De ondergang nabij Schoonheid van dierenrijk op unieke wijze vastgelegd De hele insectenwereld komt driedimensionaal in opstand Walt Disney World geeft dierenwereld alle ruimte WKmMs Colofon JÊÊÊ0 redactie serulce lueekbLaden tuegener De houten bank laat zich duidelijk voelen tijdens de hobbelige rit over stoffige wegge tjes, gammele bruggetjes en stukken rivier, maar veel tijd om over deze aanval op het zitvlak in te zitten, is er niet. Gapende nijl paarden, vrolijk tetterende olifanten en loe rende leeuwen houden alle aandacht vast en in de natuurlijke omgeving van de savan ne komen de wilde dieren nog mooier tot hun recht. Het is dan ook nauwelijks te geloven dat deze safari zich niet in de binnenlanden van Afrika afspeelt, maar in het centrum van de jungle van enter tainment in Centraal Florida. In Walt Disney World's Animal Kingdom, om precies te zijn. i I 1U V C/U I TV-» Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door Postbus 1830,3000 BV Rotterdam, tel, 010-4699725, tu. 010-4899362 0 Dino's uit gestorven? Met in Dino- tand U.S.A! Foto: Walt Disney Wodd Styracosaurus, Alioramus, Parasaurolophus, Raptor, Carnotaurus, Saltasaurus, Cearadactylus, Compsognather en Iguanodon zijn geen namen van buitenlandse gerechten of Griekse goden, maar dinosaurus sen waarmee u in 'Countdown to Exctinction' oog in oog zult komen te staan. De techniek staat voor niets en het Dino Institute kan daar over meepra ten. Dankzij hun tijdmachine, 'Time Rover', zijn wetenschappers in de gelegenheid om terug te reizen naar het dino-tijdperk om hun gedrag en hun ondergang te bestuderen. Als gast van het Institute bent u van harte welkom om zo n reis ook mee te maken, maar natuurlijk gaat er precies tijdens üw reis van alles mis! Een eigenwijze wetenschapper, dr. Grant Seeker, grijpt deze reis namelijk aan om de reis naar de prehistorie te verlengen tot vlak voor het moment waarop een asteroïde met een diameter van 10 kilometer met een snelheid van 100.000 kilometer per uur op aarde zal inslaan. En dr. Seeker verzekert u weliswaar dat er niets verkeerd kan gaan, maar daar moet u maar niet al te veel op vertrouwen! Een attractie voor sterke magen en stalen zenuwen! leder mens, ieder dier en iedere plant heeft zijn eigen verhaal, maar The Tree of Life, de blikvanger van Animal Kingdom, is een verhaal apart. De boom symboliseert namelijk de schoonheid en diversiteit van het dierenrijk en de band die alle levende wezens met elkaar hebben. In totaal zijn duizenden vakmensen meer dan anderhalf jaar bezig geweest met de bouw van The Tree of Life, maar dan héb je ook wat! De blaadjes van de Tree of Life, in totaal zo n 103.000, die vele kleuren en vier verschillende vormen en maten hebben, zijn met de hand aan de meer dan achtduizend eindtakken bevestigd en de boom is in totaal veertien verdiepingen hoog. Maar toch in de omvang van de boom niet eens het meest indrukwek kend. De 325 uitgekerfde dierenafbeeldingen in de stam maken de Tree of Life tot een unieke kijkervaring, want sommige afbeeldingen zijn direct te herkennen, maar naar anderen moet je iets langer zoeken, waardoor er steeds nieuwe dingen ontdekt kunnen worden. U zult merken dat u regelmatig rondjes om de boom zult lopen, waardoor dit symbool van The Circle of Life' nog eens onderstreept wordt. 0 tn de stam van The Tree of Life zijn 325 afbeefdinaen van diverse diersoorten gekerfd. Heeft u zich wel eens afgevraagd hoe een insect tegen een mens aankijkt? In de 3D-film It's Tough to be a Bug' wordt het antwoord gegeven. In het speciale film- en special effectstheater, gevestigd in de Tree of Life, kunt u deze komische show over het leven van insecten over u heen laten komen. Deze spannende tocht brengt u letterlijk oog in oog met de miniwereld van deze alledaagse en vaak onbekende diersoorten en dankzij driedimensionale filmtechnieken, Audio-Animatronics figuren en special effects heeft u ook echt gevoel dat u -als mens- opeens niets meer te vertellen heeft! En aangezien u geen muggenolie of insectenver delger mee mag nemen, heeft u alles maar te slikken! Als u alleen bij het idee van insecten al de kriebels krijgt, is het misschien raadzaam om deze show te laten voor wat het is. U kunt uw tijd dat beter besteden met het bekijken van de hilarische filmaffiches aan de muren op weg naar het theater en de schitterende dierenreliëfs op de stam van de Tree of Life. Maar als u de uitdaging wel aangaat, is één ding is zeker: na het zien van deze film zult u geen vlieg meer kwaad durven doen! Foto links: in Epcot is het de enorme zii (Spaceship Earth), in Magic Kingdom is bekende kasteel, in MGM Studio's is Mfl|| of Terror en ook het nieuwe themapari Kingdom heeft zijn eigen blikvanger: The Tri Deze boom is zowel van een afstand als een lust voor het oog en de 325 ingekerfde beeldingen geven de boom een extra dim| Foto rechts: Twee keer per dag kunt u bezoek aan Animal Kingdom verrast won een kleurrijke parade, waarbij uiteraard de di reld centraal staat. Dit keer geen stoet van DisneySguren, maar schitterend vormgegevj beelden uit de echte dierenwereld, waarbij d de Disneyfantasie natuurlijk niet Magie met een missie Tekst foto's: Sylvia Honders Met de opening van het nieuwe themapark is de Disney-cirkel weer rond. Zowel in getekende als natuurlijke vorm hebben dieren altijd een grote rol gespeeld in de inmiddels legendarische Disney- films en deze aandacht en respect voor de dieren wereld is nu in Animal Kingdom duidelijk terug te vinden. Meteen na het betreden van het park zult u het verschil met de andere Walt Disney World thema parken zien In plaats van brede en overzichtelijke wandelroutes, wordt u hier via smalle weggetjes door het groen en de grot ten en langs de waterval len van 'The Oasis' ge leid, terwijl leguanen, boomkangoeroe's en de diverse schitterende vo gels u scherp in de gaten houden. Via een stevige brug be landt u vervolgens in 'Sa fari Village' waar een enorme boom onmiddel lijk de aandacht trekt. En terecht, want dit is niet zomaar een boom, dit is The Tree of Life. De 15 meter brede en 50 meter hoge stam draagt een bladerdak met een breed te van 50 meter en deze omvang, in combinatie met de locatie- maakt deze boom tot het middel punt van het park. Maar deze Tree of Life is meer dan een decoratief her kenningspunt. In de stam bevindt zich namelijk ook een special effectstheater met 430 zitplaatsen waar de 3D-show 'It's Though To Be a Bug' wordt ver toond. Om de kriebels van te krijgen! Als u op een bijzondere manier een goed over zicht van het park wilt hebben, kunt u in 'Safari Vill'age' in een bootje la ten nemen en op de Dis covery River Boats plaatsnemen. Laat u zich niet misleiden door de rustige aftocht, want on derweg staat u heel wat verrassingen te wachten. Door.- The Tree of Life links te passeren, bereikt u 'Africa' met de grootste attractie van dit nieuwe themapark: Kilimanjaro Safaris. Samen met 31 mede-passagiers en een chauffeur/gids kunt u plaats nemen in de ter reinwagen, die magische krachten lijkt te hebben, want na enkele minuten bent u volledig vergeten dat u in een attractiepark in Florida bent! Het loslo pende wild en de schitte rende natuur zullen alle aandacht opeisen en nog lang in uw geheugen vast zitten, want dit is een on gekende ervaring! Na tuurlijk is het nooit zeker of en zoja, welke dieren u te zien gaat krijgen (tip: de meeste kans op veel 'oogcontact' is 's mor gens vroeg en later in de middag), maar juist deze onvoorspelbare factor geeft de safari extra spanning Want deze at tractie is niet alleen niet te beïnvloeden, maar te vens iedere keer weer anders. De verleiding om deze at tractie steeds weer te be leven is dus zeer groot, maar toch raden we u aan om deze drang te onder drukken, want het park heeft nog veel meer te bieden! Zo kunt u bijvoorbeeld in het 'Camp Minnie-Mic- key'-gedeelte van Animal Kingdom terecht voor het zeer muzikale en kleurrij ke 'Festival of the Lion King', een show waarbij de bekende hits uit de po pulaire animatiefilm op een hele bijzondere ma nier tot leven komen en ook voor het publiek een speciale rol is wegge legd. En terwijl in Africa' de levende dieren cen traal stonden, kunt u in 'Camp Minnie-Mickey' oog in oog komen te staan met de vele dieren uit Disneyfilms. Deze ge tekende helden zijn niet alleen in show te bewon deren, maar ook 'in het wild' op straat te vinden. Terwijl de linkerhelft van het themapark wordt be volkt door wilde dieren en tekenfilmhelden, wordt de rechterkant van Animal Kingdom gedomineerd door een diersoort dat ons al eeuwen in de ban houdt. 'Dinoland U.S.A.' is eigenlijk een menge ling van heden en verle den, want in 'The Boney ard' kan naar hartelust gegraven worden naar di- nosaurusbotten, terwijl in 'Countdown to Extinction' de dieren in 'levende' vorm te aanschouwen zijn. En de omschrijving 'schokkende ervaring kunt u in dit geval zeer letterlijk nemen! Animal Kingdom biedt 0 fn de 3D-voorstetting It's Tough to be a Bug' maakt Wv 'nJGClpHvVc'V'O Qv'Oc'rf<\ wat zij van 'de mens' vin den U bent gewaarschuwd Foto: Waft Disney World. echter meer dan span nende attracties en prachtige shows. Zoals gezegd speelt aandacht en respect voor de die renwereld een grote rol en in het park komt dit tot uitdrukking door onder zoeken, fok-programma's en educatieve activitei ten. Een groot deel van de thema's die in Animal Kingdom aan bod komen, hebben een boodschap waarmee Disney het pu bliek bewust wil maken van de vaak ernstige situ atie waarin veel dieren zich in onze wereld bevin den. De eerder genoem de activiteiten worden ge leid vanuit Conservation Station in het park en op deze plek zult u meer dan ooit beseffen dat Walt Dis ney World weliswaar 'The King of the Jungle' is als het gaat om spanning, avontuur en magie, maar tevens met beide benen op de grond staat als het gaat om verantwoorde lijkheid en aandacht voor het behoud van flora en fauna. Dus als u met het echte Disney-gevoel naar huis wilt gaan, mag een bezoek aan dit centrum niet op uw lijstje ontbre ken. Het zal uw Animal Kingdom-avontuur kom pleet maken! In 'Camp Mlnnie-Mickey' staan de getekende Dis- neydieren centraal. Ze zetten hun beste beentje voor in schitterende shows, maar taten zich ook 'in het wild' op straat van hun beste kant zien! Natuurlijk is gastheer Mickey en gastvrouw Minnie veelvuldig van de partij, maar ook bekende en populaire helden uit The Don King, Jungle Book en vele andere films laten graag even knuffelen. Het meest spectacu laire avontuur in Animal Kingdom Is ook meteen het enige avontuur waar geen Disneystempel op de drukken is. De Kili manjaro Sa*ar s brengt de bezoexer .r. ner. gam mel busje over een weg vol hobbels door de Sa vanne, maar of de avon turier ook daadwerkelijk oog m oog komt te staan niet de ol-faiiten, niH- paarden, leeuwen of één van de andere vele dier soorten die in dit gebied een reuw d i u is hebben gevonden is "iet van te voren met zexerheid te zeggen. En voor een be drijf dat bekend staat om tljr gedetailleerde per fectie is deze on voor- sneibaarherd opvallend en vtrfrisse-vj. Dat w-l echter niet zeggen dat er r el geprobeerd is om dïe onvoorspelbaarheid zoveel mogelijk in te dammen. Zo gaan er bij voorbeeld geruchten dat het gras rond de safari route voorzien is van air conditioning om de die ren een koele plek in de zon te bieden..„precies daé' waar de bezoekers hen het beste kunnen observeren! Waar of niet, het maakt deze safari niet minder spectaculair!

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 27