WATERWEG 150 Jaar dragen en begraven in Vlaardingen Sportagenda Overlast aan de Krabbeplas!? Meer stankklachten Pettenpret Bijzondere programma's bij Waterweg FM Boekje over Thuiszorg NWN Hup Holland Gasprijs daalt Kwaliteit zwemwater Muziekkorps laat Schiedamse binnenstad schetteren ter ere van 60-ste verjaardag Woodstock in DrieMaasStede Excursie Beneluxtunnel AVO collecte DONDERDAG 11 JUNI 199824-1517 WATERWEG Erelid T. Bruin van de Eerste Vlaardingse Dragersvereniging heeft afgelopen dinsdagmiddag het eerste exemplaar van het jubileumboekje '150 jaar Dragen en begraven in Vlaardingen' in ontvangst genomen. Het boekje is geschreven door Wout den Breems en beschrijft de geschiedenis van de Eerste Vlaardingse Dragersvereniging van 1847 tot 1997. In 1847 werd in Vlaardingen de 'Liefdedragersvereniging' opge richt. Aanleiding was de cholera-epidemie, waaraan in dat jaar heel veel mensen overleden. Vorig jaar herdacht de vereniging, die in de loop der jaren werd omgedoopt in 'Eerste Vlaardingse Dragersvereniging', haar 150-jarig bestaan. In het kader van dit jubileum gaf Bergrafenisverzorging Den Hollander BV aan Wout den Breems (voorzitter van de Histori sche Vereniging Vlaardingen) opdracht een boekje over de histo rie van de vereniging samen te stellen. Aan het boekje is meege werkt door de heer A. Bel. Het eerste exemplaar werd afgelopen dinsdagmiddag overhandigd aan de 94-jarige T. Bruin, oud voorzitter, oud-secretaris en oud-drager van de vereniging. Van donderdag II t/m woensdag 17 juni CRICKET: zondag Rood Wit-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-VRA, Abtsweide 11 uur Asvion- TAC'90. HONKBAL: zondag Spijkenisse-Holy, Rotterdam Orioles- Schiedam. SURVIVAL: zaterdag Maassluis ijsbaanterrein Vlaardingsedijk 11 uur Mahorokan-survival. SOFTBAL: zaterdag Schiedam Bijdorp 17 uur Schiedam- Sparta/Feijenoordfda); maandag Schiedam Bijdorp 20.30 uur Schiedam-Braves(h). TOERFIETSEN: zondag Schiedam start wielerbaan-complex Harga 9 uur Griendentocht 125 km. 'C*< Ingezonden brief WATERWEG „Natuurlijk heeft de schrijfster van de ingezonden brief van 22 mei jongstleden gelijk als ze klaagt over de mensen die hun hond uitlaten, daar waar het niet mag. Maar men moet niet generaliseren en denken dat alle hondenbezitters dat doen. Wij zijn een groepje mensen die elke dag (mooi of lelijk weer) met onze honden lopen in het gebied dat grenst aan de 'plas'. Ook wij ergeren ons aan de situaties, zoals beschreven in de ingezonden brief. Vergeet ook de paarden niet, die er lopen. Die laten ook het een en ander vallen. Wij en veel andere hondenbezitters komen niet op de gedeelten waar het verboden is. We hebben plastic zakjes bij ons voor het geval de hond toch iets doet waar het overlast geeft. Dat komt gelukkig zelden voor. Plastic zakjes gebruiken we ook voor hel opruimen van: dode vissen, kapot glaswerk, kapotte blikjes (net zo scherp als glas), dode vogels en poepluiers. Die liggen er 's zomers ook regelmatig, ondanks de vele afvalbakken die er staan. Kom 's zomers eens naar de 'plas' voordat de opruimploeg er is geweest. U zult met afgrijzen kijken naar de rotzooi die de mensen achterlaten als dank voor het aangenaam verblijf. Wij willen daar niet eens lopen, daar wagen we onze honden niet aan! Sommige vissers en fietsers laten hun visafval, zoals haakjes en lijntjes en hun behoefte gewoon liggen. Dan kun je nog beter in de hondenpoep trappen dan in mensenpoep. Ook letten we er zoveel als mogelijk op dat onze honden niet voor de fietsers langs lopen, maar we vinden dat een beetje begrip van de kant van de fietsers ook wel mag. Gelukkig zijn er veel aardige vissers en fietsers. Laten we nu geen heksenjacht ontketenen op alle honden, vissers, fietsers en mensen op een racefiets. Zo goed als er in deze categorieën mensen zijn, die geen overlast willen veroorzaken, maar alleen willen genieten van dit fijne gebied, zijn er ook mensen die we moeten onderbrengen in het hokje 'onbeschoftelingen'. En dat is jammer." Mede namens een aantal andere hondenbezitters: M. Rood-Daams, Maasland WATERWEG Op het terrein van verpleegcentrum DrieMaasStede, aan de Voorberghlaan 35 in Schie dam, herleeft vrijdag 12 juni de roemruchte 'Flower Po wer' tijd. De unieke sfeer van de jaren zeventig staat cen traal tijdens de jaarlijkse sportdag voor het personeel van de Stichting Verpleeg huizen Nieuwe Waterweg- Noord. Aan deze sportdag wordt deelgenomen door personeel van de verpleeg huizen DrieMaasStede en DrieMaasHave en de zorg centra Francis Haversc- hmidt en Soenda. Behalve de sportdag wordt ook een herhaling van het Woodstock Festival gepre senteerd in de vorm van een playbackshow. Beroemde sterren uit de jaren zeventig passeren de revue, onder wie Joe Cocker, The Who en Shanana. De sportdag begint vrijdag om 13.00 uur. WATERWEG In het kader van het 200-jarig bestaan van Rijkswaterstaat organiseert het Informatiecentrum Project 2e Beneluxtunnel zaterdag 4 juli een excursie. Deze excursie be gint in het Informatiecentrum aan de Schiedamsedijk 114 in Vlaardingen, waarna het gezel schap een bezoek brengt aan het Bouwdok in Barendrecht. In het informatiecentrum is een expositie ingericht met onder meer een grote maquette, die door middel van draaibare pane len een duidelijk overzicht geeft van de verschillende fases van het project. In het Bouwdok in Barendrecht kan het publiek be kijken hoe de zes elementen van de 2e Beneluxtunnel worden ge bouwd. Deelname aan de excursie is gra tis. Wie hieraan wil deelnemen, kan zich tot vrijdag 19 juni in schrijven door een briefje - waar op vermeld naam van de deelne mers), adres en telefoonnum mer - te sturen aan het Informa tiecentrum Project 2e Benelux tunnel, Schiedamsedijk 114, 3134 KK Vlaardingen. Op de brief vermelden 'excursie 4 juli 1998'. WATERWEG Onder het motto 'AVO helpt mensen met een handicap' houdt de vereni ging AVO integratie Gehandi capten van 15 tot en met 20 juni haar nationale collecte. AVO is een landelijke organisatie, die zich inzet voor een gelijke be handeling en gelijke kansen voor mensen met een handicap of functiebeperking. Veel gehandicapten hebben het financieel niet gemakkelijk. Twee op de drie worden in hun dagelijks leven belemmerd door geldgebrek. AVO wil deze men sen tegemoetkomen middels on der andere individuele financiële hulp, adviezen over particuliere fondsen en wettelijke regelingen, vakantiemogelijkheden in aan gepaste accommodaties en aan vullende vervoersmogelijkhe den. WATERWEG Zo'n 375 Welpen, Kabouters en Esta's uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis komen zaterdag ochtend 13 juni bij elkaar in het Scoutcentrum aan de Broekpolderweg in Vlaardin gen om zich te vermaken met 'Pettenpret'. 'Pettenpret' is het thema van een spelletjesdag voor de scouts van 7 tot 10 jaar en is gebaseerd op de 'Rechten van het Kind'. Het verhaal speelt zich af rondom een kasteel in het land Tulbantia, waar ooit koning Tonio Tul band regeerde. In dat land moest iedereen iets op het hoofd dragen. De hoeden werden steeds groter, maar voor kinderen bestonden aparte regels: elk kind mag zelf weten wat hij of zij op het hoofd zet en geen enkel kind mag iets dra gen dat zwaarder is dan een kilo. Het Pettenpretspel begint om 11.00 uur en duurt tot 15.30 uur. WATERWEG Het cen trum van Schiedam staat za terdag 13 juni in het teken van jeugd en muziek. De JeugdRijnmondband, één van de weinige jeugdmuziekkorp- sen in het Rijnmondgebied en de enige in Schiedam, viert dan het 60-jarig jubileum met een spectaculaire Jeugdpara- de. Naast de JeugdRijnmond band trekken nog vijf jeugd- muziekkorpsen door de bin nenstad. Op het nieuwe Stad- serf wordt een muzikale show gegeven. Zestig jaar geleden werd de band opgericht als Jong Harmonie. Destijds bestond het instrumen tarium uit fluiten en trommels. Later werden de fluiten vervan gen door koperinstrumenten. Ook op een ander terrein is de band met de tijd meegegaan: in de vereniging die oorspronkelijk voor jongens was, zijn inmiddels ook meisjes toegetreden. Overleven De JeugdRijnmondband is één van de weinige jeugdorkesten in de regio. In de afgelopen decen nia zijn veel jeugdorkesten ver dwenen door een teruggelopen belangstelling voor het zelf mu- ziekmaken. Hoewel de band ook moeilijke tijden heeft doorge maakt, heeft het orkest altijd kunnen overleven. Op dit mo ment telt de JeugdRijnmond band zo'n dertig spelende leden. De verwachting is dat dit aantal de komende jaren verder zal groeien. De JeugdRijnmondband is de muzikale kweekvijver van de Schiedamse vereniging, die ook de internationaal bekende Rijn mondband en het onlangs opge richte 'veteranenorkest' Rijn mondband 3 omvat. Veel leden van de Rijnmondband zijn hun muzikale carrière gestart bij de jeugdafdeling. Enkele oud-leden van de JeugdRijnmondband zijn zelfs professioneel muzikant ge- WATERWEG Waterweg FM, de lokale omroep voor Vlaardingen en Maassluis, heeft volgende week twee bij zondere uitzendingen op het programma staan. Maandag 15 juni is de Vlaar dingse zanger Fred Piek te gast in het programma 'Uit de Kunst' van presentator Gerard van Os. Fred Piek maakte in de jaren '70 deel uit van de formatie Fungus. Deze groep boekte veel succes met moder ne vertolkingen van Neder landse volksliedjes. Hun versie van 'Kaap'ren varen' werd zelfs een hit. Na het uiteenval len van Fungus richtte Piek, samen met Wim Kerkhof, de eveneens succesvolle band The Amazing Stroopwafels op. In 1981 verliet Fred Piek deze band om het solo te gaan pro beren. Hij heeft in de jaren '80 twee solo-lp's uitgebracht: 'Fred Piek' en 'Soms een mo ment'. Daarna was het lange tijd stil rond de Vlaardinger, maar vorig jaar maakte hij zijn come-back met de cd 'Vroeger is terug'. Bovendien treedt Piek weer op en in dit najaar is hij te beluisteren in de Stadsge hoorzaal te Vlaardingen. Voor Waterweg FM reden genoeg om hem uit te nodigen in het worden. Dankzij de jaarlijkse doorstroom van jonge muzikan ten van de JeugdRijnmondband naar het mars- en showorkest kan de Rijnmondband in bin nen- en buitenland op hoog ni veau blijven presteren. Er wordt daarom veel geld en energie in de jonge muzikanten gestoken. Se cretaris Arie Swaneveld vertelt: „We vinden het belangrijk dat iedere slagwerker of koperblazer een goede muzikale ondergrond heeft. Elk nieuw lid krijgt daar om een opleiding van professio nele docenten van het muziek centrum Opmaat. De vereniging betaalt het merendeel van de kosten. Dat is onze manier om in programma 'Uit de Kunst', dat maandag wordt uitgezon den tussen 18.00 en 19.00 uur. Dinsdag 16 juni introduceert Waterweg FM een nieuw pro gramma, getiteld 'Koren en Orkesten in de Regio'. In dit programma worden opnames van concerten en repetities als mede interviews en reportages uitgezonden. Bovendien wordt in een concertagenda verteld waar en wanneer de koren en orkesten uit de regio hun con certen geven. Koren en orkesten, die hun wetenswaardigheden via dit programma kenbaar willen maken, kunnen hun opnames sturen naar 'Waterweg FM', Postbus 6, 3130 AA Vlaardin gen, onder vermelding van 'Koren en Orkesten in de Re gio', ter attentie van Fred Kroonen. Het programma wordt iedere dinsdagavond tussen 18.00 en 19.00 uur uitgezonden. Aan staande dinsdag wordt aan dacht besteed aan het Ge mengd Rijnmondkoor Vlaar dingen. Waterweg FM is te beluisteren via de ether op 107.8 MHz en via de kabel op 89.5 MHz (Maassluis) en 96.1 MHz (Vlaardingen). de toekomst te investeren." Gratis De Rijnmondband is trots op deze regeling. „We maken het mogelijk dat ook mensen met een niet al te grote beurs hun kinderen een muziekinstrument kunnen laten bespelen. Want be halve dat we een deel van de opleiding betalen, krijgen de le den ook nog eens gratis een in strument en uniform te leen." Toch mag dat volgens Swane veld niet de enige motivatie zijn om bij de JeugdRijnmondband te komen. „Het belangrijkste is natuurlijk dat het gewoon erg WATERWEG Het Wereld kampioenschap Voetbal in Frankrijk is woensdag in alle hevigheid losgebarsten en dat blijft natuurlijk niet onopge merkt. Nederland is weer oranje- gekleurd. Overal in het land zijn straten versierd met oranje vlag gen, hangen grote oranje span doeken voor de ramen of zijn andere uitingen van enthousias me zichtbaar. Zo ook in deze regio, getuige deze foto van de Steenstraat in Schiedam. Hoever komen 'onze jongens' deze keer? De volgende ronde halen mag geen probleem zijn met tegenstanders als België (hoewel?), Mexico en Zuid-Ko- rea. Daarna wordt het een lote rij. Na de succesvolle oefencam pagne, waarin er lustig op los werd gescoord, zijn de verwach tingen hooggespannen. Volgens leuk is om samen met leeftijdge nootjes muziek te maken en door het hele land op te treden. Gelukkig merken we dat de be langstelling voor deze hobby weer toeneemt." De JeugdRijnmondband han teert geen streng toelatingsbe leid. Swaneveld verwijst geruch ten hierover naar het land er fabelen. „Het is echt niet zo dat je al een instrument moet spelen of noten moet kunnen lezen zo als vaak wordt gedacht. Iedereen is welkom. De enige voorwaarde is dat je minimaal in groep vijf van de basisschool zit." Zaterdag 13 juni laat de Jeug dRijnmondband in het centrum van Schiedam zien wat ze kan. Samen met vijf andere jeugd- korpsen uit onder meer Rijns burg, Delft en Katwijk wordt vanaf 13.45 uur op het Stadserf een grote muzikale show gege ven. Voorafgaand aan dit spek takel trekken de muziekkorpsen al musicerend door het centrum. Ook de Rijnmondband zal een optreden verzorgen. Arie Swa neveld hoopt op medewerking van de weergoden. „En op veel toeschouwers. Het belooft een waar spektakel te worden, leder een kan met eigen ogen komen zien dat er ook veel positiefs wordt gedaan door jongeren." WATERWEG In de maand mei zijn bij de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 933 stankklachten behandeld. Dat zijn er 209 meer dan in mei vorig jaar. In totaal heeft .de DCMR dit jaar al 3647 stank klachten verwerkt tegen 3472 in dezelfde periode van 1997. De grootste veroorzaker van stankklachten in de maand mei was de Shell Raffinaderij Pernis, afdeling Destillaat Conversie. Verdeeld over de maand kwa men 49 klachten binnen, alle uit Hoogvliet. De klachten werden veroorzaakt door het neerslaan van de rookgassen van de Kata- lytische Kraakinstallatie 2. Het probleem kon worden verholpen door de temperatuur van de rookgassen te verhogen. Uit Rotterdam kwamen 48 klachten binnen over een rot- tingslucht. Deze werd veroor zaakt door de opslag en voorbe handeling van een partij Shea- WATERWEG Hoewel het huidige weer nu niet bepaald uitnodigt tot een duik in het water, laat het Recreatieschap Midden-Delfland een waar schuwing uitgaan dat zwem men in oppervlaktewater altijd voor eigen risico is. Zwemmen in oppervlaktewater kan, maar het water is niet altijd even schoon en veilig. Dit geldt ook voor de Krabbeplas en de Vlietlanden. De kwaliteit van dit water wordt iedere twee noten van slechte kwaliteit bij Speelman's Oliefabrieken uit Overschie. De veerboot Discovery van de Stena Line in Hoek van Holland leverde deze keer 47 klachten op. Inmiddels lijkt de Stena Line echter de oplossing te hebben gevonden voor de overlast van de uitlaatgassen. Op de boot is een ontgeuringsinstallatie aange bracht, waarbij een vloeistof in de afgassen wordt verneveld. Sindsdien zijn er nog slechts vier klachten binnengekomen, maar DCMR waakt voor teveel opti misme omdat in de afgelopen weken de windrichting gunstig was. Onder meer vanuit Schiedam kwamen op 6 mei 31 klachten binnen over een aardgasachtige geur. De bron van de stank lag bij het bedrijf Hoyer Nederland in de Botlek, waar een tankcon tainer met tertiair butylmercap- taan werd gereinigd. weken door de provincie ge controleerd. De provincie heeft een folder uitgegeven met daarin de zwemlocaties in Zuid-Holland en informatie over de kwali teitscontrole, de gezondheids klachten, botulisme en diverse tips. Voor rpeer informatie of als men klachten heeft over de kwaliteit van het zwemwater kan men contact opnemen met de zwemwatertelefoon, tele foon 070-4417550. WATERWEG Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord heeft ter gelegenheid van haar eerste lus trum een boekje uitgegeven: 'Klant in zicht, profes sie in beeld; vijfjaar Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord'. Thuiszorg NWN is op 1 januari 1993 ontstaan uit een fusie van drie instellingen voor gezinsverzorging en één kruiswerkorganisatie in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. De afgelopen vijf jaar worden vooral gezien als een overgangsperiode, waarin Thuiszorg NWN is uit gegroeid tot een moderne, professionele organisa tie. Met de presentatie van het boekje wordt de over gangsperiode afgesloten. In het boekje wordt te ruggeblikt en vooruitgekeken. Daarnaast belicht auteur Jos van der Lans het dagelijkse werk van de 1100 medewerkers van Thuiszorg. Het boekje 'Klant in zicht, professie in beeld' is verkrijgbaar via telefoonnummer 2463432. de grootste optimisten onder ons is de vraag alleen nog: tegen wie speelt Nederland op 12 juli de finale? WATERWEG De Eneco verlaagt de gasprijs per I juli met 2,7 cent per kubieke meter. Dit is mogelijk door de halfjaarlijkse aanpassing van de inkoopprijs, die Eneco aan de Gasunie betaalt. Die inkoopprijs is gedaald, dus kan ook de verkoopprijs naar •beneden. Een gemiddeld huishouden betaalt door de prijsverlaging in de tweede helft van dit jaar 25 gulden minder aan verwarmingskosten (inclusief BTW). Daarnaast kunnen ook de klanten, aan wie Eneco rechtstreeks warmte levert (blokverwarming en gas op abonnement), een evenredige prijsverlaging tegemoet zien. De basisprijs van het gas voor kleinverbruikers zakt in Vlaardingen en Maassluis van 42,3 naar 39,6 cent en in Schiedam van 42,1 naar 39,4 cent. Overigens zijn deze prijzen exclusief 2,155 cent brandstof fenbelasting en 0,45 cent BedrijfsMilieuActiePlan-toeslag. Voor een jaarverbruik boven 800 kubieke meter geldt bovendien een energiebe lasting van 9,53 cent per geleverde eenheid gas. I De Eerste Vlaardingse Dragers vereniging vierde vorig jaar het 150-jarig heslaan. Ter gelegenheid van dit jubileum is deze week een hoekje over de historie van de vereniging verschenen. JeugdRijnmondband viert feest A De JeugdRijnmondband bestaat zestig jaar. 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 9