BREED IT ITANIC Tentoonstelling Tussen Jeruzalem en Tel Aviv' W m. Faunabescherming start posteraktie tegen vossenhaat Het kan dus ook makkelijk. Win een speciale whisky-reis Zomerjazzweekend aan zee laat Scheveningen swingen o»o De pikante geheimen van de Titanic administratief medewerkster chauffeur 55055 Astma* Fonds Op bezoek bij een biologisch boerenbedrijf DONDERDAG 18 JUNI 1998 25-481 De rijke eersteklassepassagiers van de luxueuze Titanic leiden op het eerste gezicht een benij denswaardig bestaan, maar ach ter al die weelde gaan ook pijnlij ke geheimen en benauwende in triges schuil. Want geld noch luxe biedt bescherming tegen de verwoestingen die door liefde, passie en hebzucht kunnen wor den aangericht. De nieuwste International Best seller van uitgeverij Harlequin - het boek Geheimen van de Tita nic, een liefdesgeschiedenis, van Shannon OCork - openbaart een en ander over een aantal bijzon dere opvarenden van het be roemdste schip ter wereld. Op varenden die ieder hun eigen ge heim bewaren en tot het uiterste gaan om dat verborgen te hou den, zich onbewust van het noodlot dat hen wacht... Zo wordt Audry Lockholm bij voorbeeld gechanteerd en moet ze alles op alles zetten om echt genoot Bay voor een schandaal te behoeden. Haar tweeling dochters Swan en Smoke zijn op hun beurt verwikkeld in een strijd: de zussen worden rivalen als Swan verliefd wordt op een jongeman 'die niet van haar stand is'. En dan nog de ontwik kelingen rond Victoria "Tory' VanVoorst. Zij koestert al haar leven lang een geheim over haar afkomst. Hoe lang houdt ze dit nog vol? Naast deze boeiende hoofdper sonen verschijnen talloze andere personages in Geheimen van de Titanic: de bloedmooie en schat rijke Nicola Lady Pomeroy, bij voorbeeld, en haar moeder Dove, die het aanlegt met kapi tein Edward John Smit. Daar naast laat violist Danny Bowen van zich horen en is er ook nog de mysterieuze Madama Roma ny... Genoeg ingrediënten om van Geheimen van de Titanic zo'n romantisch en meeslepend boek te maken, dat je in één adem uitleest. Een heerlijk va kantieboek en een echte aanra der voor wie na de film de smaak te pakken heeft. Geheimen van de Titanic is 352 pagina's dik en kost 12,95. het is verkrijgbaar bij boekhandels, supermarkten, warenhuizen, si garenzaken en kiosken. Maar wees er snel bij, want deze nieuwste International Bestseller is slechts verkrijgbaar tot 24 juli. GEHEIMEN In het kader van het vijftigjarig bestaan van Israël heeft het Joods Historisch Museum in sa menwerking met de Israëlische fotograaf Joel Kantor een ten toonstelling samengesteld. Cen traal in deze expositie, getiteld Tussen Jeruzalem en Tel Aviv, Foto 's van Joel Kantor, staat de kloof tussen het religieuze en het seculiere jodendom in de Israëlische samenleving. De ste den Jeruzalem en Tel Aviv fun geren hierbij als metafoor voor deze twee kanten van de Israëli sche maatschappij. De moord op Jitschak Rabin in 1995 vormde een dieptepunt van het al lang sluimerende conflict tus sen twee opvattingen. De op vatting of Israël een gewone staat voor het joodse volk is of een staat waarin het religieuze recht, de halacha, bepalend is. Joel Kantor legt zich met name toe op het fotograferen van het menselijk landschap en richt zijn lens op het hart van de Israëlische samenleving. Ken merkend voor zijn stijl is zijn poëtische verbeelding van de verschillende werkelijkheden; een gelijktijdig verrassende en onthullende stijl. Joel Kantor werd in 1948 gebo ren in Montreal, Canada. Van 1976 tot 1986 woonde hij op kibboets Kfar Menachem in Is rael. Sindsdien woont hij, met een onderbreking van enkele ja ren in Canada, in Tel Aviv. Hij studeerde fotografie aan het Hadassah Community College in Jeruzalem. Hij publiceerde drie fotoboeken: In Our image (1986), Hasidim (1987) en Tel Aviv Mon Amour (1995). Behal ve in Israël was zijn werk te zien in Duitsland en de Verenigde Staten. Een citaat uit het voorwoord van de Israëlische filosoof Yes- hayahu Leibowitz in Kantors boek In Our Image beschrijft de kern van het werk en de werk wijze van Joel Kantor als volgt. Een fotografisch kunstenaar loopt met zijn gereedschap in de hand door het land en kijkt naar het schouwspel van het dagelijkse leven. Naast de ge wone dagenlijkse realiteit van het landschap, de straat en de nederzetting, wordt hij getrof fen door momenten die in eerste instantie vreemd en buitenissig lijken, maar in feite deel uit ma ken van die speciale werkelijk heid waarin wij leven. Deze werkelijkheid, uniek vanaf het eerste begin, een joodse neder zetting, een verzameling van bannelingen uit zeer verschillen de culturen, is uitermate com plex geworden, zelfs verwron gen vanaf het moment dat als resultaat van een overwinning de macht van het ene over het andere volk wordt bevestigd en een nieuwe manier van leven op basis van deze macht ontstaat.' De tentoonstelling kan nog tot en met 22 september 1998 wor den bezocht. De Faunabescherming start op 11 juli een posteraktie om tegenwicht te bieden aan de hetze die tegen vossen gevoerd wordt van jagerszijde. De vos die in de huidige jachtwet vol ledig vogelvrij is, zal in de nieuwe Flora- en faunawet de status van beschermde dier soort krijgen. Volgens de nieuwe wet mogen vossen uitsluitend worden be jaagd wanneer is aangetoond dat daar gegronde reden toe bestaat. Praktijk van dit moment is ech ter reeds dat WildBeheerEenhe- den (jagersclubs) voor de beja ging van beschermde diersoor ten bij de provincie een blanco vergunning kunnen aanvragen op basis van een standaardfor mulier. Ook de bejaging van vossen met ondermeer lichtbak ken wordt door provincies kri tiekloos toegestaan. Jagers voeren op dit moment een zware lobby om te bewerkstelli gen dat de politiek alsnog zal besluiten tot een landelijke onbe- schermdverklaring van de vos, zodat zelfs het aanvragen van een blanco vergunning achter wege zal kunnen blijven. Zogende en zwangere moedervossen Omdat 1998 mogelijk het laatste lMifÉT'.f/ 1 jaar is waarin jagers volledig naar eigen inzicht mogen jagen op vossen, is er momenteel spra ke van een ware heksenjacht. Vanuit het gehele land krijgt de Faunabescherming meldingen van de bejaging van zogende en zwangere moedervossen. In veel gevallen leidt het doden van de moedervos tot het onverzorgd achterblijven van haar pasgebo ren jongen. Worden de jongen door jagers aangetroffen of met behulp van aardhonden uit een burcht gegraven dan worden de diertjes doodgeslagen, tegen een boom of met een knuppel, om munitie te sparen. De vos wordt zozeer gehaat in jagerskringen omdat het dier een bedreiging vormt voor de jacht buit van de jager. Met name handtamme uitgezette fazanten in het jachtveld vormen een ge makkelijke prooi voor de vos. Daarbij laten jagers laten geen mogelijkheid onbenut om de vos zwart te maken door verhalen rond te strooien over hondsdol heid bij vossen, over vossen die lammetjes zouden verslinden, over vossen die de weidevogel stand zouden bedreigen, over vossen die dodelijke lintwormen over zouden brengen en over vossen die lijkkisten op zouden graven op begraafplaatsen. In vrijwel alle gevallen gaat het om pure lasterverhalen, bedoeld om de vos in een kwaad daglicht te stellen. Om een eind te maken aan de diep gewortelde vooroor delen jegens de vos, start de Fau nabescherming nu met een grootscheepse postercampagne in de grote steden en met de verspreiding van posters met in formatie via scholen en biblio theken Lichtbakken verboden De Faunabescherming dringt met deze campagne aan op handhaving van de beschermde status van de vos in de nieuwe Flora- en faunawet, een alge meen verbod op de lichtbakken- jacht (waarbij dieren 's nachts verblind worden met een sterke lichtbundel en vervolgens ge schoten) en een algemeen verbod op de jacht in rui-, broed-, draag- en zoogtijd. Voor meer informatie kan ge beld worden met Niko Koffie- man op 0577-41 1727 en/of Rita Stockmalm 0317-316879. M. GAASBEEK B.V. ANTON GEESINK MAAKT ZICH STERK VOOR AVO - GIRO 625.000 AVO HELPT MENSEN MET EEN HANDICAPS Rabobank Schiedam-Vlaardingen Hoofdkantoor: Veerplein 106, Vlaardingen, telefoon (010) 2481515 Overige kantoren in Schiedam: Broersvest 16 en Zwaluwlaan 111 vaker naar Diersaarde Blijdorp! Kijken hoe het er aan toegaat bij een biologisch boerenbedrijf. Dat kan op zaterdag 20 juni wanneer een groot aantal Zuid hollandse biologische boerenbe drijven onder het motto 'Kijken en proeven' de deuren open zet. Een klein aantal doet dit op zon dag 21 juni. Dit alles gebeurt in het kader van de Landelijke Open Dag Biologische Bedrijven georgani seerd door Platform Biologica, de organisatie voor biologische landbouw en voeding. Met de open dag wil de biologi sche sector het publiek kennis laten maken met biologische producten en de manier waarop ze gemaakt worden. Naast proe- verijen zijn er allerlei andere ac tiviteiten zoals excursies op het bedrijf, natuurwandelingen, kaas maken, weidevogelbeheer en ponyrijden voor kinderen. Ruim de helft van de bedrijven die meedoen bevindt zich in de Alblasserwaard/Vijfheerenlan- den en houden de open dag op zaterdag, een aantal ligt in het Groene Hart waarvan sommige op zaterdag en sommige op zon dag open zijn en de biologische bedrijven in Oud Beijerland en Rockanje zetten de deuren op zondag open. Voor meer informatie: 010- 477 96 69 of op website: www.platformbioIogica.nl. Volgens kenners valt in een goed glas whisky, keer op keer iets nieuws te ontdekken. Dat zou ook de reden zijn waarom dit distillaat zo populair is. Door de unieke ingrediënten en bereidingswijze is geen whisky gelijk. En juist dat maakt whisky echt boeiend. Gall Gall zet deze maand de meest geliefde drank ter wereld in het zonnetje. Om zowel de cocktailliefhebber, de culinaire lekkerbek of de fans van Schotland te verwennen. Van whisky kan ook thuis heel eenvoudig een heerlijke cocktail gemaakt worden, cocktail is van origine een Amerikaanse vondst. Daarom lenen de Bourbons', de whisky uit dit land, zich uitste kend voor cocktails. Wat te den ken van een verrassende, zomer se mix? Voor een frisse cocktail is nodig: 3/4 bourbon op 1/4 Dom Bénédictine: even goed roeren in een mengglas met ruim ijs. Schenk de mix in een cock tail-glas. Maak het geheel af met een stukje citroenschil op de rand van het glas. Voila, een feestelijke whisky-cocktail voor een zomerse dag! Met whisky kunnen ook bijonz- dere gerechten gekookt worden. Bijvoorbeeld wentelteefjes met marmelade en Schotse room. In een handomdraai op tafel. Ge bruik ongeveer 8 sneetjes wit brood en snijd de korstjes eraf. Klop 4 eieren in 2 dl melk en week het brood er even in. Smelt wat boter en bak de sneetjes goudbruin. Besmeer dan de wen telteefjes met (whisky)marmela- de. Voeg 2 eetlepels Schotse whi sky aan 2 dl. slagroom toe en klop deze stijf. Garneer vervol gens de wentelteefjes met de slagroom. De whisky geeft dit gerecht een bijzondere 'touch'. Whisky is meer dan 'zo maar een aperitief. Whisky wordt wereld wijd gestookt, maar in iedere whisky is de smaak van het land van herkomst te proeven. Er staan bekende distilleerderijen in Canada, de Verenigde Staten, Nieuw Zeeland, Japan, Enge land en Ierland. Maar het be roemdste whisky-land is natuur lijk Schotland. Het klimaat, de lucht, de grondsoorten en de uit zonderlijke kwaliteit van het Schotse water bepalen de karak teristieke smaak van de 'Scotch'. Schotland staat bekend als ul tiem vakantieland. In het afwis selende landschap, van valleien, bergen tot aan ruige rotsforma ties, liggen her en der stokoude dorpjes verscholen. Speciaal voor de whisky-liefhebber heeft Gall Gall in het eigen magazi ne van juni een prijsvraag opge nomen waarmee een wel heel speciale whisky-reis naar Schot land gewonnen kan worden. Dit ligt gratis bij alle vestigingen. Bovendien bevat het blad heel veel informatie, recepten, cock- tailtips en aanbiedingen rondom whisky. 'Slainte' zeggen de Schotten... 14 Ruim veertig jazz-acts laten in het weekeinde van 17, 18 en 19 juli Nederlands bekendste bad plaats swingen. Heineken Music Scheveningen is dan ook hét eve nement voor iedereen die (gra tis!) wil genieten van 'all that jazz'. Het festival biedt al meer dan twintig jaar de beste jazz van eigen bodem, en behoort tot de best bezochte jazzfestivals van Nederland. Brassbands en streetparades be volken drie dagen lang de boule vard. De Scheveningen Jazz Route staat voor live muziek in een groot aantal café's, restau rants en strandpaviljoens. Op het Kurhausplein en de bou levard zijn buitenpodia waar tal van bekendë jazz-acts hun op wachting zullen maken. Programma Vrijdag 17 juli van 20.00 - 24.00 uur: Het Kurhausplein staat vrijdag avond in het teken van de 'roa ring twenties' met de Boy Bradman's Big Band. Op de boulevard zijn er optredens van onder andere Sjooloos Streetparade, Willick Square Jazzband en 'Mrs. Rhythm' Milly Scott. Een knal lend vuurwerk, in het kader van de Zomervuurwerkserie, sluit de vrijdag af. Zaterdag 18 juli van 16.00 - 24.00 uur: Bubblin' Toorop Trio en Poly- tour vertegenwoordigen de Hot Club de France-stijl. Zaterdag avond behoren Carlo d'Wys Voices of Soul en Joke Bruys met 5 Op de Schaal van Richter tot de hoogtepunten. Zondag 19 juli van 14.00 - 20.00 uur: Bekende stemmen van de jazz op de Nederlandse radio tonen hun passie voor muziek onder de noemer 'De Gooische Compag nie'. Meer traditionele jazz is er van de West Coast Jazzband en de Sail Jazzband. Meer informatie is verkrijgbaar bij de VVV Scheveningen, tel. 09 00-340 35 05 (75 cent per mi nuut). t O IV» KR NATION Al BESTSKI IER A\ Dl In nieuwe wet krijgt Reinaart de status van beschermde diersoort Vergeefs wachtende wetpjes Technische Handelsonderneming Wij zijn gevestigd in Rotterdam en zijn sinds 1985 leverancier, gespecialiseerd in flexibele verbindingen, koppelingen, appendages, aandrijvingen en afdichtingen. ONS BEDRIJF: telt momenteel 7 werknemers en voor uitbreiding zoeken wij versterking in de vorm van een: parttime FUNCTIE-OMSCHRIJVING: - alle voorkomende administratieve werkzaamheden - werktijden 08.00 tot 12.00 uur WIJ VRAGEN: - iemand met een administratieve achtergrond - ervaring met automatisering o.a. WP.6.1 en Excel 5.0 - grote nauwkeurigheid fulltime FUNCTIE-OMSCHRIJVING: - het afleveren van diverse goederen bij bedrijven en op schepen - en alle voorkomende magazijnwerkzaamheden WIJ VRAGEN: - rijbewijs B - geen 8.00 tot 17.00 mentaliteit WIJ BIEDEN: - een vast salaris toegespitst op uw kwaliteiten en prima secundaire arbeidsvoorwaarden - een verantwoordelijke baan bij een gezonde onderneming met korte communicatielijnen - een gedegen opleiding binnen het bedrijf - de mogelijkheid om mee te groeien in een flexibel opererend bedrijf Als u geïnteresseerd bent in een dynamische baan bij een groeiende onderneming en meent te voldoen aan de gestelde eisen, stuur dan uw sollicitatie met C.V. binnen 10 dagen naar: TECHNISCHE HANDELSONDERNEMING M. GAASBEEK B.V. T.a.v. Angela Hervij, Postbus 11149, 3004 EC Rotterdam. Vraag om informatie Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Els van Laar (35) Mat het Rabo Totaalpakket hebt u al uw dagelijkse bank zaken in één keer goed geregeld. Wilt tl meer weten over de mogelijkheden en voordelen van het Rabo TotaalPakket, loop dan even bij ons binnen. Het Rabo Totaalpakket. Alles in één keer goed geregeld. Diergaarde Blijdorp 30 3D KE R. .rtri-Jti siiUNMHt vooi I.» «mom mioiuamdiis outh \VYV**kT ■4' Alle soorten hebben hun eigen karakteristieken Joke Bruys garandeert 5 Op de Schaal van Richter archieffoto COR VOS 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 5