SCHIEDAM Derde lustrum bij De Vrije Liggers ■HB1 ^■61 Honderdjarige Schiedamse glimlacht van oor tot oor Excelsior en Hermes gaan voor top-vijf WKTffiBEBOR <3 1141 SPORT Waterweg-topscorer Modens-zaaltoernooi HBSS Nieuw keramiek bij Distanza Bankfilialen samengevoegd Vijf mille naar Schiedam West Bewoner en Woningstichting Noordvest verschillen van mening over afhandeling GEBRUIK UW VOORKEURSTEM Sieenfocuiw&dj 5)e S£ag&c VACO Het Nieuwe Stadsblad AUTOBANDEN BV SCHIEDAM In Galerie Dis tanza (Dam 1) is tot en met 16 juni werk te zien van drie kera misten. Van Wille Boudewijn zijn de komvormige strak uitgevoerde vazen in steengoed, met aan zo wel buiten- als binnenzijde een abstracte versiering in zachte tinten. De objecten, die opvallen door bijzondere kleurcombina ties, werden vervaardigd door Noor Knip. Zij maakte tevens de gouaches en de inkttekeningen die achterin de expositieruimte hangen. Galerie Distanza expo seerde eerder de uit de kluiten gewassen fantasievogels van Jan Saarloos en sinds vorige week zijn ook de wonderlijke vogels van Frank Storm uitgezwermd over de vitrines. Ranke, wijze vogels die met hun zware poten lijken te zijn verankerd in de aarde. Naast de kunstuitingen van deze exposanten is perma nent werk aanwezig van grafici, sieraadontwerpers en een vaste groep keramisten. Galerie Dis tanza is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Twee nabijgele gen kantoren van ABN AMRO aan de 's-Gravelandseweg en de G. Verboonstraat worden op 1 mei uit praktische overwegingen samengevoegd. Volgens de bank is het voordeel dat vanuit één locatie met een groter aantal ge specialiseerde mensen kan wor den gewerkt. Het filiaal wordt gevestigd aan de G. Verboonstraat 15 en de openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17.30 uur en zaterdag van 10 tot 14 uur. Het kantoor beschikt over een geldautomaat die 24 uur per dag bruikbaar is, alsmede over een Chipknip-oplaadpunt. Ook de geldautomaat aan de 's-Gra- velandseweg 598 blijft in ge bruik. SCHIEDAM Bewonersvere niging Schiedam West heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage van 5200,- ontvangen. Het geld is bedoeld voor het project 'Doe mee met de BVSW', een wedstrijd tussen buurten met als doel het ver fraaien van de woongeving. De bijdrage is toegekend in het kader van het jubileumproject 'Buurthuis, hart van de buurt' van het Juliana Welzijn Fonds. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Al zijn hele le ven is Goof Hendriks weg van schepen. Vlak na de oorlog was hij er getuige van hoe zijn vader, in de tuin achter het huis, uit beschuitblikken een boot ver vaardigde van circa vier meter lang. Op dat moment kon Goof Hendriks niet vermoeden ooit nog eens de trotse bezitter van een plezierjacht te worden. Om nog maar te zwijgen over het gegeven dat hij jaren later aan het roer zou komen te staan van De Vrije Liggers. Begin mei viert deze watersportvereniging haar derde lustrum. Iedere Schiedammer die De Vrije Lig gers een warm hart toedraagt, is op zondag 3 mei van 14.00 tot 17.00 uur welkom op de feeste lijke receptie. Voordat Hendriks De Vrije Lig gers oprichtte, was hij betrok ken bij de Autocross Club Schiedam (ACS), een vereni ging die nu niet meer bestaat. „In 1978 hebben we als club nog meegedaan met het programma 'Achteruitrijden' van de TROS. Toen had ik al een boot waar voor ik per jaar honderd gulden liggeld betaalde. En zo waren er nog een groot aantal botenbe- zitters die van deze regeling ge bruik maakten. In '79 werd ons echter per brief bekend ge maakt, dat onze abonnementen 1 v 'We zijn een bloeiende en heel gezellige vereniging. niet meer verlengd zouden wor den. Daarnaast werden ons nog een aantal beperkingen opge legd. Natuurlijk pikte ik de gang van zaken niet en trok bij de voormalige havenmeester aan de bel. Hij gaf ons echter weinig kans dat de maatregelen zouden worden teruggedraaid. Daarop besloot ik samen met andere gedupeerde vrije liggers actie te gaan ondernemen. Uit de plannen die we in ons ACS- clubhuis aan de Hoogstraat smeedden, werd uiteindelijk wa tersportvereniging De Vrije Lig gers geboren. Dat ging trou wens niet zonder slag of stoot. Maar in september '87 was het dan zo ver dat wethouder Wieg man onze jachthaven opende. Een historische dag die we niet snel zullen vergeten." Hendriks meent verder dat er zonder De Vrije Liggers waar schijnlijk ook nooit een Verlich te Gondelvaart was geweest. Dit sprookje maakt deel uit van de Brandersfeesten en trekt jaarlijks tienduizenden toe schouwers van binnen en buiten Schiedam. „De bedenkers van het Watersportweekend - Mari Dingenouts, Jan de Kreek en Jan van der Zeep - vroegen alle watersportverenigingen in een brief deel te nemen aan de Ver lichte Gondelvaart. De respons op deze oproep was helaas mi niem. Wij waren de enige vere niging die reageerde. Daarop ben ik persoonlijk met een speedboot alle andere vereni gingen langs gegaan met als doel hen op andere gedachten te brengen. En dat is gelukt." Een ander hoogtepunt uit de geschiedenis van De Vrije Lig gers was de opening in '88 van de nieuwe jachthaven aan de Overschieseweg. Als het aan Goof Hendriks ligt, gaat de ver eniging daar nooit meer weg. „We zitten op een prachtige lo catie en de toekenning van vier sterren in 1994, onder meer door de ANWB, bewijst dat onze schitterende accommoda tie er wezen mag. We zijn een bloeiende en heel gezellige vere niging en dat willen we ook in de toekomst blijven." doorCHRIT WILSHAUS SCHIEDAM Woning stichting Noordvest is ernstig te kort geschoten bij de af handeling van een lekkage in een woning aan de Henri Po lakstraat. Althans dat is de mening van mevrouw Van den Bosch. Een defect aan het wa- terslot van de wasmachine bij de bovenburen van haar zoon Pieter Huisman was de oor zaak van de wateroverlast. Vooral het feit dat een onder houdsmedewerker van Noord vest pas acht dagen later langskwam, steekt mevrouw Van den Bosch. De woning stichting is echter van mening wel naar behoren te hebben gehandeld. Pieter Huisman wist niet wat hij zag toen hij tweede paasdag 's morgens vroeg wakker werd. Zijn hele woning bleek onder water te zijn gelopen. In alle kamers stond circa tien centime ter water. „Eerst dacht ik dat ik de vorige avond het raam open had laten staan en dat het 's nachts noodweer was geweest. Dat bleek echter niet zo te zijn. Ik wist me geen raad en belde meteen mijn moeder op om te vertellen wat er was gebeurd." „Ik ben direct naar mijn zoon toe gegaan en heb telefonisch contact gezocht met de woning stichting", laat mevrouw Van den Bosch weten. „Ik kreeg een bandje, dat ik heb ingesproken. Vervolgens hoorde ik niets meer van Noordvest. Wel kwamen politie en brandweer. Agenten hebben de deur van de bovenbu ren van Pieter moeten openbre ken, omdat daar niemand thuis was. De brandweer heeft de was machine uitgezet en het water weggezogen. Ook kwam er een Geef uw regio een extra stem in de Tweede Kamer. Stem: WD nr. 50 Ton de Swart Fijne dikke riblappen Varkens haasjes Paardenkogell biefstuk^ Varkensbraadstuk bt rolladeB Een beste bal mndergehaktl Magere speklapjes Verse Hollandse kipfilet Q 98 Varkensfilet Vanaf nu voortaan in de actie Vleeswaren 1 kilo monteur van ENECO langs. Hij heeft de zekeringen uit de meter kast gehaald om verdere kort sluiting te voorkomen. Een elek tricien heeft de oude bedrading door nieuwe vervangen en ie mand van de verzekering heeft de schade opgenomen. Van de woningstichting hoorden we al die tijd niets." „Pas na acht dagen kwam me neer Trol van Noordvest eens een kijkje nemen. Op dat mo ment waren overigens al een groot aantal spullen van mijn zoon elders opgeslagen. Het gaat hierbij om audio- en videoappa ratuur, een grote hoeveelheid cd's, platen en videobanden. Doordat mijn zoon nog niet zo lang geleden in deze woning was getrokken, stonden deze spullen nog op de grond. Het water zorgde ervoor dat alles kletsnat werd en ging drijven. Waar schijnlijk is alles onherstelbaar beschadigd en dat vind ik vrese lijk voor Pieter. Hij was altijd bezig met zijn muziek. Het is zijn lust en leven. Toen die meneer van de woningstichting uiteinde lijk kwam, heb ik hem eerst de huid vol gescholden. Ik vond hem trouwens bijzonder bot en kortaf. Hij zei alleen te zijn ge komen om de schade ontstaan door de lekkage te bekijken. Daarmee was voor hem de kous af. Hij zou mij ook nog terugbel len in verband met het plafond dat gerepareerd moest worden, maar daar heb ik eerlijk gezegd een hard hoofd in. De bovenbu ren hebben overigens sinds de lekkage nog niets van zich laten horen... De hele situatie maakt dat ik met mijn handen in het haar zit. Ik weet me gewoon geen raad", zegt mevrouw van den Bosch. Blowers Volgens voorlichtster Tinka Hurkmans van woningstichting Noordvest heeft de wachtdiens tmedewerker direct politie, brandweer, ENECO/ONS en een elektricien ingeschakeld. „Onze medewerker, de heer Trol, heeft een dag later contact gezocht met mevrouw Van den Bosch, maar kon haar telefo nisch niet bereiken. Toen hij haar twee dagen wel aan de tele foon kreeg, was zij ernstig gepi keerd dat hij niet gelijk langs kon komen en gooide zij de ho ren op de haak. Maar de heer Trol kon niet eerder komen. Er waren helaas urgenter zaken af te handelen. Daarbij kwam nog dat in de woning aan de Polak straat alles al geregeld was. Zo hebben wij bijvoorbeeld door de hele woning blowers geplaatst. Als alles opgedroogd is zullen we beginnen met het herstel van het plafond. We verwachten dat de woning binnen één week weer bewoonbaar zal zijn. Vanzelf sprekend vinden we het heel ver velend wat er gebeurd is, maar wij zijn niet aansprakelijk voor de schade die aan de inboedel is ontstaan. Waarschijnlijk zal me vrouw Van den Bosch daarover met ons van mening verschillen, maar wij menen naar behoren te hebben gehandeld. We zullen haar overigens binnenkort bena deren om de problemen de we reld uit te helpen." SCHIEDAM Christina van Duura-van Loenhout vierde vorige week woensdag haar honderdste verjaardag. Onder begeleiding van een pianiste werd haar door alle bewoners en het personeel van Huize Francois Haverschmidt een au bade gebracht. De honderdjari ge was zeer vereerd met de brief die zij kreeg van koningin Beatrix. Helemaal verguld was de Schiedamse met het bezoek van burgemeester R. Scheeres, die haar namens de gemeente een bloemstuk annex fruit mand overhandigde. Met een glimlach van oor tot oor nam zij dit geschenk in ontvangst. In het verzorgingstehuis heeft mevrouw Van Duura haar eigen zithoek en neemt zij nog dagelijks deel aan'de activitei ten. Mevrouw Van Duura honderd jaar SCHIEDAM - Hermes DVS be gint de cricketcompetitie dade lijk zonder Roger Bradley. Het is haast ondenkbaar. Net zo goed als het ontbreken van Goodwin Murray een aderlating is voor landskampioen Excelsior'20. De man was vorig seizoen na een start van 200 runs in de drie openingswedstrijden goed voor een totaal van meer dan dui zend. En dat is veel, heel veel. Het is de vraag of de nieuwe Excelsior-coach Stuart Willis (23) zijn veelscorende landge noot snel kan doen vergeten. Captain Eric Dulfer staat er na de kanttekening dat hij vergele ken met zijn voorgangers de minste ervaring in zijn mars heeft („de anderen hadden op de één of andere manier als jongere cricketer allemaal een prominen te selectie gehaald") niet al te lang bij stil. „Onze kracht is vooral de breedte. We vormen heel duidelijk een collectief waarin de één de ander opvangt indien er wordt verzaakt. Dat was duidelijk ook de meerwaar de in de vorige competities. Ik verwacht dat dat nu niet anders zal zijn." Anderzijds vult Dulfer, ge vraagd naar een prognose, niet datgene in wat de achterban op nieuw hoog op het prioriteiten lijstje heeft staan. „Natuurlijk zou het leuk zijn indien we op nieuw de hoogste prijs zouden pakken. Maar je hoort mij niet zeggen dat we dat wel even waar gaan maken. De concurrentie is moordend. Ik ga ervan uit dat er minstens zes, zeven ploegen ge lijkwaardig aan elkaar zullen zijn en voor die ene ereplaats gaan. Ik zal het nog sterker ver tellen: nu de zwakke broeders ACC en Kampong zijn wegge vallen, durf ik zelfs niet eens aan te geven wie de degradatiekandi daten gaan worden." Excelsior'20 start nagenoeg compleet aan het eerste competi- tiekarwei. Waarschijnlijk ont breekt alleen Luc van Troost die zaterdag - spelend met WK - opnieuw een verdwaalde trap te gen zijn toch al kwetsbare enkel kreeg en in ieder geval de begin dagen van deze week wat trekke benend doorbracht. „Aan het eind van de rit zal ik tevreden zijn indien we ons bij de boven sten hebben geschaard. Volgens mij staat of valt het eindresultaat met het al of niet slagen van de start. Gaat het dan goed dan komt Excelsior ook in de rest van de competitie wel op zijn pootjes terecht." Ook Hermes DVS rekent erop dat er op het hoogste niveau meegestreden wordt met de bes ten. Cricketvoorzitter Wil van Wijk stelt dat hij in voorgaande jaren steeds zijn diplomatieke pet opzette indien hem gevraagd werd om in het koffiedik te kij ken, maar er nu ronduit voor uit komt dat bij hem - ondanks het vertrek van captain Roger Brad ley („ik houd het er maar op dat hij een nieuwe uitdaging zocht") - de verwachtingen hoog zijn. Hermes DVS lijfde ex-Kam- pong-speler Maarten de Wit in en liet vanuit de eigen jeugd Mi chael van der Gaag doorstro men. „Het gaat ons voor de wind", schetst Van Wijk. Niet alleen van het standaard-elftal verwacht hij het één en ander, ook het door Henk Kornet op sleeptouw genomen tweede („een heel jong elftal") heeft vol gens de voorzitter de potentie om aan de weg te timmeren. Wat het eerste team betreft is Wil van Wijk duidelijk: „Ze zul len er gezien de prominente te genstanders heel hard voor moe ten werken, maar ik ga er toch vanuit dat ze zich bij de top-vijf zullen voegen". SCHIEDAM - Op de valreep is de zaterdag-formatie van HSC er in geslaagd om de eindzege van het Waterweg-topscorerklassement voor de neus van VDL weg te kapen. De Maassluise kampioensploeg verloor zondag ruim van Postduiven en slaagde er slechts éénmaal in om de Haagse veste te slechten. Dat was één treffer te weinig om HSC, dat tegen DRGS/za vier doelpunten maakte, achter zich te houden. Omdat Ursus er zondag niet in slaagde om Stolwijk een nederlaag toe te brengen, degradeert de ploeg na één jaar uit de derde klas. De stand: 1. HSC/za 3,38 (61 doelpunten uit 18 wedstrijden); 2. VDL 3,36 (74 doelpunten uit 22 wedstrijden); 3. Deltasport 3,04 (67 uit 22); 4. Excelsior'20 2,95 (65 uit 22); 5 en 6. Demos 2,72 (60 uit 22) en DRGS/za 2,72 (49 uit 18); 7. WK 2,68 (59 uit 22); 8. DRGS/zo 2,57 (54 uit 21); 9. Hermes DVS 2, 50 (55 uit 22); 10. ODC Schiedam 2,45 (54 uit 22). SCHIEDAM - De zaalvoetbalafdeling van HBSS organiseert op vrijdag 8 mei het inmiddels traditionele Modens-toernooi. Er wordt gespeeld in de sporthal Groenoord. Hermes DVS verdedigt de vorig jaar in een zinderende finale gewon nen wisselbeker. De andere deelnemers zijn VZ'81, De Musschen, MSV'71 en HBSS. Op donderdag 7 mei wordt in de Margriethal door de recreatieve zaalvoetballers in het HBSS-Hallentoernooi gestreden om de 'De Goede Schilders-Vrij Uit'-schaal. Beide toernooien beginnen om 19.00 uur. Gratis repareren van een personen wagen band (alleen tubeless) Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-51 In alle kamers stond tien centimeter water door defecte wasmachine hij bovenburen. Excelsior'20-eaptain Eric Dulfer (tweede van rechts) met het tenue dat zijn mannen komend seizoen gaan dragen. Naast hem coach Stuart Willis. HET NIEUWE STADSBLAD VRIJDAG 1 MEI 199818-1475 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ'Rot- terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS ifP Persoonlijk leed door lekkage Geldig van wo. 29 april t/m wo. 6 mei zonder zwoerd h 98 kilo lapjes, stukje of rollade 1 |1 98 300 gram Keuze uit 15 soorten Zwart Janstraat 4 Franselaan 279 R'dam-Noord R' dam -West Telefoon 4660565 Telefoon 4151581 Wij zijn gespecialiseerd in: Bandenreparatie ra Balanceren ra Uitlijnen Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden ra Verkoop accu's ra- Verkoop en verhuur sneeuwkettingen ra- Truckuitlijning ra- Enz. enz. t.'enttók 1 Own 'Yi "x 'V/?

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 7