010-4. IN KRANT Toch huisvesting demente ouderen Negerzoenschieten op Straatspeeldag ïï^PGENOhA| KOOPAVOND! k Zaterdag 20 juni De BoodschappenKrant Afsluiting Terbregseplein A16-*A20 LOENE Branderij moet bij herbouw als woning oorspronkelijke uitstraling terugkrijgen loods Diploma behaald? 925.438 Dronken man rijdt tegen politiewagen Tegen vangrail Pintilie enthousiast onthaald in Roemenië Telefoonnummers ziekenhuizen Concert op Lange Haven Succes voor hockey - veteranen Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. 12 juni t/m 15 juni DONDERDAG 11 JUNI 1998, 50e JAARGANG, Nr 24 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM Het Liduinapa- viljoen in Schiedam kan toch huisvesting bieden aan zwaar de mente ouderen. Het paviljoen, waar de ouderen onder toezicht zelfstandig kunnen wonen in éénpersoons-appartementen, kampte met personeelsproble men. Door een gebrek aan werk nemers bestond de kans dat de opening van de woningen moest worden uitgesteld. De initiatief nemers, zorgcentrum Franke- land en Het Zonnehuis in Vlaar- dingen, gaan het probleem in tern oplossen: uit Vlaardingen worden medewerkers overge plaatst naar het Liduinapavil- joen, waardoor dertig demente bejaarden hier vanaf 20 juli te recht kunnen. Doe ook mee met de prijsvraag Dag van de Architectuur! Zie elders in deze krant. VSB'BANK Zeefdrukken van HERMAN BROOD bij Art Frame Gallery Verschillende straten waren afgelopen woens dag weer afgezet voor de negende Nationale Straatspeeldag. Met dit initiatief wordt aan dacht gevraagd voor de verkeersveiligheid van kinderen. Elk jaar worden zo'n negentig kinderen tot vijftien jaar in het verkeer gedood en meer dan duizend moeten als gevolg van een verkeersongeval in het ziekenhuis worden opgenomen. Onder andere het Heyermansplein en de Dirk van Wasse naarstraat zijn woensdag voor verkeer afgesloten en om getoverd in een veilige speelplaats voor kinderen. Voor één keer mochten ze op straat allerlei spelletjes spelen en dat lieten ze zich geen twee keer zeggen. Er werd volop meegedaan aan blikgooien, negerzoenschieten, sjoelen en jojoën. In de Van Wassenaarstraat werd door de bewo nersvereniging een tafeltennistafel aangeboden aan de bewoners van de straat. In Schiedam-Noord bracht het actie-kinderkoor, gekleed in vrolijk rode en gele t-shirts met het Straatspeeldag-logo twee speciaal voor deze dag geschreven liedjes ten gehore. Daarna was er estafette met het zwartboek, gemaakt door bewoners samen met bewonersvereniging Woudhoek. Na de estafette is het overhandigd aan wethouder L. Haf kamp. Daarna was het tijd voor spelletjes met de toepas selijke namen als carpoolen' en 'de alcoholtest'. t: De Havenloods - Oplage: 911.843 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S HN SCHIEDAM Een dronken automobilist is woensdagoch tend rond twee uur tegen een stilstaande politie-auto gereden. Deze stond op de vluchtstrook van de A20 ter hoogte van de afslag Schiedam. De agenten hadden hun auto daar gepar keerd en waren bezig met een controle van een voertuig, toen de man plotseling tegen de lin- kerspiegel van de politiewagen reed. De automobilist ging er vervolgens met hoge snelheid vandoor, maar kon later door andere politiemensen op de Bur gemeester van Haarenlaan wor den aangehouden. Uit een blaas- test bleek dat de bestuurder, een 32-jarige Schiedammer, teveel had gedronken. De verdachte is op het bureau ter ontnuchtering ingesloten en zit voorloping nog vast. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Zowel het politievoertuig als de auto van de verdachte heeft schade opgelopen aan de spiegels. SCHIEDAM De Histori sche Vereniging vreest dat de gemeente zich niet aan de be lofte houdt om het historische pand aan Groenweegje 61 dat vorig jaar is gesloopt, in de oorspronkelijke staat terug te bouwen. Deze toezegging werd gedaan als concessie richting de vereniging, die in opstand kwam tegen het neer halen van het pand. Het achttiende-eeuwse pand met tuitgevel, dat dienst heeft gedaan als branderij, moest tegen de vlakte omdat in het gebied be grensd door het Raam, Groen weegje, de Schie en de Vijgen- steeg nieuwbouw wordt gereali seerd in het kader van het pro ject van de Vernieuwde Stad. Op deze locatie worden woningen en halfondergrondse parkeerge- legenheden gebouwd. De Histo rische Vereniging wilde het pand behouden omdat het historische waarde had en probeerde het op de monumentenlijst te krijgen. Voordat hier echter goed en wel uitsluitsel over bestond, lag het pandje al aan stukken. R. Poels van de Historische Vereniging: „Er was ons toegezegd dat er nog over zou worden gesproken, maar in de avonduren is in het geniep toch gesloopt." Als pleister op de wonde is toen Op de plek waar vroeger het historische pand Groenweegje 61 stond, moet een woning met dezelfde uitstraling komen. door de gemeente beloofd dat de gevel van de nieuwbouw op die plek zou worden opgebouwd uit de ijsselsteentjes van de oor spronkelijke gevel en dat het ge bouw zo getrouw mogelijk zou worden nagebouwd. Later werd de toezegging echter afgezwakt en zou de gemeente 'aandringen' bij de Vernieuwde Stad op een zo getrouw mogelijke kopie. Poels: „Dat is raar, want de ge meente participeert voor vijftig procent in de Vernieuwde Stad, moet zij er dan bij zichzelf op aandringen?" Bovendien zouden de oude steentjes niet meer kun nen worden gebruikt, er zou worden gewerkt met nieuwe steentjes. J. Peppelaar, directeur van de Vernieuwde Stad: „Het plan be stond om de gevel te behouden, maar die was in zo'n slechte staat dat hij naar beneden viel bij de sloop van de rest van het gebouw. Nu wordt het pand in de oude staat hersteld. De ge meente heeft dit toegezegd en de Vernieuwde Stad moet zich daar dus aan houden." Tegen een in gediend ontwerp dat niet op het oude pand leek, heeft wethouder A. Reijnhout dan ook bezwaar gemaakt. Volgens Peppelaar is het echter niet makkelijk om het oude pand te kopiëren: „Het werd gebruikt voor opslag, dus de gevel was niet ingericht voor een woonbe stemming. Maar het nieuwe ge bouw moet wel een woning wor den. Óok het gebruik van ijssel steentjes bemoeilijkt de haal baarheid, want het project moet binnen de financiële normen blij ven." Ondanks deze complica ties blijft de Historische Vereni ging bij het standpunt dat er - zoals beloofd - achttiende-eeuw- se steentjes moeten worden ge bruikt. Twee andere panden, op de hoek bij de Ooievaarsteeg, zijn wel aan de slopershamer ontsnapt. Deze worden geïntegreerd in het nieuwe plan. Als alles voorspoe dig verloopt, staat de nieuw bouw er eind volgend jaar. Maar dan moeten er nog wel wat pro blemen worden opgelost. Zo moet er een artikel 19 procedure worden gestart om het bestem mingsplan aan te passen, omdat de nieuwbouw groter is dan de panden die er vroeger stonden. SCHIEDAM Een 46-jarige Schiedammer is dinsdagavond rond tien over acht vanuit de Beneluxtun- nel in de bocht op het viaduct over de Hargalaan geslipt, waardoor de linker vangrail op de A20 werd ka- potgereden. Niemand raakte ge wond. Rijkswaterstaat zorgde later op de avond voor een afzetting. •S. TOT 21.00 UUR IN CAPELLE Linnenkast ANNIKA SCHIEDAM Voldaan, maar ontzettend vermoeid is de familie Bosch van de Stichting Pintilie uit Roemenië teruggekeerd. „Ook dit keer zijn we met enthousiasme onthaald", vertelt Els Bosch. „Onze eerste aanlegplaats was Girdani. Dit is het eerste weeshuis in Roemenië waarvoor we spullen zijn gaan inzamelen. Hier hebben we de inhoud - kinderkleding, voedsel en toiletartikelen - uit de voorwagen van de vrachtwagen uitgeladen. De kinderen wisten al dat ze konden rekenen op snoep en speelgoed uit Nederland en waren behoorlijk uitgelaten toen we arriveerden. Vervolgens reden we naar een nieuw project waar een arts en maatschappelijk werker een multi-cultureel centrum van de grond willen tillen voor mensen die niets bezitten. Daklozen, zigeuners, alcoholisten, invaliden en mensen die zorg en hulp nodig hebben worden hier opgevangen. We waren zeer onder de indruk van dit initiatief en hebben de ingezamelde spullen die in de tien meter lange aanhangwagen zaten, daar achtergelaten." Inmiddels is een nieuwe inzameling gestart en in de eerste week van september wil de familie Bosch met hun medewerkers weer met een volle vrachtwagen richting Roemenië vertrekken. Voor het opvangcentrum is vrijwel allses welkom: kleding, lakens, dekens of dekbeden met overtrekken, voedsel en zaken als zeep, shampoo, tandenborstels en tandpasta. „Alleen krijgen wij dat niet voor elkaar", aldus Els Bosch, „en daarom doen wij opnieuw een beroep op de Schiedamse bevolking. Bij de laatste drie transporten konden we beschikken over gesponsord vervoer uit de Achterhoek en wellicht dat er nu in deze regio een bedrijf is dat het volgende transport voor zijn rekening wil nemen." Zowel voor dit laatste als voor het afgeven van artikelen kan men contact opnemen met de Stichting Pintilie, Aleidastraat 32b, tel. 4734580. Xii J De door Schiedammers ingezamelde goederen worden in Roemenië zeer gewaardeerd. WATERWEG Met ingang van deze week zijn de telefoon nummers van het Holy Ziekenhuis en het Schieland Ziekenhuis gewijzigd. De nieuwe telefoonnummers zijn: Holy Ziekenhuis (algemene nummer) 010-249300, afsprakenbalie polikliniek 010-2493200; Schieland Ziekenhuis (algemeen) 010-2044000, afsprakenbalie polikliniek 010-2044200, interne geneeskunde 010-2044261, kaak- chirurgie 010-2044270 en urologie 2044310. De ziekenhuizen hebben nu de beschikking over een digitale telefooncentrale, waardoor snel en gebruikersvriendelijk kan wor den doorverbonden. Bovendien zijn de medewerkers en afdelin gen rechtstreeks bereikbaar. Landelijke open dag Schoevers van 10.00 -14.00 uur Bel (010) 4 11 78 55 KIJK SNEL IN DEZE KRANT uu Informatie Rijkswaterstaat zie elders in deze krant. HN Nieuwe Stadsblad VSB. Daar kom je verder mee. Dam, Schiedam, tel. 010 426 61 92 Geïnteresseerd in een toeristische functie en naast Engels, Duits of Frans in je pakket? Laatste inschrijvingsmogelijkheid voor een pittige brede vierjarige MBO-studie (MTRO/stage van een halfjaar in het buitenland). OriderwijsGroep Haaglanden afdeling toerisme Helenastraat 15 2595 HA Den Haag 070-3046444 Inloopmiddag/avond: woensdag 17 juni 14.00-20.00 uur. Historisclie Vereniging wil gemeente aan belofte houden Hoofdweg 18, Ca| Hillelaan 30-39. t.o. metrosta Uitgevoerd in de kleur beuken. Voorzien van 3 deuren met een spiegel. Deze aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag. MEENEEMPRIJS! Hogeschool Schoevers (hbo) Schoevers College (mbo en mbo+) Karei Doormanstraat 331, Rotterdam W--V WERKEN AAN VERBETERING

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1