Zwemmer verdwenen Basaltblokken langs de oevers na ongeveer een eeuw vervangen Sportagenda gzh Hoge bloeddruk Van der Kooijen verzamelen zich Rijkswaterstaat rondt jarenlange klns langs Nieuwe Waterweg af Annie M.G. Schmidtdag bij Waterweg FM Oratorium in Vlaardingen BEL EN WIN Het Mysterie V£oaT5eHaven(oo£>A Pn tM-.rUUiUr Behandeling van beroerte Coördinator gezocht Massieve armbanden 795,- 485,- l Nieuw seizoen Stadsgehoorzaal Jubileum SOS THD Voorstelling met romantiek Bel 0909-2023070 (BOc/m) Voor hem en voor haar DONDERDAG 14 MEI 199820-1517 A' M De oevers langs de Nieuwe Waterweg zijn weer veilig door de nieuwe basaltonhlokken. Van donderdag 14 t/m donderdag 21 mei VOETBAL: zaterdag Excelsior M-Kozakken Boys( 15 uur), Heinenoord-VVK( 14.30 uur). BADMINTON: zaterdag vanaf 9 uur en zondag vanaf 10 uur Maassluis Weth.Smithal Open Maassluise kampioenschappen. CRICKET: zaterdag Schiedam Thurlede 12 uur Excelsior'20- Kampong(da); zondag HBS-Hermes DVSD, Schiedam sportpark Thurlede 11 uur Excelsior'20-VCC, 11 uur Asvion-Excelsior'20 3; donderdag Quick/H-Excelsior'20, VOC 3-Asvion, Hilversum- Excelsior'20(da), Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS-VRA. HANDBAL: zaterdag Schiedam Harga 19 uur beker Ventura- Snelwiek 2(h); zondag Snelwiek-DWS(h), Schiedam Harga 15 uur Ventura- Unitas(h). HONKBAL: zondag Braves-Schiedam, Vlaardingen Zwalu wenlaan 14.30 uur Holy-Sparta/Feijenoord 2. KORFBAL: zaterdag Oranje Nassau-Nikantes( 15.30 uur), Weidevogels-Maassluis( 15.30 uur). SOFTBAL: vrijdag Spijkenisse-Schiedam(h); zondag Alphians- Schiedam(da). WATERWEG - De Stads gehoorzaal in Vlaardingen heeft de nieuwe theaterbro chure voor het seizoen 1998- 1999 al klaar. Het boekwerk wordt de komende dagen huis-aan-huis verspreid in Vlaardingen, Hoek van Hol land, Maasland en Maasdijk. De eerste voorstelling van het nieuwe seizoen komt voor rekening van cabaretier Theo Maassen, die op don derdag 10 september 'Ruwe Pit' ten tonele voert. Behalve veel cabaret bevat de nieuwe programmering ook muziek theater, toneel, jeugdvoor stellingen, opera en tal van andere theaterdisciplines. Als alles volgens plan ver loopt, staat de Stadsgehoor zaal op 1 januari 1999 op eigen benen. In de nabije toe komst wil het Vlaardingse theater afspraken gaan ma ken met het Schiedamse Theater aan de Schie en het Maassluise Schuurkerkthea- ter om voorstellingen op el kaar af te stemmen. WATERWEG Het Patiënten Service Buro organiseert dins dag 26 mei een voorlichtingsbij eenkomst over de behandeling van een beroerte (CVA) en de nieuwe ontwikkelingen daarin. Jaarlijks worden in Nederland 24.000 mensen getroffen door een beroerte. Veertig procent hiervan overlijdt binnen een jaar. Anderen hóuden er vaak verlies van lichaamsfuncties aan over. Een beroerte vraagt dan ook om de meest uitgebreide en complexe zorg. Het Holy Ziekenhuis beschikt tegenwoordig over een zogehe ten 'Stroke Unit'. Dit is een team van specialisten, dat met behulp van nieuwe medicijnen en een op maat gesneden behandeling een positieve invloed heeft op het verloop van de aandoening. Tijdens de informatiebijeen komst vertellen neuroloog Jan Driessen en enkele andere des kundigen, over de werkwijze van de Stroke Unit. De bijeenkomst vindt plaats in de lezingzaal van het ziekenhuis en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis, maar men moet zich wel vóór woensdag 20 mei aanmelden bij het Patiënten Service Buro, tele foon 4742222, toestel 630. WATERWEG De landelijke Vereniging van Kankerpatiën ten, een organisatie van louter vrijwilligers, heeft dringend be hoefte aan een coördinator voor de niet-medische hulpverlening. De gedachte gaat uit naar ie mand, die in zijn naaste omge ving kankerpatiënten kent en zich geroepen voelt om zich voor deze mensen in te zetten. De coördinator wordt ingescha keld wanneer een kankerpatiënt of zijn of haar naaste om hulp, advies of informatie vraagt. De coördinator zorgt er dan voor dat een hulpverlener van de ver eniging (een medewerker NMH) wordt opgeroepen. Andere ta ken zijn het onderhouden van de contacten met de medewerkers NMH, het regelmatig bijwonen van bestuursvergaderingen en het fungeren als vraagbaak voor de medewerkers. Van de kandidaten wordt ver wacht dat zij goed met mensen kunnen omgaan en leiding kun nen geven en ondersteuning kunnen bieden aan de vrijwilli gers. Het kost de functionaris ongeveer twee dagdelen per week. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4665823. WATERWEG De SOS Telefoni sche Hulpdienst bestaat veertig jaar. In de afgelopen vier decennia wer den in totaal zo'n halfmiljoen tele foontjes geregistreerd over allerhan de vragen en problemen. Alleen al in het jaar 1997 werden rond de 15.000 gesprekken gevoerd. Twintig pro cent van die gesprekken ging over relatieproblemen. De SOS Telefoni sche Hulpdienst heeft zich dan ook ontwikkeld tot zowel een hulplijn als een informatie- en vertrouwenslijn. Het telefoonnummer van de SOS THD (010-4362244) staat vermeld op de achterzijde van de telefoon gids. WATERWEG Het strand- seizoen in Hoek van Holland begint officieel pas op 21 mei, maar niet veel zonaanbidders hebben zich daar de afgelopen dagen door laten weerhouden. Massaal trok men naar het Hoekse strand, wat ook af en toe de bekende files op de Maasdijk veroorzaakte. Dat zonnen en zwemmen ech ter niet zonder gevaar zijn. bleek afgelopen dinsdag. De politie heeft toen samen met de reddingsbrigade een zoekactie op touw gezet naar een zwem mer, nadat in de duinen een loslopende hond bij een hoopje kleren was gevonden. In de kleding (t-shirt, zwart sport- broekje en slippers) werd een bos sleutels gevonden, een be drag van 70,- en twee treinre- tourtjes die maandagochtend waren gekocht op station Maassluis-West. De eigenaar van de kleding en de hond was echter nergens te bekennen. WATERWEG Rijkswa terstaat, Dienstkring Nieuwe Waterweg, heeft deze week de laatste hand gelegd aan een klus langs de Nieuwe Water weg, die enkele jaren in be slag heeft genomen. In de oeverstrook tussen Hoek van Holland en Rotterdam zijn over een lengte van vele kilo meters de basaltblokken ver vangen door modernere en steviger basaltonhlokken. De vervanging was noodzakelijk, omdat de basaltblokken, die al zo'n honderd jaar de oevers beschermen tegen het wassen de water van de Nieuwe Wa terweg, waren verzakt en aan getast door de weersinvloe den. Volgens een woordvoerder van de Dienstkring Nieuwe Water weg van Rijkswaterstaat is men al enkele jaren met deze vervan- gingsklus bezig. „Het is een kwestie van groot-onderhoud. Tussen Hoek van Holland en Maassluis en tussen Rotterdam en Vlaardingen lagen de nieuwe WATERWEG 'Hoge Bloed druk' is deze maand het thema van de Gezondheidswijzer van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. In de Westerse landen heeft ongeveer tien procent van de bevolking last van een hoge bloeddruk. Het verraderlijke is dat men er zelf niets van merkt, maar een hoge bloeddruk ver hoogt wel de kans op een hart aanval, een beroerte of een ande re ziekte van de bloedsomloop. Twee agenten hebben het strand afgezocht en vroegen strandgangers of ze iets had den gezien. Ook is samen met de bemanning van een politie- helikopter en twee reddingsbo ten de zee afgezocht naar een mogelijke zwemmer. Toen dit niets opleverde heeft de politie nog wat rondgelopen in Maassluis met de tweejarige zwarte gecastreerde bastaard herder en andere hondenbezit ters aangesproken om te vra gen of ze de hond herkenden, maar ook hier kwam niets uit. Inmiddels heeft de politie de identiteit van de man achter haald, het gaat om een 36- jarige man uit Maassluis. Hij had maandagmorgen zijn wo ning verlaten en is sindsdien niet meer gezien. De politie houdt er rekening mee dat de man in zee terecht is gekomen. De hond is voorlopig onderge bracht in een dierenasiel. blokken er al. Als laatste stukje moest nog een strook van een kleine anderhalve kilometer tus- De bloeddruk stijgt door li chaamsbeweging, maar ook door stress, angst en boosheid. Het kan op elke leeftijd voorko men, maar op oudere leeftijd neemt de kans op een hoge bloeddruk toe. Overgewicht, ro ken, gebrek aan lichaamsbewe ging, overmatig alcoholgebruik en stress zijn de voornaamste veroorzakers van een hoge bloeddruk. Bij de Gezondheidswijzer van de sen Vlaardingen en Maassluis, ter hoogte van het Oeverbos en Lickebaert, worden aangepakt GGD NWN, aan de Van Ho- gendorplaan 501 in Vlaardingen. is deze maand een speciale the- mahoek over dit onderwerp in gericht. Hier kan men gratis folders en ander voorlichtingsmateriaal verkrijgen. De Gezondheidswij zer is op werkdagen geopend van 9.30 tot 15.30 uur. Het ma teriaal kan ook telefonisch wor den besteld, telefoon 2488004. en dat is de afgelopen weken gebeurd. De werkzaamheden worden eind deze week afge rond." Natuursteen Toen de Nieuwe Waterweg on geveer een eeuw geleden werd gegraven, werden de oevers en achterliggende landen be schermd met loodzware basalt blokken, die het water moesten tegenhouden. Deze basaltblok ken waren gemaakt van hard natuursteen, maar ze blijken na verloop van vele jaren toch niet bestand tegen het zoute water en de invloeden van het weer. De blokken liepen in de voorbije decennia vooral vorstschade op. Daarnaast zijn de blokken in middels flink verzakt. Daarom was het noodzakelijk de basalt blokken te vervangen om 'dijk doorbraken' te voorkomen. De natuurstenen basaltblokken zijn nu over de hele lengte van de Nieuwe Waterweg, aan zowel de noord- als zuidzijde, vervangen door een modernere versie van basalt: basalton. een combinatie van steen en beton, die veel beter is bestand tegen de natuurele menten. WATERWEG Schrijfster Annie M.G. Schmidt staat woensdag 20 mei centraal in de middaguitzending van Water weg FM. De in 1995 overleden schrijfster geniet nog altijd een enorme populariteit. Haar boe ken vliegen nog steeds dagelijks over de toonbanken. Twee jaar geleden werd de ge boortedag van Annie M.G. Schmidt (20 mei) uitgeroepen tot 'Annie M.G. Schmidtdag'. De lokale omroep Waterweg FM besteedt woensdag in het pro gramma 'Uit de Kunst' een uur lang aandacht aan het omvang rijke oeuvre van de schrijfster. WATERWEG - Alle nazaten van ene Harmen Dirckxz, die vijf eeuwen geleden in de pol der Schieveen bij Overschie leefde, worden zaterdag 16 mei verwacht tijdens een grote fa miliereünie in Maasland. De reünie wordt georganiseerd door de Stichting Familie van der Kooij. Harmen Dirckxz is de oudst bekende voorvader van de familie Van der Kooij. Het is de vijfde keer dat een dergelijke grote familiereünie wordt gehouden. Het samen zijn vindt plaats in de oude Hervormde Kerk in het cen trum van Maasland. De naam Van der Kooij komt voor het eerst ter sprake bij een kleinzoon van Harmen Dirckxz, Pleun Michielsz. uit Delfgauw. Volgens een nota riële akte van 26 maart 1645 krijgen de kinderen van Pleun de naam 'Van der Kooij'. De naam is afgeleid van het feit Uiteraard komen ook de zes mu sicals, die zij samen met Harry Bannink schreef, aan bod. Aan de uitzending wordt bovendien meegewerkt door burgemeeaster Sterkenburg van Maassluis en burgemeester Stam van Vlaar dingen. Zij lezen een fragment uit een boek of gedicht van An nie M.G. Schmidt voor. Het programma 'Uil de Kunst' wordt uitgezonden tussen 15.00 en 16.00 uur en presentator is Gerard van Os. De uitzending is te beluisteren via de ether op 107.8 MHz en via de kabel op 89,5 MHz (Maassluis) en 96.1 MHz (Vlaardingen). dal bij Pleuns woning een 'vo- gelcoy' (eendenkooi) gelegen was. Bovendien woonde in de directe omgeving nog een Pleun Michielsz., zodat de toe voeging 'van de kooi' noodza kelijk was om verwarring te voorkomen. De Stichting Familie van der Kooij bestaat 25 jaar en telt circa 800 donateurs. De stich ting geeft elk kwartaal een fa milieblad uit, getiteld 'De Een denkooi'. Het jubileum wordt gevierd met de uitgave van het boek 'Van Vogelvangh tot Vo gelzang', dat de geschiedenis beschrijft van de Kooijboerde- rij en haar bewoners van 1530 tot heden. Deze boerderij staat nog steeds langs de Zuideind- seweg bij Delfgauw. Voor meer informatie kan men bellen met G.L. van der Kooij (telefoon 0180-614260) of J. van der Kooij (telefoon 070- 3977404). SCHIEDAM Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan geeft het kamer koor Magister Cantat vrijdag 15 mei een uitvoering van het oratorium 'Israël in Egypte' van G.F. Handel. Aan de uitvoering in de Grote Kerk in Vlaardingen wordt tevens meegewerkt door het Westnederlands Bachorkest onder leiding van Arno Bons. Dit orkest werkt wel vaker samen met het kamerkoor. Het concert staat onder leiding van Arie Eikelboom. Van het kamerkoor doen de solisten Tetsje van der Kooi (sopraan), Crissman Taylor (rrfezzo-sopraan). Hans van Dijk (tenor). Rob Stafford en Martijn Sanders (bas) mee aan de uitvoering. Het oratorium 'Israël ig Egypte' dateert uit 1738. Het werk werd voor de lustrumuitvoering gekozen omdat het aandeel voor koorleden hierin belang rijker is dan dat van solisten. Het concert begint om 20.00 uur in de Grote Kerk in Vlaardingen. Kaarten voor het concert zijn voor 20,- te verkrijgen bij de VVV in Schiedam, Buitenhavenweg 9 en bij boekhandel Mercurius aan het Hof van Spaland. VLAARDINGEN De Vlaardingse toneelgroep O.N.I. speelt za terdag 16 mei in de Stadsgehoorzaal „In het vrolijke weerhaantje". Deze klucht van Franz Schauer speelt zich af bij een klein hotel, waar zich vreemde taferelen afspelen. Dit leidt tot komische situaties en een sprankje romantiek. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal en kosten 12,50. Houders van Pas 65, CJP en donateurs van de toneelvereniging betalen 10,- Door op te bellen en een simpele vraag over de strip te beantwoorden, kunt u een mooie prijs winnen. U beslist dan ook mee hoe de strip volgende week verder gaat. De winnaar van vorige week is: Arie de Jong uit Oud-Alblas. De vraag van deze week is: Wat is de gemiddelde dagtempera tuur in de maand mei in Nederland 14.5 graden (I) 16.5 graden (2) 15.5 graden (3) Toets uw keuze in, beantwoord boven dien de vraag over de strip en maak kans op de weekprijs een fototoestel ter waarde van 250 gulden. Houdt u de krant dus bij de hand! De opbrengst van het Mysteriespel gaat naar 22 goede doelen in de regio waar De Havenloods verschijnt. loods ma M i ivi m 'Eelt, het is verschrikkelijk. Het is buiten snikheet en ik zwem in het werk.' wmmm v S* -> Herenarmband Damesarmband 14 karaats N'a, 'x- bi-colour goud. loods Het Mysterie van De Havenloods ook op Internet: www.city.nl City OnLine Rotterdam. SCHEEPVAART EN TRANSPORT COLLEGE Qj) Trouwringen...eensieraadvoorhetleven Cjj V -V groertservice zuid AFLEVERING 15 100 weken Mysteriespel Tekst&idee:MiER Entertainment Foto's: Leunis Vertinde MAX ZITZWETEND OP DE REDACTIE 'Nou, ikgaookzwemmenmaardaninde zee, ga je mee?" LATER IN ZEVENHUIZEN :'N.A- 'Nee Edt, ik heb het zo druk dat ik echt niet achter mijn bureau vandaan kan.' zorg(t) voor natuuren recreatie r v i c e zuid holla ROTTERDAM Duyvensteynstraat 11a* 3042 BA Rotterdam-OverschieTel: 010 - 46 27 788 Van Haeftenstraat 4-6 3074 NK Rotterdam-Zuid Tel: 010 - 43 29 493 VanHaeftenstraat24*(Trouwringen-StudioSativar) Tel:010-4321 781

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 7