SCHIEDAM MiniPlayBackShow en rommelmarkt Diamanten paar 'Onkruid in de tuin' Jeugdland 2000 krijgt eigen logo Glaasje op... ORANJE Schiedamse zusters vieren veertigjarig professie/eest MS Rotterdam vaart langs Patiënten voor patiënten The Stingrays in zaal Beatrix 16. Nieuw konijnenhok voor Geitenweitje Bromfietser op de vlucht Inloopconcert Lezing Magritte Gewonden bij verkeersongeval Het Nieuwe Stadsblad Expositie bij juwelier-edelsmid Cees KOK nog t/m 20 juni HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 10 JUNI 199824-1441 SCHIEDAM De politie heeft in het afgelopen weekeinde op verschillende plaatsen in de stad vijf automobilisten aangehou den, omdat ze onder invloed achter het stuur zaten. Het ging om een 24-jarige Vlaardinger, een 26-jarige man, een 39-jarige vrouw, een 42-jarige vrouw en een 21-jarige Schiedammer. Van de Schiedammer werd boven dien het rijbewijs ingevorderd. SCHIEDAM De Schiedamse formatie The Stingrays speelt za terdag 14 juni van 12.00 tot 17.00 uur live in zalencentrum Beatrix aan de Lange Kerkstraat 70. Speciaal voor deze gelegen heid is Clif Richard-zanger T ony Adams uitgenodigd. Er zijn platen- en cd-stands, een stand van de Nederlandse Cliff Richard The Shadows fan club, een stand met kalenders en nog veel meer. Iedereen is welkom, de entree bedraagt 7,50. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje 1R 95 per liter10. Vieux Oranje per liter 95 U belt, wij bezorgen! "Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Ieder jaar organiseert de Rooms-Katholieke basisschool De Notenkraker een kerstmarkt. Een deel van de opbrengst van deze markt is bestemd voor een goed doel. Dit keer is het Geitenweitje bij de Pucci- nistraat/Johan Straussplein uitgekozen voor een donatie. In overleg met de kleuters van de school is besloten een konijnenhok aan te schaffen voor deze kleine kinderboerderij. Vorige week was het zover en zijn de 32 kleuters in optocht van het Bachplein naar het Geitenweitje gegaan om daar de nieuwe konijnenwoning te overhan digen. Vanzelfsprekend mochten zij ook nog rondkijken en werd er volop gespeeld op het leuk aangelegde terrein. De nieuwe Consumenten Geldgids al gelezen? VSB Spaarlening dubbel fiscaal voordeel lage maandlasten maximale rente-aftrek looptijd 15 jaar Meer weten? Bel gratis 0800-8182 VSB «BANK SCHIEDAM De Schie damse zusters Cypriana (67) en Dilecta Kerkhof (68) zijn veertig jaar in het klooster. De zussen van de gebroeders Kerkhof, bekend door de olie- en gashandel, hebben hun jeugd doorgebracht in Kethel, tot ze hun roeping kregen en naar het klooster vertrokken. Het jubileum, ofwel professie- feest, was uiteraard reden ge noeg om weer naar hun ge boorteplaats terug te keren: afgelopen zondag vierden ze met de hele familie feest in de Heilig Hartkerk te Schiedam. De zussen zijn lid van de katho lieke congregatie (geestelijke orde) Liefdezusters van de heili ge Carolus Borromeus. Dilecta - dit is haar geestelijke naam, die 'beminde' betekent - woont in het moederhuis in Maastricht. Haar zus Cypriana dankt haar naam aan een bisschop en woont in Rijckholt. De beslissing om het klooster in te gaan maakten ze afzonderlijk van elkaar. Di lecta was de eerste: „Ik voelde me geroepen tot het kloosterle ven. Net als mensen dat nu nog hebben om bijvoorbeeld bij art sen zonder grenzen te werken. Die zijn ook gedreven." Toch ging het vertrek niet zonder slag of stoot: „Vader kon moeilijk afstand doen van zijn dochters. Dat gold voor ons, maar ook voor de andere drie toen die gin gen trouwen. Geen jongen was goed genoeg voor hen. Pas na acht jaar kloosterleven accep teerde hij dat dit onze weg was." Actief Ongeveer een jaar later besloot ook Cypriana naar het klooster te gaan. „We hebben gekozen voor een actieve orde, dat wil zeggen dat de zusters die daar lid van zijn zich bezig houden met onder andere onderwijs, verple ging en gezinszorg. Je hebt ook de contemplatieve orden, dat zijn de personen die zich vroeger opsloten en afzonderden om te bidden. Dat is natuurlijk ook mooi, maar ik voelde me meer aangetrokken tot de actieve orde." De zusters krijgen vaak de vraag te horen 'hoe wist je zeker dat je het klooster in wilde?' Dilecta: „Het is eigenlijk hetzelfde als met een huwelijk. Waarom kies je een bepaalde man? Dat is ook moeilijk uit te leggen. Ik wilde evangelisch leven, daarbij voelde ik me thuis." Ondanks hun roeping hebben de zussen toch ook wel eens beden kingen gehad over hun vrome keuze. Cypriana: „In het begin heb je heimwee. De eerste vijf jaar ga je niet naar huis, je ouders mochten wel vier keer per jaar op bezoek komen. Als ik later mijn andere zussen zag met hun kinderen, dan vroeg ik me wel eens af waar ik aan was begonnen." Dilecta: „Ook dat is net als bij een huwelijk, dan vraag je je dat ook wel eens af. In het klooster is het wel wat moei lijker dat je gemeenschappelijk leeft, dat is best een opgave. In een gezin gaat het om je eigen man en kinderen, dat is bloedei gen. In het klooster moet je met iedereen kunnen opschieten. En je moet er natuurlijk ook zelf wat van maken." Zuster Pyjama Vroeger werden de zusters uitge zonden om bijvoorbeeld onder*' wijs te geven of in een ziekenhuis te werken in andere steden. Zo werkte Dilecta een aantal jaren bij de Zusters van Nolet in Schiedam. Nu Dilecta en Cypri ana wat ouder zijn, zorgen ze voor de oudere zusters van hun orde. Ze gaan bijvoorbeeld met ze naar het ziekenhuis of lezen voor en bidden met ze. Dat het kloosterleven uit de tijd begint te raken betreuren de zus ters wel. Alleen in Indonesië, Afrika en Amerika komen er nieuwe zusters bij. „We denken wel dat er iets voor in de plaats komt, want zoals het nu gaat kan niet, je ziet mensen in de gezondheidszorg verkommeren. Er moeten mensen komen die dat vrijwillig doen, zich inzetten zoals wij. Wij kregen in de ver zorging een kwartje per dag, of je directrice was of verzorger." Dat het werk gewaardeerd wordt blijkt uit de woorden van Cypriana: „Ik heb eens een meis je verpleegd dat mijn naam maar niet kon onthouden. Ze vond het zo moeilijk en zei dan maar Zus ter Pyjama. Jaren later kreeg ik nog een kaart van haar, waarin ze dat weer noemde." Ervoor zorgen dat de mens ge zond is en elkaar helpen, daar gaat het hen om. Alle ophef rond het huwelijk van prins Maurits en Marilène vinden de zusters dan ook jammer. Dilec ta: „Ik vind het juist mooi dat een huwelijk op deze manier wordt ingezegend. Er is toch godsdienstvrijheid voor ieder een. Maar wij hebben verder weinig te maken met wat het bisdom zegt. Hoge bomen van gen nu eenmaal veel wind, maar ik denk 'laat ze maar doen'." De zusters komen nog regelma tig in Schiedam om hun andere zussen te bezoeken. En die vin den het heerlijk om Cypriana en Dilecta op bezoek te hebben. Ook het feest van zondag is een geweldige familie-reünie gewor den, met zo'n zeventig mensen. SCHIEDAM De vereniging kinderboerderijtje de Gorzen or ganiseert tijdens het Midzomer feest van de Middenstands Be drijven Schiedam Zuid op don derdag 18 juni een aantal activi teiten op het Wilhelminaplein in de Gorzen, 's Middags vanaf 15.00 uur is er een rommelmarkt voor kinderen tot en met 12 jaar, een plaatsje kost 2,50. Eten of drinken verkopen mag niet. Deze markt duurt tot 18.00 uur. Daarna is er tot ongeveer 21.00 uur de MiniPlayBackShow, ook weer voor kinderen tot en met 12 jaar. Inschrijven kost 2,50 per groep/artiest. Men moet wel zelf een cd of cassette met het te playbacken nummer meenemen. De prijsuitreiking is om onge veer 21.30 uur. Alle deelnemen de kinderen ontvangen een klei ne verrassing. Uiteraard komt de opbrengst ten goede aan de kinderboerde rij. Er is voor beide activiteiten nog een aantal plaatsen beschik baar. Er kan worden ingeschre ven worden bij BTS, de Tover bal (beiden zijn te vinden op de Groenelaan) en bij de tijdelijke plek van de kinderboerderij aan de Fortunaweg bij de Buiten- sluis. Maar er gebeurt op 18 juni nog (veel) meer: op het Wilhelmina plein wordt een mini-kinder boerderij ingericht, er is een ten toonstelling over de manifestatie 'Daar mogen we trots op zijn' die vorig jaar werd gehouden en er is allerlei informatie over de bouw van de nieuwe kinderboer derij aan de Maasboulevard. De PostcodeLoterijRecordShow komt die middag ook langs in de Gorzen met de 'KanjerKara- vaan' met onder andere een gro te bingoshow. Van de opbrengst komt 60% ten goede aan een speciaal project voor de kinder boerderij: die wil men namelijk voorzien van zonnepanelen voor de energievoorziening. WATERWEG Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Holland Amerika Lijn brengt het cruiseschip MS Rotterdam 10 juni een bezoek aan Rotterdam. Het schip, met aan boord 1300 passa giers, meert af aan de Wilhelminakade. Vervolgens wordt aan boord het jubileum gevierd, in het bijzijn van onder anderen Prinses Margriet, die vooraf bij het Monument 'De Boeg' een krans zal leggen ter nagedachtenis aan de gevallenen van de Koopvaardij in de Tweede Wereldoorlog. De MS Rotterdam vertrekt 11 juni weer met 1300 nieuwe passagiers richting Baltische Zee. Het cruiseschip pas seert donderdag omstreeks 17.30 uur Vlaardingen, omstreeks 18.00 uur Maassluis en omstreeks 18.45 uur Hoek van Holland. SCHIEDAM Een 20-jari- ge Schiedammer ging er maandagmiddag rond twaalf uur op zijn bromfiets van door nadat de politie hem op de kruising Burg. Knappert- laan/Vlaardingerdijk wilde aanhouden wegens het rijden op een onverzekerde brom fiets. De politie wist hem op de Sportlaan uiteindelijk aan te houden. De verdachte moest zijn bromfiets inleveren en kreeg een proces-verbaal wegens gevaarlijk rijgedrag. SCHIEDAM Het Kleinkoor 'Rotterdam' verzorgt zaterdag 13 juni het inloopconcert in de Grote Kerk. Het koor staat onder leiding van dirigent Kees Blijdorp. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Wel wordt bij de uitgang een collecte gehouden voor een bijdrage in de kosten. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondag 14 juni een lezing gegeven over de Belgische surrealistische kunste naar René Magritte. De lezing wordt verzorgd door Diana Wind, directeur van het museum en begint om 15.00 uur. Toegang is gratis. SCHIEDAM Een 22-jarige man en een 21-jarige vrouw, beiden uit Rotterdam, zijn zondagochtend vroeg gewond geraakt bij een ver keersongeval op de Schiedamseweg. De slachtoffers zijn naar het Dijkzigt ziekenhuis. Het ongeval kwam door een te hoge snelheid van de auto. De politie heeft het kentekenbewijs in beslaggenomen. SCHIEDAM Zestig jaar zijn ze bij elkaar, een reden voor de burgemeester om donderdag op bezoek te gaan bij Cornelis van Rees en Sijgje van der Mark. Cornelis werd geboren op 7 mei 1915 in Numansdorp en zijn vrouw op 13 november 1916 in Oud Beijerland. In 1938 traden ze in het huwe lijk. Het paar kreeg twee zonen en heeft inmiddels vier kleinkin deren. Cornelis is buschauffeur bij de Snelle Vliet geweest en Sijgje huisvrouw. Nu biljart Van Rees nog graag in de 4 Molens. Wie weet staat het paar binnen kort een verhuizing te wachten: ze staan op dit moment inge schreven voor verzorgingstehuis Thurlede. SCHIEDAM In het Schie- land Ziekenhuis worden deze maand weer spreekuren gehou den van patiënten voor patiën ten. De spreekuren vinden plaats in het patiëntenvoorlichtings centrum van het ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan. Tijdens deze spreekuren kunnen patiënten en hun familie terecht voor informatie en lotgenoten contact. Er zijn folders en boe ken in te zien en er worden films vertoond. De spreekuren wor den verzorgd door medewerkers van patiëntenverenigingen, die telkens hun spreekuur koppelen aan dat van de betreffende spe cialisten. Een afspraak maken is niet nodig en er zijn ook geen kosten aan verbonden. Overi gens verstrekken de patiënten verenigingen geen medische in formatie, maar wisselen ze voor namelijk ervaringen uit. Het eerste spreekuur vindt plaats op maandag 15 juni van 10.00 tot 12.00 uur en dit wordt verzorgd door de Diabetes Vere niging Nederland. De overige spreekuren zijn op maandag middag 15 juni van 14.00 tot 16.00 uur (Reumapatiëntenvere niging), dinsdag 16 juni van 10.00 tot 12.00 uur (Diabetes Vereniging) en van 14.00 tot 16.00 uur (Alzheimer Vereniging Rotterdam), woensdag 17 juni van 10.00 tot 12.00 uur (Algeme ne Nederlandse Gehandicapten Organisatie ANGO) en van 14.00 tot 16.00 uur (Psoriasisver- eniging Rotterdam) en donder dag 18 juni van 14.00 tot 16.00 uur (Nationale Vereniging voor Fibromy-algiepatiënten). De spreekuren zijn ook toegankelijk voor patiënten, die niet in het Schieland Ziekenhuis worden behandeld. SCHIEDAM De onderafde ling Natuurontwikkeling van de gemeente organiseert zondag 14 juni van 13.30 tot 15.00 uur op voorlichtingscentrum 'De Groe ne Raat' Bij Harreweg 19 een themamiddag over onkruid in de tuin. Tijdens de themamiddag vertelt D. van Leeuwen van de onderaf deling Natuurontwikkeling waarom onkruid eigenlijk niet bestaat en dat de term 'onge wenste kruiden' beter is. Van Leeuwen gaat in op het voorko men van ongewenste kruiden- groei. Daarnaast laat hij een aantal mileuvriendelijke (mecha nische) mogelijkheden om onge wenste kruiden in tuinen te be strijden de revue passeren. Eén daarvan is het onderdrukken van 'onkruidgroei' door middel van andere (bodembedekkende) planten. Speciale aandacht wordt besteed aan hardnekkige 'onkruiden' zoals Zevenblad, Kweekgras, Kleefkruid en Haagwinde. Het tweede gedeelte van de themamiddag bestaat uit een rondleiding langs de ver schillende tuinen om de daar aanwezige ongewenste kruiden op naam te brengen en te discus siëren over de beste 'bestrijdings- methode'. Voorlichtingscentrum 'De Groe ne Raat' is het makkelijkst per fiets te bereiken. Het complex ligt aan Harreweg 19 en dit ligt ongeveer 200 meter buiten het dorp Kethel. De tuinen zijn ook te bezoeken zonder deel te ne men aan de themamiddag. Het complex is geopend van 12.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM Jeugdland 2000 heeft een logo. Onlangs is de Sportdag groep 7 georganiseerd door de afdeling Activiteiten van de Dienst Sport en Recreatie. Op deze dag, waar bijna achthon derd kinderen uit het basison derwijs aan meededen, werd niet aleen kennis gemaakt met veel verschillende takken van sport, maar ook met het nieuwe team van Jeugdland 2000, dat sinds dit jaar onderdeel is van de afde ling Activiteiten. Daphne Meijer en Pim Schenkelaars werden voorgesteld aan de kinderen en het zomerprogramma van Jeugdland 2000 werd hierbij al vast in grote lijnen gepresen teerd, wat door de kinderen zeer werd gewaardeerd. Aan de leerlingen werd gevraagd om mee te werken aan het ont werpen van een logo voor een Jeugdland 2000 t-shirt, door het uitknippen en inkleuren van een kleurplaat. De kinderen hebben massaal meegewerkt. Uit de gro te stapel ontwerpen is na lang beraad als beste ontwerp geko zen voor het t-shirt dat is ge maakt door de elfjarige Dion Koesoemo Joedo van basis school de Klinker. Dit ontwerp was het meest creatieve en origi nele en wordt ook daadwerkelijk uitgevoerd: het is op 25 juli te zien tijdens de openingsdag van de zomeractiviteit van Jeugd land 2000. Tijdens de presentatie van de Jeugdlandactiviteiten is ook een .-demonstratie gegeven van één van de mogelijke onderdelen van het zomerprogramma, het inli- ne-skaten, het als vrijetijdsbeste ding zeer populaire schaatsen op vier wilen. Bij juwelier-edelsmid Cees Kok hebben de afgelo pen maanden 10 mensen met veel enthousiasme de cursus edelsmeden gevolgd. De heer Kok is trots op zijn leerlingen en heeft met hen een expositie ingericht. T/m 20 juni is het werk nog te zien aan de Broersvest 87 - 93. Wilt u ook leren edelsme den? Schrijf dan in voor de volgende cursus van juwelier-edelsmid Cees Kok, die hij geeft vanaf 14 september. Wees er tijdig bij, want vol is vol. C.KOK juucliii-ctlclsmid Broersvest 87-93, Schiedam Tel. 010 426 79 37 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) o o d s De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Kleuters van basisschool De Notenkraker overhandigen het nieuwe konijnenhuis. 'Klooster lijkt op huwelijk VSB. Daar kom je verder mee. Dilecta (links) en Cypriana voor de kerk waar ze zondag hun kloosterjubileum vierden. Het winnende ontwerp van de elfjarige Dion Koesoemo Joedo. Burgemeester Scheeres op bezoek hij het diamanten paar Van Rees-Van der Mark.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3