Recreatieschap Wandelen door Hitland Elke week grandioze prijzen bij de 'Er op uit' Actie Ideeënpagina DEZE WEEK FIETSEN, WANDELEN EN ANDERE VRIJETIJDSIDEEË IJsselmonde Nationale molendag Spindotters in het Stormpoldervloedbos Uitdagingen aan deVoornse kust: van badstrand tot brandingsurfen mosmmoh Rottemeren Vogelparadijs Koornmolengat Er-op-uit: lekker naar buiten! Georganiseerd wandelen Botanische turn Dit is de actieve ideeënkrant voor Rotterdam en omstreken. In deze krant vindt u tips om op een leuke manier uw vrije tijd in een natuurrijke omgeving te besteden. In Rotterdam en directe omgeving zijn prachtige fiets- en wandelroutes uitgezet. Daarnaast is erin de mooie natuurgebieden nog veel meer te doen: skeeleren, mountainbiken, rotsklimmen, vissen, paardrijden, kanovaren, deltavliegen, golfen, een kinderboerderij bezoeken. De Er-op-uit Actiekranten verschijnen deze lente in De Havenloods op 23 april, 30 april en 7 mei. Komende herfst pakken we de draad weer op met uitgaven op 10 september, 17 september, 24 september en 1 oktober. Elke week wordt een speciale wandel- of fietsrou te beschreven, waarbij een handige kaart is afgedrukt. Wie de kaart en routebeschrijving uit de krant knipt, kan meteen op pad! Maar er is nog meer. Elke week hebben we een prijsvraag met superprijzen. Wie het antwoord geeft op de wekelijkse vraag maakt kans op een tent, goede wandelschoenen., een kajak, een snowboard, een paar skeelers.... De hoofdprijs bestaat uit een prachtige sportieve fiets. U leest het al; er is deze lente en herfst genoeg te doen met de Er-op-uit Actiekranten. Veel plezier! Wandelend door Mid den-Delfland zie je het meest. Zeker als je meedoet aan de georganiseerde wan delingen. Deelnemers kun nen kiezen uit een wandeling van 5 of 10 kilometer, voor de kinderen is er bovendien een speurtocht. Dit voorjaar is er nog een wandeltocht op zondag 3 mei. Startpunt van de wandeling is de boerde rij van het Recreatieschap Midden-Delfland aan de Zuidbuurt 85. Bel voor meer informatie (010) 298 10 10 Tijdens de Nationale Molen dag op zaterdag 9 mei is de Pen- drechtse molen in het Zuidelijk Randpark aan de Charloisse La- gedijk natuurlijk open voor het publiek. Behalve rondleidingen door de molen en knuffelen met kleinvee kunnen bezoekers kij ken naar demonstraties van di verse oude ambachten en - bij re delijk weer - worden de schapen geschoren, Vanaf deze datum is er op het molenterrein iedere 2e zaterdag van de maand weer een activiteitenmiddag, Eén van deze activiteiten is een 'levend Ganzenbord', dat wordt georganiseerd op zaterdag 11 juli (als het niet regent). Er valt dus weer een heleboel te zien en te doen bij de Pend- rechtse molen. Het natuurreservaat Koorn molengat is voor veel vogels een waar paradijs door de enorme rust die hier heerst. Het natuurre servaat ligt veel hoger dan het omliggende polderland omdat dit stukje natuurgebied nooit is ontveend of ontwaterd. De na- tuurvereniging Rotta organiseert van eind juni tot begin september regelmatig natuurexcursies in dit gebied, tel. (029) 593 12 62 Het Koornmolengat ligt ten noordwesten van de camping in Zevenhuizen in Recreatiegebied de Rottemeren. Startpunt: Openbare golfbaan Hitland bij restaurant Van Rijcke - vorsel Afstand: 10 kilometer Verklaring afkortingen: LA Linksaf RA Rechtsaf RD Rechtdoor Op de kruising vóór het res taurant LA (blauw paaltje). Na de brug LA, Na ca. 1 kilometer bij kruisingRD.Naca. 1 kilometer bij ''1' molenstomp RA (schelpenpad). Aan het eind RA trap op en RA Groenendijk volgen. Na huisnum mer 321bij bord 'fietsers Ouder- kerkselaan' RA, trap af. Na 500 meter LA (blauw paaltje)Bij split sing LA over houten vlonders. Aan het eind van de vlonders RD. Bij splitsing RA. Na uitkijktoren bij kruising RA. Over twee bruggen bij splitsing LA. Brug over en bij kruising LA. Over twee bruggen daarna RA, schelpenpad. Aan het eind van het parkeerterrein RA. Dan RA het schelpenpad op. Vóór het golfge- bouw LA (blauw paaltje). Genieten in Hitlandbos Tussen de Gemeenten Ca- pelle a/d IJssel en Nieuwerkerk a/d IJssel ligt een schitterend na tuur- en recreatiegebied. Het Hit landbos is ontstaan door samen werking tussen de gemeenten Capelle en Nieuwerkerk a/d IJs sel. In dit gebied komen recreatie, natuurbeheer en moderne vee teelt samen tot hun recht. Voor de inwoners van de omliggende ge meenten valt hier steeds meer te beleven en te genieten. Hitland heeft veel recreatieve mogelijkheden. Wie van gezellig buiten zijn houdt, zal zich aange trokken voelen tot de ligweide rond de vijverpartijen, Wande laars en fietsers delen hier de ver harde paden met trimmende mensen en jongeren op skeelers. Maar ook vindt u er ruiterpaden en visvijvers. Onder het recreatiegebied valt ook de Openbare Golfbaan Hitland. Tegen het Ouwerkerkse laantje ziet u de golfers bezig met hun sport. De Golfbaan Hitland heeft nu 9 holes, maar er wordt druk gewerkt aan de uitbreiding naar 18 holes. Uiteraard is het Golfhuis voor iedereen toegan kelijk, zodat u na een wandeling of fietstocht gezellig in het restau rant of op het terras wat kan drin ken en eten. Op deze locatie is tevens meer informatie beschikbaar over de veelzijdige mogelijkhe den van het gebied. In de loop van mei komt er een nieuwe folder uit met een plattegrond van het ge bied. Voor meer informatie over Recreatieschap Hitlandbos of Golfbaan Hitland kunt u bellen met: (0180) 31 71 88 (alle dagen van 9.00 tot 17.00 uur). ■ÉS**» Het Stormpoldervloedbos bij Krimpen a/d IJssel staat in de ze tijd vol bloeiende Spindotters. De knalgele bloemen steken fraai af tegen het frisse groen van het wilgenbos. Wie door het vloedbos loopt zal het opvallen dat de planten hier veel groter zijn dan'elders. Hun omvang hebben ze te danken aan de vruchtbare bodem die door de getij dewerking telkens van een nieuw laagje slib wordt voorzien. Het Zuidhollands Landschap heet u graag welkom in dit unie ke stukje getijdenatuur langs de Nieuwe Maas, Met de gratis be schrijving van de Spindotter- wandelroute (verkrijgbaar bij de ingang van het terrein) geniet u optimaal genieten van de bloei ende Spindotters! Bel voor meer informa tie: (010) 722 22 22. Bi kERST lood» De kust van Voorne bestaat niét uit zomaar wat zee, strand en duinen. Samen met het Slufter- strand op de Maasvlakté be draagt de totale lengte van het strand maar liefst 15 kilometer! De verschillende strandgedeel- ten hebben elk een eigen karak ter door de verschillen in voor zieningen, mogelijkheden en hun omgeving. Vlakbij de Haringvlietdam is het strand breed, rustig en ideaal voor het maken van lange strand wandelingen. Zoek je juist de ge zellige drukte en veel strandver- tier, dan is het Badstrand Rockan- je de place-to-be. Door de aanwezigheid van zandbanken voor de kust is de zee rustig en dus geschikt om kin deren veilig te laten spelen. Een heel ander strand is het Slufter- strand aan de Maasvlakte. Door de ligging wat verder in de zee, is de branding hier hoger. Surfen en kanoën zijn hier een sportieve uit daging. De toegangsweg naar dit strand, met bijbehorende par keerplaatsen, loopt over een hooggelegen dam, de Noordzee- boulevard. Vanaf deze boulevard heeft u een schitterend uitzicht over de Noordzee. Meer weten? Breng een be zoekje aan de VW-kantoren op Voorne of neem contact op met het Recreatieschap Voorne-Putten- Rozenburg, tel. (010) 298 10 10. Cederstraat: een oase van rust De Botanische tuin aan de Cederstraat in Kralingen heeft met een totaal opper vlakvan 5500 m2 de natuur liefhebber veel te bieden. Meer dan 1200 soorten planten, heesters en bomen -vooral stammend uit de ge matigde klimaatzones van de aarde - zijn hier te vinden. Maar ook de Nederlandse flora is rijk vertegenwoor digd. Langs de paden en de mooie struiken- en boom groepen staan her en der bankjes om even lekker uit te rusten en te genieten van een concert van de in de tuin wonende en broedende (zang-)vogels. Mensen die geïnteresseerd zijn in de op de tuin aanwezige flora, kun nen altijd terecht bij de be heerder en de medewer kers van de Botanische tuin. De tuin is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Op 3 mei is de tuin ook op zondag geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur. Op zaterdag 27 ju ni houdt de tuin een open dag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Er worden op deze dag diverse lezingen gehouden; voorts staan er kraampjes met planten, zaden, boekjes etc, Voor meer informatie: Botanische tuin, Cederstraat 5 tel. (010) 452 32 39. m Hitlandbos MIDDEN-DELFLAND De 'Er op uit-ideeënkrant' is een uit gave gemaakt in opdracht van de stichting VW Rotterdam, de recreatieschappen Voome-Putten, IJsselmonde, Hitland, Midden-Delfland en Rottemeren, de gemeentelijke dienst Recreatie Rotterdam en de stichting het Zuidhollands Landschap. Deze uitgave is tot stand gekomen buiten de redactionele verantwoordelijkheid van Wegener Sijthoff Oplage: 637.497 exemplaren in Groot Rotterdam. Met dank aan: Leo Lussenburg Ronald Smit (DLG) Redactie: Patrick Blom, Ap de Bruyn, Hans Hartmann, Karen Kwikkers, Ad de Mooij, Maria Neele, Marina Vasenna, CarolienWierks Eindredactie: Michiel Houdijk (Thichis) Vormgeving: Frans du Prée (Wegener Sijthoff) ROUTE ROTTERDAM restaurant Van Rijckevorsel bos recreatie open water open gebied wandelroute fietspaden wandelpaden CAPELLE a/d IJSSEL ndeliik gebied Zh. 961f.Q59.B Doe mee met de prijsvraag. Geef antwoord op de vraag over het groene recreatiegebied dat deze week op het kaartje staat. Er zijn prachtige prijzen te verdienen. Na afloop van de actie wordt uit alle inzendingen een hoofdprijs getrokken: een gloednieuwe sportieve fiets! Hoe vaker u dus meedoet, hoe meer kans op deze prachtige hoofdprijs. De weekprijzen zijn steeds verschillend. Een paar inline skate's van ffechnica, t.w.v. 450,- Tter beschikking gesteld door: De HOOFDPRIJS is ter beschikking gesteld door: DE VRAAG VAN DEZE WEEK: Hoeveel houten vlonders steekt u over tijdens de route door het moerasgebied van het Hitlandbos Schrijf het antwoord op een briefkaart en stuur die voor 11 mei a.s. naar: De Havenloods Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van 'Recreatie Rotterdam week 1'. De winnaars krijgen schriftelijk bericht; ver meld daarom altijd naam en adres! Er zijn zeven afleveringen van deze prijsvraag. De actie loopt tot en met 1 oktober 1998. STUDIO DE HAVENLOODS

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 12