SCHIEDAM Cursusboekje universiteit Muziek als romantische bries bij Grachtenconcert 2,5 mille aan meubels te winnen bij V Architectuur Prijsvraag SPORT Korenbeurs-trio bekert goed Excelsior weer de beste Champagne voor Start A V IC b*n*h <3 VAJK Rijksweg A16 richting Gouda/Utrecht en afslag A16 Prins Alexanderpolder WERK Rommelmarkt Zangavond Jazz en blues in Podium Café Berichten voor sportredactie Zilver voor Asvion-veteranen Bowls-regiokampioenschap Blokfluit- en basgitaarles Het Nieuwe Stadsblad 3 w k tb IR JnP BANDENINSPECTIE 12 juni 1998 (21.00 uur) t/m 15 juni 1998 (05.00 uur) ACTUELE INFORMATIE HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 11 JUNI 199824-1475 SCHIEDAM Op het Drees- plein wordt zondag 14 juni een rommelmarkt gehouden. Deze duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Men kan voor 15,- een tafel reserveren om spullen te verko pen, bij de balie van het wijkcen trum. Voor meer informatie kan men contact opnemen met tel. 4738671. SCHIEDAM In de Ark, Hargplein 101, wordt zondag 14 juni een zondagavondzang ge houden. Dit begint om 19.00 uur en op het programma staat een gevarieerd aanbod van geestelij ke liederen. SCHIEDAM De Amerikaan se zangeres Deborah Carter treedt zaterdag 13 juni op in Podium Café aan de Lange Ha ven. Ze heeft zich gespecialiseerd in jazz en aanverwante stijlen zoals latin en blues en een snufje soul. Haar vocale talent laat zich vergelijken met het beste op dit gebied in Nederland. Haar op treden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. WATERWEG De Volksuni versiteit Vlaardingen heeft on langs het nieuwe cursuspro gramma uitgebracht. Het boekje is gratis af te halen bij alle biblio theekfilialen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, bij boekhandel Aart Pontier in De Loper te Vlaardingen. de Blau we Brug aan het Bachplein te Schiedam en bij de VVV-kanto- ren. Nieuwe activiteiten in het cur susprogramma zijn museum- tochten naar Zwolle, Haren en Groningen en de cursussen man dala tekenen, dromen en hun betekenis, workshop Aromathe rapie en een opfriscursus Neder lands nieuwe spelling. Voor meer informatie en aan melding kan men op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bellen, telefoon 4603354. SCHIEDAM - Berichten voor de sportredactie kunnen via het nummer 010-5913733 per fax aangeleverd worden. Post kan gezonden worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of be zorgd worden aan de Westha- venkade 14, Vlaardingen. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de NVM Makelaars vindt op zaterdag 13 juni in de Lange Haven een concert plaats. Juist door het gevarieerde programma, dat zich zal afspelen ter hoogte van de Havenkerk, komen liefhebbers van zowel klassiek als jazz zaterdag aan hun trekken. Het concert wordt om 18.30 uur geopend door de vijf man sterke Russische folkgroep 'Russkoye Sobranie' uit Moskou. Zij brengen een combinatie van traditionele Russische folk en Slavische muziek. Klapstuk van het muzikale evenement zijn echter de optredens van het Nieuw Sinfo- nietta en de jazzformatie de Houdini's. Het Nieuw Sinfonietta opent met het Adagio van Samuel Barber en speelt vervolgens de evergreen 'You go to my head'. Op het repertoire van de Houdini's staat onder meer 'Begin the Beguine' van Cole Porter. Na de pauze treden beide formaties samen op met nummers uit Porgy Bess. Nummers als 'Summertime' en 'Bess you is my woman, zullen als een romantisch briesje over het water van de Lange Haven waaien. Het concert is rond de klok van acht uur afgelopen en is voor iedereen vrij toegankelijk. Mensen met een bootje kunnen op het water genieten van het concert en passanten vanaf de wallekant. De muziekuitvoe ring is mogelijk gemaakt door samenwerking met het VSB Fonds Schiedam/Vlaardingen en door een bijdrage van 10.000 gulden van de gemeente Schiedam. SCHIEDAM - De Stichting Woonpromotie Schiedam organi seert zaterdag 27 juni vanuit het Woon Informatie Centrum voor de tweede maal de Dag van de Architectuur. Schiedam mers kunnen die dag advies krijgen van verschillende architec ten. Het thema van de dag is kleur, vorm en detail, waaraan door iedere architect een eigen interpretatie wordt gegeven. Jan des Bouvrie, die op 1 april 1999 in de Schiedamse Koren beurs zijn nieuwe designcentrum zal openen, luidt om 11.00 uur de Dag van de Architectuur in in de foyer van het Theater aan de Schie. Van 12.00 tot 13.00 uur signeert hij in de VSB Bank Schiedam Vlaardingen vijftig boeken en overhandigt deze aan de winnaars van de VSB Archi tectuur Prijsvraag die door de bank in Het Nieuwe Stadsblad is gepubliceerd (zie elders in deze krant). Aan de winnaar van de leukste Architectuur Slagzin reikt Des Bouvrie een cheque uit van 2.500,- aan meubelen, te besteden bij Het Arsenaal in Naarden, beschikbaar gesteld door de VSB Bank, hoofdspon sor van de Stichting Woonpro motie Schiedam. Advies Het Woon Informatie Centrum (WIC) in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 vormt het kloppend hart van alle activiteiten en eve nementen. Van 11.00 tot 16.00 uur kan iedereen advies krijgen van architecten die zich op tal van manieren inzetten voor een mooie en prettige leefomgeving in Schiedam. Naast Schiedamse architecten, tuin- en interieurar chitecten, nemen ook instanties die zich intensief bezighouden met pleinen en parken deel aan de dag. Op diverse beeldscher men worden in de foyer diverse metamorfoses van Jan des Bou vrie op video getoond uit het Veronica-programma TV Woonmagazine. „Deze dag is voor de Schiedamse architectuur", stelt interieurar chitect en vormgever Jeanette van Gelder. „We laten samen zien wat we kunnen en zitten er voor iedereen. Ik hoop dat veel mensen met zelfgemaakte foto's en plattegrondjes hun probleem aan ons zullen voorleggen! Het maakt niet uit wat voor huis, smaak of budget je hebt. Veel mensen vinden dat ze zelf genoeg smaak hebben om hun eigen huis in te richten. Daaruit con cludeer ik dat men eigenlijk niet goed weet hoe wij als interieurar- chitecten te werk gaan. Wij kij ken sterk vanuit een bouwkun dig perspectief en bepalen dus niet waar het bankstel moet ko men te staan." Tuinen Tuinvormgever Govert Visser staat tijdens deze dag in de foyer van het theater om een aantal ontwerpen te laten zien en tui- nadviezen te geven. Het hart van Visser gaat uit naar de stadstui nen. Het liefst ontwerpt hij tui nen voor mensen die beseffen dat een tuin een optelsom is van structuurelementen. „Pas dan staat de beplanting centraal. De beplanting is immers een groei end proces." Visser organiseert deze dag rondleidingen door particuliere stadstuinen. Ook het Stadserfplein komt op 27 juni uitgebreid aan bod. Ste- debouwkundige mevrouw Hülya Ergün van de sector VROM van de gemeente Schiedam heeft de totstandkoming van het plein gecoördineerd. He is in haar ogen het keerpunt in de Schie damse architectuurgeschiedenis. „Het plein heeft een bijzondere betekenis. De meeste bewoners hebben eigenlijk nog niet door wat deze ruimte met een dergelij ke aanpak kan betekenen voor een stad. Schiedam is een stad met'een heel eigen karakter en het centrum beeldt dat ook uit. 'Maar de stad gedraagt zich te introvert, te nederig. Ik vind het jammer dat Schiedam zo weinig trots is op zichzelf!" Haar idee was om het Stadserf, dat jarenlang als ongedefinieer de ruimte in het hart van de binnenstad bleef liggen, te trans formeren naar een hoogwaardig plein met drie monumentale wanden: „Je hebt hier te maken met drie belangrijke gebouwen die een ruimte creëren: het Stadskantoor, de woningbouw en de basiliek. Je kunt deze ge bouwen mooi vinden of niet, ze roepen alle drie emoties op. Ze hebben elk hun eigen functie en ze bepalen voor de komende eeuwen het beeld van de stad. Let maar op: op veel ansicht kaarten uit Schiedam zal straks oon van deze gebouwen of het kunstwerk van het plein afge beeld staan!" In het Woon Informatie Cen trum is vanaf de Dag van de Architectuur een tentoonstelling te bezichtigen over de totstand koming van het Stadserfplein, inclusief de ontwerpen die des tijds hebben meegedaan aan de prijsvraag. Een definitief pro gramma van de dag is gratis af te halen bij het WIC in het Stad- serfcomplex. SCHIEDAM - Jeroen Bastiaansen, Frank Rengenhart en de volgend seizoen voor het Rotterdamse FVT/Visser spelende Nermin Smajic hebben namens De Korenbeurs de halve finale gehaald van het nationale bekertoernooi dat afgelopen weekeinde in Den Helder werd gehouden. Het tafeltennistrio won in de voorronde van Red Stars (4-1) en leek bij een 3-1 tussenstand ook tegen GKB/Salamanders op een eenvou dige zege af te stevenen. Omdat Smajic echter in de fout ging, wisten de Westlanders zich toch weer in de wedstrijd te spelen en alsnog de overwinning te pakken. Dankzij een gelukkige loting mocht Koren beurs toch door naar de kwartfinale waarin het Limburgse Westa met 4-1 werd verslagen. Daarna strandden de Schiedammers in de halve finale opnieuw tegen GKB/Salamanders (0-4). De Korenbeurs-dames (met Danielle Maas, Kim van der Poort en Sylvia Waterreus) overleefden de voorronde niet. De enige winst werd geboekt door het niet tijdig verschijnen van Cosmos/TTW. De wedstrijden tegen GTTC en Amsterdam'78 werden verloren. SCHIEDAM - De meisjesgroep van de turnvereniging Excelsior heeft tijdens de jaarlijkse springwedstrijden van het Rayon Delfland voor de tweede maal in successie de wisselbeker gewonnen. Excelsior nam deel met vier groepen, ieder bestaande uit zes turn sters. Tijdens de wedstrijden werd er geturnd in de disciplines lange mat, minitrampoline, trampoline-kast/paard en plank-kast/paard. Individueel behaalden de meisjes (in de categorie 13 tot en 15 jaar) drie eerste plaatsen. In de klasse tot en met 12 jaar werd er één eerste prijs zeker gesteld. Een gemengd team van drie jongens en drie meisjes won in de leeftijdsgroep 16 jaar en ouder de tweede prijs. SCHIEDAM - Het veteranenteam van hockeyclub Asvion is in Zeist als tweede geëindigd op het World Cup Hockey '98 Veterans Festival Tournament. De Schiedamse mannen sloten het toernooi af met een zwaar bevochten zege (4-2) op het Tjechische SK Slavia Praag en deelden daardoor de eerste plaats met Hilversum. De Gooise ploeg werd dankzij een beter doelsaldo toernooi-winnaar. Asvion-doelman Hans Geurtsen speelde een glansrol, pakte de meest onmogelijke ballen en werd dankzij dit optreden de minst gepasseer de keeper van het toernooi. SCHIEDAM - In de Groenoordhal is door twee Rotterdamse en twee Schiedamse ploegen gestreden om het bowlskampioenschap van de regio West. Het toernooi, dat gold als selectie voor het Nederlands kampioen schap triples, werd gewonnen door een team van het Rotterdamse IBC Charlois. Ook de tweede plaats was voor een formatie uit de Maasstad. Mary Cordemans, Henny en Dik Torenvliet (van het Schiedamse De Rolling Stones) werden derde, gevolgd door het andere SBC-team Cor de Brij en Violet en Wim van Riet. SCHIEDAM— Start Uit zendbureau is uit zijn jasje ge groeid, daarom is het samen met Start GrafiMedia naar het Stadserf 62 gegaan, waar het va. 11 mei is gevestigd. Vorige week was de feestelijke ope ning van de organisaties: twee enorme champagneflessen wer den onthuld, waaruit ook echte champagne tevoorschijn kwam. Het gebouw biedt ook huisvesting aan Start JobCoa- ching dat gespecialiseerd is in bemiddeling van chronisch zie ken en verstandelijk gehandi capten. Met deze locatie ver wacht Start doorstromers op de arbeidsmarkt beter te berei ken. Daarnaast blijft Start contact onderhouden met het GAK en het Arbeidsbureau. SCHIEDAM Muziekschool Annelies start in het nieuwe seizoen weer met een aantal nieuwe cursussen, waaronder blokfluit en basgitaar. De blokfluit-cursus wort gegeven in Schiedam-Noord en bij voldoende aanmeldingen in Schiedam-Zuid en de kosten bedragen 175,- per jaar. De lessen voor basgitaar worden gegeven in Schiedam-Zuid. De kosten van deze privé-lessen bedragen 62,50 per maand. In Wijkcentrum De Erker wordt een nieuwe groep gestart voor kleuters (4 t/m 7 jaar). Diverse instrumenten komen aan bod en men leert spelenderwijs de noten kennen. Aan het einde van een seizoen spelen de kinderen dan ook al een aantal liedjes. Dit kost 250,- per jaar, te voldoen in tien termijnen van 25,-. Inlichtingen via Muzikeschool Annelies, tel. 4730858. BINNEN ZONDER AFSPRAAK veiligheid NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV Omleiding Bijzonderheden ET^ ZOETERMEER GOUDA DELFT VN Delft-Zuid Wr Aanduiding alternatieve route: (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67,38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Jazzformatie de Houdini's treedt zaterdag op tijdens het Grachtenconcert. Dag van Architectuur in teken van kleur, vorm en detail in Schiedam Eén van de architectonische hoogstandjes in Schiedam, een kantoorvilla van Van Dop en Mathot architecten. Deskundige inspectie van uw autobanden (profieldiepte, spanning, beschadiging, slijtage) Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Afsluiting Terbregseplein Fileproblemen? Ik scheer me gewoon weg in de auto!" Vanuit Dordrecht richting Gouda Duidelijke borden met daarop de letter 'G' geven de alternatieve route aan. Bij het Terbregseplein rijdt u over de A20 richting Den Haag. Bij het Kleinpolder- plein via de A13 en de A4 richting Prins Clausplein. Tot slot rijdt u via de A12 richting Goucfa, waarna u uw normale route kunt hervatten. In deze perioden is het aantal rijstroken verminderd op de A20 van 21.00 tot 05.00 uur tussen het Kleinpolderplein en het Terbregseplein (in beide richtingen). De afsluiting is op de routekaart in rood aangegeven. Radio: landelijke en regionale zenders Teletekst: pagina 730, 731 en 732 Internet: www.fileplan.info.nl ANWB Verkeersinformatie: telefoon 0900 - 9622, 75 ct p/min. 4 Knooppunt Ypenburgl 1 Knooppunt Gouwe |R'dam-Pr. Alexander! Knooppunt Terbregseplein Zestienhoven jSchiepleinl [Knooppunt Kleinpolderplein [Giessenplein nenoordbrug Knooppunt Kethelpleinj „J Knooppunt Vaanplein öeneluxtu Knooppunt Ridderkerk [Knooppunt Benelux Ministerie van Verkeer Generaal Rijkswaterstaat Directie Zuid-Holland Directoraat A20 Gouda - Utrecht, volg:

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3