SCHIEDAM Bewoners zetten bloemetjes buiten Veel animo voor pas gestarte sport- en speluitleen TSF-speler Trisno Djajani pakt drie badmintontitels WTUffiBEBQR VIAJK I WERK rondom Rotterdam juni-oktober '98 4.98 vak 16 SPORT Oosterse bazaar Automatische kwijtschelding Dode bij aanrijding 'Schiedam' thuis in Bijdorp Wandelen vanuit park Thurlede Berichten voor sportredactie SieenfioiutseKij SxXXflj&t Het Nieuwe Stadsblad Gratis montage bij aankoop van lichtmetalen velgen VACO Ui NOOTEBOuM L0 AUTOBANDEN BV INFORMATIE-MAGAZINE Verse Worst Magere Speklapjes Heerlijke Varkens rollade 798 ACTUELE INFORMATIE HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 28 MEI 199822-1475 SCHIEDAM De Indone- sisch-Nederlandse Christelijke Kerk organiseert zaterdag 30 mei een Zogenaamde GKIN Ba zaar. Geheel in Oosterse sfeer zijn daar diverse hapjes en drankjes, zoals ijs, saté en Indi sche koekjes te proeven. Er is een loterij met leuke prijzen en de bezoekers staan ook nog di verse verrassingen te wachten. Dit alles speelt zich af tussen 10.00 en 17.00 uur in Zaal de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. De entree is gratis. SCHIEDAM De Sociaal Raadslieden meldden in hun jaarverslag dat minima niet op de hoogte zijn van de mogelijk heid de afvalstoffenheffing te la ten kwijtschelden. Toch wordt dit op verschillende manieren kenbaar gemaakt, zoals op een informatiepagina in Het Nieuwe Stadsblad en in bijsluiters bij re keningen van het Nutsbedrijf. In een aantal gevallen werd de hef fing al automatisch kwijtge scholden. Het college is nu ook bezig met het maken van afspra ken over automatische kwijt schelding van de afvalstoffenhef fing voor mensen die per 1 janu ari 1999 een uitkering van de Sociale Dienst krijgen. Voor de Onroerende Zaak Belasting be stond dit beleid al. J. Boertjens van Groen Links laat weten dat haar partij al langer bezig is ge weest met deze automatische kwijtschelding: „Ik vind het een zinvolle aanvulling en Groen- Links heeft er lang op geha merd." SCHIEDAM Een 40-jarige Schiedamse is dinsdagmiddag rond half zes bij een aanrijding op de Westzeedijk in Rotterdam om het leven gekomen. Vermoe delijk kwam het slachtoffer, dat op haar fiets reed, op het fiets pad in botsing met een brojnfiet- ster. Hierdoor kwam ze met haar fiets op de rijbaan terecht en werd ze geschept door een passe rende vrachtwagen. De vrouw werd enkele meters meegesleurd en kwam onder de wagen te recht. Nadat ze was bevrijd, is ze in kritieke toestand met spoed overgebracht naar het Dijkzigt- ziekenhuis. De traumaheli ver leende assistentie aan de GGD. Korte tijd later is de vrouw in het ziekenhuis aan haar verwon dingen overleden. De 46-jarige bromfietster uit Rotterdam raakte licht gewond door de aanrijding met de Eetster. De Technische Ongevallen Dienst stel een onderzoek in naar de juiste toedracht van de aanrij ding. oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM De bewoners van de Van Leeuwenhoeckstraat heb ben woensdag de wijkservicepunten Oost en Nieuwland gefeliciteerd met hun éénjarig bestaan. Na de koffie en een enorme taart die bij deze verjaardag natuurlijk niet konden ontbreken, zijn de bewoners aan het opzoomeren van hun straat geslagen. De plantsoenendienst had gezorgd voor aarde en planten, dus toen de straat om half negen officieel was geopend, kon het werk worden verdeeld. In het begin bleven de meeste mensen nog binnen, maar na verloop van tijd waagden de meesten zich toch buiten hun huis en deed bijne de hele straat mee aan het planten van plantjes in bakken aan de muur en op straat. Dat leverde natuurlijk een vieze boel op, maar dat hebben de bewoners zelf netjes schoongemaakt. Tussen de middag stonden er 200 broodjes klaar voor de hongerige klussers. Voor kinderen brak daarna een spelletjesmiddag aan. Blikken gooien, springen op een luchtkussen, sjoelen en nog veel meer spellen trokken de aandacht van kinderen in heel Oost, want een hele stroom ouders met kinderen kwam richting de Van Leeu wenhoeckstraat. Een grote verrassing was het dat ook burgemeester R. Scheeres even langskwam, onder andere om de medewerkers van de servicepunten te feliciteren. Na de spelletjes was het tijd voor poffertjes en daarna was het weer opruimen geblazen in de straat. Maar die ziet er nu dankzij de inzet van bewoners weer keurig en een stuk fleuriger uit. Bewoners run de Van Leeuwenhoeckstraat fleuren hun omgeving op ter ere van hun jarige wijkservicepunt SCHIEDAM - De honk- en softbalvereniging Schiedam strijkt zaterdag 30 mei officieel (maar mogelijk tijdelijk) neer op het weer in ere herstelde sport park Bijdorp. De club werd naar deze locatie 'verbannen' door de aanleg van de tweede Benelux- tunnel, die een fors deel van het huidige complex in het westelijke deel van sportpark Harga opeist. In de afgelopen maanden zijn de zomersporters - na de sloop van het clubgebouw - van huis en haard verstoken geweest. „We hebben nogal wat moeten im proviseren", beschrijft voorzitter Ton Ebben de dakloze periode. Hoewel de gemeente inmiddels door het plaatsen van portoca- bins voor een vervangende ac commodatie gezorgd heeft en te vens een softbal- en honkbalveld heeft aangelegd, heeft de verhui zing 'Schiedam' toch geld ge kost. „We hebben het maandenlang zonder inkomsten uit de kantine moeten stellen en voor de trai ningen extra zaalruimte moeten inhuren", meldt Ebben. „Dat gaatje financieel niet in de kou de kleren zitten." Maar het leed is na zaterdag geleden. Dan kun nen de teams van Schiedam hun wedstrijden ook weer gewoon 'thuis' spelen. Het feestweekeinde begint zater dag 30 mei om 12.00 uur wan neer Ton Ebben de eerste bal gooit van de pupillen-softbal- wedstrijd tussen Schiedam en Birds. De echte opening vindt plaats om 14.00 uur wanneer de directeur van de Dienst Sport en Recreatie Jan van Vugt de com petitiewedstrijd tussen Schiedam en Sparta/Feijenoord 2 opent. Tegelijk spelen de honkbalpupil- lep tegen Islanders. De eerste Bijdorp-dag wordt om 17.00 uur afgesloten door het tweede soft- balteam dat na de eerste worp van Theo Jansen tegen Feijen oord speelt. Op zondag wordt het echt leuk. Dan is er een jeugdtoernooi dat om 19.00 uur wordt afgesloten met een 'fun run' die de deelne mers vanuit het sportpark Harga naar Bijdorp leidt. Een gezellige avond voor leden en genodigden sluit daarna het openings-week- einde af. SCHIEDAM De sport- en speluitleen die maandag van start is gegaan in Schiedam- Oost, blijkt na twee dagen al zeer succesvol te zijn. Het door de Dienst Sport en Re creatie Schiedam opgezette project De Speeldam leent van maandag tot en met vrij dag allerlei speelmateriaal uit aan kinderen van vier tot en met twaalf jaar en dat weet de jeugd bijzonder te waarderen. Skippyballen, skeelers, skate boards, stelten, hoepels en rolschaatsen om maar eens een paar spelattributen te noemen, vonden bij ruim tach tig meisjes en jongens uit Oost gretig aftrek. Het project De Speeldam is afge keken van het vergelijkbare Rot terdamse initiatief 'Duimdrop', dat al verscheidene jaren kinde ren aanzet om creatief met hun vrije tijd om te gaan. Uitgangs punt bij het opzetten van De Speeldam - gevestigd in Sport zaal Oost, in de directe nabijheid van openbare basisschool De Peperklip aan de Fahrenheit- straat - is het creëren van een veilige en aantrekkelijke speel plaats voor jonge kinderen, waar zij bovendien leren om met an dere kinderen te spelen, zich te houden aan regels en zorgvuldig (maandag tot en met vrijdag) een pleinactiviteit verzorgd. Voorafgaand aan de openstel ling van De Speeldam werd door het organiseren van pleinactivi teiten onderzocht of er belang stelling bestond voor het project. En dat werd al snel duidelijk. De animo was groot en dat heeft er niet alleen toe geleid dat De Speeldam van start ging, maar ook dat nu al aan uitbreiding wordt gedacht. Er zijn plannen in voorbereiding voor onder meer tennis en basketbal. Twee dagen na de opening is De Speeldam al een groot succes: zo'n tachtig kinderen kwamen speelgoed lenen om hier naar hartelust mee te spelen om te gaan met het gratis be schikbaar gestelde materiaal. „Er zit inderdaad een opvoed kundig element in de opzet van dit project", verklaart Eric Tre- ling, medewerker van de Dienst Sport en Recreatie van de ge meente. Vier medewerkers (drie Melkert- banen en een vrijwilliger) van de Dienst Sport en Recreatie hou den toezicht op het plein, dat van 15.30 tot 17.30 uur in beslag wordt genomen door de jeugd, op woensdag van 13.00 tot 15.00 uur. Vakantie Aan kinderen die tot drie keer toe zijn gewaarschuwd en hun gedrag desondanks niet verbete ren, wordt de toegang tot het speelplein ontzegd. Eigen schuld, dikke bult en dat is wel heel jammer, want er is veel te beleven bij De Speeldam. Zelfs in de vakantie bestaat de moge lijkheid speelmateriaal te lenen. Bovendien wordt iedere dag Gratis Eric Treling: „Het plein is in tweeën gedeeld, zodat het moge lijk is verschillende activiteiten tegelijk te houden. Wij hopen dan ook dat we in de toekomst samen kunnen werken met sportverenigingen uit Oost. Daarnaast ligt het in het voorne men over enige tijd een dergelijk speluitleen- en sportproject in Nieuwland van de grond te til len." Alle kinderen tussen de vier en twaalf jaar uit Oost en wijde omgeving, kunnen zich gratis la ten inschrijven. Zij ontvangen een pasje met hun naam erop. Voor meer informatie kan men bellen met de Dienst Sport en Recreatie Schiedam, tel. 2465512 of met De Speeldam tel. 2623650. SCHIEDAM - Met speels gemak heeft de voormalige competitie speler Trisno Djajani zich in het Open Maassluise badmintonkampi oenschap drie titels toegeëigend. De voor het Schiedamse TSF uitkomende Djajani onttroonde de vorige kampioen Remco van Velzen (van het Naaldwijkse Mix) met speels gemak (15-1 en 15-9). Vervolgens pakte hij de eerste prijzen in de herendubbel (met clubgenoot Reza Tazari) en de mixed (met Jack van den Bos). Opmerkelijk is dat Djajani al driejaar geen competitie meer speelt en zich uitsluitend recreatief met badminton bezig houdt. Voor het eerste team van TSF zou hij ongetwijfeld een aanwinst zijn. Desge vraagd zegt hij echter voor een rentree in een competitie-team niets te voelen. „Geen tijd", was de verklaring. SCHIEDAM - De Rotterdamse Wandelsport Vereniging organi seert op zaterdag 6 juni in Schie dam voor de vierde maal de tweejaarlijkse RWV wandeldag. Wandelaars kunnen tussen 9.00 en 10.00 uur starten voor de 25 of 40 kilometer. Deelnemers aan de afstanden 5, 10 of 15 km kunnen tot 13.00 uur aan hun wandeling begin nen. Het startpunt is het com plex van de handbalvereniging DWS in sportpark Thurlede. De organisatoren hebben fraaie parcoursen uitgezet die zich af hankelijk van de gekozen af stand uitstrekken tot in de Vlaardingse Broekpolder. Het inschrijfgeld is 2,00. Wie een medaille wenst, dient 5,00 uit te trekken. Meer informatie: Sico en Yvon Wiekeraad tel. 010-4734674 of Mimi Bindervoet tel. 010- 4777134. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via num mer 0105913733 rechtstreeks per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of bezorgd worden op het redactie-adres Westhavenkade 14, Vlaar- dingen. ERKEND WERKEN AAN VERBETERING Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Een goede mobiliteit over de rijksweg is niet alleen prettig, maar ook belangrijk. Voor u als consument. Maar ook voor het bedrijfsleven. Rijkswegen zijn de motor van onze economie. Daarom is het belangrijk om ze in topconditie te houden. de dtafen, nut et&e weed de ecAenft&te rMMftiedüteje* Sukadelapjes Gratis oranje pet Hup HOLLAND Hup Spaar uw kassabon n a»,j| GRATIS RING LEVERWORST I Gemarineerde Sparerlbs 7.98 Barbecueworst 7.981 Aan de rijkswegen rondom Rotterdam is veel werk te verrichten. Dat gaan we dan ook doen deze zomer: het Vakwerk project. Uiteraard zorgen wij ervoor dat u zo min mogelijk hinder ondervindt van deze tien afsluitingen. En dat u telkens goed geïnfor meerd de weg op kunt. Naast advertenties per afsluiting in deze krant, hebben we alle afsluitin gen samengevoegd in het Vakwerk Magazine. Met duidelijke kaarten en omleidingsroutes. Met informatie over werkzaamheden aan het wegennet in Rotterdam zelf. En nog veel meer. Natuurlijk is het wel even schrikken. Tien grootscheepse projecten aan de rijkswegen rond Rotterdam met volle dige wegafsluitingen is ook niet niks. Maar daarna zijn we in één keer klaar voor vele jaren. Woont u in Zuid Holland, dan krijgt u het Vakwerk Magazine vanzelf in uw brievenbus. Zo niet, dan ligt het voor u klaar bij alle pompstations langs de rijks wegen naar Rotterdam. Het Vakwerk Magazine zal u goed van pas komen. Bewaar het daarom goed en raadpleeg het voordat u vertrekt. Nóg beter is het om in deze periode wat vaker bij een collega in de auto te stappen. Of eens gebruik te maken van het Openbaar Vervoer. Dat scheelt u een boel tijdver lies en ergernis. Want de omleidingsroutes zullen tij dens de afsluitingen extra druk zijn. WERK Afsluitingen rijkswegen rondom Rotterdam juni - oktober 1998 Na de Pinksteren bij iedereen in Zuid-Holland in de brievenbus. Ook verkrijgbaar bij benzine stations langs rijkswegen naar Rotterdam. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: De Speeldam in Oost houdt kinderen niet van de straat NS 10 Afsluitingen rijkswegen Wij zijn gespecialiseerd in: «a- Bandenreparatie 'xa- Balanceren Uitlijnen xa Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden xa Verkoop accu's xa Verkoop en verhuur sneeuwkettingen xa Truckuitlijning xa Enz. enz. actie van 27 mei t/m 3 juni Heel kilo deze week zonder zwoerd J? QQ Kilo Wi 1 kilo B R Bij aankoop van 1 leverworst per stuk 2.98 1 Voor de barbecue Gemarineerde Speklapjes 1 kilo 6.98 BI I Gemarineerde Drumsticks 1 kilo 5.98 BI Gemarineerde Filetlapjes 1 kilo 11.98 B Koninginneweg 57 Ridderkerk maandag t/m vrijdag 8.30-17.30 uur Kouwenoord 75 Groot IJsselmonde yCWCffCp** |<00pavond gesloten Zwart Janstraat 4 Rotterdam a nn ia nn uur Fransetaan 279Rotterdam tcjdeM: zaterdag 8.00-16.00 uur Radio: landelijke en regionale zenders Teletekst: pagina 730, 731 en 732 Internet: www.fileplan.info.nl ANWB Verkeersinformatie: 0900 9622, 75 ct p/min Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Directie Zuid-Holland WERKEN AAN VERBETERING Omleidingen en routekaarten ««wgeboden doer, "SËT-

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3