IN KRANT BOEKEN 5.00 Tropische sferen op Spectrumfestival m Aanspreekpunt voor snellere signalering en oplossing problemen Huren of kopen Verkeerde berekening toch schuld Noordvest V gsdütiatuin ■i HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 Herrie door WK-vluchten Man wil boom slopen Doorgereden na aanrijding Getuigen van juwelenroof Karwei-pas voor huurders WBS Huursubsidielijn levert bellers 1,4 miljoen op Molenmunten op Rubensplein UITVERKOOP BOEKHANDEL MERCURIUS WOENSDAG 24 JUNI 1998, 50e JAARGANG, Nr 26 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit jg lage kosten TOTALE OPLAGE: CDA-vrouwen in partnerstad Rechtzaak op Het Windas SCHIEDAM De tiental len extra supportersvluchten voor het WK in Frankrijk hebben gezorgd voor bijna vijfhonderd klachten over geluidsoverlast. De telefoon bij de DCMR Milieudienst Rijnmond stond zaterdag en zondag roodgloeiend. Er werd vooral geklaagd in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. SCHIEDAM De politie heeft in de nacht van maandag op 'dinsdag een 33-jarige Schiedam mer aangehouden, die op het A. van Raalteplein rondliep met een boor, een bijl, een gasbran der en handschoenen. De man was voornemens om een grote boom op het plein te vernietigen. Hij had al eerder pogingen daar toe ondernomen door gaten in de boom te boren en door de boom in brand te steken. Over het motief van de man is niets bekend. SCHIEDAM Een achtjarig meisje is maandagmiddag licht gewond geraakt toen zij op de P.J. Troelstralaan werd geschept door een auto. De bestuurder van de auto is na het ongeval doorgereden. Een buschauffeur was getuige van de aanrijding en waarschuwde de politie, maar die heeft de bestuurder nog niet kunnen achterhalen. Het meisje kon na behandeling in het zie kenhuis weer huiswaarts. SCHIEDAM De politie is op zoek naar getuigen van de juwe- lendiefstal op dinsdag 16 juni in De Nieuwe Passage. Getuigen die iets hebben gezien of de da der herkenen, wordt verzocht contact op te nemen met bureau Schiedam, tel. 2740212. Zaterdag 27 juni a.s. 9.00 tot 16.00 uur onze grote, jaarlijkse alle boeken in de kramen HOF VAN SPALAND SCHIEDAM-NOORD Eindelijk scheen de zon en samen met de etensgeuren van de verschillende kraampjes en natuurlijk de wereldmu ziek zorgde dit afgelopen zondag in het Beatrixpark voor een tropische sfeer. De stichting Spectrumfestival liet zien dat men ook in de nieuwe bezetting - de vorige zes jaren was het festival in beheer van de stichting Medelanders - weet hoe het moet. Het feest was weliswaar minder grootschalig, het veld waar vorig jaar de werelddorpen stonden was nu leeg, maar het was zondag niet minder gezellig in het park. Net als voorgaande jaren kwamen tussen de veertig- en vijftigduizend mensen naar dit multi culturele familiefeest. Voor kinderen was er veel te doen: ze konden naar hartelust schilderen, poppenkast kijken en de Bedouïeentent was steeds goed gevuld met jong publiek dat genoot van het wereldcircus of verschillende soorten dans, ook al steeg de tempera tuur hier tot grote hoogten. Ook volwassenen konden zich natuur lijk prima vermaken. Naast de verschillende optredens op het hoofdpodium, kon men met een drankje in de hand op het terras genieten van djembé, flamenco en zigeunermuziek. Er ontstond zelfs spontaan een kapuera-act: één van de vrijwilligers van het festival had wat vrienden opgetrommeld en liet op muziek de dansachtige vechtsport zien.Hoewel er dit jaar geen apart poppodium was, hetgeen vorig jaar een wat dreigende situatie veroorzaakte, was de bereden politie toch weer vertegenwoordigd. Slechts één keer hoef den agenten in actie te komen, toen twee vrouwen elkaar letterlijk in de haren vlogen. Verder bleef het rustig. De organisatoren hoeven niet de gehele garantstelling door de gemeente van 75.000 gulden aan te spreken, verwacht wordt dat men een paar duizend gulden kan teruggeven aan het bestuur. Geen obstakels dus voor een volgende editie... SCHIEDAM Nieuwe huurders van de Woning bouwvereniging Schiedam ontvangen van bouwmarkt Karwei Schiedam een zoge naamde klantenpas. Hiermee kunnen ze tien procent kor ting krijgen op de aanschaf van producten van deze bouwmarkt. Een ander huis brengt het nodige werk met zich mee en verhuizen kost niet alleen veel energie, maar ook geld. Daarom is bij de woningbouwvereniging het idee ontstaan om de nieuwe huurder tegemoet te komen. Karwei was bereid hieraan medewerking te verlenen. De winkel heeft bij uitstek een assortiment voor doe-het- zelvers. Maar ook voor dege nen die minder handig zijn is de pas natuurlijk nuttig. De unieke passen zijn vanaf 1 juli beschikbaar. Alle nieuwe huurders van de woning bouwvereniging ontvangen de klantenpas nadat zij het huurcontract hebben onder tekend. De pas blijft drie maanden geldig. SCHIEDAM De Schie- damse wijken hebben een wij kwethouder gekregen. Vanaf nu heeft iedere buurt een di rect aanspreekpunt en een eigen belangenbehartiger in het college van B&W, het hoogste plaatselijke bestuurs orgaan. De wijkproblematiek komt wekelijks als vast agen dapunt terug bij de vergade ring van burgemeester en wet houders, zodat moeilijkheden in een wijk sneller kunnen worden aangepakt. Met de wijkwethouder heeft het college kort na het aantreden een belangrijke verkiezingsbelof te ingelost. Naast hun vaste por tefeuille nemen de wethouders elk het beheer op zich van een oud, een nieuw en een landelijk stadsgedeelte. Aan deze verdeel sleutel ligt het idee ten grondslag een dwarsverbinding te leggen tussen de bestaande stad (cen trum, Zuid, Oost, West), de jon gere aanwas (Spaland, Groe- noord, Nieuwland, Woudhoek) en de historische dorpskernen (Kethel, Tuindorp, Bijdorp). Maatwerk P. Groeneweg gaat zich ontfer men over West, Nieuwland en Bijdorp, L. Hafkamp krijgt het centrum (waar hij zich al mee bezig hield), Groenoord en Ke- thel-Tuindorp in de portefeuille, A. Reijnhout Zuid (waaronder de Plantage), Spaland en Kethel- Dorp en A. Wiegman wordt wethouder van Oost, Woudhoek en Kethel-Oost. Over twee jaar, wanneer A. Meijer het wethou derschap van Reijnhout over neemt, komen zijn wijken voor haar rekening. Door deze verde ling krijgt elke wethouder een beeld van alle soorten stadsde len. De bestuurders kiezen niet allemaal voor dezelfde aanpak, maar willen in hun nieuwe func tie maatwerk gaan leveren toege spitst op hun eigen wijken. In de diverse delen zijn verschillende organisaties actief, zodat er steeds een andere werkwijze no dig is. De komende weken zullen de wijkwethouders daarom benut ten voor een uitgebreide oriënta tie en inventarisatie van bestaan de contacten en overlegorganen. Inwerken Wiegman: „We gaan nauw sa menwerken met verenigingen, zoals- project-teams en bewo nersverenigingen. We weten na tuurlijk wel veel, maar we gaan ons daar nog meer op de hoogte stellen van de zaken die spelen." Er worden in deze 'inwerkperio- de' ook afspraken gemaakt over de frequentie van het overleg. Er wordt bijvoorbeeld gedacht aan een middag in de drie weken. Dit zal niet het karakter hebben van een spreekuur waarbij mensen kunnen binnenlopen met proble men. De mogelijkheid om een gesprek te hebben met een wet houder op het stadskantoor be staat immers al. De wijkwethou der zal in gesprek gaan met or ganisaties. Het is de bedoeling dat het wij kwethouderschap een extra im puls gaat geven aan het Schie- damse wijk- en buurtbeheer. Men wil het buurtbeheer echter niet voor de voeten lopen. „Wat goed loopt, daar haken we op aan", aldus Wiegman. Intensief 'wijkoverleg' is voor taan een vast agendapunt voor de wekelijkse vergadering van het college. Hierdoor kunnen niet alleen de problemen sneller onder de aandacht worden ge bracht, maar ook aan de verant woordelijke wethouder worden doorgespeeld. Als er bijvoor beeld in een wijk van Reijnhout iets aan de hand is op het gebied van de openbare ruimte, kan de wijkwethouder dat doorgeven aan wethouder Hafkamp van ruimtelijke ordening. SCHIEDAM De Hulpdienst van de Socialistische Partij heeft van maandag 15 tot vrijdag 19 juni een speciale huursubsidielijn ingesteld. Via deze lijn kreeg iedere beller direct te horen of hij of zij recht had op huursubsidie. Uit Schiedam, Maassluis en Vlaardingen belden 256 mensen, van hen hebben 95 recht op bij elkaar 175.548 gulden huursub sidie. Landelijk belden 1875 mensen de lijn. In totaal levert de huursubsidie de bellers 1,4 miljoen op. Naar schatting vraagt 25 pro cent van de mensen die recht hebben op huursubsidie, deze niet aan. De SP hoopt dit 'niet- gebruik' te verminderen met de telefoonlijn en door spreekuren te organiseren. Elke dinsdag middag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur kan men de hulpdienst van de SP- afdeling Schiedam bellen op 4734322. SCHIEDAM Veel huurders zullen de brief over de huurverho ging weer in de brievenbus hebben gevonden. De huurverhoging voor 1998 is vastgesteld op minimaal 3,5 procent. Deze jaarlijks terugkerende verhoging is voor een aantal huurders aanleiding om te overwegen een woning te kopen. Volgens De Hypotheekshop, die met ruim 170 vestigingen de grootste organisatie van onafhankeijke hypotheekadviseurs is, is voor een groot deel van de huurders het kopen van een huis voordeliger dan huren. De huur van een eengezinswoning die tien jar geleden 600 gulden was, is met de jaarlijkse huurverhoging gemiddeld gestegen naar ruim 920 gulden. M. de Visser, adviseur van De Hypotheekshop in Schiedam: „Veel mensen die nu en huis huren, kunnen voor hetzelfde maandbedrag een hypotheek krijgen waarmee ze een eigen woning bezitten. Zeker omdat de rente op dit moment erg laag is." Natuurlijk zijn er wel andere kosten voor bezitters van een eigen woning, waarmee zij als huurder niet worde geconfron teerd, zoals een hogere onroerende zaakbelasting, een opstalver zekering en onderhoudskosten. Tegenover die kosten staan weer voordelen. De Visser: „Als je een huis huurt, betaal je iedere maand een bedrag waarvoor je alleen maar mag wonen. Met een eigen huis betaal je natuurlijk ook iedere maand, maar in feite investeer je dat in je eigen vermogen. De fiscus betaalt hieraan mee, doordat de hypotheekrente aftrekbaar is. Bovendien stijgen de woningen nog steeds in waarde, terwijl de hypotheeklast hetzelfde blijft." Volgens De Visser is een goed en onafhankelijk advies, zoals bij De Hypotheekshop, heel belangrijk voor de consument om de voordeligste optie te kiezen. SCHIEDAM De schuld van het verkeerd berekenen van huursubsidie ligt toch bij Woningstichting Noordvest. Dit heeft het softwarebedrijf Casa Volkshuisvesting bv laten weten aan SP- er Y. Haan. Hij trok bij Noordvest aan de bel toen zo'n zeshonderd huurders een brief kregen met het bericht dat ze tot 96,- teveel betaalde huursubsidie moeten terugbetalen. Eerst had Noordvest volgens Haan de schuld gelegd bij de huurders zelf, deze zouden verkeerde gegevens hebben verstrekt. Later liet de woningcorporatie echter weten dat de fout was gemaakt door het softwarebedrijf, dat tot vorig jaar nog NCR heette. Dit bedrijf levert software aan alle bij de Nationale Woningraad aangesloten corporaties. In een brief aan Haan liet J. Feijtel, directeur van Noordvest, weten dat het teveel aan toeslag was berekend „door een fout in (het gebruik van) de software". Haan: „Het softwarebedrijf vertelde mij echter dat Noordvest contact met hen had opgenomen en dat duidelijk was geworden dat de fout bij Noordvest ligt. Toch blijft de woningstichting beweren dat het zowel aan de software, als aan het gebruik ervan kan liggen. Dat is wel een heel twijfelachtige manier van werken." Aangezien de SP-er van mening is dat een woningcorporatie zich niet op deze wijze kan gedragen, legt hij het geval aan wethouder A. Reijnhout van volkshuisvesting voor: „Ik blijf erbij dat de brief, waarin de schuld wordt gelegd bij de huurders, niet kan. Noordvest weigert nog steeds excuses aan te bieden. Ze moeten gewoon toegeven dat ze fout waren." SCHIEDAM Ook bij de winkeliers op het Rubensplein kan men nu met molenmunten betalen. De munten zijn verkrijgbaar bij en worden geaccepteerd door Slijterij de Romein, Th. Engering Ijzerwa ren /Doe-het-zelf, Mirella Bloemen en Planten en de ABN AMRO Bank. Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 NS Nieuwe Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Voor de zomer echt begint hangt uw KNIKARMZONNESCHERM: v a. 300 br„ uitv. 250, 13 versch. streepdessins! Incl. montagenu voor 1080.- Komt u bij-ons langs of komen wij bij u langs? Alle zon weringssystemen voor de laagste prijs! Broersveld 127 - Schiedam - Tel./fax 010-473 33 16 Wijken krijgen eigen wethouder De wijkwethouders spreken wekelijks tijdens de collegevergadering over de wijkproblematiek Vrijwilligers van de Huursubsidielijn stonden een week lang paraat om de eventuele huursubsidie uit te rekenen fotor KIMO itr O la la, ndula 'La France' in de tuin. Blauwpaars bloeiend, heerlijk geurend. Met haar mooie grijsgroene blad een juweel. Van 7.95 voor 4 Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1