Elf trainers leiden HVO's voetbaljeugd op GOLF Excelsior M opgetogen over competitie-indeling Sportagenda Weinig "oude bekenden' voor Rijnmond-mannen Fortuna wil niet naar Broekpolder SPORT EMOUS SPORT Ursus verder op sportpark Kethel als partner van ODC Sport langs de Waterweg Misverstand over De Kulk De Rabobank Leenlijn. De juiste lening binnen handbereik. VLAARDINGEN - Een uitste kende atmosfeer, een gedegen voetbalopleiding voor de jeugd en het feit dat HVO met het derde elftal, waarin jonge talen ten klaargestoomd worden voor het grote werk, over een zeker in amateurkringen unieke 'kweek vijver' beschikt, zijn volgens jeugdvoorzitter Vincent Verstift de voornaamste redenen achter de grote aanwas van de tweede klasser. Vooral pronkt de Zwa- nensingel-club met zijn trainers staf, die tot in de kleinste details weer helemaal is ingevuld. De A- junioren worden komend sei zoen geleid door Floor Grooten- boer en de B-jeugd komt onder de hoede van oud-eerste elftal speler Pim van Reij (vorig sei zoen nog hoofdtrainer bij TSB). Hij wordt bijgestaan door selec tie-speler Hans Nieuwenhuizen. Oud-eerste elftalspeler Najim Nasri leidt de C-jeugd en Marco Onderdelinden de D-pupillen. Tinus Weber is niet alleen trai ner/coach bij HVO 2, maar is ook een zeer toegewijd leider van de E-pupillen. Hij doet dat sa men met Ruben Korsten, Johan Visser, Marlon Hartog en Vin cent de Vries. Chris Faber wijdt zich aan de jongste voetbal jeugd: de F-pupillen. Cees van der Waal blijft technisch coördi nator. Met het aantrekken van deze trainersstaf vervolgt HVO de na het lanceren van het jeugd- beleidsplan 'De Oranje Draad' ingeslagen weg. Met het plan mikt men op een goede en ge structureerde voetbalopleiding waarvan plezier en een positieve beleving van het spelletje voetbal de voornaamste peilers zijn. Dat die inzet de club geen windeieren legt, bewezen de diverse toer nooien waarbij een Vlaardingse titel op het spel stond. Zowel BI als Cl bleken niet te stuiten en werden Vlaardings kampioen. Altijd VOOR deliger Starterset Golfschoenen WATERWEG - Naast de con clusie dat de verruiming van de starttijd van de fietsvierdaagse niet meer deelnemers heeft opge leverd, meldt het clubblad van de Toerfietsclub Rijnmond dat het de mogelijkheid om naast de dinsdagavond ook op donder dagmorgen een sterrit te rijden heeft afgeblazen. Met de don derdagse aflevering van de ster- ritten wilde men meer mensen van buiten de vereniging kennis laten maken met de accommo datie op het wielerbaanterrein in het Schiedamse sportpark Har- ga. Omdat zich na drie maanden slechts vier niet-leden meldden, is besloten om het experiment een halt toe te roepen. Handbal Het deelnemersveld voor het Holland toernooi voor vrouwen landenteams is rond.. In de Schiedamse Margriethal zullen tussen 28 oktober en 1 november naast het Nederlandse team ook de internationals aantreden van Tsjechië, Kroatië, Spanje, Zwe den en Polen. Meisjesvoetbal Bij Hermes DVS zijn niet alleen de meisjesjunioren, maar ook de pupillen kampioen geworden. De meiden hadden in de slot wedstrijd één punt nodig om een feestje te mogen vieren. Aanvan kelijk was de keepster van tegen stander VOB de grote sta-in-de- weg. Later werd het zelfs 1-0 voor de Rotterdamse meisjes, maar die achterstand werd door goed sa menspel en keihard werken (zo meldt onze correspondent) door een treffer van Laura Verkerk weggepoetst. Daarbij bleef het en dus kon het feest losbarsten. Volgens trainer Ed Scholte was het door een massaal opgeko men publiek aanschouwde kam pioensduel „absoluut de beste wedstrijd die de meisjes ooit hadden gespeeld." Oefenen De oefenreeksen van de Schie damse voetbalclubs worden vooral overheerst door de wed strijden om het plaatselijke voet balkampioenschap en het KNVB-bekertoernooi. Dat laat de trainers weinig ruimte om partijtjes tegen andere tegen standers te regelen. SVDPW- trainer Rob van Vliet vond vier gaatjes in het drukke schema: op dinsdag 11 augustus komt Steeds Volharden naar Harga, gevolgd door Oudewater (zon dag 16 augustus), HOV (dinsdag 18 augustus) en TOGB (dinsdag 8 september). Tussen vrijdag 21 en zondag 23 augustus doet de SVDPW-selectie aan teambuil ding tijdens een trainingskamp in het Brabantse Mierlo. HBSS oefent tegen Gouds- waardse Boys (zaterdag 22 augustus) en Excelsior P (zater dag 29 augustus). Gophers De Maassluise honk- en softbal- vereniging Gophers klaagt al ja renlang steen en been over het verschijnsel dat zich in de Steen- dijkpolder nauwelijks spelers van 'buitenaf melden. „We zit ten in een vergeten hoek", stelt de clubleiding steeds. „Niemand weet ons te vinden." Dat is op de keper beschouwd eigenlijk niet eens opvallend. Gophers heeft namelijk geen of een PR-commissie die niet func tioneert. De club communiceert uitsluitend via de kolommen van het plaatselijke huis-aan-huis- blad, maar vergeet dat Maas sluis niet ophoudt bij zijn noor delijke en oostelijke grens. In de dagbladen en regionale bladen schittert Gophers door afwezig heid. Zelfs een verzoek om de agenda van het hoogste honk bal- en softbalteam te verstrek ken is nog steeds niet gehono reerd. Tennis Bij de Maassluise tennisvereni ging Evergreen wordt op 6 juli gestart met de strijd om het club kampioenschap. De mannen en vrouwen strijden in veertien ca tegorieën: heren en dames enkel E, heren en dames D2 enkel, heren en dames enkel open cate gorie, heren en dames enkel 35 heren-, dames- en ge mengd dubbel D2 en heren-, da- mes- en gemengd dubbel open categorie. Het toernooi wordt op zondag 19 juli afgesloten met de finalës en prijsuitreiking. De jeugd speelt op vrijdag 3 juli tussen 18.30 en 22.30 uur een zomeravondtoernooi. Voor insiders, zoals de voorzit ter van de sportraad Frans van Krugten, zal het vertrek van Ur- sus geen verrassing zijn. Hij was al geruime tijd op de hoogte van de ideeën die er binnen de club leiding leefden. „Ook bij de Dienst Sport Recreatie wist men van de hoed en de rand. Daar was men op de hoogte van onze wens om naar het door SMC verlaten stukje Thurlede te verkassen", aldus Meerhof. „Antonissen heeft daarover vijf maal met Van Vugt gesproken. Later hebben we uit de krant vernomen dat die verhuizing niet door kon gaan. Een officiële brief hebben we nimmer gehad. En nu verwijt de gemeente ons dat we zonder hen in te lichten onze spullen gepakt hebben om bij ODC te gaan inwonen. Heb ben die lui boter op het hoofd?" De plotselinge verhuizing vindt vooral zijn oorzaak in de onver wachte leegloop van de selectie. Fred Meerhof is er nog steeds ondersteboven van. „Toen we de degradadie zagen aankomen, hebben we de selectie bijelkaar geroepen en gepeild wie er weg wilde gaan. Twee man voelden niets voor een verblijf in de vier de klas en het vooruitzicht op een berg leuke derby's. De overi gen zouden blijven. Vervolgens gingen er nog twee en vond de rest dat er te weinig mensen overbleven om een aardig elftal te formeren. Die zwaaiden ook dag met hun handje." Bijna tachtig jaar heeft Ursus het hoofd boven water kunnen houden. Nu was het tijd voor een S.O.S. en een onmiddellijke reddingsactie. Omdat de jaarver gadering (met één stem tegen) al eerder zijn zegen had gegeven aan een fusie kon het bestuur meteen ingrijpen. Met ODC zat men bijna meteen op de goede golflengte. Meerhof: „Het is de bedoeling dat we per 1 juli 1999 fuseren. Daarvoor was het nu te kort dag, anders hadden we al een jaar eerder als één club aan zijn minst net zo goed zal gaan." Ook doelman Rob Grauwmeijer had eerder al laten blijken niet onder de indruk te zijn van de zeer zwaar geachte indeling bij clubs als Noordwijk, Katwijk, Quick Boys en Rijnsburgse Boys. Excelsior M verkiest de hoofd klasse A verre boven de met veel Veluweclubs gevulde hoofdklas se B. „Bovendien zijn we ditmaal eveneens gespaard voor verre reizen naar Zeeland. Lisse en Alphen aan de Rijn zijn nu de meest veraf gelegen bestemmin gen." Excelsiors selectie verliest in Paolo Mendoca (die bij Scheve- ningen vooral materieel beter af denkt te ziji^ en Kees Starmans (op betaald voetbal-avontuur bij Sparta) prominente spelers. Bij de nieuwkomers zijn onder an deren de uit Portugal afkomstige Ahmed M'Ribti (op de Laven delstraat terechtgekomen dank zij een familie-relatie met een bestuurslid) en de voorheen bij Heerenveen onder contract staande Uriel Trustfull (20). Deze speelde bij Spijkenisse in de tijd dat Gudde er trainer was, kon het in het Friese Haagje niet bolwerken en wil bij Excelsior M een herstart maken in de richting MAASSLUIS - Excelsior M is opgetogen over de indeling die de competitieleider de Maasslui- zers heeft toebedacht, meldt PR- functionaris Gerard Wiegmann. „Voorzitter Joop Bruystens had het destijds nog, voordat het via de pers in de publiciteit gekomen was, van Teletekst gehaald. Hij belde me meteen op. Of ik al wist dat we weer bij de bollenclubs zaten. En wat ik dacht van te genstanders als Rozenburg, SHO, Scheveningen, Capelle, Barendrecht en Zwart Wit'28? Het is een droomindeling." De hoofdklasser, die komend seizoen weer wordt getraind door Eric Gudde, voelt zich in deze klasse als een vis in het water. Wiegmann: „Her en der hoor ik mensen zeggen dat het een zware indeling is. Dat dach ten we vorig jaar ook. Ik denk dat we het er niettemin meer dan redelijk van afgebracht hebben. Ik reken erop dat het dadelijk op van het betaalde voetbal. Excelsior M opent de competitie op 5 september met een uitbeurt tegen Scheveningen. Daarna volgen in de eerste speelmaand Zwart Wit'28 (thuis), ARC (uit) en Katwijk (thuis). Van donderdag 2 t/m woensdag 8 juli BILJARTEN: zaterdag en zondag Vlaardingen café Oude Markt districtsfinale 7e klas libre jeugd. CRICKET: zondag VCC-Excelsior'20, Tegenbosch-Asvion, Schiedam Harga II uur Hermes DVS-HBS. HONKBAL: zaterdag HBS-Schiedam, Vlaardingen Zwaluwen laan 14.30 uur Holy-Hazenkamp; zondag Hazenkamp-Holy, Schiedam Bijdorp 14 uur Schiedam-HBS. SOFTBAL: vrijdag Hawks-Holy(da), Schiedam Bijdorp 19.30 uur Schiedam-Spijkenisse(h); zaterdag Schiedam Bijdorp 17 uur Schiedam-Alphians(da). TENNIS: t/m zondag Schiedam Stadhouderslaan tennispark Van Vliet toernooi TSF voor B2, Cl/2 en D; vanaf maandag Maassluis Sportlaan toernooi Bequick voor BI, Cl, Dl/2. WATERWEG - De mannenvol- leyballers van Rijnmond spelen in de nieuwe competitie weer in de nationale le divisie B. Daarin komen de Schiedammers slechts vier oude bekenden uit de vorige competitie tegen: Facopa VC, Sliedrecht Sport, Flamingo's 56 en WC. De andere tegenstan ders zijn Brevok, N&S/MVC, Olympus, Peelpush, Donitas 2, Keukenkampioen en DKJO. De vrouwen van de Schiedamse volleybalclub komen eveneens uit in de nationale le divisie B. Zij spelen tegen Nesselande, Orion, Activia, Sliedrecht Sport, Longa'59, Switch'87, Abcoude, Inter Rijswijk, Keukenkampi oen, Flamingo's 56 en WC 2. De herenteams van het Vlaar dingse Holy en het gepromo veerde Maassluise MVC zijn ge plaatst in de 2e klas C. De tegen standers zijn Alexandria'66 2, Spirit 2, RVC/Libanon'50, Hou Stand 2, Krimpen 2, Avi- tal/HJPV, Sliedrecht Sport 3, Bernisse 2, Switch'89 3 en Alca zar/Erasmus. De naar de le klas (A) gepromo veerde dames van MVC krijgen te maken met Valeas, Vovero, RVC/Libanon'50, Hou Stand, VCO/Ervea 2, Nivoc'72, Bêrkel, Molenwiek'74, Bernisse, Alexandria'66 en Alcazar/Eras mus 2. VLAARDINGEN- Door een bericht in het clubblad van de zwemvereniging De Walrus maakte deze krant vorige week in de column 'Sport langs de Waterweg' melding van de slui ting van zwembad De Kulk in de periode tussen 24 juli en 27 augustus. Eén en ander blijkt op een misverstand te berusten want De Kulk is tijdens de vakantiepe riode wel degelijk open. „Er is geen sprake van sluiting", meldt bedrijfsleider Ger van der Bend. „Natuurlijk zijn we tussen de ge noemde data niet gesloten. Het bericht in het clubblad van De Walrus heeft betrekking op de door de clubs gehuurde uren. We hebben de verenigingen namelijk in staat gesteld om tussen de genoemde data de huur op te zeggen. Dat hebben ze gedaan, maar voor anderen blijft het ge woon mogelijk om te zwem- VLAARDINGEN - Fortuna heeft er geen enkel bezwaar te gen om met een andere voetbal club te fuseren. Dat was al be kend omdat de leden het bestuur een mandaat hebben verstrekt om naar een partner te zoeken. Een naam werd niet genoemd. Dat leverde nogal wat gefronste wenkbrauwen op. Vooral omdat het een publiek geheim was dat er werd gepraat met Deltasport. Inmiddels is duidelijk waarom de naam van de zaterdagclub tijdens de ledenvergadering niet in de boeken kwam. „De club - de leden dus - wil helemaal niet met Deltasport verder", is de uitleg van voorzitter Ary Plomp. „We hebben inmiddels ook met andere verenigingen gesproken." „Ik ben destijds door Deltasport benaderd met de vraag of ik eens wilde komen praten. Dat hebben we ook gedaan. Maar ik heb te maken met een achterban die ik eerst zal moeten raadplegen voordat ik met welke club dan ook in zee ga en spijkers met koppen kan slaan. Mijn leden zijn op dit moment niet voor een fusie met Deltasport. En die me ning heb ik te respecteren." Mocht het het complex aan de Marathonweg prijs moeten ge ven dan opteert Fortuna (overi gens met grote tegenzin) voor een stek binnen de grenzen van het supersportpark in de Broek polder. Met of zonder partner. Maar in ieder geval niet in het door de gemeente voorgestelde keurslijf. „Het in de plannen ge noemde clubgebouw is veel te klein en het aantal kleedkamers te weinig. Het geeft te weinig genoegdoening voor de locatie die wij verlaten. Dat gebied gaat de gemeente vrij veel geld ople veren, maar van dat geld wordt slechts een minimaal bedrag ge herinvesteerd ten dienste van de sport. Vandaar dat er voor ons slechts een magere accommoda tie in de boeken is gekomen. Die situatie zal eerst flink aangepast, noem het verbeterd, moeten worden voordat het onze zegen krijgt." Op de keper beschouwd wil de vierdeklasser eigenlijk helemaal niet van de Marathonweg ve- trekken. „Het is falikant ver keerd om de sport uit de wijken weg te halen en te verplaatsen naar een plaats als de Broekpol der waar de infrastructuur abo minabel is. Ik kan me heel goed voorstellen dat ouders het ver tikken om hun kinderen - zeker in de winter wanneer het vroeg donker is - door de Broekpolder te sturen." Voor Fortuna is dat één van de redenen om zich sterk te maken voor de prolongatie van het ver blijf in de Westwijk waar het al sinds de vijftiger jaren woont. „Laat het duidelijk zijn: we zijn niet tegen een verplaatsing naar de Broekpolder, maar dan zal de gemeente er wel voor moeten zorgen dat de sportcomplexen goed bereikbaar zijn. Dat er vanuit de Westwijk en Holy vei lige routes aangelegd worden, aangevuld met openbaar ver voer." Zolang dat er niet is, verzet For tuna zich en gaat ervan uit dat het als huurder rechten heeft en niet zomaar het veld hoeft te ruimen. „Die rechten kan je lang verdedigen. Binnen de vereni ging aanwezige mensen die de wet kennen en juridisch van wanten weten, hebben voor ons onderzoek gedaan en de puntjes op de i gezet. Zij hebben me gezegd dat we niet zomaar hoe ven te vertrekken. Daar houden we ons voorlopig maar even aan vast." SCHIEDAM - De sommatie om te stoppen met de verhui zing van de Ursusbezittingen naar sportpark Kethel, waar de vierdeklasser wilde gaan inwonen bij ODC, kwam als mosterd na de maaltijd. De opdracht kwam van Jan van Vugt, de directeur van de Dienst Sport Recreatie. Bestuurslid Fred Meerhof kon op dat moment een gri mas niet onderdrukken. „We zijn al gestopt", was de re pliek. „Alles is namelijk al over." Aan de andere kant van de lijn was het enige mo menten erg stil. De gemeente staat voor een vol dongen feit. Ursus heeft op sportpark Harga, waar het voor deurdeler was met HBSS, de schepen achter zich verbrand. Van een terugkeer is, zo meldt Meerhof heel gedecideerd, geen sprake. „We zijn weg en blijven weg." Inmiddels heeft Van Vugt de voorzitters van ODC (Rein Ravenzwaaij) en Ursus (Berry Antonissen) op het matje geroe pen. Zijn ongenoegen („wij vin den het op zijn zachtst gezegd vreemd dat clubs zonder overleg met de huisbaas verhuizen") werd gepareerd met een verkla ring waaruit duidelijk werd dat beide clubs niet het oogmerk hadden om burgelijke ongehoor zaamheid te plegen. „Ze hadden haast en wilden bijtijds alles in kannen en kruiken hebben," hoorde van Vugt. de competitie kunnen begin nen." Overbespeling Van Ursus- en ODC-zijde acht men de bezwaren, die het ook op sportpark Kethel spelende WK heeft opgeworpen, overtrokken. De zaterdagclub is bang dat de twee zondagclubs een zware wis sel gaan trekken op de bespeling van de drie velden waarvan er één wegens een renovatie tot eind oktober uit de roulatie is. Fred Meerhof: „Ursus heeft geen jeugd en dus zullen er op zaterdag niet meer wedstrijden gespeeld worden dan nu het ge val is. Op zondag is WK er niet en kunnen we elkaar al helemaal niet voor de voeten lopen". Op 16 juli is een bijeenkomst van Stichting Parkbeheer Kethel ge pland waarin onder andere WK en ODC zitting hebben. Meer hof: „De pers heeft er een rel van gemaakt, maar ik ben er 99 pro cent van overtuigd dat we er met de clubs onderling en de DSR wel uitkomen." Hetzelfde geldt voor de onder handelingen met gastheer HBSS waarmee Ursus de laatste jaren niet echt meer op goede voet leefde. „Het is waar dat de be stuurskamer en een deel van de kleedkamers door ons gefinan cierd zijn. Maar we hebben tot februari 1999 ook nog een huur contract voor de velden lopen. Daarover wordt nu door twee van onze bestuursleden onder handeld. Ik denk dat we ook daarvoor wel een oplossing vin den". Kinderen willen nletjfn een hotel, kinderen willen naar de camping. Dus moet er een caravan komen. Rabobank door GERARD S. VERVER HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 2 JULI 1998 27-1476 Veerplein 10 - Vlaardingen Tel. 010-4349353 3,5, 7,9, P.W. /1QQ90 wood 5 nu ^OÖa div. modellen v.a. 199.- Half graphitset 3, 5, 7, 9, P.W. *70090 wood^9^.-nu f UUi De Ursus-bestuursleden Fred Meerhof (links) en Berry Antonissen zijn ervan overtuigd dat de verhuizing naar sportpark Kethel in kannen en kruiken zal komen en de voorloper vormt van een fusie met ODC. Eric Gudde is even weggeweest, keerde vervolgens aan de Lavendelstraat terug als pupillentrainer, maar is na het vertrek van Mark Nijssen weer aangesteld als hoofdtrainer (archieffoto). Iedereen heeft wel eens wat extra geld nodig. Als u de Rabobank Leenlijn belt (0900- 9270,20 ct/min.), geven we u persoonlijk advies, gericht op uw wensen en behoeften. En Leenlijn uw n, gewoon t uw luie stoel. Dat is wel zo ma Fortuna-voorzitter Ary Plomp: 'We zijn niet tegen een fusie, maar de leden willen niet samen met Deltasport.' verhuizing volgt fusie

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 9