IN KRANT Koepaard mag weer naar buiten Maasboulevardfeest gaat door Misser van de maand 95 ^ninlxatuin Internet via de kabel Winkeliers: 'Er moet nü iets gebeuren tegen verloedering Uitstel Jan des Bouvrie door tafeltenniscompetitie loods 1hnbertand$ dick &oon5 Burgemeester feliciteert Frankrijk Playbackshow afgelast Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 Let op!!! WOENSDAG 15 JULI 1998, 50e JAARGANG, Nr 29 Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit gg lage kosten VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Schilderijen Karei Appel in slechte staat Welzijns werkster wordt Ridder SCHIEDAM In Schiedam kan men vanaf 1 oktober van dit jaar internetten via de kabel. De Schiedamse kabelexploitant ONS-CAI geeft vanaf die datum ruimte aan een nieuwe dienst, namelijk de Internettoegang via de televisiekabel. Internetprovi- der Kabelfoon BV gaat deze dienst voor abonnees van ONS- CAI verzorgen. Deze provider levert al kabelinternet in het Westland, Maassluis en IJssels- stein aan ruim vijfduizend huis houdens en bedrijven. Daarom verwacht ONS CAI dat ook veel Schiedamse kabelabonnees de nieuwe internetdienst met open armen zullen ontvangen. Een kabelinternet-abonnement van Kabelfoon biedt namelijk voor delen boven inbellen via een tele foonlijn: voor een vast bedrag per maand krijgt de abonnee 24 uur per dag toegang tot het In ternet. Men hoeft dus niet per telefoontik te betalen en daar naast blijft de Internetter telefo nisch bereikbaar. Vanzelfspre kend zijn ook de radio- en televi siesignalen gelijktijdig beschik baar. Wie een abonnement neemt krijgt van Kabelfoon een spe ciaal kabelinternetmodem in bruikleen. Dit modem wordt net als een telefoonmodem aange sloten op de COM-poort van een computer. Er is geen bijzon dere instelling van de computer of speciale software nodig. Wel moet men minimaal een compu ter met een 486/ processor heb ben, maar dat is sowieso het geval als men wil gaan internet ten. De snelheid van het Internet is afhankelijk van het aantal en soort gebuikers op een bepaald tijdstip. Onder normale omstan digheden gaat het kabelinternet- ten in ieder geval sneller dan via een gewone telefoonlijn. Het 'all-in'-tarief voor een kabe linternetabonnement is net als in het Westland, Maassluis en IJs- selstein 49,90 (inclusief BTW) per maand. Daarvoor krijgt men onbeperkt toegang tot het Inter net, ruimte voor een eigen 'ho mepage', een e-mail adres en het kabelmodem. De eenmalige in schrijfkosten zijn 50,- en voor het modem moet eveneens 50,- borg worden betaald. Wie meer wil weten over deze nieuwe dienst of zich alvast wil aanmelden, kan bellen, faxen, e- mailen of een briefje sturen naar Kabelfoon BV, Postbus 45, 2670 AA Naaldwijk, tel. 0174-640269, fax 0174-623860 of e-mail info- @kabelfoon.nl. Opruiming van exclusieve dames- en herenschoenen met kortingen tot 50%! ^Z-Loa4<s De Schiedamse kunstenaar Adrianus van Otterloo is druk in de weer om zijn Koepaard weer in ere te hersteilen. De gemeente heeft tienduizend gulden beschikbaar gesteld om beschadigde kunstwerken te restaureren, waarvan het Koepaard er één is. Het dier is zo'n tien jaar geleden gemaakt in opdracht van de gemeente om de omgeving van Sporthal Oost op te sieren. Van Otterloo: „Gezien de plek van het beeld, leek het me leuk om er een speeiobject van te maken. Het werd dan ook een soort gymnastiekpaard, maar dan vermomd als koe. Dit bleek inderdaad functioneel: altijd ais ik er langs kwam zaten er wel kinderen op." Helaas hadden jongeren al na een maand de uiers van het dier weten te slopen. Deze zijn toen gerepareerd. Vier jaar later echter zijn vandalen met stoepranden in de weer gegaan waardoor een gat in het beeld werd geslagen. Toen is het Koepaard verwijderd en opgeslagen. Maar nu, naar lange jaren van eenzame opsluiting, mag het Koepaard weer naar buiten. Het gat is dichtgemaakt en het beeld krijgt een lik nieuwe verf, daarna krijgt het een plekje bij de nieuwe speeltuin in het Beatrixpark. Hier zijn gelukkig geen stoeptegels in de buurt... Andere werken in Schiedam van Van Otterloo zijn de kleurroute in gebouw 's Graveland en een wandschildering aan de Willem Brouwerstraat van twee schilders op een ladder. Dit kunstwerk is helaas verloren gegaan toen er in de straat werd gerenoveerd. De kunstenaar heeft alleen de twee schilders van multiplex nog kunnen redden, die op de muur waren aangebracht. Van Otterloo: „Ik hoop dat deze schildering ook ooit nog eens kan terugkomen." iiL wm m&ï m 8 SCHIEDAM— Burgemeester R. Scheeres heeft de Franse zus terstad Vienne gefeliciteerd met het winnen van het Wereldkam pioenschap voetbal door Frank rijk. Hij liet weten blij te zijn met dit resultaat. Daarbij konden de verdiensten van het Nederlandse team natuurlijk niet onvermeld blijven: volgens de burgervader hebben 'les Bleus' de victorie een klein beetje aan Nederland te danken, omdat de wedstrijd te gen Oranje de Brazilianen al had afgemat. Daardoor zou hen de energie hebben ontbroken om de Fransen tegenstand te bieden. SCHIEDAM De Hoog straat moet voor ongeveer 1,1 miljoen gulden van een rom melige winkelstraat worden opgewaardeerd tot een gezel lige straat die kwaliteit uit straalt. Om dit te bereiken wil de gemeente in het najaar starten met een grote opknap beurt, waarbij een plaveisel van rode baksteen wordt aan gelegd met donkere molgoten en stroken natuursteen. Daar naast moeten nieuwe bankjes, straatverlichting en bomen de straat en omgeving gaan op sieren. Het Stedelijk Museum dat in de winkelstraat huist zal het gesloten karakter ver minderen door de hekken te openen en het dan vrijgeko men plein voor winkelend pu bliek te veranderen in een be scheiden oase van rust. Win keliers en bewoners vinden echter dat er meer nodig is om de Hoogstraat op te knap pen en bovendien duurt het hen al veel te lang. De Hoogstraat ziet er rommelig uit door allerlei uitstallingen als reclameborden en kraampjes. Dat is misschien wel gezellig, maar dit moet veranderen in 'ge structureerd gezellig', werd win keliers en bewoners maandag tij dens de informatie-avond door de gemeente verteld. Als deze obstakels worden aangepakt, wordt bijvoorbeeld ook het pleintje bij de Lange Achterweg weer wat duidelijker zichtbaar. Eén van de aspecten van het 'Hoogstraat-offensief is om dit plein aantrekkelijker te maken, zodat men bij wijze van spreken naar het terras wordt toegezo- gen. Watergoot Daarnaast moet het voor de be zoekers steeds duidelijk zijn waar men zich bevindt. Dit wordt bewerkstelligd door 'ver bijzonderingen' in het wegdek op kruisingen met andere stra ten. Deze bestaan uit kleurige ruitvormen van graniet in het wegdek. Om de straat een extra uitstraling te geven wordt eraan gedacht iets met water te doen, zoals een goot van granieten te gels waardoor water van de Hoogstraat over de midden straat van de Nieuwe Passage naar beneden stroomt. Ook de stegen worden in het plan mee genomen, deze krijgen dezelfde bestrating. Om ongewenst ver keer te weren komen er bij de toegangen tot de winkelstraat hydraulische palen, die voor hulpverleners en laad- en losver- keer in de grond zakken, maar daarna weer omhoog komen. De winkeliers en bewoners zijn blij dat er eindelijk iets gebeurt, maar het duurt nog te lang. Het liefst willen zij dat er direct wordt begonnen. „We gaan nu de Hoogstraat knippen en sche ren, maar de gaten blijven in de oude jas zitten", aldus een win kelier. Aan de gaten, 29 panden die in slechte staat zijn, wordt waarschijnlijk weinig gedaan. Sommige worden niet bewoond en soms is de achterpui er zelfs uit, zodat duiven in en uit vlie gen. In één van de gebouwen hebben - nadat het pand leeg is komen te staan - lichten in recla- mebakken nog vier jaar ge brand. Wethouder L. Hafkamp liet echter weten dat hij geen eigenaar kan dwingen iets aan het pand op te knappen. Er be staat wel een gevel- en puienpro ject, waarbij men subsidie kan krijgen om het pand te verven, maar meer dan stimuleren is niet mogelijk. Museumplein Het gedeelte Appelmarkt bij het Stedelijk Museum moet ook aantrekkelijker worden ge maakt. Nu is dat voor sommige winkelende mensen een punt om weer om te keren, of dat gewoon voorbij wordt gelopen. De Ap pelmarkt wordt dan ook auto vrij gemaakt en krijgt dezelfde klinkerbestrating, molgoot en natuursteen als de Hoogstraat en er worden bomen neergezet. Het museum is nu volgens velen nog een dode plek in de straat en moet een open uitstraling krij gen doordat de hekken worden geopend. Het plein wordt op nieuw ingericht met kleurige vlakken, bankjes en bomen. Wellicht verschijnt hier ook een horecagelegenheid, zodat men tijdens het winkelen of een mu- seumbezoek even kan uitrusten met een kopje koffie. C. jacob van het museum vindt deze op knapbeurt een goede gelegen heid om op in te haken, ook al weet men nog niet zeker of het Stedelijk Museum in de toe komst gaat verbouwen of ver huizen. „Bij het plein gaat het om wat kleine veranderingen die niet zo duur zijn. Daarnaast is het misschien mogelijk om het torentje van het museum te ver lichten en iets te doen met de museum-huiskleuren fuchsiaro- ze en veldgroen in de vorm van vlaggen." Waar het museum komt te zitten als het eventueel naar een nieuwe huisvesting gaat, is nog niet zeker. Er wordt gesproken over bedrijventerrein Vijfsluizen, het oude Hema-plein of de plek waar zich nu nog de tramlus bevindt naast de ruïne. Ook zijn er stemmen opgegaan voor het scheiden van de moder ne en de oude collectie. De me dewerkers van het museum heb ben niet echt een voorkeur: „Het gaat erom dat de collectie goed verzorgd is en voor het publiek toegankelijk. Waar, dat maakt ons niet zoveel uit", aldus Jacob. SCHIEDAM Ondanks de te genslag van een subsidie-afwij zing door de gemeente, gaat de tiende editie van het gratis te bezoeken Maasboulevardfeest gewoon door. Alleen het straat theater is afgezegd. Misschien kan ook de tokkelbaan (soort kabelbaan waar je aan hangt) niet doorgaan, maar dat heeft met het slechte weer te maken. Op vrijdag 17 juli wordt het feest om 19.30 uur geopend met een Country Dance Avond met be kende country-artiesten, zoals Lola Cagle, Jeffry Williams en The Southern Country Band. Er zijn wild west spelen zoals een rodeostier en schietsalon. Zaterdag 18 juli zijn er vanaf 11.00 uur allerlei activiteiten waaronder feestmarkt, rommel markt, survival-circuit, kinder dorp, ponyrijden, levensgroot tafelvoetbal, kindertheater Kak- ki Prakki, luchtkussens, sportde- SCHIEDAM In verband met het overlijden van Joop Kee- mink, bestuurslid van Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen, gaat de mini-playback /soundmix-show tijdens het Maasboule vardfeest niet door. Keemink stond bij de leden van de vereniging bekend als een actief en gedreven man. De andere activiteiten (kinderboerderij, rommelmarkt, infokraam en tentoonstelling) gaan wel door. monstraties en diverse optre dens. Vanaf 13.30 uur is Vero nica FM Summerparty aanwezig met optredens van Tim Immers, Sandy Kandau en the Venga Boys. Om 16.00 uur begint het popfestival met optredens van onder meer de Dopegezinde Ge meente, The Urn en The Cords. Zondag 19 juli gaat het feest vanaf 11.00 uur gewoon weer door met dezelfde activiteiten als zaterdagochtend. De dag staat verder in het teken van sport: 's middags wordt de halve wheeler- marathon gehouden met deelna me van de complete Europese wheelertop. Het voetbaltoernooi begint om 10.00 uur en vanaf 13.00 uur wordt het single 501 darttoernooi gehouden. Vanaf 12.30 kan men getuige zijn van het Hollandse Hits Festival met optredens van onder andere Bonnie St. Claire en - extra lang - de Sjonnies. Het festival is makkelijk te berei ken met het openbaar vervoer. Er is voldoende parkeergelegen heid en een bewaakte fietsenstal ling. Behalve de organisatie, betreurt ook PvdA-raadslid G. Klepke dat het feest geen subsidie van de gemeente krijgt. „Het SCHAT krijgt zo'n ton per jaar en dat is voor een klein groepje, hier ko men maar 2500 mensen naar kij ken. Spectrum kreeg ook een garantstelling van 75.000 gul den. Dat is een feest voor alle gezindten, het Maasboulevard feest is een Hollands feest, dat moet toch ook kunnen? Mis schien dat er vorig jaar wel is gezegd dat er dit jaar geen subsi die meer zou komen, maar bij het Spectrum was dat aanvanke lijk ook het geval." Overigens laat Klepke weten dat dit zijn persoonlijke mening is en niet die van de partij. AYK SUNCENTRE ertentie el SCHIEDAM Jan des Bouvrie kan in oktober nog niet begin nen met de verbouwing van de Korenbeurs. De bekende ontwer per heeft deze datum steeds genoemd, omdat dan op 1 april 1999 het woon- en designcentrum aan de Lange Haven kan worden geopend. De gemeente geeft echter de tafeltennisclubs De Koren beurs en NOAD toestemming om hun seizoen tot begin december in het monumentale pand aan de Lange Haven af te maken, omdat anders verwarring bij leden en tegenstanders zou kunnen ontstaan over de locatie van de sportaccomodatie. De kans dat beide tafeltennisverenigingen daarna naar de Op- standingskerk verhuizen is niet groot, omdat de opknapbeurt hiervan volgens de gemeente meer dan een miljoen gulden be draagt. Wethouder A. Wiegman: „Dan hebben we het nog niet over de exploitatie van het gebouw, zoals verlichting, verwarming en verzekeringen. We zijn in gesprek met de tafeltennisclubs over de verdeling van de lasten. Maar het zijn verenigingen die relatief weinig financiële middelen hebben. Daar moet je wel rekening mee houden." In gebouw de Korenbeurs betalen de tafeltennis verenigingen nu aan huur maar 5,35 per uur. Wiegman studeert momenteel op mogelijke alternatieven voor de Opstandingskerk als accommodatie, bijvoorbeeld in de vorm van een sportzaal. Bij de gemeente is inmiddels officieel bezwaar aangetekend tegen de bouwplannen van Jan des Bouvrie aan de Lange Haven. De termijn om bezwaarschriften in te dienen is vorige week begon nen. Als omwonenden vasthouden aan hun bezwaren tegen de verbouwing van de Korenbeurs en de vroegere openbare biblio theek, zou vanwege het doorlopen van juridische procedures aanzienlijke vertraging kunnen ontstaan. SCHIEDAMDe wisseltrofee voor de misser van de maand, ingesteld door de schaduwfractie Platform Schiedam, is voor de maand juni naar het plan voor de herinrichting van het Broersveld tot een winkelpromenade gegaan. De jury vond onder andere dat het plan te laat komt omdat de meeste winkels al van het Broersveld zijn verdwenen en er kennelijk nog steeds niet is geluisterd naar de winkeliers, die eerder lieten weten niet in een autovrije of belangenpar- keerstraat te willen zitten en toen dit eenmaal het geval was omzetver lies meldden. Bovendien gaf de jury deze misser punten omdat wethouder L. Hafkamp tijdens de informatie-avond aangaf dat het plan inderdaad niet in samenhang met andere komende ontwikkelin gen is ontwikkeld en omdat het maar een half plan is omdat de achterkant van de Broersveldpanden aan de Baan juist ook aanpak behoeven. „Daarnaast werd tijdens en vooral na de informatie-avond onomwonden geantwoord dat men zich helemaal geen rekenschap had gegeven van allerlei knelpunten die bewoners opwierpen, zoals het niet meetellen van verloren gaande parkeerplaatsen en vooral de gevaarlijke situatie die zou ontstaan, niet in de laatste plaats bij het keren van vrachtautocombinaties bij de laad- en lossluizen van de Nieuwe Passage, wanneer de Baan in beide richtingen door het bevoorradingsverkeer moet worden gebruikt", aldus de jury. WÊÊm NS Nieuwe Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen waldlAbW Broervest 135 3111 EE Schiedam Tel.: 010-426 84 92 r1 V "J S 4 j I - y - '"tv; itsg Voor de zomer echt begint hangt uw KNIKARMZONNESCHERM: v a. 300 br., uitv. 250, 13 versch. streepdessins! Incl. montage nu voor 1080.- Komt u bij ons langs of komen wij bij u langs? Alle zon weringssystemen voor de laagste prijs! Broersveld 127 - Schiedam - Tel ./fax 010-473 33 16 Hoogstraat van rommelig winkelen naar 'gestructureerd gezellig' <05 V**' Voor zo'n 1,1 miljoen gulden moet de Hoogstraat minder rommelig worden gemaakt en de uitstraling krijgen van een kwalitatieve winkelstraat. Ayk Suncentre Schiedam heeft alle lampen weer ver nieuwd. Ongelooflijk snel en mooi bruinen in de modernste zonnestudio van Schiedam. Elke dag geopend - Gratis drankje - Zonder afspraak. Schiedam, Hoogstraat 160B, tel. 2730476 HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE 'GENIETEN IN DE TUIN' LIGT VOOR U KLAAR. arae! Deze fiere ridderspoor (Delphinium) is verkrijgbaar in diverse kleuren. Voelt zich sterk in de zon. Bloeit in het najaar opnieuw, mits u na de eerste bloei de bloemstengels afknipt. Van 9.95 voor 6 Donderdag en vrijdag koop avond tot 21.00 uur. GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! PUNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 -HHHimrHET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1