Schiedammers lopen nog niet warm voor modelbouw <3 Regenboog steunt Fort Drakensteijn Drukke Otto en rustige Speedy SCHIEDAM Nog uitdrukkelijker de wijken in met veel nieuwe activiteiten VACO-GARANTIE Open repetitie Martienerkoor Werkstukken van afval Succes voor Rijzende Zon Rondleiding door voorbeeldtuinen Het Nieuwe Stadsblad Kindersongfestival Korting bij Wereldwinkel NOOTEBOQM AUTOBANDEN BV HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 9 JULI 1998 28-1475 SCHIEDAM Het Martiener koor houdt maandag 13 juli een open repetitie. Deze repetitie is bedoeld voor elke Schiedammer of Schiedamse, bij voorkeur tus sen de 30 en 40 jaar, die enthou siast wil zingen in een kerk. De gemiddelde leeftijd van het jon gerenkoor is 33 jaar. Het Mar tienerkoor zingt moderne vier stemmige stukken, maar ook po pulaire songs. De repetities worden gehouden in Ontmoetingscentrum 'De Werf aan de Kerkweg 46 en duren van 19.45 tot 21.30 uur. Op 7 september begint het koor aan het volgende seizoen. SCHIEDAM In verband met het jubileum van de Stadsreini ging Schiedam heeft ONS Milieu in samenwerking met de Dienst Educatie begin februari een les kist uitgebracht met als thema Kringlopen. Een aantal scholen heeft al van de leskist gebruikt gemaakt en werkstukken ingele verd die meedingen naar prijzen. De werkstukken worden geëx poseerd tijdens de tentoonstel ling 'De Straat is van ons...' in de Grote of St. Janskerk van 19 tot en met 27 september. Onlangs heeft ONS Milieu drie werkstukken in ontvangst geno men van leerlingen uit groep 6 van basisschool de Singel. Basis school St. Bernardus leverde 8 werkstukken in, vervaardigd door leerlingen van groep 3 tot en met groep 8. De werkstukken zijn gemaakt van afvalmateriaal, dat normaal door de Stadsreini ging wordt opgehaald. Zij heb ben onder andere de vorm van auto's, boompjes, kasteeltjes en medicijndoosjes. SCHIEDAM - De karatevereni- ging De Rijzende Zon heeft tij dens een tweekamp tussen Ne derlandse en Duitse teams uit stekende resultaten geboekt. In de onderklasse behaalden Schiedamse teams een tweede en derde plaats. De in de boven klasse uitkomende Zon-teams verbeterden die score ruim schoots en werden één, twee en drie. Individueel werd Chahine Lobiyed eerste (in de onderklas se) en Johan de Goede derde (in de bovenklasse). Ook voor André Louwers werd het een mooi sportweekeinde want hij mag zich na het met goed gevolg afleggen van een examen eerste dan noemen. loods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 Bezorgklachten: 0900 - 8998200 door CHRfT WILSHAUS SCHIEDAM De vele huis- aan-huis bezorgde folders ten spijt kwam maar een handjevol belangstellenden vorige week naar boerderij Landvreugd. Daar pakte de Schiedamse or ganisatie met waarschijnlijk de langste naam, de Stichting Sti mulering Model Maquettebouw Schiedam en Omstreken (SMMS) eens flink uit. Naast een aantal scheepsmodellen, ke ken belangstellenden hun ogen uit bij de ruim dertig tentoonge stelde modellen van onder meer kerken en watertorens. Een kar tonnen bouwplaat lag aan al deze modellen ten grondslag. Verder stond er een modelspoor baan opgesteld en verschaften modelbouwers alle denkbare in formatie over de bouwwerken. Doel van de manifestatie in boerderij Landvreugd was te la ten zien wat de Stichting SMMS allemaal in huis heeft. Ook een model van het momenteel bij museummolen De Nieuwe Palmboom afgemeerde schip "De kabouter', oorspronkelijk Maria Hendrica gedoopt, was te bezichtigen in Landvreugd. Rondom dit schip wil de stich ting een heel project opzetten, dat ook op scholen gebruikt kan worden. Op deze manier wil de SMMS de herinnering aan het industrieel erfgoed levend hou den. Naar alle waarschijnlijkheid zal de nieuwe Schiedamse model bouworganisatie binnenkort er gens in het centrum van de stad een vast onderkomen betrekken. Waar dat precies is, wil secreta ris Den Deken echter nog niet zeggen. Gedurende het aanstaande Maasboulevardfeest zal de stich ting present zijn, evenals tijdens de Verlichte Gondelvaart bij de Brandersfeesten van eind sep tember. Den Deken: „Dan zal één van onze schepen meeva ren." Inmiddels heeft het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen de SMMS bedacht met een subsi die. Daarnaast zijn leden en do nateurs nog steeds welkom bij de stichting. Belangstellenden kun nen schrijven aan het secretari aat van de SMMS. Vondellaan 46a, 3117 PZ Schiedam. SCHIEDAM Voor 15 kinde ren uit de provincie is dinsdag 14 juli een spannende dag. Dan vindt namelijk de Zuidhollandse finale van het VARA Kinder songfestival plaats. Menno van Bentveld presenteert dit zangs pektakel in 'In Casa' te Leiden. De deelnemers zingen een liedje uit het repertoire van 'Kinderen voor Kinderen' en zij worden daarbij begeleid door een orkest band. De 11-jarige Diedel van Rooij uit Schiedam is één van deze 15 kinderen en zingt het liedje 'Keppurzinnin'. De jury bestaat uit Dennis Dol- kens, de winnaar Zuid-Holland van vorig jaar en Kinderen voor Kinderen repetitor Majel Lus- tenhouwer. De kinderen worden beoordeeld op zangprestatie, presentatie en tekstvastheid. De winnaar van de Zuidholland se finale gaat door naar de lan delijke finale op 25 oktober in Hoogeveen. Voorzitter F. de Vries hij één ran de modelhoten. SCHIEDAM De zomerva kantie komt er weer aan en dat betekent dat ook Jeugd land binnenkort van start gaat, deze zomer voor het eerst als Jeugdland 2000. De nieuw editie gaat nog uitdruk kelijker de wijken in: men blijft een week lang in dezelf de wijk en de activiteiten blij ven gedurende één dag op de zelfde locatie. Ook is er meer samenwerking met de wijk- en buurtcentra, zodat er bij re gen uitwijkmogelijkeden zijn. Doordat Jeugdland nu onder de Dienst Sport en Recreatie (DSR) valt. kunnen naast de 18 vrijwilligers, ook andere mede werkers van deze dienst indien nodig bijspringen. Een ander voordeel is dat er gebruik kan worden gemaakt van materiaal van de DSR. Wijkhoppen Bij het opzetten van de zomerac- tiviteiten, hebben de nieuwe coördinatoren Pim Schenkelaars en Daphne Meijer eerst gekeken wat de ruggegraal van Jeugd land was. Dat was het wijkge richt denken. Er is nu voor geko zen om een week lang in dezelfde wijk te blijven, weliswaar steeds in een ander deel daarvan, en om een hele dag op dezelfde plek te staan. Schenkelaars: „Kinderen kunnen dan tussen de middag thuis eten en weten precies waar ze 's middags weer moeten zijn. Na een week gaan we 'wijkhop pen', dan worden ongeveer de zelfde activiteiten in de volgende wijk georganiseerd. Als kinderen een bepaalde activiteit in hun wijk hebben gemist, kunnen ze dus naar een andere wijk om die in te halen. Zo zuig je de kinde ren mee naar een andere wijk. Op die manier willen we de doel stelling 'integratie' realiseren, omdat de kinderen dan met an dere kinderen in contact ko men." Bovendien is dat ook een stuk praktischer, meent Meijer. „Vroeger waren er twee ploegen en was je op één dag op vier verschillende plaatsen bezig. Nu is het voor kinderen en vrijwilli gers duidelijker waar je moet zijn." Circus De drie weken van sport, spel en creativiteit beginnen als vanouds met een spectaculair openings feest, zaterdag 25 juli, op het Stadserf en het voormalige He- maplein. Het feest staat in het teken van het circus. Van 12.00 tot 16.00 uur is er onder andere een grote circusinstuif waarbij kinderen acrobatiek, jongleren en balanceren kunnen leren. Verder is er onder andere een spelcircuit, schminkstand, springkussen en ballenbak. Voor een veilige oversteek tussen het Hema- en Stadserfplein wordt gezorgd, kinderen kunnen daar voor bijvoorbeeld het circu streintje nemen. De maandag daarna gaat Jeugd land naar Schiedam-Noord, waar een gevarieerd programma wordt afgewerkt met t-shirts en baseballcaps verven (de kinde ren mogen deze houden), straat theater, muziekworkshop, crea tief met eten, speurtocht op ska tes en een vaartocht, om maar een greep te doen uit de vele mogelijkheden. De woensdagen zijn steeds jeugdspektakeldagen, een grootschalige activiteit met allerlei verschillende program- ma-onderdelen. In de week van 3 augustus beginnen de activitei ten opnieuw in Zuid en Nieuw- land en de laatste week in Oost en West. De weken worden afge sloten op donderdag 13 augustus met een enorm slotfeest dat als thema de Middeleeuwen heeft. Kinderen zullen zich echt in deze lang vervlogen tijd wanen met ridders, pony's, een luchtkussen in de vorm van een kasteel, ringsteken. Middeleeuwse spelen en ambachten, een schavot en Middeleeuwse theater- en mu- ziekvoorstellingen. Bij Jeugdland 2000 is alles gratis, ook de theatervoorstellingen. Kinderen tussen de vijf en veer tien jaar zijn welkom, maar een jaartje ouder of jonger, daar doen ze niet moeilijk over. Om erachter te komen of deze nieu we formule van Jeugdland 2000 aanslaat, moet men nog even wachten. Schenkelaars: „We hebben er goed over nagedacht, maar de praktijk moet het le ren." En nu maar hopen dat de zon eindelijk gaat schijnen SCHIEDAM De wereldwinkel ruimt weer op. In de maand juli krijgen klanten korting op onder andere keramiek, glaswerk, sieraden en houtsnij werk waaronder maskers. Op kleding wordt 25% korting gegeven. Ondanks de opruiming is er een eerlijke prijs betaald voor de artikelen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Lange Achterweg 14. dit is het pleintje halverwege de Hoogstraat. Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tip top in conditie zijn. Technisch perfect voor een onbezorgde vakantie!- Laat uw banden, wielen en reservewiel daarom tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Wij doen het onder SCHIEDAM Leerlingen van basisschool de Regenboog hebben onlangs een recordfes tijn en sponsorloop gehouden. Een gedeelte van het ingeza melde geld. 1000.-, is afgelo' pen dinsdag overhandigd aan Fort Drakensteijn. Dit is een speeltuin voor valide en gehandicapte kinderen in het Beatrixpark. Fort Draken steijn wordt ook geen gewone speeltuin, maar een fantasie landschap waar elke keer iets nieuws te ontdekken valt. De Regenboog organiseert jaarlijks een recordfestijn en sponsorloop. Voor het record festijn bedenken de leerlingen zelf een record, dat zij indivi dueel of groepsgewijs proberen te vestigen. Vooraf hebben de leerlingen ouders, vrienden en familiele den voor een bedrag laten inte kenen dat betaald is nadat de recordpoging was geslaagd. Er waren records als 5 minuten aan een spijkerbroek hangen, tien minuten je mond houden en 100 bootjes vouwen in 20 minuten. Bij. de sponsorloop ging het om een vooraf aange geven aantal rondjes hardlopen om de school die gehaald moes ten worden. Het geld dat met deze activitei ten wordt ingezameld wordt voor een deel door de school zelf gebruikt voor onder andere buitenspeelgoed en een geluids installatie. Ieder jaar gaat een deel van de opbrengst naar een goed doel. Dit jaar is dat Fort Draken steijn. De feestelijke overhandiging van de duizend gulden. mam SCHIEDAM Otto is een bastaard herder reu van nog maar 10 maanden oud. Otto is een lieve hond, maar ietwat druk. Hij zoekt een baasje dat veel energie en tijd heeft om hem veel te leren. Otto kan goed met kinderen opschieten. Het is niet bekend of hij gewend is aan katten. Speedy is een cypers poesje van 15 jaar oud. Deze wat oudere kat kan goed overweg met kinderen en honden. Zo nu en dan wil Speedy naar buiten. Dierentehuis Hargahoeve zoekt voor Otto en Speedy nog een geschikt baasje. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Dierentehuis Hargahoeve, telefoon 4714151. Het dierentehuis is gevestigd aan de Sportlaan 2 en is van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur geopend en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. SCHIEDAM De onderafde ling Natuurontwikkeling van de gemeente organiseert zondag 12 juli een rondleiding door de na tuurlijke voorbeeldtuinen bij Voorlichtingscentrum 'De Groe ne Raat' aan de Harreweg 19. De rondleiding gaat langs de na tuurlijke voorbeeldtuinen zoals akkertuin, boerentuin, ecologi sche moestuin, insectentuin, bos- tuin, natuurtuin, wilde planten tuin en vijvertuin. De gids geeft informatie over de aanleg van deze tuinen en de wijze waarop ze moeten worden onderhouden. Aan de gids kunnen ook vragen worden gesteld. Aansluitend aan de rondleiding kunnen liefheb bers een kijkje nemen in het oude Saksische boerderijtje en informatie meenemen uit de in formatiebalie. De rondleiding start om 13.30 uur bij de ingang van het voor lichtingscentrum. Deelname is gratis. De voorbeeldtuinen bij voorlichtingscentrum 'De Groe ne Raat' zijn het makkelijkst per fiets te bereiken vanaf dorp Ke thel. Voor meer informatie over de rondleiding kunnen belang stellenden contact opnemen met de onderafdeling Natuurontwik keling, gemeente Schiedam, tele foon 2465521. DIENST SPORT RECREATIE SCHIEDAM De nieuwe gezichten van Jeugdland Pim Schenkelaars en Daphne Meijer met één van de vliegers die kinderen tijdens de zomerweken kunnen beschilderen. Speedy (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep NS Jeugdland 2000 in aantocht V Otto

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3