Bloemen blijven bij Silk Design eeuwig goed Mf «©Ml M8M<§(S Moederdag niet compleet zonder bloemen De metamorfose bij de Hema Moederdag blijkt altijd weer een topgebakdag te zijn PASSACEPOST 28 APRIL ÉBMA M I Nieuwe Passage 34 3111 EG Schiedam Tel. 010-4271 144 Met Baratti introdu ceert Douglas een geheel nieuw, op de italiaanse badcultuur geïnspireerd bad- en verzorgingsprogramma. Het is universeel, zowel voor 'haar' als voor 'hem'. Alle producten van Baratti zijn klinisch getest en absoluut huidvriendelijk. Stuk voor stuk beloven ze tintelende verfrissing en weldadige ontspan ning, een optimale huidverzorging. SCHIEDAM - Je kunt er de klok op gelijk zetten. Moederdag blijkt in de Hema altijd weer een topgebakdag te zijn. Want wat is er heerlij ker dan in het weekend een grote slag room of moc- cataart in de ijs kast te zet ten, en deze op zon dag te verorbe ren? De Hema heeft voor Moederdag iets bijzonders in petto. De za terdag vóór Moederdag zijn er in de Hema drie visagistes, van 13.00 tot 16.00 uur. Zij zijn erin gespecialiseerd vrouwen per fect op te maken, uiteraard met makeup van de Hema. Het is al tijd weer verrassend om het re sultaat te zien, en wat een klein beetje rouge voor verschil kan uitmaken. Je kunt het mis schien wel een beetje vergelij ken met de metamorfose, die in tal van tv-programma's en bla den altijd weer een dankbaar item vormt. Vergeet dan ook niet om voor de behandeling een foto te maken. Vanzelfsprekend is de Hema een van de winkels in De Nieu we Passage waar de is om te sla- voor een Moe derdag- cadeau erg groot is. Denk aan de grote col lectie mokken met opdruk, of een aparte kaars. De ruimte sorte ring fotolijstjes, de handdoe ken. Misschien een leren riem. Het zou heel vreemd zijn als je als kind of echtgenoot niets van je gading in de Hema zou kun nen vinden. Een aanrader is de kosmetica natuurlijk, waarover de drie vi sagistes alles kunnen vertellen. Wat is goed voor welk huidtype, welke kleur past het beste bij welk gezicht?: het deskundige advies wordt gratis verschaft. SCHIEDAM - Het is moei lijk om uit te maken of de zijden bloemen bij Silk Design nu echt zijn, of niet. Het is echt voor gekomen dat iemand een kennelijk dorstige roos van water wilde voorzien. Maar dat is dus echt niet nodig, ver telt Arie Loomeyer van Silk Design. Het enige dat zo nu en dan valt aan te raden, is de zij den bloemen even wat af te spoelen met wat water. Wat ook kan: even de föhn pakken en het hardnekkige stof zo wegblazen. Elke bloem of plant, uitgevoerd dus in Chinese zijde, is een nauwgezette replica van een echt bestaande bloem of plant. Komt er een nieuwe zijden bloem uit, dan gaat Loomeyer met één exemplaar naar de vei ling en plaatst het naast 'echte' collegabloemen. Merkt nie mand het verschil op, dan weet Loomeyer dat hij met een ge schikt exemplaar te maken heeft, nadat hij zich ervan ver gewist heeft dat de bloem of plant ook echt bestaat. Orchideeën, rozen, tulpen, cac- teeën, zonnebloemen, lelies: je kunt het zo gek niet verzinnen of het kan in zijde worden uit gevoerd. Het is goed daarbij te bedenken dat wat je nu in de winkel ziet, slechts een kleine selectie is. De map met daarin de hele catalogus spreekt boek delen. Het grappige daarbij is dat het in Silk Design echt naar bloe men ruikt. En daar komt geen verstuiver aan te pas, verzekert Loomeyer. Reuk richt zich im mers op zicht, vertelt hij: als je een bloem ziet, in zijde uitge voerd of niet, dan ontstaat van zelf de geur. Auto-suggestie dus. Moederdag is een dag die zich uitstekend leent om even een kijkje te nemen bij Silk Design, of andersom natuurlijk. Ook voor kinderen met een klein beetje zakgeld. Al voor fl. 2,95 is het mogelijk een leuke zijden bloem te kopen, uitgevoerd op een liggend rood hartje, en dat Moeder zeker zal vertederen. De echtgenoot die zijn vrouw iets bijzonders wil geven, kan er terecht voor een mooi bloemstuk. En volgend jaar, als zij misschien een beetje is uit gekeken op de compositie, dan kan Loomeyer het stuk op nieuw samenstellen. Een ver zoek dat helemaal niet vreemd is. „Dan krijg ik iemand in de zaak met de vraag of ik er niet eens wat anders van kan ma ken. En dat kan natuurlijk." De plek onder de trap, het blijft een zorgelijk stukje huis waar maar niets lijkt te willen groei en. Loomeyer heeft de oplos sing in huis: een zijden plant. Onverwoestbaar, heeft geen licht en water nodig, en je hebt er geen omkijken naar. Zeker een idee voor Moederdag. Echte zijden planten. „Het moet zo zijn dat je zegt 'hé dat is een fi cus' in plaats van 'hé dat lijkt een ficus', vind ik", besluit Loomeyer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13