IN KRANT iral Van hardrockers tot opa's en oma's Nog geen vergunning voor 'gezelligheidsverenigingaan Broersveld Politie op zoek naar slachtoffers tuinman Jongeneel Houtloop Spoedcursus cocktails maken voor Japanse bartenders Rovers gepakt mmernight candlelight 95 intxatuin a loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 925.438 Worstelende winkeldief Boekenverkoop in bibliotheek Veilig op vakantie Proces-verbaal voor nepper £-La4<s WOENSDAG 22 JULI 1998, 50e JAARGANG, Nr 30 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit jg lage kosten TOTALE OPLAGE: Langs de Beneluxlijn Cocktail- shaken in jenevermuseum SCHIEDAM De politie en medewerkers van super markt Bas van der Heijden aan het Broersveld hadden dinsdagavond de handen vol aan een 26-jarige man uit Heerenveen die was gesnapt tijdens het stelen van artike len bij de winkel. De winkel dief werd rond zes uur 's avonds betrapt en de be drijfsleider ging hem achter na, waarop de dief hem een vuistslag in het gezicht gaf. Zijn collega's schoten hem te hulp en hielden de man in bedwang, die wild om zich heen schopte en sloeg. De politie voerde hem daarop geboeid af, waarbij hij bleef trappen. In de politie-auto ging de vertoning gewoon door en deed de winkeldief voorkomen alsof hij bijna dood 'ging. Toen medewer kers van de politie daar aan dacht aan besteedden, sloeg hij echter weer springlevend aan het schoppen. Ook op het bureau ging de worste ling verder, waarbij een agent nog een klap kreeg en de man een scheldkanonnade begon. De winkeldief is in verzekering gesteld. SCHIEDAM Met het oog op de vakantieperiode houdt de Openbare Bibliotheek aan het Stadserf vanaf donderdag 23 juli weer een grote boekverkoop. Alle genres zijn vertegenwoor digd en worden verkocht tegen bodemprijzen. Wie dus de mooie of minder mooie vakantiedagen lezend wil doorbrengen, kan in de bibliotheek zijn of haar slag slaan. De verkoop start om 13.00 uur op de eerste verdieping van de bieb aan het Stadserf. PAUL BERG dat is duidelijk. Opruiming van exclusieve dames- en herenschoenen met kortingen tot 50%! mg- DmberiandS DICK BOONS Ter ere van het tiende Maasboulevardfeest liet de zon eindelijk weer haar stralen zien en ook binnen de organisa tie scheen dit weekend de zon, aangezien men vrijwel zeker kan rekenen op een garantstelling van maximaal 10.000 gulden. Aanvankelijk was het verzoek hiertoe afgewezen, maar de fractievoorzitters van CDA, D66, Gemeentebelangen, GroenLinks, PvdA en VVD hebben het college van B&W laten weten toch gehoor hieraan te willen geven. B&W zal hier dan ook moeilijk aan voorbij kunnen gaan. Vrijdag bij de opening van het feest met een country-avond en zaterdag ontbrak het mooie weer, waardoor de opkomst niet zo hoog was. Toch was het vrijdagavond echt feest in de tent. Eén van de organisatoren, J. van Oudenaarden: „Het leuke is dat je dan allerlei verschillende mensen ziet, van hardrockers tot opa's en oma's met kleinkinderen. En allemaal dansen." De Veronica FM Summerparty trok zaterag veel aanhang, vooral kinderen kwamen op het gedreun van de Venga Boys af. Omwonenden waren niet zo blij met de Veronica-sound, die ramen en deuren deed trillen. Van Oudenaarden vindt het jammer dat er toch altijd wat mensen klagen: „Veronica is nu eenmaal jong, snel en hard. De bewoners zijn uitgenodigd en van tevoren ingelicht." 's Avonds kon men genieten van onder andere optredens van The Urn en The Cords. Maar het drukst was het natuurlijk zondag, met zo'n vijftigduizend bezoekers, een recordaantal. Geen auto kon er meer bij in de Gorzen en Bonnie St. Clair en de Sjonnies die tijdens het Hollandse Hitsfesti val optraden, konden op heel wat enthousiast publiek rekenen. Ook het voetballen trok veel bekijks, hoewel niet iedereen begreep wat er op de veldjes gebeurde: af en toe stak iemand gewoon de grasmat over, zonder erg te hebben in de wedstrijd. Van Oudenaarden kijkt terug op een geslaagd festival: „Het was weer een groot succes, volgend jaar komt er dus weer een Maasboulevardfeest." WATERWEG— 'Gezond en veilig op vakantie' is het thema dat de Gezondheidswijzer van de GGD Nieuwe Waterweg Noord de komende maanden belicht. In een groot aantal fol ders vindt men tips en informatie over zaken als veilig genieten van de zon, veilig vrijen en beno digde inentingen en medicijnen. De gratis informatie is verkrijg baar bij'de Gezondheidswijzer, aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen. Het GGD-ge- bouw is op werkdagen geopend van 9.30 tot 15.30 uur. Het ma teriaal kan ook telefonisch wor den besteld: telefoon 2488004. SCHIEDAM De politie is af gelopen vrijdag tijdens de week markt in het centrum samen met de Stichting Namaakbestrijding in actie gekomen tegen een 40- jarige marktkoopman uit Rot terdam. Hij kreeg een proces verbaal omdat hij nep-shirts van het merk Australian verkocht. Een aantal shirts en broeken is in beslag genomen. SCHIEDAM Het 'Gat van Bolmers' gaat nu einde lijk echt verdwijnen. Het col lege van B&W heeft onlangs besloten de bouwplanontwik keling voort te zetten in het kader van de grote opknap beurt van het Broersveld. Het zilveren jubileum van het gat in mei volgend jaar wil men namelijk niet meemaken. Hoop dus, voor de winkel straat, maar aan de andere kant ook vrees van bewoners, omdat er donderdag 23 juli een casino dreigt te openen. Een aantal jaren geleden was al aan projectontwikkelaar Situs uit Utrecht gevraagd een plan te maken voor het gat, genoemd naar toenmalig PvdA-wethou- der C. Bolmers, die bekend staat om zijn sloopdrift. Dit plan van Situs bleek echter te duur en hiervoor moesten te veel panden worden gesloopt, dus dit kon niet doorgaan. Daarom wordt er nu weer met Situs overlegd over een nieuw plan. Dit moet voldoen aan de 'minimum-variant', wat wil zeg gen dat men binnen de rooilijnen van Broersveld en -vest gaat bouwen. Steegje Aanvankelijk was men van plan een doorsteek te maken tussen Broersveld en Broersvest, maar dit is van de baan. Een dergelijke doorgang zou voordelen hebben voor voetgangers, maar als na deel dat in dat steegje dan weer winkels zouden komen, wat niet goed is voor de winkels op het Broersveld. Voor de nieuwbouw moeten wel drie belendende panden tegen de vlakte. Deze zijn in bezit van de gemeente en stonden al op de nominatie om gesloopt te wor den. Aan zowel de Broersvest- als Broersveldzijde van de nieuwbouw komen winkels en daarboven woningbouw. Hoe lang het gaat duren voordat het gat is gevuld, kan de gemeente nog niet zeggen, maar er wordt in ieder geval spoed achter gezet aangezien in het najaar de op knapbeurt voor de winkelstraat moet aanvangen. Bende De toekomstdroom van een mooie winkelstraat zonder gaten is echter voor velen uit elkaar gespat: buurtbewoners zijn ge schrokken van het casino dat donderdag 23 juli op nummer 101 de deuren wil openen, al thans, zo staat het aangegeven op een affiche in de etalage. Dit weekend werd er in ieder geval nog druk verbouwd aan het pand, dat met de grote letters 'Casino De Joker' niets te raden overlaat. Aangezien er vaak au to's met Duitse kentekens voor de deur staan en vanuit het pand Duitse klanken opklinken, doen in de buurt geruchten de ronde dat het om een Duitse bende gaat. Het feit dat de gemeente nog geen vergunning heeft ver leend voor dit gokpaleis, zal meespelen bij de gedachte van sommige omwonenden dat het om een crimineel gebeuren gaat. Daarnaast is men bang voor parkeer- en geluidsoverlast. Maandagochtend is de exploi tant in overleg getreden met de gemeente en er wordt nu geïn ventariseerd wat voor vergun ningen nodig zijn voor het casi no. De wet op de kansspelen zou hierop van toepassing kunnen zijn, maar de exploitant wil hier onder uitkomen door te stellen dat er geen roulette wordt ge speeld, maar eerder spellen als 'blackjack'. Bovendien zou het niet gaan om een casino, maar een 'gezelligheidsvereniging.' Ondertussen liggen bij horecage legenheden stapels blaadjes met waardebonnen van 50,- aan fiches die men bij het casino kan inleveren. Een drankje, buffet, lidmaatschap en toegang zijn eveneens gratis. Door de amateuristische uitstra ling van deze waardebon (zwarte letters op een wit A5-je dat mak kelijk kan worden gekopieerd) zet men ook vraagtekens bij de betrouwbaarheid van het nieuwe gokpaleis. Of het casino annex gezelligheidsvereniging inder daad donderdag om 14.00 uur opent is nog niet zeker. VLAARDINGEN De politie is op zoek naar mensen die in het afgelopen halfjaar het slachtoffer zijn geweest van een man, die zich uitgaf als tuinman. Hij incasseerde wel geld, maar heeft nooit werk afgeleverd. De man, een 29-jarige Haarlemmer, is onlangs in zijn woonplaats aangehouden en bekende een groot aantal oplichtingen in Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Den Haag, Rijswijk, Voorburg, Amsterdam, Haarlem, Utrecht, Hilversum en Bussum. De oplichter belde bij willekeurige mensen aan met de vraag of hij de tuin mocht opknappen. Vervolgens inspecteerde hij de betref fende tuin en maakte hij alvast de rekening op, die meestal vooruit moest worden betaald. Hierbij ging het om bedragen tussen de drie- en vijfhonderd gulden. Nadat de man het geld had geïncas seerd, liep hij met een smoes weg om daarna nooit meer terug te komen. Slachtoffers van de pseudo-tuinman, die bij de politie nog geen aangifte hebben gedaan van deze oplichtingspraktijken, wordt verzocht contact op te nemen met de afdeling Veelvoorkomende Criminaliteit van de politie in Vlaardingen, telefoon 2744077. SCHIEDAM Ze liepen te tollen op hun benen, die dertig barten ders die vorige week donderdag voor een seminar naar Nederland waren gekomen. Dat zij wat onvast ter been waren werd overigens niet veroorzaakt door het drinken van te veel cocktails maar door oververmoeidheid tengevolge van het zeer volle programma dat zij moesten afwerken. De Japanse bartenders bezochten op uitnodiging van Distilleerderij Koninklijke De Kuyper BV een seminar van twee dagen in Schiedam. Ze wonnen deze reis als prijs in een cocktailwedstrijd. Het college over de cocktails werd gehouden in het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven en werd verzorgd door Nederlands kampioen cocktailbereiden Jeffrey Jekel. De gasten namen voorts deel aan een proeverij en werden rondgeleid in het Gedistilleerd museum waar de moutbranderij in werking was. Zij bewonderden de collectie kleine flesjes (15.000 exemplaren) waaronder enkele met een voor de buitenlandse gasten herkenbare inhoud zoals Japanse whi sky, cognac en sake. Na de ontvangst in Schiedam vertrokken de bartenders richting Amsterdam waar het volgende ontvangstcomité voor hen klaar stond. SCHIEDAM In de Smetana- laan is donderdagmorgen door twee jongens op een paarse bromscooter een vrouw beroofd. Tijdens het voorbijrijden rukten ze de tas van de 77-jarige Schie- damse uit haar handen. Beide rovers reden vervolgens weg in de richting van Vlaardingen. Aan de hand van een goed signa lement zagen politiemensen in Vlaardingen de beide knapen een uurtje later op hun broms cooter in het centrum van Vlaar dingen. De twee Vlaardingse jongens van vijftien en zestien jaar zijn aangehouen en voor nader onderzoek op het bureau in Schiedam ingesloten. De tas van het slachtoffer had den zij niet meer in hun bezit. SCHIEDAM De voorin schrijving voor de vierde Jonge neel Houtloop is gestart. Dit grootste atletiekevenement wordt gehouden op zondag 13 september. Inmiddels heeft een aantal to patleten uit het binnen- en bui tenland (waaronder Kenia, Ma rokko, Rusland en Polen) al toe gezegd dat zij hun zomerse trai- ninsprogramma zullen afstem men op de vierde Houtloop. De meeste van deze goed geoe fende atleten zullen tijdens de Houtloop actief zijn op de tien kilometer. Maar op het snelle parcours op en rond de Buiten havenweg in Schiedam kan ook vijf kilometer worden gelopen. Voor de jeugd is er een loop over één kilometer. Wie niet wil meelopen hoeft zich niet te vervelen: rond het wed- strijdparcours worden allerlei activiteiten georganiseerd, zoals aerobicdemonstraties, zangers en een dweilband. Bij de VVV en de Jongeneelvestigingen in Schiedam en Rotterdam kan men een startbewijs verkrijgen. De deelnemers krijgen een spe ciaal voor deze loop ontworpen t-shirt en maken kans op de vele geld- en naturaprijzen. Deelna me kost bij voorinschrijving tien gulden. Wie aan de jeugdloop meedoet betaalt 2,50 en krijgt als herin nering een medaille. Voor meer informatie kan men bellen met tel. 4701987 en 0186-621422. Nieuwe UStadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen OPTICIEN HAREN I ffip Gratis parkeren voor de deur. en eltijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 WALDLAi Broervest 135 3111 EE Schiedam Tel: 010-426 84 92 Vrees om casino overschaduwt hoop door nieuwbouw Gat van Bolmers Het gat van Bolmers zal niet tang meer een tandeloze plek in het gebit van het Broersveld zijn Na de lessen 'cocktail-shaken' horen de Japanse bezoekers in het museum hoe in Holland de jenever wordt gemaakt HET GRATIS INTRANOVA MAGAZINE 'GENIETEN IN DE TUIN' LIGT VOOR U KLAAR. Pure zomerromantiek met dit metalen lantaarntje (25 cm hoog). Sfeerbrenger voor op iedere buitentafel. Van 9.95 voor 5 GEELTJES ZAAIEN. KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1