Wandelen in de natuur Kijken, durven en vooral doen IN RIANT OPGEZETTE WIJK MET PARK (60,000 M2) IN PLAN Ravense Hoek te hellevoetsluis m A an de eerste de beste hypotheek kri jg je vaak spi jt als haren op je hoofo "U <D O O <D Q. Q. 364.000 279.500 ^nl 010 - 284 44 44 Adriaan van Erk Projecten KUNSTSTOF KOZIJNEN HARPA Renovatie Schiedam Gom INFO- ZATERDAG 16 mei a.s. GEMEENTEHUIS pi DONDERDAG 14 MEI 1998 20-477 Vanwege het overweldigende succes van vorig jaar, houdt Recreatie Rotterdam ook dit jaar in de maand juni natuur wandelingen op zondag, in sa menwerking met Groenservice Zuid-Holland, natuur- en re creatieschap de Grevelingen, Zuidhollands Landschap, Hollandse Biesbosch en de VVV's van Voorne, Gorin- chem en Zierikzee. De bussen voor de dagtochten vertrekken tussen 9 en 10 uur vanaf de Conradstraat in Rot terdam Centrum en een kwartier later vanaf Zuidplein, De bussen keren hier tussen 16.30 en 17 uur weer terug. Alle wandelingen bestaan uit twee of meer gedeelten: 's mor gens en 's middags is er een afwisselend programma. Op 7 juni gaat de tocht naar Wijn gaard De Agthuysen in Zuid- land en vervolgens naar Oost- voorne. Zondag 14 juni worden de Tuinen van Putten bezocht, de nabijgelegen Rozentuin en vervolgens het Rail-Toymu- seum. Op 21 juni gaat de dag tocht naar de Hollandse Bies bosch en Gorinchem en op 28 juni tenslotte vertrekt de bus naar natuurgebied De Grevelin gen en Zierikzee. Programma De kosten voor deze dagtochten zijn 10 gulden, inclusief busreis, rondleiding onder begeleiding van een gids, koffie of thee en wandeling. De lunch is voor eigen rekening. De eerste dagtocht gaat op 7 juni naar De Agthuysen, een unieke wijngaard in de buurt van Zuid- land. Na een videopresentatie en een rondleiding mogen de deel nemers even proeven. Daarna is het richting Oostvoome. waar de lunch wordt gebruikt. Daar na zijn er twee mogelijkheden: óf een wandeling op het Groene Strand, óf een wandeling door hel Kaapduin. Tenslotte wordt de Dwaaltuin bezocht, een bij zondere tuin in Japanse stijl. De dagtocht van 14 juni gaat ook naar Oostvoorne, naar de Tuinen van Putten, tuinen in En gelse stijl, met tuinkamers, 300 verschillende hosta's en vele soorten geraniums. Daarna gaat de excursie door naar de Rozen tuin, een landschapstuin met meer dan 400 ronzenvarianten. Na de lunch is er een rondleiding in het Rail Toymuseum. De excursie op zondag 21 juni gaat naar de Hollandse Bies bosch. waar na een vaartocht op het Wantij een wandeling van anderhalf uur op het program ma staat. Na de lunch wordt een stadswandeling in Gorinchem gemaakt, ook weer onder bege leiding van een gids. De laatste dagtocht gaat naar de Grevelingen. Een gids leidt het gezelschap langs de duinmeren en de vogelobservatiehut, 's Middags gaat de reis naar Zie rikzee, een echt monumenten stadje. De stadswandeling is ook weer onder leiding van een erva ren gids. Kaarten voor deze dagtochten zijn tot 29 mei beperkt verkrijg baar bij de kantoren van deze krant (voor adressen, zie colo fon) en bij Recreatie Rotterdam aan de Coolsingel 6 in Rotter dam. Duizenden mensen deden vo rig jaar mee, dit jaar worden nog meer deelnemers en kij kers verwacht bij het grootste buitensport-evenement van Rotterdam en verre omgeving: het 20-Sportenweekend. Op zaterdag 6 en zondag 7 juni van 10.00 tot 17.00 uur kan iedereen, jong en oud. geoefend sporter of beginneling, kiezen uit twintig sporten. Om te bekijken, om iets over te weten te komen, om een nieuwe hobby te ontdek ken, dus vooral om de stoute (sport-)schoenen aan te trekken en iets heel nieuws uit te probe ren. Want wat is disc-golf eigen lijk, hoe zijn de spelregels bij kano-polo. hoe houd je je staan de op inline-skates? Wie dat eens wil beleven, grijpt nu zijn kans, onder leiding van ervaren en doorgewinterde sporters en pro fessionele instructeurs. Het 20- Sportenweekend vindt plaats in het recreatiegebied De Rotteme- ren, bij klimberg Monte Cervino en het ski- en skatecenter Berg- schenhoek. Behalve alle sporten is er in het weekend van 6 en 7 juni ook een informatiemarkt, waar allerlei informatie te vinden is over de sporten en aanverwante zaken zoals materiaal en sportvereni gingen en op het terrein is een tentenshow van enkele bekende buitensport-speciaalzaken met onder andere tenten, slaapzak ken en rugzakken. Demonstraties Buitensportcentrum Tiekamp - M heeft vorig jaar het intitatief ge nomen voor het 20-Sporten weekend. dat onderdeel is van de 'Meedoen in Rotterdam'-activi- teiten van Recreatie Rotterdam. Het werd meteen een succes: meer dan 2000 sportieve deelne mers durfden het aan om eens mee te doen aan het paardrijden, het boogschieten, het sportklim- men of het ATB-fietsen. En bij na tienduizend bezoekers hiel den het bij een kijkje. Ook dit jaar staan weer een aan tal zeer avontuurlijke sporten op het programma. Bij de meeste sporten kunnen de deelnemers zelf meedoen, van een paar spor ten zijn alleen demonstraties of toernooien. Dat geldt voor spor ten waarvoor bijvoorbeeld veel duur materiaal nodig is, of waar voor je eerst moeilijke technie ken of spelregels voor moet leren kennen. Polsband Voor de volledigheid een op somming van alle sporten: rols- kiën, drakebootvaren. sport- klimmen. boogschieten, paard rijden, beachvolleybal. kanopo lo. kanovaren, vliegeren, scher men, kajakvaren, vlotknopen, ATB-fietsen, surfen, sledehon- denrit, inline-skaten, duiken, disc golf. skiën, snowboarden, parapente en huifkarrijden. Om mee te doen is wel een beetje lef nodig, én een deelnemersbe- wijs natuurlijk. Die deelnemers- bewijzen zijn te koop bij de kan toren van deze krant, bij Recrea tie Rotterdam en bij buiten ssportcentrum Tiekamp aan de Hoeksekade in Bergschenhoek. Deze kaarten zijn geldig voor de zaterdag of de zondag en kosten op de dag zelf (voor zover nog verkrijgbaar!) f 12,50, maar te gen inlevering van de bon die elders in deze krant te vinden is slechts f 10,00. De deelnemers kaart is tegelijk geldig als bus- kaart voor de pendelbus die lus sen station Alexander en buiten sportcentrum Tiekamp rijdt. Wie geen deelnemerskaart heeft, betaalt f 2.50 voor de bus. Op het buitensportcentrum krijgt iedere deelnemer tegen inleve ring van de deelnemerskaart een polsband, die de hele dag geldig is voor alle activiteiten. Op ver toon van de polsband is de bus terug ook weer gratis. De bus rijdt van 9.00 tot 19.00 uur. Zomerhof Muys I Voogt Ik wil je 'dragen' omdat ik van je hou! Vrijblijvende prijsopgaaf 10 jaar garantie Ook op maat te leveren voor zelfmontage Telefoon: 010-4739944 06-52744842 Stap niet gelijk in de 'eerste de beste' hypotheek die op uw weg komt. Maar loop eerst eens bij Huis Hypotheek binnen en overleg met onze hypotheekadviseur. Daarmee verzekert u zich van het beste hypotheek advies. Onafhankelijk, deskundig én gratis .dat is wijsheid! Schiedam Gerrit Verboonstraat 4, 010-2730088 HUIS HYPOTHEEK Schiedam Gouderak 319.000,- Kanaalweg 19 Capelle a/d iJssel Schoonmaakmedewerkers (m/v) Kennisgeving ontwerp-beschikking TYPE PRELUDE TYPE RONDO Wijngaard De Agthuysen in Zuidland t. k MOOI WONEN prijs v.a. v.o.n. prijs v.a. v.o.n. Info en verkoop MAKELAARDIJ B.V. Bruggehoofd 79 3223 DJ Hellevoetsluis tel. 0181 - 31 66 66 Makelaars Taxateurs o.g. Ravelijnstraat la 3221 XP Hellevoetsluis tel. 0181 - 32 74 29 iNVMl Deze Info-Zaterdag wordt gehouden van 11.00-15.00 uur in het Oostzanddijk 26, Hellevoetsluis Slavenarbeid is het lot van miljoenen kinderen. Onnodig sterven er zelfs dagelijks 35.000 zieke en ondervoede kinderen. ER IS NIEMAND DIE 3 VOOR HEN ZORGT. Wie staat klaar om zo'n kind alsnog op weg te helpen? Schrijf, bel, e-mail ons voor vrijblijvende informatie. SSION Antwoordnummer 1340,7300 VB Apeldoorn. gj NEDEiiLAND Telefoon: (055) 543 97 65 rrfffücUcVJ 1 CHRISTELIJKE ZORG VOOR KANSARME KINDEREN E-fTiail.infO@COmpaSSiOn.nl i ONAFHANKELIJKE HYPOTHEEKADVISEURS CS Molensingel 73 op gunstige locatie gelegen hoek-eencezinswo- ninc In de wijk croenoord van schledam-Noord. Ind.: woonk. met hardhouten schuitpui naar de tuin, openhaard en witte plavulzenvl., keuken met app.. 1e verd.: 3 sik. waarvan 1 met vaste kas- tenwand, badk. met een ligbad, wastafel en designradiator. Over de gehele breedte van de woning Is een bergvllerlng. Voortuin 5 m. diep, achtertuin 10 m. diep, gel. op het oosten en v.v. een schuur. vraagprijs k.k.: JS Veerstalblok 9 ceh. gerenoveerde, In zeer goede staat verke rende verbouwde boerderij met ruim uitzicht over de wellanden, gelegen op 4361 m2 eigen grond verdeeld over 2 kavels. De boerderij beschikt o.a. over een woonkamer van 87 m2 en 7 slaapkamers. Een uitgebreide full-colour pre sentatie in kleur Is op aanvraag te verkrijgen. A vraagprijs 1.250.000,- Gom Schoonhouden bv is op zoek naar meerdere enthousiaste Het betreft werkzaamheden in panden in de omgeving Schiedam, Maassluis en Vlaardingen. U bent beschikbaar in de ochtend- of avonduren. Wilt u reageren, bel dan naar Gom Schoonhouden bv. Telefoonnummer (010) 298 12 00. Schoonhouden Provincie Zuid-Holland Wet bodembescherming Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto 39, lid 2 van de Wet bodembescherming hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een saneringsplan voor de locatie Amperestraat 1 t/m 9 en 2 t/m 8, Edisonstraat 57 t/m 63 en Van Swinden- straat 37 t/m 41 in de gemeente Schiedam, kadastraal bekend onder sectie I, nummers 2752 t/m 2754, 2773 t/m 2777 en 2897 t/m 2901 ontvangen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn voornemens met het saneringsplan in te stemmen en te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming: - zolang er geen herinrichting of anderszins gebruikswijziging plaatsvindt, op basis van het huidig gebruik geen urgentie is tot het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming; - ingestemd wordt met het verzoek de sanering spoedig na instemming met het saneringsplan te beginnen. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 15 mei 1998 gedurende vier weken op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de gemeente Schiedam, Emmastraat 1 te Schiedam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 2 468 402). Inspraak Op grond van artikel 6.1 van de Provinciale milieuverordening en afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, kunnen belanghebbenden gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerp-beschikking kenbaar maken aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Alakhramsing van bureau Bodem Rijnmond (telefoon (010) 2 468 662). Projectnummer: 941249/840 Wbb-code: ZH 507/249/840 exclusief schitterend aan park gelegen souterrain met garage/mogelijkheid tot tuinkamer woonkamer 40 m2) 3 slaapkamers met luxe badkamer exclusieve herenhuizen 3 slaapkamers met luxe badkamer woonkamer (±30 m2) riante studie/werkkamer op 2e verdieping

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 6