SCHIEDAM Randstad opent nieuw kantoor op Stadserf Drie nominaties VSB-prijs WriFIKDEBQH Samenleven doe je niet alleen CDA Stem 6 mei CDA 145 bonnen Parkeerellende postkantoor Bachplein krijgt aandacht Schrijfster Lulu Wang: Inloopconcert in Grote Kerk Lunchconcert in Stedelijk Cursus Windows Modelbouw in bibliotheek Kortsluiting in wasmachine Inbreker op vuist met slachtoffer GEEF SCHIEDAM EEN STEM IN DE TWEEDE KAMER. [Ijfa Stem: WD VACO Het Nieuwe Stadsblad i 1 Zakelijk bekeken Gratis repareren van een personen wagen band (alleen tubeless) jji NOOTEBOQM LQ AUTOBANDEN BV Groeneveld Opticiens HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 29 APRIL 199818-1441 SCHIEDAM In het Stedelijk Museum verzorgt pianiste An- nemieke de Koning op woens dag 6 mei een lunchconcert. Tij dens het concert, dat gratis toe gankelijk is, speelt zij werken van Bach en Prokofjew. Het concert vindt plaats in de aula van het museum en begint om 12.30 uur. SCHIEDAM Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 begint op 6 mei met een beginnerscursus Windows 95. De cursus is be stemd voor mensen die niet eer der met een computer hebben gewerkt. De cursus bestaat uit 4 lessen en kost 160,- (inclusief lesboek). Belangstellenden kun nen voor inlichtingen en aanmel ding terecht bij Klubhuis Zuid, tel. 4267297. SCHIEDAM- In de biblio theek aan het Stadserf 1 wordt op de zaterdagen 2, 9, 23 en 30 mei een demonstratie model bouw gegeven. Leden van de Stichting Stimulering Model Maquêttebouw Schiedam de monstreren hoe van kartonnen bouwplaten een model wordt ge maakt. De bijeenkomsten duren van 11.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM— De brand weer moest vrijdagmiddag rond kwart voor één uitruk ken, nadat in een woning aan de Mgr. Nolenslaan een was machine vlam had gevat. De brandweer kon het vuur snel blussen. In het pand wa ren twee jongens van twaalf en dertien jaar aanwezig. De jongste had ademhalings moeilijkheden, maar was na behandeling door een GGD- arts ter plaatste weer snel in orde. SCHIEDAM De Verkeers politie heeft vorige week woens dagmiddag tussen half twee en kwart over twee een snelheids controle gehouden op de Burg. Van Haarenlaan. In totaal pas seerden 475 automobilisten de radar. Van hen kunnen er 145 binnenkort een acceptgirokaart in de bus verwachten omdat zij de maximumsnelheid van 50 ki lometer per uur overschreden. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM De politie wil het wildparkeren bij het post kantoor aan het Bachplein aan pakken. Wijkteam Noord heeft bij de gemeente ruim twee maanden geleden een plan inge diend zodat men hier makkelij ker iets tegen kan doen. In het schetsontwerp wordt voorge steld direct bij het postkantoor ongeveer zes plaatsen aan te leg gen voor kortparkeerders. Men sen die dan nog hun auto tegen, of op het trottoir zetten, zijn verzekerd van een fikse boete. Hoewel voor beide zijden van de weg een parkeerverbod geldt, trekt het gros van de mensen zich daar niets van aan. Inci denteel deelt de politie ter plek ke wel eens een bon uit, maar dat heeft het probleem er tot nu toe niet minder op gemaakt. Passerende automobilisten en ook fietsers worden nog steeds gedwongen voorzichtig te lave ren tussen de schots en scheef staande wagens. Dat daarbij re gelmatig op het voorhoofd wordt gewezen is niet onbegrij pelijk, want op slechts dertig meter afstand kan men kiezen uit voldoende parkeerplaatsen. Wijkagent C. Hoogerwerf heeft tot op heden van de gemeente geen reactie gekregen op het voorstel, hij weet echter wel dat het in behandeling is genomen. Hoogerwerf: „Er spelen rond het postkantoor in feite twee kwesties, ten eerste de verkeers veiligheid en voorts het gevoel van onveiligheid van mensen die geld trekken uit de automa ten. Die willen weer zo snel mo gelijk in hun auto zitten en daar kun je wel begrip voor hebben, want vooral 's avonds is het geen prettige plek om geld op te nemen." Volgens Hoogerwerf kunnen die extra parkeerplaatsen het probleem grotendeels oplossen. „Het publiek is dan slechts en kele stappen verwijderd van de automaat en degenen die hier geen gebruik van maken gaan op de bon. Nu wordt het foutief parkeren toch min of meer oog luikend toegelaten; mensen die wij erop aanspreken hebben vaak prachtige smoezen over hun parkeergedrag. Wij hopen dat de gemeente snel een beslis- km'l a - V--*"•>: "'/•V fgf! sing neemt en anders gaan wij zelf het probleem intensiever aanpakken." Voorlichter Jan Langstraat van de gemeente verklaart dat het voorstel van de politie is meege nomen in een inspraakprocedu re en dat deze inmiddels is afge rond. Dit betekent volgens de voorlichter echter niet dat er snel iets gaat veranderen rond het postkantoor. Pas als duidelijk is of de geplan de woningbouw op het grasveld voor het postkantoor doorgaat, zal worden gewerkt aan de rea lisering van de 'korfparkeer plaatsen. Dit vanuit het stand punt dat de straat dan slechts eenmaal opgebroken hoeft te worden. SCHIEDAM Het was nog een hele reis per trein uit het verre Maastricht naar de Brandersstad geweest. Van daar dat de avond al om half acht begon en om half tien weer was afgelopen. Lulu Wang had de meer dan 200 kilometer echter niet voor niets afgelegd. Ongeveer 150 belangstellenden hingen in de bieb in noord aan haar lippen en luisterden geboeid naar wat de in China geboren Wang te vertellen had op de laatste Schrijversavond van dit seizoen. Aandachtiger in ieder geval dan naar de musi ci, die deze avond met muziek opluisterden. Wang vertelde ruim zeven jaar over het schrijven van haar eer ste boek te hebben gedaan. Maar liefst twintig versies van 'Het Lelietheater' zagen het licht. Volgens de auteur was het schrijven van het boek voor haar vooral een louteringsproces. „Ik heb vooral geprobeerd met me zelf in het reine te komen." Lulu Wang wist zich nog te her inneren dat het vrij koel was op de dag dat ze landde op Schip hol. Toch was het niet de klima tologische overgang tussen Chi na en de lage landen waar Wang het meest aan moest wennen. Het begon al in het vliegtuig, waar een stewardess langs kwam met koffie én thee. „Ik begreep niet dat ik kon kiezen uit twee lekkere dranken. Als het nu kof fie en cyaankali was geweest... De tweede shock kreeg ik in Maastricht op straat. Daar zag ik een oudere heer zijn mormel uit laten. Het hondje had echt een eigen willetje en liep wel een kwartier lang rondjes om een lantaarnpaal heen. En die man deed niets. Hij liet het hondje maar begaan. Ik was bang dat hij het beestje misschien toch iets zou doen. Toen dacht ik: als die man zijn eigen hondje niet slaat, doet hij zeker ook zijn eigen vrouw geen pijn. Dat ontroerde mij enorm." Psychiater Alle verwarrende ervaringen de den Wang op de bank bij de psychiater belanden. „Maar ik begreep al vrij snel dat ik zelf iets aan mijn probleem moest doen. Ik besloot af te rekenen met mijn verleden. Dat was het moment dat ik de pen oppakte en begon te schrijven." „Ik heb veel geleden, maar ben toch altijd vrolijk. Dat komt om dat ik steevast in één ding ge loof, namelijk dat het leven rechtvaardig is. Overigens mocht je in China nooit je gevoe lens tonen. Gelukkig kan dat hier wel en dat waardeer ik." In een kamp in de Volksrepu bliek ontdekte Wang dat ieder een bang was voor de dictatuur, behalve de natuur. „Die trok zich niets aan van de machtheb bers en was niet bevreesd. Bo vendien ben ik ervan overtuigd dat terreur alleen maar mogelijk is als je erop in gaat." Reacties Mevrouw Van den Berg behoor de tot de vaste bezoekers van de Schrijversavonden in dit seizoen. „Cherry Duyns vond ik heel in teressant. Koos van Zomeren was naar mijn mening niet zo geweldig. Naima El Bezaz vond ik wel aardig. Alleen jammer dat ze steeds werd onderbroken door een Marokkaanse meneer. René Appel vond ik echt een geweldige vondst. Je kon mer ken dat hier iemand aan het woord was die wist waar hij over sprak. Ik lees namelijk zelf ook detectives, dus dan ga je er toch met andere ogen naar kijken. Wang vond ik wel leuk, maar ik was er niet helemaal van onder steboven. Wat zal ik er van zeg gen? Maar mijn algemene in druk is wel positief. Mijn com plimenten trouwens nog voor de organisatoren." Ook de heer Vaz Dias maakte vast deel uit van het publiek. „Ik vond het prettig deze avonden te hebben meegemaakt. Het was telkens boeiend om te horen wat de diverse gasten te melden had den. Als ik mocht kenbaar ma ken wat voor soort auteurs vol gendjaar naar Schiedam komen, zou ik onder andere de voorkeur geven aan een auteur die reisver halen schrijft. Maar ook schrij vers van poëzie en kinderboeken lijken mij wel wat." Nadat Ruud Aret, de grote sti mulator achter de Schrijversa vonden, terug is van het station waar hij Lulu Wang naar toe heeft gebracht, is het tijd voor een terugblik. „Mijn eerste indruk van dit sei zoen is dat de kwaliteit vrij con stant was", laat Aret weten. Voor hem zelf vormde Cherry Duyns het hoogtepunt van deze sessie. „Dat kwam misschien omdat hij de artistiekste van alle auteurs was." In september begint de volgende reeks Schrijversavonden. Bij boekhandel Mercurius ligt ove rigens nog een aantal door Lulu Wang gesigneerde exemplaren van haar boek 'Het Leliethea ter'. SCHIEDAM Randstad heeft afgelopen donderdag officieel de deuren van haar nieuwe kantoor op het Stadserf 46-48 geopend. Burgemeester R. Scheeres open de de vestiging in het bijzijn van Schiedamse en Rotterdamse on dernemers. Hij kreeg de 22ste editie van de werkpocket over handigd door Karin van den Burg, vestigingsmanager van het nieuwe Randstad-kantoor. Deze vestiging is een samenvoe ging van twee kantoren die zich voorheen op de Vier Ambacht straat in Rotterdam-West en de Rotterdamsedijk in Schiedam bevonden. Er zijn zes afdelingen binnen het kantoor, namelijk een afdeling logistiek en distri butie, administratief en secreta rieel personeel, een afdeling me disch, technisch, industrie en procesindustrie. Deze worden bemand door zestien interceden- ten. Daarnaast heeft de afdeling bouwflex de standplaats op het Stadserf gevonden. Deze werk maatschappij van Randstad voorziet vacatures in de bouw. De nieuwe locatie nodigt meer sollicitanten uit bij Randstad binnen te stappen en biedt meer ruimte om te voldoen aan de groeiende vraag naar tijdelijk personeel in Schiedam. Op deze wijze kan Randstad haar relaties en tijdelijke mede werkers nog sneller en beter van dienst zijn. SCHIEDAM Maar liefst 74 kunstenaars, afkomstig uit heel Nederland, reageerden op een opdrachtomschrijving voor een monumentale kunsttoepassing in de Stadswinkel. Deze prijs, vorig jaar voor het eerst uitgereikt, is in het leven geroepen door de VSB Bank Schiedam/Vlaardingen en de Stichting Kunstwerkt Schiedam. Met dit initiatief wil men de toepassing van kunst stimuleren binnen instellingen die voor het publiek toegankelijk zijn. De winnaar ontvangt 20.000 gulden voor het ontwerp en 15.000 gulden materiaalgeld voor de realisatie ervan. De jury - bestaande uit twee beeldend kunstenaars, een kunstcriti cus en Liane Pielane, hoofd van de Stadswinkel - moest 71 inzenders teleurstellen, want slechts drie kunstenaars gaan door naar de laatste en beslissende ronde. De winnaar daarvan wordt medio augustus bekendgemaakt. Het te vervaardigen kunstwerk is bedoeld voor de open ruimte bij Burgerzaken in de Stadswinkel. Op deze plek, tussen balie en spreekkamers, staat een grote rechthoekige open 'doos', waarvan de omtrek wordt bepaald door zware pilaren op de hoeken. Deze kolommen zijn op ongeveer vier meter hoogte met elkaar verbon den. Het is de bedoeling dat binnen deze ruimte het kunstwerk komt. Nu staat er een ovale houten leestafel. De drie kunstenaars die genomineerd zijn voor de VSB prijs Beeldende kunsten 1998 zijn Sander Rood, Jeroen Hoogstraten en het 'gelegenheids' koppel Liet Heringa/Maarten van Kalsbeek. SCHIEDAM- De Sint Jans- kerk houdt zaterdag 2 mei een inloopconcert met André Ver woerd op het kerkorgel. Het koor 'One More Voice' treedt dan op onder leiding van Willem Meijboom. Met dit concert viert de kerk de tachtigste verjaardag van Kees Passchier. Deze beken de Schiedamse amateurorganist bespeelde van 1938-1988 de or gels in de Plantagekerk, de Goe de Havenkerk en de Juliana- kerk. Begin jaren zeventig werd hij drie keer achtereenvolgens winnaar van het Nationaal Or gelconcours voor amateurs. Bo vendien begeleidde de organist diverse koren en gaf hij rondlei dingen in de Sint Janskerk. Van wege hun 50-jarige samenwer king en vrienschap biedt Ver woerd zijn vriend Passchier dit concert aan. Het kerkgebouw in de Lange Kerkstraat is in 10 minuten te belopen (richting centrum) vanaf het NS-station en ook bereikbaar met bus 52 halte Emmaplein. Het concert begint om 15.00 uur. SCHIEDAM - Een 40-jarige man uit Papendrecht werd don derdagochtend rond acht uur in de Koolhovenstraat in het ge zicht geslagen door een inbreker. De man was getuige van een inbraak uit zijn auto waarbij de ruit werd vernield. Hierop ach tervolgde de man de inbreker en greep hem in zijn nekvel. Nadat deze de Papendrechter enkele rake klappen in het gezicht gaf liet hij de dader gaan. De dader vluchtte in een gereedstaande auto met de portemonnee van het slachtoffer, waarin zijn rijbe wijs, paspoort, autopapieren en enkele bankpasjes zaten. Gebruik uw voorkeurstem. 'M nr. 50 JH Ton de Swart ERKEND Zwaluwlaan 84 Schiedam -010 -4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Het CDA staat voor kwaliteit in de samenleving, dat betekent: een sterk familie- en gezinsbeleid meer veiligheid beter onderwijs meer geld voor zorg grotere solidariteit Kies voor een partij die oog heeft voor de ander. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS AA/ - a - - "a- - *r - - jrfg AA A-S-2 - iSAA-i '7. ;A.-A;,A-:.^ 'Terreur is alleen mogelijk als je er zelf erop in gaat' door Chrit Wilshaus Burgemeester R. Scheeres opent de nieuwe vestiging van Randstad aan het Stadserf. Wij zijn gespecialiseerd in: Bandenreparatie Balanceren Uitlijnen Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden Verkoop accu's trr Verkoop en verhuur sneeuwkettingen Truckuitlijning Enz. enz. De Chinese schrijfster Lulu Wang wist haar publiek te boeien tijdens de laatste Schrijversavond van dit seizoen mi Bij Groeneveld Opticiens zijn nu brillen compleet met enkelvoudige glazen op uw sterkte verkrijgbaar in drie vaste prijsklassen: tEEA 133* EGÜ Kom eens kijken. Dan kunnen we meteen even gratis een oogmeting bij u doen. dat beetje. cxc\v\cic\<z.K+. SCHIEDAM, Hoogstraat 17, tel. (010) 426 76 65.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3