiken. De elf uit Kethel pakten een periodetilel en beginnen zaterdag in Waddinxveen tegen Be Fair aan het 'competitie-toetje'. WDS is in de derde klasse C de derde periode-kampioen. De volgende speeldagen zijn zaterdag 2 en 9 mei. In de zondag-derde klasse C lijkt hel slecht af te lopen met Ursus. Om het vege lijf te redden moeten de mannen van trainer Jan van der Velden zondag winnen van Stolwijk, terwijl de 'strohalmen' Alexandria'66 en Hion dan beide dienen te verliezen. Voor SVDPW is inmiddels het doek al gevallen, de ploeg degradeert naar de vijfde klas. De stand: 1. VDL 3,47 (73 doelpunten uit 21 wedstrijden); 2. HSC/za 3,35 (57 uil 17); 3. Excelsior'20 3,05 (61 uit 20); 4. Deltasport 3,04 (67 uit 22); 5. Demos 2,76 (58 uit 21); 6. WK 2,68 (59 uit 22); 7. DRGS/zo 2,65 (53 uit 20); 8. DRGS/za 2,64 (45 uit 17); 9 en 10. Hermes DVS en ODC Schiedam 2,47 (beide 52 uit 21). SCHIEDAM - Met ruim acht honderd leden, waarvan een kwart jonger is dan achttien jaar, is de Tennisvereniging Schiedam Noord - dat zijn thuis basis heeft op Tennispark Ke- thelhaghe - inmiddels de groot ste vereniging uit de regio. Toch speelt het eerste gemengde team in de zondagcompetitie (bestaande uit Maureen van Ruiven, Leonie Roovers, Michel Scholte, Dudok van Dalen en Maurice Kramer) pas in de vier de klas. TSN acht deze positie echter een springplank voor la ter want, zegt men, „gezien het grote aantal jeugdleden moet het mogelijk zijn om het niveau naar een nog hoger peil te brengen." Inmiddels heeft de club alle speelsterkten (inclusief B) in huis en is het wachten op de eerste speler met een A-status. SCHIEDAM - Dankzij een be ter gamesaldo heeft het dames team van de tafeltennisvereni ging De Korenbeurs de triomf tocht voortgezet en zich op nieuw een kampioenschap toe geëigend. De titel kostte ditmaal echter wel wat rekenwerk. Na het winnen van de laatste competitie-wed strijd (tegen het lastige Amster- dam'78) bleken Korenbeurs en Red Stars beiden 66 punten be haald te hebben. Omdat beide onderlinge wedstrijden met een gelijk spel waren afgesloten, bleek ook dat niet doorslagge vend. Uiteindelijk bleek het ga mesaldo van hel Schiedamse trio Danielle Maas, Lineke Sneller en Sylvia Waterreus) net één punt beter dan dat van het team uit Venray. Het door Hans Wa terreus gecoachte team promo veert naar de eerste klas. Ook het eerste mannenteam keert terug naar de eerste klas, maar dat is het gevolg van de gradatie uit de eredivisie. De mannen van coach Luc Janssen, die ditmaal zelf ook achter de tafel plaatsnam, slaagden er ook in de derde wedstrijd van de de gradatiepoule niet in om de eer via een zege te redden. Koren beurs verloor kansloos met 5-2 van VSI/Tence. De Schiedamse punten kwamen zoals gebruike lijk op naam van Nermin Sma- jic. SCHIEDAM - Hermes DVS, dat driejaar geleden met meisjesvoet bal startte, vierde zaterdag het eerste kampioenschap in deze sector. Het waren de meisjes-junioren die na een 5-3 zege op Transvalia in de bloemen gezet werden. De overwinning kwam echter niet zomaar tot stand. De Rotterdamse meisjes begonnen feller en namen een 0-2 voorsprong. Mede dankzij de vocale steun van de supporters zette Hermes in de tweede helft een sprint in en stelde de overwinning veilig. Zaterdag 25 april zal het kampioenschap na de thuiswedstrijd tegen VOB officieel gevierd worden. Uiteraard zal er ook tijdens de feestavond op zaterdag 23 mei ruim bij stil worden gestaan. HET NIEUWE STADSBLAD 2 DONDERDAG 23 APRIL 199817-1475 huisarts Waarneming: Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Osterholt Dr. Walczynski Dr. Wuister Dr. Klein, v.a. 4/5 Van 8-10 uur kunt u zich wenden tot deze vervangers voor afspraken. (Herhalingsrecepten of huisbezoeken). Avond- en weekenddienst: Tel. 0652-759030. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV. Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Nel van Vliet bij liaar kunstwerken. Groot feest op Koninginnedag 4 Hopen op een zonnetje. Oranje boven! Op donderdag 30 april zijn onze kantoren gesloten. Op 1 mei zijn we u graag weer van dienst. U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruikmaken van de geldautomaten. stukje of lapjes kilo kilo naturel of gekruid Zwart Janstraat 4 R'dam-Noord Telefoon 466056S Franselaan 279 R'dam-West Telefoon' 4131381 Het eerste team ran TSN werd door spons tenue gestoken. >r Sinia Sport in een nieuw

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3