IN KRANT Windas weer in topvorm lfAM I.OI:NI:N i RELAXEN! Doe vanavond eens wat anders! Sanders HEMELVAARTSDAG OPEN Snackbar overvallen Kunstuurtjes Overnachting jeugd in de Blauwe Brug GroenLinks zet vraagtekens bij ondersteuning aan omwonenden Ophalen huisvuil rondom Hemelvaart en Pinksteren gewijzigd Mededader steekpartij Oldham veroordeeld tot jeugdinrichting Inbraak in vrachtwagens Collecte voor Geiteweitje Carillon Grote Kerk in teken Vrede van Munster loods 925.438 WOON BOULEVARD 1 Sanders Meubelstad Vlaardingen nu elke avond tot negen uur open! kom gezellig woonwinkelen... DONDERDAG 14 MEI 1998, 50e JAARGANG, Nr 20 30% korting op alle kleuren (jDuteur „/ocate VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Armoedebeleid mist uitwerking Dolf Jaeger legt stick weg SCHIEDAM Een snackbar aan de Nieuwe Haven is dins dagavond rond kwart voor twaalf overvallen. De eigenaar van de zaak, een 47- jarige Vlaardinger, stond achter de toonbank toen twee mannen de snackbar binnenkwamen. Eén van hen zette een pistool op het hoofd van de eigenaar. Zijn vrouw, een 46-jarige Vlaarding- se, die net aan het schoonmaken was, moest de kassalade openen. Met een paar honderd gulden verdwenen de overvallers in de richting van het tankstation aan de Nieuwe Haven. SCHIEDAM Het Stedelijk Museum Schiedam organiseert op dinsdag 19 en donderdag 21 mei, en op dinsdag 9 en donder dag 11 juni zogenaamde 'kunst uurtjes'. Tijdens rondleidingen krijgen belangstellenden een toe lichting op het werk van de ten toonstelling „Nieuwe aanwins ten 1997". Zo wordt ingegaan op de drijfveren van kunstenaars als Jaap van den Ende, Anton Rooskens, Armando en John Mitchell, maar ook op de nieuw ste ontwikkelingen in de beel dende kunst in het algemeen. Deelname aan de kunstuurtjes is gratis, voor de toegang tot het museum betaalt men het norma le tarief. De bijeenkomsten op de dinsdagen zijn om 11.00 uur, op de donderdagen om 14.00 uur. Sint Radboud in Hof van Spaland SCHIEDAM Muziekvereni ging Sint Radboud verzorgt za terdag 16 mei om 11 uur een concert in winkelcentrum Hof van Spaland. Er wordt een geva rieerd programma gespeeld, met onder meer 'Trois Dances' van Khatchaturian en de 'Rivieren cyclus' van Malando. Groep 8 van de openbare basisschool Het Windas heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de klassenstrijdtrofee veroverd. Toonden de leerlingen zich vorig jaar al ijzersterk in deze schoolstrijd, georganiseerd door het Stedelijk Gymnasium, ook ditmaal kwamen zij als beste uit de bus. „Er deden acht scholen mee, in het kader van de open dag van het Stedelijk Gymnasium", zegt groepsleerkracht Jeroen IJdo van groep 8 van Het Windas. „Dit jaar verloren wij in de kwartfinale van de christelijke basisschool Kethel, maar omdat wij de beste verliezer waren mochten we toch door naar de halve finale. Daarin wonnen we de strijd van De Singel uit Vlaardin- gen." Het Windas stond toen in de finale tegenover De Violier. „Ook die tweestrijd hebben wij gewonnen, zodat de titel van vorig jaar werd geprolongeerd. Dat is toch een knappe prestatie van de leerlingen, die vragen kregen te beantwoorden over sport, taal, rekenen, geschiedenis en wereldoriëntatie", aldus een gelukkige Jeroen IJdo. Het Windas-team bestaande uit Karlijn Houdijk, Carlijn Kroon. Jordy Rook en Rommert Schrijver ontving woensdag een prach tige oorkonde van het Stedelijk Gymnasium. TOTALE OPLAGE: 'Zl n verf behang stoffen art en frame op de dam in Schiedam, tel. 4266192 HN SCHIEDAM In wijkcen trum de Blauwe Brug wordt in de nacht van vrijdag 22 op zaterdag 23 mei een speciaal programma voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar opgezet. Er zijn activiteiten als ken- nismakingsspel,- t-shirt schil deren, spelenkermis, karaoke en disco. Ook wordt er overnacht en ontbeten. Als afsluiting wordt een videofilm ge toond. De nacht duurt van vrijdag 15 uur tot zaterdag 11 uur. De toegang bedraagt 7,50, maar wees er snel bij want er is slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Infor matie en inschrijvingen bij de Blauwe Brug, via tel. 2470464. SCHIEDAM GroenLinks maakt zich zorgen over de ge volgen van de aanleg van de Beneluxlijn voor de omwonen den aan de Vlaardingerdijk. „De klachten van bewoners over schade aan hun panden zijn aanzienlijk. En onlangs is er een gasleiding gebroken in de nabijheid van de werk zaamheden." Volgens Groen Links is verder de ambtelijke ondersteuning van de gemeen te in de zogeheten begelei dingscommissies rond de werkzaamheden aan de nieu we metrolijn geschrapt. „Waarom is dat gebeurt? Wij krijgen signalen van omwo nenden dat zij graag wat meer steun van de gemeente zouden krijgen", aldus raadslid H. Hagen van GroenLinks. „Natuurlijk is er vooraf in plan commissies door vertegenwoor digers van de Beneluxlijn met de bewoners van de Vlaardinger dijk gesproken over de ingrij pende werkzaamheden. Maar het is toch wat anders als er plotseling metershoge damwan- den voor het raam verschijnen, de auto niet meer voor de deur kan worden geparkeerd en vrachtwagens heen en weer den deren. Daar zijn mensen behoor lijk van geschrokken", stelt Ha gen, die zich verder baseert op gesprekken met Bewonersvere niging Schiedam-West. GroenLinks heeft bij het college van B&W vier concrete vragen op tafel gelegd. Waardedaling Ten eerste: Wat is de visie van het college op de problemen rond de Beneluxlijn en de gevol gen daarvan? Daarnaast: Is er ambtelijke betrokkenheid vanuit Schiedam in de begeleidings commissies? Zo ja, in welke vorm; zo nee, waarom niet? Verder: Is het college het met ons eens dat er zeer spoedig van uit Schiedam stappen onderno men moeten worden om te zor gen dat verdere escalatie van de gesignaleerde problemen voor komen wordt? Tenslotte: Is het college het met ons eens dat vanaf heden weer ambtelijke aanwezigheid vanuit Schiedam in de begeleidingscommissies ge wenst is? Volgens Hagen is bij omwonen den aan de Vlaardingerdijk het gevoel ontstaan dat ze in de steek worden gelaten. „'Tellen we nog wel mee?', krijg ik regel matig te horen. Ze zitten al tij den in de gigantische herrie en rommel. In sommige panden zijn scheuren ontstaan als gevolg van het heien en mensen vrezen een aanzienlijke waardedaling van hun woningbezit. Dat is toch niet gering..." GroenLinks pleit daarom in de eerste plaats voor betere infor matie en kortere lijnen tussen burgers en beleidsmakers. Ha gen: „De Beneluxlijn loopt straks voor een groot deel op Schiedams grondgebied. Daar om richten wij ons met deze vra gen tot het college van B&W. We hopen dat op deze manier in ieder geval meer duidelijkheid ontstaat voor de omwonenden." Komende week zal Het Nieuwe Stadsblad en Het Nieuwe Stadsblad 2 i.v.m. Hemelvaartsdag verschijnen op 20 en 22 MEI 1998 Als gevolg van deze wijziging is het inleveringstijdstip voor advertenties vervroegd naar maandag 18 mei 12.30 uur en dinsdag 19 mei 12.30 uur. de directie SCHIEDAM - De 18-jarige Schiedammer N.H. die vorig jaar december meedeed aan de dodelijke steekpartij waarbij John Old ham om het leven kwam, mag zijn leven beteren in de jeugdwerkin richting in Veenhuizen. Tegen hem was vier jaar cel geëist, maar de rechtbank bleek dinsdag gevoelig voor drie psychiatrische rappor ten waarin staat dat de jongeman bij celstraf weer het slechte pad op zal gaan. De Schiedammer bedacht samen met een vriend het plan iemand te beroven. In de nacht van 6 op 7 december liep het duo - beneveld door drank en joints - op de Broersvest letterlijk tegen John Oldham aan, waarna een korte vechtpartij ontstond. H. had een mes aan zijn vriend E.S. gegeven, die daarmee het slachtoffer dodelijk verwond de. S. kreeg eerder zeven jaar celstraf. Hij was ten tijde van de doodslag meerderjarig, H. nog niet. Het geweld zorgde voor grote opschudding in Schiedam. Tientallen mensen, onder wie burge meester Scheeres, legden enkele dagen na de steekpartij bloemen neer op de plek waar Oldham overleed. De rechtbank kan alsnog een celstraf opleggen als H. niet functio neert in de gesloten jeugdinrichting in Veenhuizen. De rechter wil dit eerst drie maanden aanzien. Onduidlijk is hoe lang hij daarna nog in een tehuis moet blijven. Het Openbaar Ministerie had H. vanwege de ernst van het delict gedagvaard volgens het strafrecht voor volwassenen, hoewel de jongen in december nog minderjarig was. Zo kon het OM een straf eisen van vier jaar en niet twee jaar, wat het maximum is voor minderjarigen. Raadsman Tj. van der Spoel toonde zich tevreden over de uitspraak van de rechtbank. „Als wij willen dat H. niet in herhaling valt, is dit de beste oplossing." Fauteuil GALANT Van 499.- voor SCHIEDAM Op een afgeslo ten bedrijfsterrein aan de Adm. de Ruyterstraat is dinsdagavond rond elf uur ingebroken in negen vrachtwagens. De daders namen onder meer diverse brandblus sers, telefoononderdelen, papie ren, koffiezetapparaten en geld mee. Geen van de vrachtwagens was afgesloten. SCHIEDAM Vrijwilligers collecteren in de weken van zondag 17 tot en met zaterdag 23 mei en zondag 31 mei tot en met zaterdag 6 juni voor kinderboerderij 't Geiteweitje in Schiedam Noord. De jaarlijkse collecte is hard nodig om het voortbestaan van de kinder boerderij te waarborgen. Collectanten zijn herkenbaar aan een spe ciale badge. Bij twijfel is het mogelijk de collectant te vragen een copy van de vergunning te tonen. Wie 't Geiteweitje blijvend wil steunen kan zich voor 10,- per jaar bij de collectanten opgeven als donateur. SCHIEDAM Het carillon van de Grote Kerk is woensdag van nieuwe melodieën voorzien. Het 'versteken van de trommel' was een bijzonder arbeidsintensieve aangelegenheid, waar de beiaar dier en zijn assisten een halve dag mee bezig waren. Voor elke noot moest een palletje worden gemonteerd in de manshoge speeltrommel. Om dit te kunnen realiseren werd het uurwerk stilgezet. De vier melodieën, die door de stadsbeiaardier Gerard de Waardt op het carillon van de Grote Kerk werden gezet, zijn afkomstig uit de herdenkingsbundel 'Vrede van Munster': op het hele uur - 'Now in de month of Maying' - Thomas Morley; kwart over - 'Motief uit het 't Engels Malsims'; half uur - 'Onder de Linden- gröne' - Nicolas Vallet; 4. kwart voor - Motief uit 'Jene puis eviter' - Pieter de Vois. De keuze voor deze melodieën hangt samen met de Vrede van Munster die in 1648 werd gesloten en nu, 350 jaar later, wordt herdacht. Bij deze vrede werd na tachtig jaar oorlog de Republiek der Verenigde Nederlanden als soevereine staat erkend. De Vrede van Munster werd destijds ingeluid door klokken en carillons. Daarom hebben de carillons ook in 1998 een plaats binnen de festiviteiten gekregen. In het kader van de herdenking is een boek samengesteld met 120 pagina's muziek uit de periode van de Tachtigjarige Oorlog. De herdenking wordt in Nederland en in het buitenland opgeluis terd door tentoonstellingen, congressen en symposia. Musea in Utrecht, Rotterdam, Delft, 's-Heerenbergh, Amsterdam, Den Haag en Naarden belichten verschuillende aspecten van de Vrede van Munster. Haringbuisweg 33 Vlaordingen - Tel.: 010-4359800 a.s. donderdag 21 mei Westlandseweg, Vlaardingen (naast IBIS-hotel) HN Nieuwe Stadsblad hoogglans/ zijdeglans/ muurverf - 4'. 'w ;-f M La 'Vlaardingerdijk in verdrukking' 'Onlangs brak een gasleiding in de nabijheid van de werkzaamheden' Op donderdag 21 mei (Hemelvaartdag) wordt geen huisvuil en GFT ingezameld. Inhaaldag GFT: woensdag 20 mei Inhaaldag huisvuil: maandag 25 mei Op vrijdag 22 mei en maandag 1 juni (Pinksteren) wordt geen huisvuil ingezameld. Inhaaldag 22 mei: dinsdag 26 mei Inhaaldag 1 juni: donderdag 4 juni Het Milieustation is op vrijdag 22 mei open. Bewoners in de wijken Spaland en Woudhoek met een grijze mini-container hebben apart bericht ontvangen over de gewijzigde ophaaldagen. De ruitstof doet het m bij fauteuil Galant. Ideaal voor Iedereen die houdt van gezelligheid In huis. Leverbaar in diverse ruitstoffen. MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Roobol Tuin- Serremeubelen en Roobol Woonwinkels zijn gesloten

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1