SCHIEDAM Sportdag met joints en flowers 'Hl WW-v Wijkvereniging viert bescheiden feest 1 i WTlSKDEBOH Vier-tegen-vier opent promotiecampagne PPSC Sportagenda 'Buren doen niets terwijl met veel kabaal wordt ingebroken Silüi Wesly bijna beste keeper Open tennistoernooi TSF Open toernooi Kethelhaghe Darters kunnen Europa in Beyond Lickin' in Podium Café Ree ontsnapt uit Geitenweitje Fancy-fair in Spaland sfrq TEXAS STEAKHOUSE wsstn oovjua VACO Inloopconcert SPORT ONDER 4 OGEN Het Nieuwe Stadsblad ZATERDAG 20 juni 1998 OM 12.00 UUR NOOTEBOOM AUTOBANDEN BV NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 18 JUNI 1998 25-1475 SCHIEDAM Beyond Lickin' is een viermansformatie uit Rot terdam die songs te lijf gaat. Het gaat dan vooral om onbekende re nummers, die knallen en spet teren, maar nooit de arbeidsvita minen hebben gehaald. Zaterdag 20 juni treedt de band op in Podium Café met instrumentaal tjes en gevocaalde songs, van rockabilly tot punk en van beat tot garage. Het optreden begint om 22.00 uur. SCHIEDAM Uit het Gei tenweitje aan de Puccini- straat is dinsdagavond rond kwart voor elf een ree ont snapt. Het dier verkreeg zijn vrijheid door over het hek te springen. Politiepersoneel wist de ree, die op de weg liep, met moeite te vangen en heeft het weer naar zijn on derkomen teruggebracht. Bent u ook al helemaal in Oranje sfeer? Wij wel, het liefst zouden we een klein tv-toestelletje in de win kel zetten om het allemaal te vol gen (en wie weet doen we dat ook wel). Gelukkig speelt Nederland voorlopig vooral 's avonds, anders zou dat de komende tijd niet best zijn voor 'de handel'. Belangrijk is natuurlijk dat u bij het kijken naar het voetbal wel de juiste bril op heeft. Het handigst zou een mo'ntuur met oranje glazen zijn, maar helaas hebben we die niet op voorraad. Een bril met rose glazen voldoet ook prima; elke misser in de verdediging of gemene overtre ding zou er dan nog redelijk roos kleurig uitzien. Wist u trouwens dat de gebroeders De Boer wel eens gespeeld hebben met zonne- lenzen? Dat zijn contactlenzen met een UV-filter en een donkere tint. Inderdaad handig voor op het veld, maar je moet ze wel afwisselen met gewone lenzen, want 's avonds autorijden met dergelijke lenzen is een hele klus. Contactlenzen zijn trouwens ideaal voor alle sporten, niet alleen voetbal. U herinnert zich vast nog wel 'het brilletje van Van Dalen'. Dolgelukkig was hij met z'n lenzen. Wij wensen u in ieder geval veel kijkplezier de komende weken en we hopen vurig dat we ons niet 'lens' hoeven te^ ergeren aan 'onze jongens'!!!! egGr oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Op het terrein van DrieMaasStede herleefde vorige week de flower power tijd. De medewerkers van de Stichting Verpleeghuizen Nieu we Waterweg-Noord organiseer den een sportdag die helemaal in het teken stond van Woodstock. Daarbij kon regen natuurlijk niet ontbreken en de weergoden zorgden dan ook heel toepasse lijk voor een buitje, dat gelukkig maar een half uurtje duurde. Ondanks dit thema maakten de teams het elkaar tijdens de wed strijden niet 'easy'. De bood schap 'make peace not war' weerhield hen er niet van fel te strijden om de eer. De spellen hadden natuurlijk ook alles te maken met het thema, zo was er een modderglijbaan die aan de modderige toestand bij Wood stock herinnerde, men moest touw als haar vlechten met bloe men, een grote joint draaien van hooi en pakpapier, een ban-de- bompuzzel maken en water dra gen bij het flower power spel. Naast de wedstrijden werd ook het Woodstock Festival dunne tjes overgedaan. In een play- backshow betraden sterren als Joe Cocker, the Who en Shana- nana het podium alsof ze nooit zijn weggeweest. De dag werd geheel in stijl afgesloten met een 'junkfood' buffet. De Medische en paramedische dienst van DrieMaasHave uit Maassluis behaalde de meeste punten en won de sportdag. De afdeling Kerkstraat en de activi teitenbegeleiding uit Schiedam haalden de meeste punten bij dê playbackshow. Met gieters moet 'power' aan de 'flowers' worden gegeven. SCHIEDAM De politie roept de hulp in van burgers om meer woninginbraken te kunnen oplossen. Te veel mensen verzuimen namelijk naar de politie te bellen wan neer er vreemde dingen gebeu ren in het huis van hun buren. Rechercheur W. van Breugel: „Wij hebben onlangs een inbre ker kunnen pakken omdat een getuige aan de overkant van de straat ons belde terwijl de dief naar binnen ging. De politie heeft hem toen met een hond uit de tuin kunnen halen, terwijl hij de spullen nog bij zich had." Dit is voor de politie een 'ideale' zaak. Meestal reageren buren daarentegen helemaal niet als ze iets verdachts horen of zien. „Het gebeurt dat mensen op hun balkon zitten en op de verdie ping erboven kabaal horen en de houtsplinters rond zien vliegen. Toch wordt er dan niet gebeld." Ook noemt Van Breugel een zaak waarbij een vrouw de deur van haar buren open zag staan en een meisje zag lopen dat ze niet kende. De vrouw dacht dat het waarschijnlijk bezoek was, maar later bleek dat het hele huis was leeggehaald. En dat zijn slechts een paar voorbeelden. Schroom Dagelijks vindt er in Schiedam wel een woninginbraak plaats en Bij deze ingetrapte deur ontbreken anti-inbraakstrips, horendien is deze van slecht materiaal. als het leed eenmaal is geleden, kan de dader moeilijk worden achterhaald. Van Breugel: „De inbreker is tegenwoordig tech nisch heel vaardig, zodat er wei nig sporen zijn." Soms kan men binnenkomen door te 'hengelen", met een ijzerdraadje het slot openmaken, of door te flippe ren, met een stuk plastic het slot openwippen. Als de deur niet op het nachtslot zit kan de inbreker op die manier makkelijk binnen komen. Als hij een paar deuren probeert, zit er altijd wel één bij die niet op het nachtslot zit. Omdat het moeilijk is om de dader te vinden als er weinig aanknopingspunten zijn zoals braakschade, wil de politie dat burgers hun schroom om te bel len opzij zetten. „We komen lie ver honderd keer voor niks, dan dat er één keer wordt ingebro ken. Men lijdt er namelijk niet alleen financiële, maar ook gees telijke schade van. Veel mensen lopen nog maanden met een syn droom omdat vreemden in hun huis zijn geweest." Ook angst dat men erachter komt wie heeft gebeld, weerhoudt sommigen er van de politie te bellen. Dat is echter niet nodig: als de beller aangeeft anoniem te willen blij ven, wordt dat gerespecteerd. Team Door de druk op de basiseenheid van de politie was er voorheen weinig onderzoek mogelijk naar woninginbraken. Het afgelopen jaar werd slechts een klein aantal opgelost. Nu is echter een wo ninginbraakteam ingesteld dat zich constant met de inbraken bezighoudt, bestaand uit twee rechercheurs en twee mensen van de basiseenheid. „Dit team is niet opgericht omdat er plotse ling veel meer inbraken zijn, of dat er in Schiedam extreem veel, wordt ingebroken, maar we vin den gewoon dat er meer moet worden opgelost. Nu het team werkzaam is, merken we al dat het veel beter gaat. Als het goed is halen we wel een oplossings percentage van dertig tot veertig procent." Maar de politie kan het niet al leen, er wordt ook iets van de burger gevraagd. Daarbij speelt naast oplettendheid, preventie natuurlijk ook een grote rol. Wie veel groen in de tuin heeft, be moeilijkt de sociale controle. Dan zou men kunnen snoeien, of zorgen voor goede verlichting. Ook kan men voor een paar honderd gulden zijn huis laten beveiligen. Als men meer wil over beveiliging kan men altijd bellen met het team via tel. 2744351. De politie vraagt aan iedereen die overdag of 's nachts iets ver dachts hoort of ziet, contact op te nemen met de meldkamer van de politie Schiedam, tel. 2740205. Ook vraagt de politie om bij een dergelijke situatie te letten op het signalement van de verdachte persoon en eventueel een kenteken. SCHIEDAM In verzorgingshuis Spaland is het feest: de jaarlijkse fancy-fair komt er weer aan. Zaterdag 20 juni is iedereen van 10.00 tot 16.00 uur welkom aan de Willem Andriessenlaan 2. De opbreng sten van deze dag hebben een goede bestemming: een boottocht voor de bewoners. Op deze dag ontbreekt de rommelmarkt natuurlijk niet met onder andere serviesgoed, glas, kleine meubels, speelgoed en boeken. Om even bij te komen is er een terras met drankjes en hapjes, zoals oliebollen. SCHIEDAM Dertig jaar ge leden namen bewoners uit Groe- noord het initiatief een vereni ging op te richten die 'de belan gen van de wijk Groepoord en omgeving in het algemeen en dat van haar bewoners in het bijzon der zou behartigen'. Het was de eerste bewonersvereniging in Noord en nog altijd wordt in samenwerking met de gemeente veel werk verricht om de wijk leefbaar te maken en te houden. Sinds 1968 is door de bestuursle den veel werk verricht op het gebied van onder meer renovatie van de woningen en de herin richting van straten en pleinen. Het bestuur is vertegenwoordigd in het Wijk- en Buurtbeheer, in de Klankbordgroep Groenoord en in de Huurdersbelangenvere niging. Voorts maakt men deel uit van werkgroepen van de wo ningbouwcorporaties WSN, WBS en de gemeente Schiedam. Naast dit serieuze werk is er tijd voor ontspanning waarvan de middagen voor senioren, lente bal, wijnfeest en kerstbal een voorbeeld zijn. Tevens biedt de vereniging aan bridgers en scha kers die de beginnersfase ver achter zich hebben gelaten de mogelijkheid de strijd aan te gaan met elkaar. Overigens zijn klaverjassers ook welkom. Het bestuur van de bewoners vereniging wil het dertigjarig be staan niet zo maar voorbij laten gaan en nodigt leden en oud leden, vertegenwoordigers van besturen en instellingen uit om op zaterdag 20 juni tijdens een bescheiden receptie nog eens te rug te kijken op de afgelopen drie decennia. De receptie wordt gehouden van 16.00 tot 18.00 uur in Boerderij Landvreugd, aan de Sweelinc- ksingel 7. eten drinken cocktailbar dansen danc' BBÖbRSVELD 43 - 3111 ID SCHIEDAM - TEL. 010-42607 97 (Nieuwe Passage beneden) BON VOOR GRATIS KENNISMAKINGSC0NSUMPT1E TlIiS STEAKHOUSE ROMMELMARKT Het Leger des Heils houdt zaterdag 20 juni een rommelmarkt in het korpsgebouw aan de Lange Haven 27 in Schiedam. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de werkzaam heden van de organisatie. Er is verkoop van onder andere tweede hands kleding, schoenen, tassen, curiosa, boeken en speelgoed. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur. ERKEND Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 SCHIEDAM Het Gemengd Koor Senectute verzorgt zater dag 20 juni om 15.00 uur een inloopconcert in de Grote Kerk met medewerking van A. Waal boer, sopraan, een zangkwartet, K. Passchier, orgel en A. Geul op piano. Onder meer werken van Gounod, Elger, Mozart en Schubert staan op het program ma. Toegang is gratis, aan de uitgang is een schaalcollecte. COMPUTER Stichting Mar- haba Schiedam (SMS) organi seert kosteloos computercursus sen voor Marokkaanse werkloze jongeren. De cursus vindt plaats in september. Er wordt verschil lende software behandeld, zoals Windows 95, WinNT en WP. De cursus wordt in het Nederlands en in het Arabisch gegeven. Op geven bij Mostafa Bouhan- nouch, tel. 06-55796722 (iedere werkdag na 17.00 uur). SCHIEDAM - ODC-jeugddoel- ntan Wesly van Buren heeft op de landelijke finaledag van de strijd om de titel 'beste keeper van Nederland' een verdienstelij ke achtste plaats behaald. Van Buren, die lid is van ODC Schiedam, was één van de vier honderd jeugdige doelmannen die streden om de hoogste eer. Hij had zich voor de eindstrijd geplaatst dankzij zijn formida bele optreden tijdens de voor ronde. Meer dan 6000 keepers hebben aan deze test deelgeno men. SCHIEDAM - De tennisvereni ging The Smashing Fellows en parkeigenaar Van Vliet organi seren tussen zondag 28 juni en zondag 5 juli het jaarlijkse park- toernooi. Het toernooi biedt de deelne mers de mogelijkheid om te spe len in singles, dubbels en mixen. De speelsterkte begint bij D2 (eventueel 25plus) en loopt op tot B2. TSF neemt de wedstrijdleiding en het toezicht op de banen voor zijn rekening, terwijl Van Vliet voor de conditie van de banen zorgt en de catering regelt. Tij dens de wedstrijddagen wordt het park in het kader van het WK voetbal omgetoverd in een oranje-bastion. Deelnemers kunnen zich tot vrij dag 19 juli opgeven via de in- schrijfkaarten die op alle tennis parken in de omgeving beschik baar zijn. De jeugd had zich, zo blijkt uit de foto die na afloop ran het schoolroethaltoernooi werd genomen, uitstekend vermaakt op het complex ran PPSC. SCHIEDAM - Zeventig leerlin gen van de basisscholen Het Startblok, De Singel en Gravin Aleida hebben zich onlangs voetballend uitgeleefd bij PPSC. Ze speelden er een vier-tegen- vier toernooi dat de voetbalclub in samenwerking met de Dienst Sport en Recreactie op touw had gezet. De jongens en meisjes (afkom stig uit de groepen zeven en acht) hadden het weer mee want pas na de laatste wedstrijd vielen de eerste druppels, die later zelfs overgingen in een hevige hoos bui gelardeerd met donder en bliksem. Toen zat iedereen ech ter al droog en veilig in het club gebouw voor de prijsuitreiking. De teams waren ondergebracht in twee jongens- en één meisjes poule. De deelnemers hadden zelf de namen van hun team bedacht waardoor het kon voor komen dat aan de inmiddels ge decimeerde, maar nog immer populaire meidengroep Spice Girls tweemaal de naam 'Girl Power' was ontleend. Voor PPSC was de school voet baldag de aftrap van een actie om meer jeugdige leden aan het complex in sportpark Thurlede te binden. Zo zullen inmiddels al bij de club aanwezige meisjes in de stad promotiemateriaal gaan uitdelen en houdt de vereniging op vier avonden in juni een open huis waarop jongens en meisjes tussen zes en zestien jaar gratis aan een training kunnen deelne men. Het schoolvoetbal vormde de geslaagde opening van deze pro motiecampagne. Bij de meisjes won Girl Power I (De Singel). Bij de jongens groep 7 ging de eindzege eveneens naar De Sin gel en bij de jongens groep 8 naar Het Startblok. SCHIEDAM - Op de banen van de Tennisvereniging Schiedam Noord (tennispark Kethelhaghe, Zoomweg) begon maandag het jaarlijkse open toernooi. Voor het eerst heeft TSN nu ook de categorie BI-heren in huis. De wedstrijdleiding doet dat vooral om de eigen leden de kans te bieden om zich voor eigen publiek in beeld te spelen. In de klasse B2-dames is Lyhuong Dinh de torenhoge favoriet. De bij Halfweg Spijkenisse spelende veertienjarige won vorig jaar al les wat er te winnen viel en pro moveerde van C2 meteen naar B2. Op zaterdag 20 juni worden de kwart- en halve finales gespeeld. Een dag later staan vanaf 11.00 uur de finales op het program ma. Verwacht wordt dat de fina le BI-heren omstreeks 16.00 uur kan beginnen. SCHIEDAM - Het eerste dart team uit café Stolk (Hoogstraat) kan na het behalen van de Ne derlandse titel Europa in. René en Ben Koremans, Marcel Rond, Ron Westdijk en reserve Richard Meeldijk mikten de pijl tjes zondag in Diemen op de juiste plaatsen en bleven tien maal ongeslagen. Het kwartet had de N K-kwalificatie verdiend in de competitie van de Rotter damse Dart Organisatie waar het eerst als kampioen de com petitie afsloot om vervolgens in de play-offs met de andere regio nale derde divisie kampioenen opnieuw de beste te worden. Volgens kastelein Hans Stolk ligt de weg naar Europa nu open. Hij is van plan om het team in ieder geval te laten deel nemen aan de Open Catelaanse titelstrijd in Barcelona. Van donderdag 18 t/m woensdag 24 juni CRICKET: zaterdag Schiedam Thurlede 12 uur Excelsior'20- Hercules(da); zondag HCC-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-VOC. HONKBAL: zondag Schiedam Bijdorp 14 uur Schiedam- Ducks, Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Hawks. ROLSTOELHOCKEY: zaterdag Maassluis Schweitzerdreef 11 uur slotdag Evergreen-on-Wheels. SOFTBAL: zaterdag Schiedam Bijdorp 17 uur Schiedam- Zuidvogels(da); maandag Sparta/Feijenoord-Schiedam(h). TENNIS: t/m zondag Schiedam Kethelhage toernooi TSN BI/2, Cl/2 en Dl/2. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Politie vraagt hulp bewoners bij betrappen van inbrekers S60PIHD: T DAYS A WUK van 16.00 24,00 uur vtMg eti mtatóos van 10,00 lot02.00 uut MAX 1 CONSUMPTIE PCM PERSOON Wij zijn gespecialiseerd in: ra Bandenreparatie ra Balanceren ra- Uitlijnen Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden ra Verkoop accu's ra Verkoop en verhuur sneeuwkettingen ra Truckuitlijning ra Enz. enz. 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3