SCHIEDAM BELOOFD: Ouderwets zwemmen in bad Groenoord Dertig jaar speelgoed voor volwassenen bij Baly WTïTffiDEEQR <3 todLamb Afscheid van foto's, nieuw logo onthuld 10%-50% KORTING VARI b.v. EXCLUSIEVE MANNENMODE Activiteiten voor ouderen Lobby van gemeente werpt vruchten af, maar subsidie is druppel op gloeiende plaat m Vrijwilligers in zonnetje gezet VACO Rommelmarkt VERHUISD Het Nieuwe Stadsblad Zakelijk bekeken NOQTEBQQM AUTOBANDEN BV ONDER 4 OGEN KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier a HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 1 JULI 1998 27-1441 Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 Gratis balanceren met plaklood en uitlijnen bij aankoop van 4 lichtmetalen velgen. ERKEND Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Él!®®eU Waterpark ge- .'O til c —S//A SPAANSE POLDER Autobedrijf Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen SCHIEDAM In dienstencen trum de Woudhoek kan men donderdag 2 juli van 11.30 tot 12.30 uur gymnastieken. Deel name kost 2,-. In dienstencen trum Oost kan men olieverf schilderen van 14.00 tot 16.00 uur. Men betaald alleen de mate riaalkosten. Dienstencentrum de 4 Molens heeft zondag 5 juli een koffie- inloop van 11.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. Maandag 6 juli van 14.00 tot 16.00 uur kan men voor 2,- koersbal spelen in wijkcentrum Oost. In dienstencentrum de Woudhoek kan men van 19.30 tot 22.00 uur klaverjassen. De kosten hiervoor zijn 2,50 per maand. In Wijkpost Zuid wordt dinsdag 7 juli van 13.30 tot 15.30 uur bingo gespeeld. De kosten voor 12 ronden bedragen 7,50. In dienstencentrum de 4 Molens wordt een koffie-inloop gehou den van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn 1,-. Woensdag 8 juli houdt diensten centrum Oost een activiteiten ochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn 1,50. Van 14.00 tot 16.00 uur is er een handwer ken welfare. Dit is gratis en voor het materiaal wordt gezorgd. Dienstencentrum de Woudhoek houdt van 10.00 tot 12.00 uur een soos. De kosten zijn 1,50 per maand. Koersbal wordt er gespeeld van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten zijn 2,-. In diensten centrum de 4 Molens is dit gratis van 19.00 tot 22.00 uur. 1 INLOOPCONCERT Pianis te Julia Oerinova verzorgt zater dag 4 juli een inloopconcert in de Grote of Sint Janskerk. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthroff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS De zwemmers luisteren naar instructies voor het diploma zwemmen in jaren dertig stijl. SCHIEDAM Vijfenzeventig jaar geleden, in 1924, werd in Am sterdam een oude melkfabriek veranderd in een zwembad, waarmee het eerste Sportfondsenbad in Nederland een feit was. In Schiedam is in 1934 aan de Burg. Knappertlaan één van de eerste sportfondsenba- den geopend. Nu zijn er in Nederland honderd. Omdat zwembad Groenoord aan de Beatrixlaan er één van is, werd hier het afgelopen weekend feest gevierd. Men kon in authentieke stijl diploma zwemmen. Helaas had niemand de ouderwetse badpakken van zolder gehaald om geheel in stijl de vereiste oefeningen uit te voeren, de verkiezing van de meest originele badkleding uit de jaren dertig viel dus een beetje in het water. Maar de examenonderdelen waren wel de 'ouderwetse'. Zo moest men zwemmen volgens de Spaanse Slag (een soort borstcrawl op de zij terwijl met de benen de schoolslag wordt gezwommen), in een waterrad zwemmen (op de zij watertrappen door fietsbewegingen te maken) en figuurdrijven. Alle deelnemers konden de oefeningen naar tevredenheid van de badmeester uitvoeren, zodat men met een mooie, authentieke diploma het bad kon verlaten. De baden verwachtten in het weekend ook hun 600 miljoenste bezoeker. Lokaal werd ook een eigen feestvarken ontvangen: Schie dam werd door middel van loting dhr. Broekman uitgekozen. Hij mag een jaar lang gratis zwemmen in Groenoord. Hij dingt ook mee naar de grote landelijke hoofdprijs: een compleet kuur-arrangement in Thermae 2000 in Valkenburg. Ruim 1 miljoen van Rijk voor nieuwbouwplan Parkweg-Oost SCHIEDAM De gemeen te Schiedam krijgt ruim 1 miljoen gulden van het Rijk voor het herstructureringsplan Parkweg-Oost. Het veelvul dig lobbyen bij het ministerie van VRÖM door wethouder A. Reijnhout van Stedelijke Vernieuwing, Volkshuisves ting en Milieu lijkt daarmee vruchten te hebben afgewor pen. Met het geld wordt wo ningbouw aan een waterpark in Nieuwland gefinancierd. Schiedam had meerdere subsi die-aanvragen voor stedelijke vernieuwingsprojecten inge diend bij het ministerie en had dan ook gehoopt op meer geld. Toch laat Reijnhout weten dol blij te zijn met dit bedrag, dat een forse bijdrage is voor het project: „Het Rijk heeft Schie dam steun toegezegd en daar houdt het zich nu aan. Dit is heel goed voor Nieuwland. Het be looft ook het nodige voor de toekomst." De problemen die Schiedam heeft met de vooroor logse woningvoorraad worden nu immers erkend en Tommei heeft meer hulp toegezegd aan Schiedam. Toch moet men nog niet te vroeg juichen: „Dit be drag is voor de Schiedamse pro- Het geld dat de gemeente krijgt run het Rijk wordt besteed aan de herinrichting ran Parkweg-Oost. blematiek een druppel op een gloeiende plaat. We hebben nog een paar honderd miljoen gul den nodig, uitgesmeerd over een aantal jaren. Er moet in onze stad nog heel wat gebeuren. We hopen dan ook op een voort gaande subsidiestroom", aldus de wethouder. De lobby gaat dan ook gewoon door: ambtena ren worden herinnerd aan de toezegging van Tommei en als het nieuwe kabinet is samenge steld zal de gemeente ook daar weer aan de bel trekken. Nieuwbouw Parkweg-Oost in de wijk Nieuw land wordt begrensd door de Burg. van Haarenlaan, de Park- De vrijwillige medewerkers van de muziekgroep worden beloond voor hun inzet. SCHIEDAM De vrijwillige medewerkers van de muziek groep voor verstandelijk gehan dicapten zijn afgelopen donder dag in het zonnetje gezet omdat ze zich het afgelopen seizoen bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt. De muziekgroep heeft op 15 april een muzikale uitvoering gegeven op de manifestatie van het Juliana Welzijnsfonds. Vanaf de oprichting van De Er ker is de muziekgroep actief. De laatste jaren is de groep flink gegroeid en zijn de prestaties vooruit gegaan. De groep gaat nu zelf uitvoeringen verzorgen. Deze vooruitgang is mede te danken aan de vrijwillige mede werkers en stagiaires die zich hiervoor inzetten. De Stichting Geestelijk Gehandicapt Kind heeft daarom deze medewerkers in het zonnetje gezet. SCHIEDAM Videotheek Baly bestaat dertig jaar en dat wordt gevierd op vrijdag 3. za terdag 4 en zondag 5 juli. Wie dan naar de videotheek of koopshop aan Dam 9-11 komt, krijgt dertig procent korting op alle artikelen. Megapornoster Helen Duval is aanwezig en lief hebbers kunnen zich met haar op de gevoelige plaat laten vast leggen. Medewerker M. de Bak ker: „We zijn groot in bloot, maar we doen niet aan seks in de winkel. Dat wil zeggen: geen massages of met een vrouw in een kabine of dat soort dingen." Dertig jaar geleden is Baly opge richt door L. Hellemons, sinds de jaren negentig heeft zijn vrouw E. de Bakker-Thauapa- rong de winkel in beheer. Wij zijn gespecialiseerd in: Bandenreparatie Balanceren ■a- Uitlijnen Verkoop nieuwe en gebruikte autobanden Verkoop accu's xs- Verkoop en verhuur sneeuwkettingen Truckuitlijning Enz. enz. Baly aan de Dam viert het dertigjarig bestaan met dertig procent korting. SCHIEDAM Stichting Welzijn Schiedam zoekt per september voor de locatie Wijkcentrum Dreesplein een medewerkt st)er voor de vervolgcursus Windows '95 en Microsoft '97 voor volwassenen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met mevrouw Pauw, Stichting Welzijn Schiedam, het telefoonnumer is 4738671. Op het Dr. Willem Dreesplein vindt zondag 5 juli een rommelarkt plaats. Deze duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Voor het huren van een tafel kan men terecht bij de balie van het Wijkcentrum op Dr. Willem Dreesplein 2. De kosten zijn 15,- voor een buitentafel. Telefonisch kan er niet worden gereserveerd. weg, de Burg. Honnerlage Gre- telaan en de Jan van Zutphen- straat. Voor Nieuwland wordt gewerkt aan de uitvoering van een veelomvattend beheerplan, dat de toekomst van de wijk moet veiligstellen. Een inrichting van het openbaar gebied, goede voorzieningen en een betere soci aal-economische positie vormen de hoofddoelen van het plan. Parkweg-Oost is een belangrijk onderdeel van het beheerplan. In het gebied kan een hoogwaardig stedelijk woon- en (recreatief) verblijfsgebied worden gereali seerd na sloop, nieuwbouw en ingrijpende herinrichting. Juist nu in de nabijheid het nieuwe metrostation Parkweg wordt ge bouwd, kan de kans optimaal worden benut om aan de wijk een kwaliteitsimpuls te geven. Blikvanger in het gebied wordt een groot waterpark. De metro- baan komt onder het waterop pervlak van de vijver in dit park te liggen. Het woningbouwplan aan dit waterpark omvat circa 260 koopwoningen, waaronder appartementen, eengezinswo ningen en enkele twee-onder-één kap-woningen. Het geld dat Schiedam krijgt is afkomstig uit de subsidiepot voor herstructureringsplannen van VROM. Hierin zat 65 mil joen, waarvan de helft was be stemd voor de vier grote steden. De andere helft is verdeeld over 29 kleinere gemeenten waaron der naast Schiedam onder ande re Deventer, Roosendaal, Hoo- geveen. Delft en Lelystad. Mijn beste klanten in deze tijd zijn ai diegenen die op vakantie gaan. Maar ook gelijk de klanten met de meeste haast. "Ik dacht vanmor gen ineens, waar is toch die lek kere zonnebril voor in de auto, maar ik ben 'm kwijt" of "Ik moet nog extra contactlens vloeistof voor op vakantie hebben". Gelukkig zijn we hier hele maal op inge steld. Zelfs een zonnebril op sterkte, die toch echt wel wat werk verlangt, kunnen we in relatief korte tijd voor u maken (hoewel we nog steeds niet heksen kunnen). Ook hebben we in deze tijd van het jaar veel vraag naar contactlenzen. Logisch want wat is nu heerlijker dan op vakantie te kunnen zwemmen, zeilen, fietsen etc. etc. zonder bril? Veel klanten vragen naar snelvervangingssyste- men zoals week- en/of daglenzen. Uiteraard hebben wij die ook, maar wij meten die niet zomaar bij iedereen aan. Daar moet u echt 'ogen' voor hebben. Wij gaan altijd uit van uw belang. Dat moet ook want het dragen van contactlenzen luistert heel nauw. En wat het ene oog gemakkelijk verdraagt kan bij een ander helemaal niet. Maar voor bijna iedereen is wel de per fecte contactlens te vinden, hetzij vormstabiel, hetzij zacht, als u gemotiveerd bent lukt het eigenlijk altijd wel. Het nieuwe logo van Jeugdland 2000 is de komende zomer veel te zien in Schiedam. SCHIEDAM Meer dan twintig jaar Jeugdland, gevangen in foto's en krantenknipsels, wilde oud-burgemeester van Jeugdland Joop van Broekhoven niet verloren laten gaan. Daarom heeft hij de meer dan tweeduizend plaatjes overhandigd aan C. Jeurgens van het Gemeente-Archief. In het archief wordt alles op cd-rom opgeslagen. Jeurgens was blij met dit stukje geschiedenis van Schiedam en verbaasd over de grote hoeveelheid foto's. Hij denkt dat er veel gebruik zal worden gemaakt van de cd-roms, om te kijken hoe Jeugdland vroeger was. Ook Joop is zeer te spreken over de overdracht: „Het is voor mijzelf een prettig idee dat deze historie wordt behouden." Hij heeft nu zijn taak volbracht en gaat van zijn vrije tijd genieten: in oktober staat een reis naar Chinese en Vietnamese bergstammen op het programma en ook het tennissen en de eigen moestuin die hij sinds kort heeft vragen de nodige tijd. Ondertussen zijn de werkzaamheden voor de nieuwe versie van het nieuwe Jeugdland 2000 in volle gang. Bij de nieuwe naam en vorm, hoort ook een nieuw logo. Har Buijnsters, werkzaam bij dé gemeente ontwierp dit teken van herkenning. Zijn ontwerp werd gekozen omdat het de doelstelling van de nieuwe organisatievorm precies weergaf. Het doel van Jeugdland 2000 is het organiseren van een groot aantal activiteiten voor kinderen van vijf tot veertien jaar uit alle wijken van Schiedam, om zo zichzelf verder te ontwikkelen en te stimuleren binnen hun eigen wijk en omge ving. Het woord 'Jeugdland' dat boven het silhouet hangt, is in een klassiek lettertype uitgevoerd, verwijzend naar het vroegere Buro Jeugdland. In kleur zijn deze letters turquoise. Als huiskleur van de dienst, verwijst dit naar de Dienst Sport en Recreatie, waar het nieuwe Jeugdland onderdeel van is. Het in gitzwart uitgevoerde en cartoonachtig weergegeven silhouet van de stad verwijst naar de belevingswereld van de kinderen zelf, die immers de doelgroep vormen. De felgeel gekleurde cijfers 2000 verwijzen naar de nieuwe formule van Jeugdland, die als een soort trein door de stad dendert. Daarnaast verwijst de combinatie geel en zwart naar de officiële gemeentekleuren van Schiedam. Hel nieuwe logo zal gedurende de komende zomer zowel in zwart-wit als in kleur, veelvuldig in de stad te zien zijn. l oormalig burgemeester van Jeugdland Joop van Broekhoven overhandigt de vele foto's aan C. Jeurgens van het gemeente archief. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 "C >ri oV Wij zijn van Schiedam naar: Hoogstad 151Vlaardingen Tel. 010-2.322.522

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3