IN KRANT doen kou vergeten Herinrichting Broersveld moet in najaar van start gaan vanaf 5,2% Nieuw afsprakensysteem Schieland Ziekenhuis Museum wil ideeën van niet-bezoekers 'Fout van Noordvest benadeelt huurders' Huursubsidielijn iPa verdient ieen ton üsintxatuin HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 Inbraak in vrachtwagens Hond bijt schaap dood Oplichting door tuinman Voor BEHANG Nu bij VSB Bank: Hypotheekrente 10 jaar vast. WOENSDAG 17 JUNI 1998, 50e JAARGANG, Nr 25 Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit lage kosten VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS Meer klachten vliegtuiglawaai Rode Kruisgebouw opnieuw geopend SCHIEDAM Bij drie vrachtwagens die geparkeerd stonden in een loods aan de Westfrankelandsedijk is maandagmiddag rond half drie ingebroken. De inbraak ging gepaard met grove be schadigingen aan de wagens. De daders hebben een ruit vernield en er zijn speakers uitgesloopt die vervolgens werden achtergelaten. De da ders hebben uit één vracht wagen zendapparatuur weg genomen. In en om de vrachtwagens zijn een brand blusser en een ijzeren staaf aagetroffen. SCHIEDAM Bij veehouder Van der Eijk aan de Woudweg is maandagochtend rond negen uur een herdershond achter de schapen aan gegaan. Eén schaap werd zodanig verminkt dat het dier moest worden afgemaakt. De vrouw die bij de hond hoorde heeft verder niet gereageerd. De veehouder roept getuigen of de baas van de hond op contact met hem op te nemen via tel. 4705879. Doe ook mee met de prijsvraag Dag van de Architectuur! VSB'BANK met of zonder BEHANGER Prachtige klanken waren zaterdagavond te horen aan de Lange Haven: voordat Neder land zich in de voetbalgekte stortte, was er eerst nog het Grachtenconcert waarbij men op de maat van de muziek rustig zijn ge dachten over het water kon laten meevoeren. Het concert, ter ere van het 75-jarig bestaan van de NVM makelaars in Schiedam, begon met het Adagio van Samuel Barber door het Nieuw Sinfonietta. Hierna werd de muziek meer 'jazzy' met het optreden van de Houdini's, die onder andere Begin the Beguine en Summertime ten gehore brachten. Dit laatste nummer was niet echt toepasselijk, gezien de wolken die zich steeds meer samenpakten boven podium en publiek, zo'n 150 genodigden op een ponton en op de kade nog enkele tientallen belangstellenden. Gelukkig bleef het bij een enkele verdwaalde druppel, maar de muzikan ten hebben hun programma wel een beetje ingekort door de onheilspellende wind die opstak. Een dissonant tijdens het concert was een aantal kinderen op de kade dat niet geboeid kon worden door de muziek en luidkeels met andere zaken bezig was. Ook kon de sigarenwalm van één van de genodigden niet iedereen bekoren. Toch hebben de klanken van onder andere viool, saxofoon, piano, cello en trompet het publiek waarschijnlijk veel meer laten genieten dan het Nederlands elftal enkele uren later. WATERWEG In deze re gio is de laatste dagen een man actief, die zijn diensten aanbiedt als tuinman. Hij meldt zich aan de deur en vertelt dat hij de tuin komt onderhouden. Naar zijn zeg gen doet hij dit maandelijks. De man verzoekt de nietsver moedende tuinbezitter om vooraf te betalen voor zijn diensten (soms honderden guldens), waarna hij weg loopt, zogenaamd om zijn gereedschap te gaan halen. De man laat zich vervolgens echter niet meer zien. De Vlaardingse politie heeft de zaak in onderzoek en ver zoekt mensen, die door deze 'tuinman' zijn benaderd, zich te melden (telefoon 2740105). De politie is vooral geïnteresseerd in het signale ment van de man en het ken teken van zijn auto. SCHIEDAM Het Broers veld moet begin volgend jaar zijn veranderd in een auto vrije, aantrekkelijke winkel promenade. Het is de bedoe ling om eind september te be ginnen met de herinrichting van de binnenstad, waarbij ook de Grofbaan onder han den wordt genomen. Volgens het plan krijgt Bewonersvere niging Schiedam Centrum (BVSC) het lang verwachte speelveldje tussen de Gedemp te Baansloot en Grofbaan. Toch blijft men sceptisch, want wethouder L. Hafkamp moet eerst geld vinden om het gehele project te kunnen fi nancieren. Na een lange tijd van plannen maken over de binnenstad lijkt de tijd van uitvoeren nu bijna aangebroken. Het Broersveld moet meer allure krijgen en wordt over de gehele lengte her ingericht met een rode bakste nen bestrating. Auto's, fietsers en stoepen verdwijnen. Voetgan gers kunnen dan gebruik maken van de hele straat. Voor de be voorrading van winkels wordt de straat binnen een bepaald tijdvak wel toegankelijk voor Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 VS&BANK vrachtwagens. Ook de afrol van de Hoogstraat krijgt aandacht, deze moet aantrekkelijker wor den: de stenen op deze plek en voor De Nieuwe Passage moeten opnieuw worden gelegd. Ook de ruimten onder De Nieuwe Pas sage zijn niet naar wens, deze donkere portieken worden ver anderd in winkelpuien. Verkeer Het autovrij maken van het Broersveld heeft wel wat voeten in de aarde, dit betekent name lijk dat de verkeers- en parkeer- drukte in onder andere de Kreu- pelstraat en Grofbaan toeneemt. Om de veiligheid van de Grof baan te bevorderen wordt hier een 30 kilometer-zone aan- gbracht. Op dit moment zijn er op het Broersveld 43 parkeerplaatsen, waarvan 25 voor belanghebben den en 18 voor publiek. Deze vervallen, waardoor lichte par keerproblemen kunnen ont staan, maar dit lost zichzelf vol gens de gemeente wel op. Alter natieve parkeermogelijkheden zijn te vinden aan onder andere Grofbaan, Gedempte Baan sloot, Boomgaardstraat, Heren pad en in de parkeergarages ABC en De Nieuwe Passage. De Grofbaan krijgt zo'n dertien ex tra parkeerplaatsen. Als hier voor bomen moeten wijken, ko- SCHIEDAM - Patiënten van het Schieland Ziekenhuis worden voortaan sneller en doeltreffender geholpen. Het ziekenhuis is name lijk gestart met een nieuw geautomatiseerd afsprakenprogramma. Hiermee loopt het ziekenhuis weer voorop met de automatisering; het was al één van de eersten met een eigen homepage en netsite op Internet en nam als eerste van Nederland deel aan een programma waarbij gegevens uitwisselen tussen zorginstellingen op Europees niveau mogelijk is. Het nieuwe programma, 'Grafische User Interfaces', zorgt ervoor dat de doktersassistente in één oogopslag alle afspraakgegevens van de patiënt op het beeldscherm kan zien. Naast de naam- en adresgege vens staat op het scherm ook te lezen welke afspraken zijn gemaakt en met wie. Omdat de assistente op hetzelfde moment oolodirect in alle agenda's van de specialisten en oderzoeksafdelingen kan kijken, kunnen heel gericht en snel afspraken worden gemaakt. Dit spaart tijd. Daarnaast kunnen afspraken beter worden gepland, rekening hou dend met de voorkeuren van de patiënt. men die op andere plaatsen te rug. Daarnaast gaat de Grof baan er groener uitzien en komt er een trapveldje van 12 bij 22 meter waar de bewonersvereni ging zo lang en met smart op heeft gewacht. Toch is D. Zonneveld van BVSC diep teleurgesteld omdat het nog zo lang duurt: "Het zijn loze beloften, want er is nog geen geld, dat heeft de wethouder zelf toegegeven. Maar onze leden pikken het niet meer. Als er actie komt, loop ik voorop!" Haken en ogen Ook andere bewoners, winke liers en marktkooplieden lieten merken dat er nog wel wat ha ken en ogen aan de plannen zit ten. Zo moet de markt tijdens de herinrichting een nieuwe plek krijgen. Maar daar wist een af gevaardigde van de kooplieden wel wat op: „Er is hier een prachtig marktplein gekomen voor de deur van het stadskan toor. Daar willen we best gaan staan." Wethouder Hafkamp liet daar echter geen misverstand over be staan: „Er is geen moment door het gemeentebestuur aan ge dacht dat dat kan gebeuren." Hij dacht eerder in de richting van het voormalige Hema-plein. Schrijnend was ook de vraag van een bewoner van een drive-in woning aan het Broersveld. waar hij nu met zijn auto naartoe moet. Op de vraag van Th. Schoenma kers (Platform Schiedam) of de geruchten waar zijn dat de Blok kervestiging uit het ABC-pand het gat van Bolmers gaat opvul len, wilde de wethouder een ont kennend noch een bevestigend antwoord geven. „Dat is nu niet aan de orde." Wethouder Hafkamp moet nog wel aanvullende financiering vinden voor het plan, want de middelen die nu beschikbaar zijn, zijn niet toereikend. Nog dit jaar wordt duidelijk of dit kan worden geregeld. Bij het tijdvak waarin de herinrichting plaats vindt moet de gemeente ook re kening houden met de tijd die een goede aanbesteding vergt en met de aankomst van Sinter klaas medio november en na tuurlijk de Brandersfeesten in september. Hierdoor kan alles wat langer duren. SCHIEDAM— Het Stedelijk Museum is voor het maken van toekomstplannen op zoek naar mensen die niet of zelden musea bezoeken. Het museum begint uit zijn jasje te groeien en daar om zijn er plannen om te ver bouwen, of eventueel nieuw bouw te plegen op een andere plek in de stad. Bij deze ideeën vorming wil het museum ook naar de stem van de mensen luisteren die nog niet in de gele genheid waren het museum te bezoeken. Zij moeten minimaal vijftien jaar oud zijn en wel re gelmatig naar de dierentuin, the ma-attractieparken of bioscopen gaan. De bedoeling is dat zij in een discussiegroep van tien a twaalf personen praten over on derwerpen als musea in het alge meen en het Stedelijk Museum Schiedam in het bijzonder, de beleving van het gebouw, entree prijs en openingstijden. Deze avond vindt plaats op dinsdag avond 7 juli van 20.00 tot 22.00 uur. Als tegenprestatie biedt het museum een Museumjaarkaart, Vriendenlidmaatschap, cd-rom 'De Gouden Eeeuw van Schie dam', het boek 'Van Appel tot Zadkine' of een cadeaubon. Meer informatie bij het Stedelijk Museum, tel. 2463666. SCHIEDAM De Socialistische Partij is in opstand gekomen tegen het terugvorderen van te veel verstrekte huursubsidie door Woningstichting Noordvest. Volgens raadslid Y. Haan heeft de stichting in een brief aan huurders de schuld hiervan bij hen gelegd: Noordvest liet weten dat de verkeerde subsidie was berekend aan de hand van door de huurder opgegeven gegevens. De fout ligt daarentegen niet bij hen, maar bij de door automati seringsbedrijf NCR geleverde software. Door deze fout werd aan ruim zeshonderd meerpersoonshuishoudens met kinderen maxi maal 96 gulden te veel huursubsidie gegeven. Yorick Haan van de SP: „Het lijkt misschien een klein bedrag, maar degenen die huursubsidie ontvangen hebben een laag inko men. Voor hen is het veel geld, daarvoor kunnen ze hun gezin een week voeden. Ik hoorde van een ontvanger van de brief dat hij heel erg was geschrokken, hij heeft maar meteen betaald, uit angst dat de deurwaarder misschien aan de bel zou gaan trekken." Volgens een woordvoerder van Noordvest gaat het om een standaardbrief. „Het is niet de bedoeling geweest de schuld in de schoenen van de huurders te schuiven. Maar de suggestie is gewekt, dus wij hebben de toonzetting van de brief inmiddels veranderd. Haan is van mening dat Noordvest het automatiseringsbedrijf aansprakelijk moet stellen, of zelf iets moet regelen, zoals het delen van de schade met de huurders en het op de hoogte stellen van mogelijke betalingsregelingen, zodat men het bedrag in termijnen kan voldoen. „Bovendien vind ik het erg flauw dat in de brief de schuld bij de huurders wordt gelegd. Excuus lijkt me dan ook op zijn plaats." Nog eens een brief over het gewraakte epistel lijkt de woordvoerder van Noordvest daarentegen zinloos. Het probleem is met de nieuwe toonzetting van de brief opgelost. Wie een betalingsregeling wil treffen, kan daarover contact opnemen met de woningstichting. SCHIEDAM Wie wil weten of hij dit jaar in aanmerking komt voor huursubsidie, kan bellen naar de Hulpdienst van de SP. Deze opent net als vorig jaar een speciale huursubsidielijn, waar iedereen zonder omwegen direct te horen krijgt of hij of zij recht heeft op huursubsidie. Het telefoonnummer 0900-2025270 is opengesteld tot en met vrijdag 19 juni van 14.00 tot 20.00 uur. Gegevens die men bij de hand moet hebben zijn: de maand- huur en eventuele servicekosten (huurspecificatie) en het inko men van 1997 (kopie belasting aangifte of jaaropgaven). Naast deze service kan iedereen met vragen over huurderszaken contact opnemen met de Hulp dienst van de SP in Schiedam. Deze organiseert elke dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur een inloop spreekuur en is dan ook telefo nisch bereikbaar via nummer 4734322. NS Nieuwe ""Stadsblad en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Zie elders in deze krant. VSB. Daar kom je verder mee. Dam. Schiedam, tel. 010 426 61 92 Financiële dekking autovrije winkelpromenade nog niet rond Het Broersveld wordt van een rommelige straat met gaten veranderd in een autovrije winkelpromenade met allure Hr Kom langs of bel 0800-8182. Of kijk op internet: www.vsb.nl. '5,4% effectief, geldig tot 11 juli 1998. Rentewijzigingen voorbehouden. VSB. Daar kom je verder mee. vsb Bank is pan the /ww group Paps voelt zich de koning te rijk met zo'n houten ton (0 60/65 cm). Decoratief en eveneens goed te gebruiken als minivijver of plantenbak. Van 79.00 voor Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PUNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1