i Rustig Molenfeest Fietser ten val Ssintratuin loods KRANT Laatste appartementen op traject Beneluxlijn verworven 95 HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM Slang in de kelderbox Schiedam Centrum wordt knooppunt van formaat Ophalen huisvuil rondom Hemelvaart en Pinksteren gewijzigd 925.438 Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 Minder stankklachten Rover schrikt van vuilnisbak Woningstichting Noordvest X Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit m lage kosten A Festivals in aantocht Kinderbank wordt 1 jaar SCHIEDAM Na een forse stijging van het aantal klachten over stankoverlast in de eerste drie maanden, is het aantal tele foontjes aan de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond teruggekeerd naar het ni veau van vorig jaar. In de maand april kwamen 516 klachten bin nen, 266 minder dan in april vorig jaar. In totaal kreeg de DCMR dit jaar 2713 klachten binnen, tegen 2748 in de eerste vier maanden van 1997. De veerboten Stena Voyager en Stena Discovery blijven voor de meeste stankklachten zorgen. In de maand april kreeg de DCMR 73 telefoontjes over de stank van uitlaatgassen van de catama rans. De belofte van rederij Ste na dat de overlast voorbij zou zijn als de gerestaureerde Disco very weer in de vaart zou wor den genomen, blijkt dus niet te worden bewaarheid. Vanuit Schiedam en Vlaardin- gen kwamen op 16 april 13 klachten binnen over een brand lucht en chemische stank, die werd veroorzaakt door het be drijf Elf Atochem in Pernis. Bron van de overlast was een vastgelopen drukmeter op een opslagtank van de mercaptaan- fabriek. Op 20 april was het op nieuw raak bij Elf Atochem toen onder meer uil Schiedam 34 klachten binnenkwamen over een stank van uiteenlopende aard. Ditmaal was een kleine lekkage aan een opslagtank de boosdoener. MESSENTREKKER AANGE HOUDEN Na enkele telefo nische meldingen van getuigen heeft de politie zaterdagavond rond 18.45 uur een 41-jarige Schiedammer aangehouden, die op het Halleyplein met een mes liep te zwaaien. De man werd in zijn woning gearresteerd en voor verhoor meegenomen naar het bureau. Aan het zonnige weer zal het niet hebben gelegen en ook stond er genoeg wind om de molens te laten draaien; toch was het afgelopen zaterdag redelijk rustig op de Haven-, Muziek- en Molendag. Vorig jaar kwamen tussen de 10.000 en 15.000 belangstellenden, dit jaar slechts een kleine 10.000. Een toevallige voorbijganger zal op de Noordvest niet veel hebben gemerkt van het feest. De meeste activiteiten speelden af zich rond de Vismarkt en bij het Nederlands Gedistilleerd Museum. Hier waren allerlei optredens te zien, zoals een groep 'echte' zakkendragers, juffrouw Lotje en Dotje en Portuge se en Spaanse dansgroepen. Vooral Café de Unie trok belangstellen den met de optredens van bands van de Schiedamse Popschool. Op een liedje van de Spice Girls waagde een klein meisje (in Spice Girl t- shirt) zelfs een dansje. Op verschillende plaatsen werd de molenmunt verkocht, het nieuwe Schiedamse betaalmiddel, waarmee men tot en met 4 september kan betalen in de Brandersstad. Deze vond gretig aftrek. De omzet van de zaterdag verkochte munten bedraagt 10.870,50. De opbrengst van de niet gebruikte munten gaat naar de herstelwerkzaamheden van Molen De Walvisch. Het was dan ook niet vreemd dat van de vijf verschillende munten degene met de afbeelding van De Walvisch bij sommige kramen als eerste was uitverkocht. Als afsluiting van de dag is op een ponton in de Korte Haven een klassiek concert gegeven door vier jonge musici op viool en cello. Zo'n honderd mensen kwamen op deze mooie klanken van onder andere Beethoven af en genoten in het zonnetje van de muziek, met uitzicht op één van de mooiste plekjes van Schiedam. Geen overweldigend groot publiek dus, maar wel zo enthousiast dat de vier muzikanten met weg mochten voordat ze een toegift hadden gegeven. SCHIEDAM Een gemas kerde en gewapende man heeft zaterdagmiddag, kort voor 13.00 uur, getracht een videotheek aan de Dam te overvallen. De dader richtte zijn vuurwapen op de 31-jari ge bedrijfsleider, maar deze rende daarop de zaak uit, waarbij hij over een vuilnis bak struikelde. De overvaller schrok kennelijk van het ge luid van de omvallende vuil nisbak en maakte dat hij wegkwam. Er wordt niets vermist. BOTSING VRACHTWA GENS—Op de Mallingeweg vond donderdagmiddag rond tien voor zes een aanrijding plaats tussen twee vrachtwagens. Niemand raakte hierbij gewond maar de voertuigen iiepen flinke schade op. De vrachtwagens reden in tegen overgestelde richting en botsten door onbekende oorzaak op el kaar. SCHIEDAM Alle wonin gen die moeten wijken voor de aanleg van de Beneluxlijn in Schiedam zijn verworven. Dit is gebeurd in 'minnelijk over leg' tussen het Ontwikkelings bedrijf Rotterdam en de be woners en eigenaren. Het gaat in totaal om 101 wonin gen. De zestien appartementen in de Storkstraat en de negen senio- reriwoningen in de Mgr. Nolens- laan waren al gedeeltelijk ge sloopt. Met de pas verworven vier schakelvilla's aan de Jan van Zutphenstraat en de 72 ap partementen in de flat aan de 's- Gravelandseweg zijn de 101 wo ningen 'vrij' en staat niets meer in de weg van de sloop ervan en daarna de bouw van de metro tunnel en bijbehorende werken, zoals stations. Over vier appartementen aan de 's-Gravelandseweg wordt met de huurders nog overlegd over lil I1K9 I i Het SCHIEDAM Een 38-jarige Schiedammer raakte donderdag avond omstreeks tien voor acht gewond nadat hij met zijn fiets een lelijke val had gemaakt. De Schiedammer reed op zijn fiets op de Vlaardingerdijk en wilde op een kruispunt overste ken naar de burgemeester Knap- per;laan. Door een stuurfout raakte hij echter het trottoir en kwam ten val. Het slachtoffer brak zijn onder been en werd voor behandeling overgebracht naar het Schie- landziekenhuis. huurontbinding. Dit zijn wonin gen van oorspronkelijke bewo ners met een vast huurcontract. Verder wordt de flat bevolkt door tijdelijke huurders. Voor hen loopt het huurcontract eind juni af. De flat wordt komend najaar gesloopt en dan moet iedereen er uit zijn. Het informa tiecentrum Beneluxlijn verwacht geen problemen met mensen die toch blijven zitten. Een deel van de woningen in de Jan van Zutphenstraat is inmid dels al tegen de vlakte gegaan, de rest volgt later. Twee eigenaren zijn nog op zoek naar vervan gende woonruimte, maar naar verwachting lukt ook dit alle maal op tijd. Bewoners van de verworven wo ningen die behoefte hadden aan ondersteuning bij het zoeken van vervangende woonruimte zijn daarmee geholpen en ook zijn er in sommige gevallen ver huispremies verstrekt. Met alle bewoners en eigenaren is dus in goed overleg een regeling getrof fen. waardoor een formele ontei geningsprocedure niet nodig is. Zo'n procedure had het project maanden kunnen vertragen. Nieuwbouw Bij de Van Zutphenstraat is in middels een meertje aangelegd, waaromheen nieuwbouw wordt gepleegd. Er komen 250 wonin gen in de koopsector, met prij zen variërend van 215.000 tot 450.000 gulden. Een aantal een gezinswoningen zal hier verrij zen. maar ook hoogbouw (acht lagen) en een drietal torentjes. Bovendien komen er woningen met kantoor- en atelierruimte. Daarnaast worden ondergrond se parkeerplaatsen aangelegd, onder andere op de hoek van de Van Zutphenstraat en de Van Haarenlaan en aan de kant van het Dreesplein. Voorlopig staat dit alles er nog niet, eerst moet er worden ge sloopt en de grond bouwrijp worden gemaakt. Doordat er veel kabels moeten worden ver legd neemt dit nog de nodige tijd in beslag. Ook is het wachten op de verhuizing in augustus van Honki Ponk aan de Parkweg naar het nieuwe onderkomen in de Piersonstraat, zodat de bouw pas midden volgend jaar kan worden gestart en de huizen er op z'n vroegst over twee jaar zullen staan. Noordvest Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 SCHIEDAM Een bewoner van de Prof. Keesomstraat kreeg vrijdagochtend de schrik van zijn leven toen hij in de kelderbox van zijn woning werd geconfronteerd met een heuse slang. Het bleek gelukkig om een niet-giftige Esculaapslang te gaan. Hoe de slang in de kelderbox terecht is gekomen, is niet bekend. De politie heeft het reptiel elders ondergebracht. SCHIEDAM Voor wat betreft het treinverkeer speelt Schie dam met ingang van 24 mei een grotere rol dan sinds 1963 het geval was. Niet alleen de naam Schiedam Rotterdam-West verandert op die dag in 'Schiedam Centrum', maar ook zullen de sneltreinen van Dordrecht via Haarlem naar Amsterdam een stop maken op het Schiedamse perron. „En zo hoort het ook", sprak wethouder L. Hafkamp afgelopen vrijdag bij de symboli sche aanbieding van de nieuwe naam Schiedam Centrum. „Het Schiedamse station is altijd voor het passagiersvervoer van groot belang geweest. De trein naar Wladiwostock stopte zelfs in Schiedam. De afgelopen jaren kreeg het station echter minder aandacht van de Nederlandse Spoorwegen en sneltreinen lieten de stad links liggen. Gelukkig behoort dit volgende week tot het verleden." Naar verwachting zal het aantal reizigers dat vertrekt van station Schiedam Centrum toenemen en het zullen er nog aanzienlijk meer worden als in 2002 de metro in gebruik wordt genomen. Deze gaat rijden vanuit Spijkenisse door de Beneluxtunnel via Schiedam naar het Marconiplein. Die ontwikkeling wordt bo vendien versterkt als de tram van de binnenstad via Schiedam Centrum naar Schiedam-Noord wordt gelegd. Deze uitbreidin gen zorgen ervoor dat het NS-station een openbaar verkeers knooppunt wordt. De naamsverandering heeft tot gevolg dat in het gehele land een groot aantal aanpassingen moest plaatsvin den, zoals de kaartverkoop aan het loket en via automaten, het spoorboekje en de reisinformatie op de perrons. WOENSDAG 20 MEI 1998, 50e JAARGANG, Nr 21 Nieuwe Stadsblad VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen TOTALE OPLAGE: NS Niets staat sloop woningen voor aanleg metrolijn nog in de weg fi SMÉ cvr?', v- - 4'. V 'tPsKSï&JL. fife: Bij de Jan van Zutphenstraat zijn inmiddels al heet wat woningen gesloopt, hier zal over twee jaar nieuwbouw aan het water verrijzen. HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE WATER IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. Zomerhit Weelderige dame, deze Surfinia. In alle kleuren rijkbloeiend, de hele zomer door. Ideaal in balkonbak of hanging basket. Van mei tot diep in de zomer geniet u van bloem en blad. Per stuk 3.95, nu 3 voor 5. Hemelvaartsdag open van 10.00 - 17.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. ssvHIKSTKWI is in verband met Hemelvaartsdag gesloten op de volgende dagen: Donderdag 21 mei 1998 Vrijdag 22 mei 1998 Spoedeisende klachten die direct verholpen moeten worden, kunnen huurders van de Woningstichting Noordvest melden op tel. 426 85 78. Op maandag 25 mei zijn wij u graag weer van dienst. itr ESCLUSIVO Leder. In zes kleuren, vanaf 129,-. Broersvest135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Wethouder L. Hafkamp kijkt verlekkerd hoe de naam Rotterdam West van een chocotadehord wordt geschraapt. Op donderdag 21 mei (Hemelvaartdag) wordt geen huisvuil en GFT ingezameld. Inhaaldag GFT: woensdag 20 mei Inhaaldag huisvuil: maandag 25 mei Op vrijdag 22 mei en maandag 1 juni (Pinksteren) wordt geen huisvuil ingezameld. Inhaaldag" 22 mei: dinsdag 26 mei Inhaaldag 1 juni: donderdag 4 juni Het Milieustation is op vrijdag 22 mei open. Bewoners in de wijken Spaland en Woudhoek met een grijze mini-container hebben apart bericht ontvangen over de gewijzigde ophaaldagen. NS

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1