i IN DEZE KRANT Druppel met gouden glans Museum toont werk peuters eeftuin S&sintratuin Actie Amnesty op Fietsdag Waardige herdenking Dienst Educatie: Er kunnen zo 'vier a vijf mensen aan de slag Garagehouder overmeesterd Nieuw protest tegen aanleg A4 Graveeractie op Hemaplein HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 'Schone kleding' in Wereldwinkel Getuigen van ongeluk gezocht WOENSDAG 6 MEI 1998, 50e JAARGANG, Nr 19 Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit lage kosten TOTALE OPLAGE VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Stefariie wil revalideren Noordvest uit rode cijfers Schiedam wat schoner SCHIEDAM Tijdens de Na tionale Fietsdag zaterdag 9 mei, houdt Amnesty Schiedam in sa menwerking met de afdelingen in Vlaardingen en Maassluis een actie. Bij het ANWB gebouw op de Koemarkt verzamelen mede werkers van Amnesty vanaf 9.30 uur handtekeningen voor onder drukte vakbondsleden. Nog steeds worden ook vakbondsle den, in hun strijd tegen gerech tigdheid, gehinderd en onder drukt. Met deze actie wil Am nesty Schiedam nog eens de aan dacht vestigen op de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, die op 10 december precies vijftig jaar geleden on dertekend werd. Deelnemers aan de Fietsdag krijgen na afloop van hun prestatie een aardig heidje van Amnesty Schiedam. SCHIEDAM Vele hon derden Schiedammers heb ben maandagavond de Do denherdenking bij het Oor logsmonument aan de Plan tage bijgewoond. De waardige bijeenkomst werd muzikaal omlijst door Harpe Davids. Tientallen or ganisaties, particulieren en politieke partijen legden bloemen en kransen bij het monument ter nagedachtenis van de gevallenen. Groot voordeel was ditmaal dat het verkeer in de nabije omgeving van de Plantage werd omgeleid, wat de stilte en rust tijdens de herdenking zeer ten goede kwam. SCHIEDAM Wereldwin kel Schiedam besteedt zater dag 9 mei van 11 tot 16 uur aandacht aan de Europese Wereldwinkeldag, die dit maal in het teken staat van 'schone kledinghandel'. Aan deze dag werken 2500 Wereldwinkels in Europa mee, onder meer door de ver koop van bijzondere t-shirts uit Zimbabwe en Kenia. Wereldwinkel Schiedam (Lange Achterweg 14, plein tje halverwege Hoogstraat) biedt zaterdag alle kleding aan met 15 procent korting. Verder kunnen bezoekers gratis Max Mavelaar-koffie en -thee drinken en zijn er voor de kinderen ballonnen en kleurplaten. Ook is bij de Wereldwinkel informatie verkrijgbaar over een kaartenactie waarmee consumenten reguliere kle dingconcerns en het Euro pees Parlement kunnen aan schrijven over slechte ar beidsomstandigheden in de kledingindustrie in de Derde Wereld. De regen werd miezer en veranderde tenslotte in een druppel. Maar dan wel één met een gouden glans. Op die manier is de uitreiking van de koninklijke onderscheidingen in Schiedam aardig te kenschet sen. Terwijl in vroeger tijden een behoorlijk aantal stadgenoten in het zonnetje werd gezet, veranderde dat vorig jaar door de aangepaste regelgeving in slechts enkele Schiedammers en viel de eer ditmaal te beurt aan slechts één persoon: Rietje Immerzeel-van Arkel. Voor zo'n vijftig familieleden, vrienden en (ex-)collega's kreeg Riet Immerzeel in de raadzaal de versierselen behorend bij de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau opgesteld door burgemeester R. Scheeres. In een pakkende speech roemde de burgemeester Rietje Immer zeel vanwege haar grote verdiensten binnen het sociale leven. Zo was zij vanaf 1977 werkzaam bij bij Bureau Jeugdland. Eind maart nam ze samen met haar collega Joop van Broekhoven afscheid in verband met vervroegde uittreding. Verder is Rietje Immerzeel vanaf 1969 actief als bestuurslid van wijk- en bewó- nersverenigtng Groenoord en in de periode van 1974 tot 1991 was zij lid van de Sociëteitscommissie die tal van activiteiten organi seert. Vanaf'69 is zij bestuurslid en vanaf 1990 voorzitter van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen. In deze functie heeft Rietje Immerzeel jaarlijks de regie tijdens de Dodenherdenking bij het Oorlogsmonument in de Plantage. Tenslotte organiseert zij in samenwerking met wijk- en buurtverenigingen diverse activiteiten op Koninginnedag. SCHIEDAM Op de noordbaan van rijksweg A20, nabij de afslag richting Den Haag/Overschie, vond vorige week dinsdagmiddag omstreeks kwart over vijf een ernstig verkeersongeluk plaats. De 28-jarige Schie damse bestuurster van een personenauto kwam hierbij om het leven. Door nog onbekende oor zaak kwamen een vrachtwa gen en de personenauto met elkaar in botsing. Hierna raakte de Schiedamse in haar voertuig bekneld en moest door de brandweer worden bevrijd. Het slachtoffer over leed tijdens een spoedtran- sport naar het Dijkzigtzie- kenhuis. Getuigen van dit ongeval worden verzocht contact op te nemen met de Verkeerspo litie Rotterdam-Rijnmond, tel. 2749480. SCHIEDAM In Schiedam kunnen zo vier a vijf nieuwe leerkrachten in het basison derwijs aan de slag. Dat maakte adjunct-directeur L. Tigges van de Dienst Educa tie duidelijk tijdens het werk bezoek van PvdA-staatssecre- taris T. Netelenbos van On derwijs. „Er bestaat op scho len grote angst voor ziekte verzuim onder leerkrachten. Want wie moet er dan voor de klas?", vroeg Tigges zich hardop af. 'Schiedam, onderwijsstad', dat was donderdag de leidraad tij dens het bezoek van Netelenbos in het kader van de PvdA-ver- kiezingscampagne. De dag be gon met een informatieve bijeen komst bij de Dienst Educatie aan de Piersonstraat, waar de discussie niet werd geschuwd. De kern hiervan was: hoe pak ken we het tekort aan leerkrach ten op de basisscholen aan? Voor Netelenbos was dat geen onbekende noodkreet, want vol gens haar is er sprake van een landelijke trend. En met het oog op de komende klassenverklei ning (naar twintig leerlingen) wordt het probleem alleen maar nijpender. Deels gaat het om een financieel vraagstuk, deels om het feit dat veel mensen - vooral vanwege het imago en de onze kere carrièrekansen - niet in het onderwijs aan de slag willen. Rare rakkers De staatssecretaris benadrukte dat onderwijs voor haar partij een hoge prioriteit heeft en dat de komende regeerperiode een miljard gulden moet worden vrijgemaakt om extra banen op de basisscholen te creëren. Daar naast heeft het ministerie van Onderwijs onlangs aan 150.000 oud-onderwijzers een brief ge- schreven met het verzoek een baan in het onderwijs te herover wegen. Volgens Netelenbos staat de telefoon in Den Haag sinds dien roodgloeiend en zij ver wacht hierdoor 8000 mensen binnen te halen, waarbij het on der meer gaat om herintredende moeders en medewerkers die met vervroegd pensioen zijn gegaan. Verder kondigde zij aan dat er speciale cursussen komen om meer allochtonen voor de klas te krijgen, want deze groep is sterk ondervertegenwoordigd. Met wethouder A. Wiegman van Educatie als gids werd daarna per touringcar een tocht door Schiedam ondernomen. Op de Sint Jozefschool werd Netelen bos het ontwerp getoond van het toekomstige onderkomen op de hoek Schoolstraat/Nassaulaan, waar nu nog de Finse school staat. Drie leerlingen kregen symbolisch de kaarten terug die zij vorig jaar bij het gemeentebe stuur hadden ingeleverd om hun wens voor een nieuw schoolge bouw kracht bij te zetten. Stad sarchitect R. Meere legde uit dat het nieuwe gebouw vanwege de beperkte ruimte op de grond drie, misschien wel vier hoog wordt. En de school krijgt veel extra's, zoals schoolpleintjes op daken en een amfitheater. De bedoeling is dat de eerste paal na de zomer van het jaar 2000 de grond in gaat. Wat er met de Finse school en de huidige Sint Jozefschool in de Nassaulaan gaat gebeuren, is nog onduidelijk. Mogelijk wordt de Finse school vanwege de his torische waarde (lat voor lat!) ergens herbouwd en krijgt de Sint Jozefschool een woonbe stemming. „We zijn er nog niet uit", merkte Wiegman op. „Maar het zou toch jammer zijn als de Jozefschool weg moet", stelde een leerling uit groep 6. „Vind ik ook, joh", was het ant woord van de wethouder, die als jongen nog op de Sint Jozef school heeft gezeten. „Met de broeders als onderwijzers, die rare rakkers,", aldus Wiegman. Internet In Schiedam-Noord werden De Violier en De Klinker bezocht. Netelenbos toonde zich op de eerste school danig onder de in druk van de kinderopvang an nex sportschool, waar Gerard Vroegh de scepter zwaait. Op De Klinker, de grootste basisschool van Schiedam, werd het belang van goede randvoorwaarden voor een school benadrukt door leerkrachten en ouders. Internet, internationale uitwisselingen, de medezeggenschapsraad, opvang buiten de lesuren; alles kwam aan bod. Netelenbos bleek een goede verstaander en vroeg waar nodig toelichting. Haar conclu sie na het bezoek: „Inderdaad: Schiedam, onderwijsstad. Niet mis wat hier allemaal gebeurt." Dykstal exclusief" Leder. "Sling back". Diverse modellen. SCHIEDAM - Een 34-jarige man heeft maandag gedreigd zichzelf in brand te steken in de hal van het kantoor van Stad Rotterdam Verzekeringen aan het Weena in Rotterdam. Een arrestatieteam van de politie slaagde erin de Rotterdammer na enkele uren te overmeesteren. De zaak draait om een geschil tussen de uil Iran afkomstige man en de verzekeringsmaat schappij over het afbranden van een garagebedrijf, vorig jaar aan de Nieuw Mathenesserstraat in Schiedam. Volgens Stad Rotter dam Verzekeringen is de kwestie gecompliceerd omdat het Schie damse garagebedrijf failliet is ge gaan. De ex-garagehouder is nadat hij werd overmeesterd, afgevoerd naar het politiebureau. Hem wordt onder meer bedreiging met brandstichting ten laste ge legd. OVERVAL IN HAL— Twee mannen hebben zaterdagmorgen vroeg een 55-jarige Schiedamse winkelier aan de Louis Raemae- kerstraat beroofd van zijn dag opbrengst. Het slachtoffer werd bij thuis komst in de hal opgewacht door twee mannen met bivakmutsen. Een van hen richtte een pistool op de man en dwong hem zijn geld af te geven. Dat weigerde de Schiedammer, waarna een worsteling ontstond en het slachtoffer enkele rake klappen opliep. Tenslotte ver dwenen de overvallers met de buit. SCHIEDAM Onder de noemer Klein Kinder Kunst toont het Stedelijk Museum van vrijdag 8 tot woensdag 13 mei negentig werken van pupil len van peuterspeelzaal Pippeloentje. De exposi tie werd samengesteld door Wilma Kuil, bekend van de Vlaardingse 'Spaanse Trappen'. De piep jonge kunstenaars hebben hun beeld van de alle daagse werkelijkheid aan het papier prijsgegeven. Daarbij maakten zij gebruik van verschillende technieken. De expositie is niet alleen een artistie ke belevenis maar geeft ook een goed beeld van de verschillende creatieve ontwikkelingsfases van peuters. Belangstellenden voor de aanschaf van een kunstwerk kunnen een bod uitbrengen. De op brengst van de verkochte schilderijen gaat naar Speeltuin Fort Drakensteijn. In deze speeltuin in het Beatrixpark die in het najaar geopend wordt, spelen kinderen samen met hun gehandicapte leeftijdgenootjes. Voor de gehandicapte kinderen worden daartoe aangepaste speeltoestellen ge plaatst. SCHIEDAM Op het dijklichaam op de grens van Schiedam en Vlaardingen (aan de Laan van Bol'es) wordt zaterdag 9 mei van 11 tot 14 uur actie gevoerd tegen de aanleg van rijksweg A4. Er wordt onder meer een symbolische muur geplaatst waarop ieder een zijn boodschap in de richting van de lokale en nationale politiek kan afgeven. Verf en andere benodigdheden hiervoor zijn aanwezig. De actie is een gezamenlijk initiatief van Milieudefensie Schiedam en Delft, de werkgroep 'Stop RW19' en de Vereniging tegen Milieubederf. De manifestatie sluit aan bij een landelijke campag ne gericht op de vier grote politieke partijen om niet meer te investeren in asfalt en beton, maar in natuur en beter openbaar vervoer. De milieugroeperingen benadrukken in principe tegen het door trekken van de A4 tussen Schiedam en Delft te zijn, maar eventueel met een verantwoord ingepaste rijksweg beneden maai veldniveau te kunnen instemmen. Voorwaarden hierbij zijn dat de weg in het natuurgebied Midden-Delfland niet meer lawaai mag opleveren dan 40 decibel, over een lengte van 250 meter rijbaan met geluidswallen van maximaal 4.30 meter hoogte. Het mogelijk breken van deze garantie door de Tweede Kamer is voor de milieu-activisten onaanvaardbaar. Waarschijnlijk zal ook de Schiedamse oud-wethouder en nieuwe voorzitter van de landelijke Vereniging Milieudefensie C. Zijde veld tijdens de manifestatie van de partij zijn. De actie wordt feestelijk opgeluisterd door muziek van de percussieband van Kofi Ayivor. SCHIEDAM De politie organiseert zaterdag 9 mei van 10 tot 15 uur op het Hemaplein weer een gratis graveeractie voor (brom)fiet- sers. Ook automobilisten kunnen de ruiten van hun voertuig laten graveren. Dit kost vijftien gulden. Verder kan men terecht voor advies op het gebied van inbraakpreventie. Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 NS T Nieuwe Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen In Schiedam nijpend tekort aan leerkrachten in basisonderwijs Op de Sint Jozefschool gaf staatssecretaris Netelenbos aan teerlingen symbolisch de kaarten terug, die zij vorig jaar hij het gemeentebestuur inleverden om hun eis voor een nieuw schoolgebouw kracht hij te zetten. Broersvest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE KLEUR IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. Kant-en-klare hanging basket. Rijkelijk gevuld met éénjarige zomerbloeiers en/of groene bladplanten. De hele zomer door een bloeiend zweeftuintje. Van 29.95 voor Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 Zaterdag 9 mei demonstratie 'hanging baskets maken'. ÏKIMV! HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1