Burgerlijke stand Piet van Stuivenberg krijgt aandacht in Pand Paulus Manifestatie over beroepen opWindas Gevonden en vermiste dieren Éénmalig concert van 'The Legends of Rock Roll Rock-'n-roll, eeuwig jeugd-elixer met aantrekkingskracht voor meer generaties Clematis-gids voor zowel liefhebbers en vakmensen SCHOOL VER LA TER? "Htco- IRoedt Driving Wheel in Podium Café Drukke tijden zeekadetkorps Wandeling in en om Woudhoek Goud voor Acda en de Munnik belooft veel voor nabije toekomst 118 boetes bij radarcontrole otito SSOI5 DONDERDAG 2 JULI 1998 27-479 SCHIEDAM Geboorte-aan giften (5 tot en met 18 juni 1998): Silvano P. z.v. Streefland; Axel z.v. de Winter - Vermaas; Sjoerd W. z.v. de Rooij - de Boer; Kü- bra d.v. Sengül - Sengül; Gio vanni P. z.v. van der Steen - Pegels; Julian B. z.v. Oranje; Quinty J. d.v. de Vries - van Gelderen; Darren z.v. Vellinga - Hendriks; Cok z.v. Huijgen - Klop; Mara d.v. Wouters - Bek kers; Chiara S. d.v. Paleari - van der Duin; Jasmijn d.v. Hooger- vorst - Schepen; Mustafa z.v. Duran - Duran; Loïs d.v. Leur - Dries; Jelle A. z.v. Keijzer - Beerhorst; Kevin z.v. van Delft - Wolters; Kian z.v. Sajjadi - Fari- ba Behzady; Steven J. z.v. Gom- mel - Barends; Tjitske d.v. de Graaf - van Houte; Danny z.v. Sanderink - Scheffers; Roxanne J.M. d.v. de Jong - Donker; Evie d.v. Brinkman - de Bruijn; Indy- ra E. d.v. van Dijk - de Jong; Kiana C.A. d.v. Spiering - Ca- rels; Jason A. z.v. Verhaal - Go- sens; Cansu d.v Dede - Bayram; Joshua J. z.v. Muller - van Adri- chem; Maxime d.v. Meijerink - Spuibroek; Michael z.v. Hooger- werf - Verburg; Gök<;e d.v. Kaya - Kaya; Michelle d.v. Hemmes - Spanjersberg; Sanne d.v. van Teijlingen - Driedijk; Meysem z.v. Tokkaya - Ciïek; Darryl z.v. Jamoena - Goeders; Mohamed z.v. Sabir - Kourirech; Lloyd J. z.v. Schimmer - Jans; Andras z.v. van der Meer - Kerkhof; Jong M. z.v. Reilingh - Ratten; Mitchell z.v. Leppers; Christian V. z.v. van der Hoeven - de Roode; Romy d.v. Jansen - de Man; Sanamdip z.v. Ait Oua- rab; Cheyenne N. d.v. Smit - Leijen Gehuwd: M.M. Ritter 24 jr. en N. de Quant 25 jr.; H.S. van den Bosch 50 jr. en W.W.M. Kloet 61 jr.; W.F.M. Kruijswijk 29 jr. en D.C.A. van der Meer 26 jr.; M.G.A. Hut 31 jr. en A. Hamer slag 22 jr.; L.A.A. van Ooster hout 34 jr. en B. Stompe 27 jr.; J.R. Vink 25 jr. en D. Leenderts 23 jr.; A.M. Gommel 32 jr. en M.M. Hoogerbrugge 25 jr.; R.A. van Buijtenen 32 jr. en A.P.J.M. de Bruin 30 jr.; J. Paulus42jr. en P.M.W. Oranje 28 jr.; A. Ugur 21 jr. en H. Ankarali 20 jr.; J. Pleune 51 jr. en E.C. van Beest 49 jr.; A.R. Dirks 33 jr. en Muja- novic 23 jr.; R. van den Berg 27 jr. en S.E.D. Meeldijk 28 jr; W.H. van Vliet 29 jr. en J.I. van Vliet 26 jr.; G.L.F. Sloos 32 jr. en J.G.N, de Visser 30 jr.; H.W.J. Könemann 28 jr. en E.H.A. Middeldorp 24 jr.; D. Ceki? 21 jr. en S. Yildiz 18 jr.; M.H. Mulders 48 jr. en S. van der Meer 33 jr.; J. Maasakker 22 jr. en I. Durenkamp 22 jr.; A.W. Ruling 49 jr. en T.A. Mes 46 jr.; S. Wijnhorst 33 jr. en J.A.H. van den Tol 40 jr. Partnerschapregistratie: C.E.A.W. Weekhoüt 51 jr. en I.F. Pijnakker 48 jr.; H. Kosten- se 51 jr. en M.P.A. van der Sijde 47 jr; M. van 't Hof 47 jr. en M.A. de Waard 33 jr. Aangetekend: T.J. van de Coolwijk 46 jr. en R.J.K. van der Velden 39 jr; W.J. van Duinen 28 jr. en R. Huisman 47 jr.; E.A.J. Verbaten 26 jr. en P.J. Lemmen 20 jr.; N.R.N, van der Linden 23 jr. en N.N.N. Langenberg 25 jr.; A. Burgmans 44 jr. en A.C.W. Snel ler 32 jr.; N.J. Bunk 35 jr. en B.G. Mars 34 jr.; S. Alabay 26 jr. en F. Demir 22 jr.; E. Hofman 27 jr. en 1. Beukelaar 27 jr; G.A. Sibbald 42 jr. en L. Lagendijk 40 jr.; E.J. van Stijn 32 jr. en D.I.C. Tameris 34 jr.; S.A.J. Bout 51 jr. en L. de Vries 41 jr.; T.Y.R. Konijnendijk 33 jr. en M.S.A. Kuen 29 jr.; J. Hollander 28 jr. en S. Mastenbroek 23 jr. Overleden: J.M. van der Moezel, vr. 93 jr., ggm: M.F. Groenhorst; P.V. Pubben, man 89 jr.; C.W. Nieu- wenkuiper, vr. 75 jr., ggm: J. Burger; H.J. Zwarts, vr. 91 jr., ggm: H. Lammers; C.J.C. Riet dijk, vr. 47 jr., echtgen. v.: C.A.K. vd Neut; F.J. Meijnc- kens, man 74 jr.; W.P.J. Simons, vr. 48 jr., echtgen. v.: W.F. Krommenhoek; C.G.M. Valck, vr. 66 jr.; A. Wigmans man 62 jr.; M.B. de Blécourt, vr. 86 jr., ggm: G.A. Hueting; A.A. den Olden, vr. 87 jr., ggm: A. Sebel; A. van Rooijen, man 67 jr.; J.A. Admiraal, man 69 jr.; J. van der Meer, man 76 jr.; M.C. de Jager, vr. 83 jr., ggm: G. Richters; G. van der Struijs, vr. 82jr., ggm: C. Maarleveld; C.M. Capello, vr. 52 jr.; P. Houweling, man 69 jr.; C.M. Greeven, vr. 44 jr.; P.M.H. de Kok, vr. 78 jr., ggm: J.P.Smits; M.L.J. Ruigrok, man 72 jr.; J.W.P. Stotijn, vr. 78 jr.; H.b. de Smits, man 80 jr.' C. Zewald, man 71 jr.; F.H. Schnie- ders, man 87 jr.; M.C. Schim mer, vr. 81 jr., ggm: N.C. de Ligt; C.J. Tollenaar, vr. 75 jr., ggm: H. Berhard; H.F.M'. Eyke, vr. 94 jr., ggm: J. Aret; B. Verël, man 4 jr. SCHIEDAM - Piet van Stuivenberg, één van Schiedams bekendste kunstenaars die nationaal waardering oogstte, overleed tien jaar geleden op 87-jarige leeftijd. Dit feit, gecombineerd met een schen king van het echtpaar G.A. Verweij-de Graaff van werk van Van Stuivenberg, was voor bibliothecaris Julia Snikkers aanleiding een expositie te organiseren in Pand Paulus. De schenking omvat een groot aantal litho's en enkele monotypes. Een deel hiervan is, aangevuld met enkele sculpturen uit de artoteekcollictie, te zien op de tentoonstelling. Piet van Stuivenberg begon op veertienjarige leeftijd te werken als steenhouwer en volgde pas jaren later een avondopleiding aan de Rotterdamse Academie. Hoewel zijn liefde uitging naar beeldhou wen, wisselde hij dit vaak af met het maten van litho's en schilderijen. Tegelijkertijd worden rn Pand Paulus de aankopen getoond die de artoteek dit voorjaar heeft verworven. Beeldend kunstenaars uit het noorden van het land kregen ditmaal de gelegenheid werk ter beoordeling in te zenden. De aankopen ^ijn verrassend, want wat te denken van een 'opgezet' konijn en gordijnen met een portret in zeefdruk. Voorts werden twee bronzen beeldjes, grafiek en twee zeer fors uitgevallen schilderijen aan de collectie toegevoegd. De tentoon stelling wordt zaterdag 5 juli geopend en loopt tot en met 26 juli. Pand Paulus is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Excursie Vlietlanden Terwijl aan de ene kant van Rot terdam de kassen moeten plaats maken voor nieuwe woning bouw en industrie, is er aan de andere kant 'zomaar' een moe rasgebied. Geen mens, die hier een voet zet. De excursieboot van Natuurmonumenten vaart uit op zaterdag 4 én 11 juli om 10.00 uur. (Ook geschikt voor rolstoelgebruikers). Start van de tocht aan de kade bij de Vlaar- dingervaart, aan het einde van de Willemsoordseweg. Aanmel den: 010 - 4741032 (di. t/m do. van 09.00 - 19.00 SCHIEDAM De openbare basisschool Het Windas organi seert op zaterdag 4 juli haar jaar lijkse manifestatie. Het evene ment van de school uit Spaland staat dit jaar in het teken van beroepen. De afgelopen weken hebben ouders in de groepen 1 tot en met 8 al voorlichting gege ven over het beroep dat zij uitoe fenen. De leerlingen hebben on der andere gastles gekregen van een architect, huisarts, brand weerman, geoloog, scheepsbou wer, natuurkundige, tandarts en rechter. De leerlingen hebben ook bezoeken gebracht 'aan het ziekenhuis en brandweerkazer ne. Aanstaande zaterdag wordt het project afgesloten met de manifestatie waarbij de ouders ook zoveel mogelijk willen laten zien over het beroep dat zij uit oefenen. Zo kunnen de leerlingen het werk van een kapster, kraamver- pleegkundige, masseur, apothe ker en timmerman zien en zullen er aerobic en yoga lessen gege ven worden. Ook de dierenam bulance. politie en brandweer zijn aanwezig om over hun werk te vertellen en informatie te ver strekken. De manifestatie wordt gehouden op de locatie Nachtegaallaan van Het Windas en begint om 10.00 uur. SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd: Vermist: 5-6: rode poes, I jaar, gesteriliseerd, pootjes beetje wit en snoet, bruine vlooienband en twee belletjes, geschoren buik, omgeving Warande; 5-6: witte valkparkiet, tam, met rode wan getjes, omgeving Koekoekslaan; 8-6: bruine (soort jachthond), lange oren en staart, ruwharig; 17-5: zwart-witte kater, gecas treerde, witte punt staart en bef en witte streep over neus, 6 jaar, 'Diego', omgeving Heenvlietse- straat; 24/4: Zwarte gecastreerd kater, 2 jaar, geel leer bandje, kijkt beetje scheel, omgeving Lo- renzlaan. Gevonden: 10-6: poes, cypers met rood, Noordvest (is overle den); 10-6: zwart-witte poes, groot, zwarte kop, staart, witte vlek tussen benen, lichaam ge- meleerd. Burg. van Haarenlaan (is overleden). Voor meer informatie kan men bellen naar Amivedi, tel. 4711857. SCHIEDAM In Podium Café aan de Lange Haven speelt zaterdag 4 juli de nieuwe blues band Driving Wheel. Driving Wheel maakt de blues weer tot wat het oorspronkelijk was, na melijk dansmuziek gebaseerd op de Chicagoblues van mensen als Howling Wolf en Otis Rush. De aanvang is om 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Een gedeelte van het zeekadetkorps vaart za terdag 4 juli op de Van Versen- daal naar Den Helder. Zij nemen op deze manier deel aan de Na tionale Vlootdagen van de Ko ninklijke Marine op 10, 11 en 12 juli. Zij gaan de mariniers vanuit zee naar de kustlijn begeleiden tijdens 'de slag om het Mars diep'. Ook houden zij rondvaar ten in de havens van Den Hel der. Op 13 juli zal de Van Ver- sendaal terugvaren naar Schie dam. Het Schiedamse Korps neemt van 25 juli tot 2 augustus deel aan het Nationale Zomerkamp op het Grevelingenmeer. Het programma bestaat onder ande re uit het houden van zeil-, roei-, en nautische wedstrijden. Zoals elk jaar wordt er gestreden naar één van de drie wimpels, die worden uitgereikt aan het beste korps op het gebied van netheid, kameraadschap en nautische kennis. SCHIEDAM De maand juli staat, bij de afdeling Groenvoor ziening en Natuur van de ge meente, in het teken van het groen in de wijk. Onder het mot to 'Plantsoenendienst, tot uw dienst' is op iedere zondag in juli een rondleiding in en om de wijk Woudhoek georganiseerd. De gidsen, tevens Plantsoenen dienstmedewerkers, vertellen onder andere over de aanleg van groen, de soorten bomen en struiken, de natuurwaarde van de groenstroken en de inheemse dieren. De eerste wandeling is zondag juli om 11.00 uur. De start van de rondleiding is bij de snackbar op de kruising van de Van Dal- sumlaan, de Scheepvaartweg en het Faassenplein. De wandeling duurt circa 90 minuten en deel name is gratis. Het muzikaal cabaretduo Tho mas Acda en Paul de Munnik werd vorige week verrast met een gouden plaat voor hun de- buut-cd Acda en de Munnik. Het album, dat eerder dit jaar al goed was voor een Zilveren Harp, is inmiddels al meer dan 50.000 keer over de toonbank gegaan; een prestatie die des te opmerkelijker is omdat de hui dige hit Niet Of Nooit Geweest daar niet eens opstaat. Deze single zal wel op het tweede album Naar Huis staan, dat op 10 augustus in de winkels zal liggen. De opna men hiervoor worden op dit moment afgerond, waarna bei de heren even vakantie nemen. Even maar trouwens, want half augustus zal het duo, sa men met zanger/cabaretier Ar thur Umbgrove, een aantal studentensteden aandoen en half september gaat 'het stel' voor een maand de theaters in met hun liedjesshow Op Voor raad. Hierbij begeleid door hun vaste musici David Mid- delhoff, Diederik van Vleuten en Kasper van Kooten. Vanaf eind oktober tot ver in het volgende jaar zijn Actla en de Munnik weer te zien met het vervolg van hun cabaret programma Deel II: Life Is What Happens To You While You're Busy Making Other Plans, dat in mei vergezeld van lovende kritieken in première ging- Theaterseizoen '97/'98 heeft erg succesvol uitgepakt voor dit popcabaretduo. Het werd door de pers ge roemd als dé koplopers van het rock 'n roll-cabaret, of, zoals Frits Spits het .noemde, eaba- roek. Jerry Lee Lewis, Little Ri chard en Chuck Berrv komen naar Nederland. Op donder dag 16 juli zullen deze 'Le gends of Rock-'n-RolP in Ahoy Rotterdam hun werve lende show ten beste geven. De drie legenden brengen ieder hun eigen begeleidings band mee. Dit eenmalige op treden in Nederland is onder deel van hun Europese tour nee, die op 14 juli in Parijs begint en die eindigt in Dene marken op 1 augustus. Little Richard, Chuck Berry en Jerry Lee Lewis laten zien dat rock-'n-roll met recht een elixer vooreen eeuwige jeugd genoemd kan worden. De onvermoeibare 'Legends of Rock-'n-Roll', die al sinds het begin van de jaren vijf tig de wereld opzwepen met hun bezielende geluid, lijken geen dag ouder geworden. Integen deel - hun optredens zinderen meer dan ooit. Niemand kan stil blijven zitten. Het voltallige pu bliek, van vijftien tot vijfenze ventig, voelt zich weer teenager. Teenager tijdens de hoogtijda gen van de rock-'n-roll. Tutti Frutti Little Richard werd als Richard Penniman geboren in Macon, Georgia - het derde kind in een gezin met veertien kinderen. In zijn jonge jaren zong hij bij het koor van de plaatselijke kerk. Tijdens zijn loopbaan als afwas- hulp op een busstation, ont sproot zijn flagrante talent toen hij een demo-bandje naar Speci alty Records stuurde. Tutti Frut ti. heette zijn eerste succes. Tege lijkertijd vormde dit nummer de katalysator van de rock-'n-roll- muziek. Er volgde een onafge broken reeks van successen, waaronder Long Tall Sally, Rip It Up, Lucille, Jenny, Jenny, Keep a-Knoeking, Good Golly Miss Molly, en Ooli My Soul. Tegen 1968 waren er van Little Richard al meer dan 32 miljoen platen verkocht. Hij onttrok zich tijdelijk aan het gezichtsveld van zijn fans, om in 1985 met volle kracht in de schijnwerpers terug te keren, met onder andere zijn sprankelende verschijning in de film Down and Out in Beverly Hills. Er volgden ontelbare optredens, niet alleen op podia over de hele wereld, maar ook in studio's, op televi sie, in films, soundtracks en commercials voor uiteenlopende producten. Muziek met humor Vele artiesten laten zich beïn vloeden door Little Richard, zo wel door zijn muziek als zijn wilde act. Elvis Presley, Michael Jackson, The Rolling Stones - Keith Richards ziet zijn geza menlijke optreden met Little Ri chard, in 1963, als een van de hoogtepunten van zijn carrière. Little Richard kreeg in 1990 zijn welverdiende ster in de Holly wood Walk of Fame, en in 1993 ontving hij, zeer terecht, de Life time Achievement Award van de National Academy of Recording Arts and Sciences. Met zijn on navolgbare mengeling van mu ziek en humor blijft hij zijn pu bliek boeien. Zoals hij zelf zegt: 'Entertaining is a way to spread joy-' Nieuwe levensvisie Chuck Berry stond aan de wieg van de rock-'n-roll. In de jaren vijftig was er onder de Ameri kaanse jeugd eèn nieuwe levens visie aan het ontstaan. Chuck Berry was een van de eersten om dit te onderkennen. Hij kende deze jongeren; en zij voelden zich door hem begrepen. Zijn bezielende optredens vormden uiteindelijk een inspiratiebron voor miljoenen mensen over de hele wereld. Niet alleen fans, ook artiesten, waaronder Bruce Springsteen en Jim Morrison, roemen zijn prestaties. John Lennon heeft eens gezegd: 'Als je rock-'n-roll een andere naam zou geven, wordt dat beslist Chuck Berry!' Die bewondering is vandaag de dag niet minder. Veel jongeren die nog niet eens geboren waren toen Chuck jn eerste successen boekte, vereren hun idool even veel als hun ouders dat voor hen deden. Tussen zijn optredens door geniet hij van zijn schaarse vrije tijd in zijn eigen pretpark: Berry Park, waar hij een zwem bad liet bouwen in de vorm van een gitaar, en waar hij zich in zijn eigen opnamestudio, doka, en video-apparatuur kan wijden aan zijn diverse hobby's. Chuck Berry komt uit een zeer muzikaal gezin. Zijn ouders zon gen in het koor van hun kerk en zijn drie zussen speelden piano. Hij kocht een tweedehands gi taar waar hij snel weg mee wist. Zijn eerste band stelde hij samen in 1952, waarmee hij veelal in de omgeving van St. Louis optrad. Hij studeerde cosmetologie en wilde eigenlijk kapper worden, toen hij in 1955 door Muddy Waters ontdekt werd. Is het toe val dat zijn eerste hit Maybellene heette? Een reeks successen volg de in de jaren na 1955, waaron der Roll Over Beethoven, Johnny B. Goode, Sweet Little Sixteen. Carol, No Particular Place To Go, en vele, vele andere. Gaten in de toetsen Jerry Lee Lewis is zichzelf als geen ander. Al sinds zijn achtste jaar hamert hij op de piano met alles waar je maar mee kunt ha meren, inclusief zijn achterwerk! En dat voor een piano waar zijn ouders speciaal een hypotheek voor hadden genomen. Jerry Lee Lewis komt namelijk uit een zeer armlastig gezin in een Ameri kaanse plattelandsdorpje. En tweehonderdtachtig dollar voor een piano was voor hen een on voorstelbaar kapitaal. Toch wisten zij, op de een of andere manier, dat hun zoon deze investering waard was. Pa Lewis droeg de piano op zijn rug het huis binnen en sindsdien zijn Jerry Lee en het instrument on afscheidelijk. Deze oorspronke lijke piano - de gaten vallen in de toetsen, zo is hij afgesleten door het vele spelen - is nog altijd in het bezit van deze levende legen de van de rock-'n-roll. Balls De enorme durf en dadendrang - in Amerika noemen ze dit 'balls' - van de onvermoeibare rock-'n- rollster, maakt dat hij keer op keer zijn publiek weet te hypno tiseren met zijn wervelende op tredens. Vele popartiesten, vaak zelf tot legende verheven, ont leenden hun inspiratie aan de grote Jerry Lee Lewis. Voorbeel den zijn: Jimi Hendrix, The Be atles, en natuurlijk Kris Kristof- ferson. Terwijl veel leeftijdsgenoten ach ter de geraniums zitten beweegt Jerry Lee Lewis zich over het podium als de jonge roek-ster die hij in feite nog is. Rock- -'n-roll hits als 'Chentilly Lace, 'Whole Lotta Shakin' 'Goin On', 'C.C. Rider', Great Balls of Fire', maar ook countrynum- mers als 'Me And Bobby McGee', 'She Even Woke Me Up To Say Goodbye' en 'Geor gia On My Mind', bezorgen mil joenen mensen over de hele we reld nog steeds kippenvel. Er zullen maar weinig tuinen zijn waarin een clematis staat. Ge zien de enorme variatie in clema tissen qua kleur, vorm, grootte en bloeitijd, is er voor elk plekje toch wel een te vinden. Door zorgvuldig te kiezen is het moge lijk bijna het hele jaar door een bloeiende clematis in de tuin te hebben. De kleurrijke, groot- bloemige clematis-hybriden zijn het opvallendst. Maar de minder bekende botanische soorten en hun cultivars - die meestal als kleinbloemige clematis worden aangeduid - zijn hard op weg net zo populair te worden. Ook dit deel uit de inmiddels gerenommeerde serie planten- monografieën werd geschreven door een zeer bekende Engelse kweker en kenner. Naast een uit gebreide beschrijving van meer dan 375 soorten en cultivars wordt ingegaan op het gebruik van deze fraaie planten in de tuin en op de wijze waarop ze het best met andere planten gecom bineerd kunnen worden. De schitterende foto's zijn niet alleen bedoeld om de planten te determineren, maar vormen ook een inspiratiebron voor iedereen die deze prachtige planten in de tuin wil hebben of ze wil gaan verzamelen. Eerder verscheen in de serie Ho- sia's (90 6097443 3) en Hellebo- rus (90 6097 4565). In voorberei ding: Tuingeraniums. SCHIEDAM Een radarauto heeft gisterenochtend een snel heidscontrole gehouden op de Burgemeester van Haarenlaan, de Westfrankelandsedijk en ver volgens weer op de Burgemees ter van Haarenlaan. De maxi mumsnelheid is hier 50 kilome ter per uur. In totaal werden 118 bekeuringen gegeven voor te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilometer per uur. GEEF ASTMAP ATIENTEN MEER LUCHT Astma Fonds Op zoek naar een leuke fulltime baan? Wij zoeken voor een van onze groentezaken een enthousiaste collega die het leuk vindt om ons team te versterken. Vind jij het niet erg om vroeg te beginnen, reageer dan! Tevens zijn we nog op zoek naar enkele parttimers voor de zaterdag en voor vakantiewerk. Telefonische reactie op telefonnummer 010-4704901 Kuiperstraat 39 v. Hogendorplaan 27a Vlaardingen Acda de Munnik in een eerder interview met deze krant over liun samenwerking: 'Hanengedrag moet kunnen maar als de één iets moois maakt, gaat de ander achteruit!' Foto JANSSEN DE KIEVITH Little RichardJerry Lee Lewis en Chuck Berry foto's Public Address presseagentur STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 13