IN DEZE KRANT voor speeltuin Verkrachting 15-jarig meisje ^sintratuin Dode vissen en afgebladderde verf in singels Van Haarenlaan Gemeenten schrijven brief aan kabinetsformateur Kok HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 925.438 Veel te snel Brandjes Duitser bekent wurging vrouw a w WOENSDAG 10 JUNI 1998, 50e JAARGANG, Nr 24 Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit j§ lage kosten VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Groen Links op tournee Veertig jaar in klooster SCHIEDAM Op de Laan van Bol'es zijn maandagochtend snelheidscontroles gehouden door de Verkeerspolitie Rotter dam-Rijnmond. Van de 796 ge controleerde auto's reden er maar liefst 216 te snel. De hoogst gemeten snelheid be droeg 80 kilometer per uur. SCHIEDAM Vermoedelijk door brandstichting stond afge lopen vrijdagochtend rond half tien plotseling een zandbak op het schoolplein aan de Peter van Anrooylaan in de fik. De brand weer heeft het vuurtje geblust. Vrijdagmiddag ontstond brand in een woning aan het Dr. Wi- bautplein. Een brandende kaars zette een gordijn in vuur en vlam. Ook hier moest de brand weer in actie komen. Eerste alarmsysteem tegen lastige ex-en SCHIEDAM Een 40-jarige Schiedamse vrouw krijgt don derdag 11 juni als eerste Schie damse een aansluiting op het alarmsyseem 'AWARE' (Abu sed Women's Active Response Emergency) voor vrouwen die ernstig worden bedreigd door hun ex-partner. De Schiedamse, die al een paar jaar wordt lastig gevallen en bedreigd door haar ex, krijgt als eerste Schiedamse het alarmapparaatje uitgereikt. De vrouwen die op het systeem zijn aangesloten kunnen met een simpel apparaatje thuis alarm slaan, waarna de politiemeldka- mer een zogenaamde 'prio 1- melding' binnenkrijgt en de poli tie dus zeer snel te plaatse kan zijn. Uit de praktijk blijkt dat het voor de politie vaak moeilijk is om de dader op heterdaad te pakken omdat tegen de tijd dat de vrouw de politie belt, de da der al is gevlucht. Voor het slachtoffer betekent dit helaas dat hulp vaak erg laat en soms zelfs te laat komt. Het AWARE- apparaatje, dat in en om het huis werkt en door de vrouw bij zich gedragen kan worden, moet daar een einde aan maken. Voordat een vrouw kan worden aangesloten op het systeem, moet ze aan een aantal voor waarden voldoen. Zo mag ze niet samenleven met de dader, geen contact meer met hem heb ben en moet ze bereid zijn om aangifte tegen hem te doen. Daarnaast moet de ex-partner juridische of sociale anteceden ten hebben. De Schiedamse vol deed aan de voorwaarden en krijgt op aanraden van de politie een aansluiting. Het systeem wordt donderdag getest met een proefmelding. Het AWARE- systeem is vorig jaar mei al in de regio Rotterdam-Rijnmond van start gegaan met twee aansluitin gen in Spijkenisse. Inmiddels zijn door de hele regio acht vrou wen op het systeem aangesloten. Zeefdrukken van HERMAN BROOD bij Art Frame Gallery De peuters van speelzaal Pippeloentje hebben zich ontpopt tot echte kunstenaars. Zo'n tachtig schilderijen maakten ze, waarvan de opbrengst ten goede komt van Fort Drakensteijn, de speeltuin die in het Beatrixparkt wordt aangelegd. De expositie in het Stedelijk Museum was zo'n succes dat is besloten een aantal nieuwe schilderijen in de Stadswinkel aan het Stadserf te hangen. De peuters hebben met groot enthousisme hun beeld van de werkelijk heid aan het papier toevertrouwd met onder andere wasco, krijtjes en ecoiine (een soort dunne verf). De jonge artiesten houden zich nog niet zozeer bezig met de afbeeldingen, maar meer met het materiaal. „Wel kun je al heel duidelijk verschillen tussen de kinderen zien aan de manier waarop ze met het materiaal omgaan", vertelt Annemieke Guis, bestuurslid van Pippeloentje. „De één maakt krachtige strepen en grote vierkanten, een ander maakt priegel rondjes. De motoriek wordt dan een soort handschrift." De verschillende verftechnieken zorgen voor bijzondere effecten, bijvoorbeeld wanneer eerst lijm op het doek wordt gesmeerd, waar de kinderen overheen schilderen en met een houtje bijvoorbeeld lijntjes inkrassen. Velen, waaronder wethouder A. Reijn- hout, dachten bij het zien van de expositie dan ook dat het om 'echte' kunst ging.Er zijn al veel schilderijen (in prijsklasse variërend van dertig tot honderd gulden) verkocht. Vooral ouders bleken goede afnemers. Tot nu toe hebben de kinderen zo'n vijf mille bij elkaar geschilderd. Wie nog een uniek kunstwerk op de kop wil tikken moet snel zijn, deze week hangt de peuterkunst voor het laatst in de Stadswinkel. De werkzaam heden aan de nieuwe speeltuin zijn deze week begonnen en de oude is vanaf maandag 15 juni gesloten voor het publiek. SCHIEDAM De ver moorde vrouw die dinsdag morgen in een woning aan de Boerhaavelaan werd aange troffen, blijkt een 37-jarige vrouw uit Duitsland te zijn. Eén van de twee verdachten die kort daarop werd aange houden, een 32-jarige Duit ser, heeft bekend dat hij haar om het leven heeft gebracht. De man was verloofd met het slachtoffer. Hij bekende dat hij haar vorige week dinsdag had gewurgd, omdat ze zo lastig was. De tweede ver dachte, een 29-jarige Duitser, is een vriend van hen. Hij bleek niets met de moord te maken te hebben en werd afgelopen vrijdag op vrije voeten gesteld. Het stel was van plan om samen met de drie kinderen van de vrouw de woning aan de Boerhaa velaan te betrekken. Zij ver bleven tijdelijk bij de vriend omdat de woning moest wor den opgeknapt. De 32-jarige verdachte is maandag op nieuw voorgeleid door de of ficier van justitie. SCHIEDAM Kilo's dode vis zijn afgelopen donderdag en vrijdag uit de sloot aan de Burgemeester van Haaren laan geschept. Ook een stuk verderop in de Van Haaren laan vond volgens een omwo nende een 'milieurampje' plaats: onderhoudsmensen van de gemeente zorgden er tij dens het schoonspuiten van de brug bij het voormalig Stede lijk Gymnasium voor dat het water en grasveld vol stukken afgebladderde verf kwam te liggen. Twee dagen zijn medewerkers van de gemeente bezig geweest om de dode vissen uit het water bij de Van Haarenlaan/Ruys de Beerenbroucklaan te halen. Om wonende en visliefhebber M. Vijfvinkel was woedend toen hij de dode dieren in het water zag: „Ik zeur al jaren bij de gemeente om een fontein, zodat de vissen genoeg zuurstof krijgen. Elk jaar betaal ik netjes voor mijn visver gunning, maar nu komen de vis sen voor de zoveelste keer bo vendrijven. Zakken vol voor ntjes, blieken, karpers, snoeken, brasem en paling zijn afge voerd." Wateroverlast De vissen zijn ten prooi gevallen aan wateroverlast. „Vorige week dinsdag is er in één uur 35 milli meter regen gevallen", weet een gemeentevoorlichter te vertellen. „De riolering kan zo'n grote toe name niet verwerken. Aangezien de riolering en de hemelwateraf- voer niet zijn gescheiden in Schiedam, wordt het overvloedi ge water op de singels gestort. Hierdoor zijn er bacterieën uit het riool in de sloten gekomen, die zuurstof aan het water heb- ben onttrokken. Door dat zuur stofgebrek zijn alle vissen dood gegaan. Het gebeurt zo'n vier keer per jaar bij extreme buien." Alle singels staan met elkaar in verbinding, zodat er meestal wel genoeg doorstroming is. Nu is dat minder door verschillende afsluitingen in verband met de aanleg van de metrolijn. Er zijn wel maatregelen getroffen om de doorstroming te verbeteren en de brandweer heeft woensdag en vrijdag schoon water in de sloot gespoten. Aangezien de singels met elkaar zijn verbonden via ondergrondse duikers, wordt verwacht dat de vissen vanzelf weer terugkomen in het uitge storven gedeelte. Met een fon tein kan de gemeente Vijfvinkel niet blij maken, die komt alleen op plekken waar dit probleem van zuurstoftekort structureel voorkomt. De vissen zijn dus niet ten onder gegaan aan de verfschilfers die in een andere singel terecht waren gekomen. Milieupolitie Dit verf-incident bij de brug noemt de voorlichter „een onge lukkige samenloop van omstan digheden". Omwonende Y. Winter heeft er andere woorden voor: „De gemeente gaat haar boekje te buiten. In een ingezon den brief van een ONS-mede- werker in Het Nieuwe Stadsblad stond laatst dat de mensen zelf de rotzooi maken, maar de ge meente kan er ook wat van. Zo'n tien dagen geleden hebben ze met een hoge-drukspuit de verf van de brug afgespoten. De afge bladderde verf kwam overal te recht." Winter liet deze vervui ling niet op zich zitten en belde de DCMR. „Daar vonden ze het ook niet normaal en schakelden de Milieupolitie in. Die stond even later op de stoep en is hier twee uur bezig geweest met het nemen van monsters en foto's, het houden van vraaggesprek ken en het laten ondertekehen van stukken. Diezelfde middag zijn zes mensen met grote be zems de boel komen schoonma ken en het gras is tot de laatste snipper gestofzuigd. Daar zijn ze twee dagen lang mee bezig ge weest." Nu men aan het verven van de brug is begonnen, wordt er beter opgelet: er zijn grote kartonnen platen en schotten neergelegd. Maar Winter blijft verontwaar digd: „Ze hebben hun mond vol over het milieu, als je een blik verf of een kartonnen doos bij het vuilnis zet krijg je een boete van de milieu-inspecteur, m?.ar nu zie ik wat de gemeente Schie dam zelf doet." De gemeente beaamt dat dit niet had mogen gebeuren en dat het te betreuren is, maar er is geen sprake van een milieuramp. professionele zeilschoenen SCHIEDAMEen 15-jarig Schiedams meisje is afgelopen woensdag rond tien voor half vijf aan het eind van de Park weg, bij Volkstuinvereniging Thurlede, van haar fiets afge duwd door drie onbekende man nen. Nadat het meisje ten val was gekomen werd zij onder be dreiging van een mes door de mannen meegenomen naar het Beatrixpark. Na enige omzwer vingen in het park is het meisje op een bankje in de buurt van het Pannenkoekenhuis door één van de mannen verkracht, ter wijl de andere twee mannen haar vasthielden. Daarna zijn de mannen in onbekende richting vertrokken. Het meisje bleef in ontredderde toestand achter en heeft uiteindelijk een trimmer benaderd die haar heeft opge vangen. Het signalement van de mannen luidt als volgt: de eerste man had een donkere huidskleur, kort zwart kroeshaar, lengte onge veer 1,90 meter, 30 a 35 jaar oud, breed postuur, droeg een spij kerbroek, fel donkerblauw ge kleurde bloes met bloemen en had een ring met een zwart vier kantje om. De tweede had ook een donkere huidskleur, kort zwart haar, 1,72-1,75 meter lang, tussen de 20 en 25 jaar oud, mager, klein postuur en droeg sandalen en een beige bloes. De derde had eveneens een getinte huid, tussen de 20 en 25 jaar, ongeveer 1,75-1,80 lang, mager postuur. Het drietal sprak met een buitenlands accent. De afdeling jeugd- en zedenza ken van district Schiedam ver zoekt getuigen die het meisje, al dan niet in combinatie met de drie mannen en een fiets, op 3 juni tussen 16.20 en 20.00 uur in het park hebben gezien, contact op te nemen met tel. 2744440. VLAARDINGEN/SCHIEDAM De colleges van B&W van Vlaardingen en Schiedam hebben gezamenlijk een brief geschre ven aan Wim Kok, als formateur-informateur van hel nieuwe kabinet. In de brief benadrukken beide gemeentebesturen nog maals dat de aanleg van Rijksweg A4 door Midden-Delfland alleen mag plaatsvinden als 'deze weg wordt gerealiseerd in een gesloten tunnelhak (waar nodig half verdiept) over het gehele tracé en met name in het stedelijk gebied', Vlaardingen en Schiedam roepen in herinnering dat beide ge meenten nog altijd tegen de aanleg van de snelweg zijn. „Echter, gegeven het voormalige kabinetsbesluit moeten wij concluderen dal aanleg vooralsnog niet kan worden uitgesloten." Wat de beide gemeentebesturen in dat geval grote zorgen baart, zijn de voor een milieuvriendelijke inpassing uit te trekken financiën. „Indien u - ondanks de grote bezwaren - toch mocht besluiten tot aanleg van de weg over te gaan, is een goede ruimtelijke en milieuhygiënische inpassing een keiharde eis en noodzaak. Het kabinetsstandpunt van november 1996, als ook het recente ambtelijke voorstel 'een verzonken A4' van de Stadsregio Rotterdam, voldoen hier zeker niet aan. Het kan toch niet zo zijn dat anno 1998, met alle technische en financiële mogelijkheden die er zijn, leef- en woon- milieu. landschap en recreatie ondergeschikt worden gemaakt aan economische belangen," Mindere oplossingen dan een gesloten tunnelbak over het hele tracé noemen Schiedam en Vlaardingen onacceptabel. Zij dringen er bij Wim Kok dan ook op aan dat tijdens de onderhandelingen ten aanzien van het regeerakkoord voor het nieuwe kabinet voldoende financiële middelen worden gereserveerd. Bijvoorbeeld via publiek-private samenwerking en financiering. Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 NS Nieuwe HftStadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Dam. Schiedam, tel. 010 426 61 92 'Gemeente gaat boekje te buiten' Medewerkers van de gemeente halen met een hark vele dode vissen uit de singel. Broervest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 Compositiefoto van dader J. ttr HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE WATER IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. Geurtje j M Klassieke Engelse roos. Engelse i Verkrijgbaar in diverse kleuren. Geurt en bloeit de hele zomer door. Voelt zich prettig in de zon/half schaduw. Van 19.95 voor Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1