SCHIEDAM VSB Kinderbank viert eerste veijaardagsfeest Schiedam barst uit voegen met Spectrum- en Maasboulevardfestival 'Florence Nightingale' op bezoek in DrieMaasStede Klootüh Festival Gezellige waker BELOOFD: WÏÏÏÏRDEBÖR 00* 00 £)IJ KSH#ORN^ri j Nieuwe keuken op het oog? De nieuwe collectie 1998 VSB* BANK Schapen doen winterjas uit VACO VT KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier ONDER 4 OGEN Het Nieuwe Stadsblad VSB Bank heeft een goedkope en passende lening voor u! VSB. Daar kom je verder mee. op huur of aankoop van Bagagebox. NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV SPECIAL Zeiss Skylet NIEUW op sterkte HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 20 MEI 1998 21-1441 SJOELEN IN THURLEDE In woon zorgcentrum Thurle- de aan de Nieuwe Damlaan 759 staan ook voor niet-bewoners weer diverse activiteiten op het programma. Op zondag 17 mei organiseert het zorgcentrum om 14.00 uur een middagconcert in de conversatiezaal. Woensdag 20 mei staat om 14.00 uur het oerhollandse sjoelen op het pro gramma. Bram Biesterveld ver zorgt op donderdagavond 21 mei een optreden in Thurlede. Het optreden begint om 19.00 uur in de conversatiezaal. Alle activiteiten kosten een rijksdaal der. Consumptiebonnen zijn verkrijgbaar bij de receptie. We kunnen het de avond ervoor al voorspellen: als de weerman zomerse temperaturen in het voor uitzicht stelt, hebben wij het de volgende dag superdruk. Met zon nebrillen, want u wilt een zonnebril als de zon schijnt. Klanten zijn vooral op zoek naar een leuke bril met dónker glas die de verblin dende zon 'tempert'. Maar dat alleen •maakt een zon nebril nog lang geen zonnebril. Donker glas lijkt zonnestralen tegen te houden, maar dat hoeft niet. Onze pupil kent een heel slim 'trucje': als hij fel (zon)licht bemerkt, wordt hij kleiner, in het donker wordt hij groter. Donker glas maakt een pupil dus groter. En als uw zonnebrilglazen de schade lijke UV-stralen niet absorberen, gaan die stralen zo rechtstreeks uw ogen in; uw pupil werkt dan als een doorgeefluikje in negatieve zin! Zo'n zonnebril ziet er dus mis schien wel erg leuk uit, maar is alleen geschikt voor in uw haar. Daarom verkopen wij alleen zon nebrillen met de hoogst mogelijke 'UV-factor'. Daarnaast heeft een goede zonnebril nog heel wat meer noodzakelijke eigenschappen: hij geeft goed contrast, heeft optisch zuivere glazen en gaat hinderlijke schitteringen op bijvoorbeeld het water tegen. Er zijn zelfs zonnebril len voor veeleisende sporters of automobilisten. eRGr oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 De 12-jarige Tineke Rosbergen won een leercomputer in de kleurwedstrijd ran de VSB Kinderbank. SCHIEDAM- De VSB Kin derbank bestaat een jaar en dat is natuurlijk reden voor een feestje. Het eerste verjaardags feest vond afgelopen woensdag plaats in de vestigingen van de Kinderbank aan de Schiedamse- weg in Schiedam en De Loper in Vlaardingen. Uiteraard stond de jeugd centraal in dit verjaardags feest. Alle kinderen die bij de VSB Kinderbank een spaarreke ning hebben, waren uitgenodigd en mochten een vriendje of vriendinnetje meebrengen. In to taal vierden zo'n tweehonderd kinderen het verjaardagsfeest mee in de beide filialen. Behalve talloze kinderspelen en optredens van de clowns Rickey Mickey werden ook de prijs winnaars van de kleurwedstrijd bekend gemaakt. De kleurpla ten. met als thema 'Europa en de Euro', waren in april afgegeven bij alle basisscholen in Vlaardin gen en Schiedam. De VSB Kin derbank kreeg maar liefst ruim 2700 kleurplaten terug. Hierbij zaten volgens de jury heel ver rassende exemplaren en boven dien bleek ook een aantal lera ressen een kleurplaat te hebben ingestuurd. Deze telden natuur lijk niet mee. De prijswinnaars in Schiedam zijn: eerste prijs Tineke Rosber gen (12 jaar), tweede prijs Hi cham El-Bouchtaui (5 jaar), der de prijs Suzanne Unkel (8 jaar), vierde prijs Bas Marrevee (9 jaar) en vijfde prijs Kim Palm (10 jaar). Daarnaast was er een prijs be schikbaar voor de school, waar van percentueel de meeste kleur platen werden teruggezonden. Deze prijs van duizend gulden werd overtuigend gewonnen door de Augustinus/Rijnmond school uit Schiedam. SCHIEDAM De grote zo merfeesten staan weer voor de deur. Van vrijdag 17 tot en met zondag 19 juli barst Schiedam uit zijn voegen met het Maasboulevardfestival. Maar het feestgedruis begint op 21 juni met de zevende af levering van het Spectrumfes tival in het Beatrixpark. Het programma op de beide podia van het festival belooft weer een ware cultuur mix. Op het hoofdpodium bijt Max Tax y sus Banditos het spits af met stampende tex-mex, latin en rock'n roll. De Bosnische band Aisa Smailhodzic Sevdah brengt muziek uit zijn moeder land en het sextet Saoco staat garant voor zwoele Zuid-Ameri- kaanse salsa. Verder treden op Orquesta Pegasaya (zouk, me rengue en reggea), AcHa (met een mix van Turkse, Spaanse en Indiase muziek), Orkester Ab dullah Rabatie (Marokkaans) en Lanyi die traditionele West- Afrikaanse muziek in een wes ters jasje steekt. Op het Terras podium spelen Hot Club du Nord, Flamenco Kings, Djem- bé-collectief Slep en de theater groep Facetten. Zwerven Voor de kinderen is een thema park met 'reizende culturen' in gericht. Zwervende artiesten spelen zigeunermuziek, dansen Ook dit jaar is er naast de twee muziekpodia weer van alles te zien op bet Spectrumfestival. flamenco en vertellen verhalen. Intussen trekken circusartiesten voorbij, Afrikaanse nomaden en een inmiddels zeer bekende zwervende cultuur: 'de Neder lander op Vakantie'. Middel punt van de activiteiten is De Tent waar de hele wereld aan de bezoeker voorbij trekt. Chinese draken en acrobaten, zang uit latijns Amerika, Surinaamse kle derdrachten, Turkse en Balinese dans zijn slechts een greep uit wat daar te zien valt. En dat is nog niet alles. Op maar liefst tien andere locaties zijn voorstellin gen en workshops rond het the ma 'reizende culturen'. In sa menwerking met het Rotter dams Volkstheater heeft het Spectrumfestival dit jaar een enorm spektakel uit de kast ge trokken. Dit was mede mogelijk dankzij een garantie van de ge meente van 75.000,-. Darts In het weekend van vrijdag 17 tot en met zondag 19 juli staat Schiedam wederom op zijn kop. Dan maakt de regio zich op voor inmiddels het tiende Maasboule- vardfeest. Voor de opening op vrijdagavond is gekozen voor een spetterend western-spekta kel. Zaterdag staan naast de ge bruikelijke onderdelen van het festijn, zoals de wheelerronde met deelnemers uit de Europese wheelertop, de rommelmarkt, diverse kinderactiviteiten en een braderie, optredens van diverse bekende artiesten op het pro grammal Acteur en zanger Tim Immers is te gast, Sandy Kan- dau en T-spoon maken hun op wachting en er zijn diverse thea tervoorstellingen. Natuurlijk is er zaterdagavond weer een afle vering van het popfestival waar mee 't Maasboulevardfeest tot ver buiten de regio bekendheid geniet. De zondag staat dit jaar in het teken van de sport. Natuurlijk staat ook het alombekende voet baltoernooi op het programma. Iedereen kan deelnemen aan het darttoernooi dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden. Voor wie liever op koopjesjacht gaat is er een braderie en een rommel markt op het feestterrein en op de diverse terrasjes kan het pu bliek genieten van Hollandse hits die Bonnie St. Claire ten gehore brengt. Het feest wordt afgesloten met een spetterend optreden van De Sjonnies. De organisatie van het evenement, Stichting Vage heeft een spekta kel op poten gezet dat alle voor gaande jaren zal overtreffen. De stichting hoopt dan ook op een grote belangstelling - vorig jaar trok 't Maasboulevardfeest on geveer 40.000 bezoekers. SCHIEDAM- Een dag vol hu mor en vrolijkheid voor bewo ners en personeel. Dat beleefde verpleeghuis DrieMaasStede vo rige week op de 'Dag van de Verpleging'. Het evenement begon met een gezamenlijk ontbijt, met muzi kale omlijsting welteverstaan. Directie, managers en sector- hoofden sloofden zich uit om het iedereen naar de zin te maken. Ook 'Florence Nigtingale', de wereldberoemde vrouw met de lamp, droeg haar steentje bij. In de middagpauze kregen alle medewerkers een Surinaamse lunch aangeboden in het perso- neelsrestaurant, bereid door de Surinaamse collega's en begeleid door muziek uit een 'levende' jukebox. Tijdens de lunch werd op symbolische wijze aan alle afdelingen van DrieMaasStede een 'award' uitgereikt, vanwege de grote dagelijkse inzet van de medewerkers. De 'award', in de vorm van een lantarentje, werd overhandigd door 'Florence Nightingale'. Een aantal acteurs zwierf tot in de middag door het complex om het personeel en de bewoners op een leuke manier te onderhouden. „De leidraad van deze dag was 'samenwerken in de zorg'", al dus sectorhoofd H. van Veen. „Dat is bijvoorbeeld terug te vinden door meer inzet van zie kenverzorgenden,. maar ook door de extra ondersteuning van collega's van de technische dienst, personeelszaken en admi nistratie. Deze medewewerkers hebben op de 'Dag van de Verpleging' aller lei hand- en spandiensten ver richt voor het verzorgend perso neel, zoals bedden opmaken, af wassen en het schenken van kof fie en thee. De zorgmedewerkers konden hierdoor meer tijd en aandacht aan de patiënten beste den." Vanwege de grote inzet werd personeel van alle afdelingen in het zonnetje gezet. Stuur mij een aanvraagformulier voor een: Persoonlijke Lening Doorlopend Krediet met PIN-pas Naam: Adres: m/v Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: Stuur deze coupon naar VSB Bank Schiedam Vlaardingen, Antwoordnummer 89,3100 VB Schiedam. Postzegel niet nodig! SCHIEDAM Het Podium Café organiseert op Hemel vaartsdag (donderdag 21 mei) het jaarlijkse Klootüh Festival. Twaalf uur lang spelen diverse bands aan de Lange Haven 28. Om 13.00 uur gaat het Podium Café open en het spits wordt om 14.00 uur afgebeten door de formatie Raise Kain. Ver volgens start om het hele uur een nieuwe band: om 15.00 uur de metalband Spellbound, om 16.00 uur Natural Bom Lo sers, om 17.00 uurTatafix, om 18.00 uur Nice Guy Eddy, om 19.00 uur Barenski, om 20.00 uur Nomesane, om 21.00 uur Saint Elmo, om 22.00 uur Die Nakse Bananen en om 23.00 uur Scandal. De Schiedamse band Manitou sluit het festival om 24.00 uur af. Zaterdag 23 mei speelt de pop- funkformatie On The Double in het Podium Café. De band werd twaalf jaar geleden opge richt in Hoogvliet, maar heeft in de loop der jaren diverse wisselingen ondergaan. De huidige samenstelling dateert van 1995. On The Double speelt covers van onder ande ren Patty Austin, B52's, Melis- sa Etheridge, Toto, K's Choi ce, Alanis Morisette en No Doubt. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. INLOOPCONCERT Het gemengde koor 'The green forest selec tion" treedt zaterdagmiddag 23 mei op tijdens het inloopconcert in de Grote Kerk. Dit koor uit Schiedam staat onder leiding van Paul K. Jonkers. Het concert begint om 15.00 uur. Kees SCHIEDAM Kees is een bastaard keeshond, een gecastreerde reu van vier jaar oud. Het is een gezellige hond, maar kan zich ook alleen best vermaken, dus een paar uurtjes alleen thuis zijn is voor hem geen probleem. Ook kan hij het goed vinden met katten, konijnen, vogels en andere honden, maar wil niets weten van al te kleine kinderen. Hij is gewend om af en toe naast de fiets te lopen, een actieve hond dus. Voor wie zich af en toe onveilig voelt is Kees een geschikte hond, hij is naast gezellig namelijk ook waaks. Hargahoeve (Sportlaan 2, tel. 4714151) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM Op Kinder boerderij 't Hoefblad vindt zon dag 24 mei het jaarlijkse schaap- scheerdersfeest plaats. Een pro fessionele schapenscheerder ver lost de beestjes tussen 13.00 en 16.00 uur van hun winterjas. Friese melkschaap, Hampshire Down, Texelaar en Drenths hei- deschaap worden geschoren ter wijl de schapenscheerder uitge breid uitleg geeft. Naast het aan schouwen van dit oude ambacht kunnen de jonge bezoekers leren wol spinnen en meedoen aan een 'kippenrace'. Natuurlijk is er weer volop gele genheid om ook de andere dier tjes op de boerderij te aaien en te knuffelen. Twee bands van wijk centrum De Erker verzorgen live-muziek tijdens het schaap- scheerdersfeest. ERKEND Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Contrast verhogend. Complete bescherming tegen schadelijk UV v.a. v.a. Natuurlijk bij: Een must voor de contactlenzen Hof van Spaland 5 - Schiedam - Tel. (010) 4701730 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Zomerfeesten in aantocht Wij zijn gespecialiseerd in: •a* Bandenreparatie ra Balanceren ra- Uitlijnen ra- Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden ra Verkoop accu's ra Verkoop en verhuur sneeuwkettingen ra Truckuitlijning ra Enz. enz. 99.' 'j Vraag naar de voorwaarden in de winkel

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3