SCHIEDAM VARI b.v. Stilstaand fietsen door Midden Delfland Eerste Karwei kortingpas uitgereikt aan huurster Vrijwilliger contactclub Afscheid van Aleidaschool KAMTJE GRAUS IW: <3 caMBttMBq? VACO-GARANTIE Inloop- en avondconcert Werk aan metrotunnel Plein 40-45 gaat tijdens bouwvak gewoon door Omleidingen Er Op uit met radio Schiedam 'Platform Schiedam was en is tegen sloop Van Markenstraat' ORANJE 16.95 16.95 PRIMARY COLORS BIJ AANKOOP VAN O.A. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SUZUKI VERHUISD Het Nieuwe Stadsblad ONDER 4 OGEN 'i AUTOBANDEN BV HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 22 JULI 199830-1441 SCHIEDAM Het inloop concert van zaterdag 25 juli in de Grote kerk wordt ver zorgd door Cees Zeevaart. Hij bespeelt het hoofdorgel en zal composities laten ho ren van onder anderen Wal- ther, Bach en Mendelssohn. Aanvang van het concert is 15.00 uur en toegang is gra tis. Op dinsdag 28 juli wordt een avondconcert in de kerk ge houden. Het Ripon Cathedral Choir uit Engeland treedt dan op. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje per liter Vieux Oranje per liter U belt, wij bezorgen! 'Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Wij zijn van Schiedam SPAANSE POLDER naar: Autobedrijf Hoogstad 151Vlaardingen Tel. 010-2.322.522 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Met veel toe ters en bellen en uiteindelijk een lekke band heeft J. Heykoop, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, vorige week de reizende tentoonstelling Mid den Delfland geopend in NME- centrum Harre Wegh. Hij nam plaats op een fiets en door te trappen zorgde hij voor de ener gie die de lichten op een paneel deden branden met de route kaart van het natuurgebied. Dat de medewerkers een verras singspakketje bij hem achterop hadden gedaan met de geluiden van auto's, fietsen en tenslotte een klapband, was wel even schrikken voor de gedeputeer de. De tentoonstelling is een initia tief van de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis en laat vooral de ecologische, archeologische en recreatieve waarde van het unieke natuur- en recreatiegebied zien, dat is ingeklemd door stedelijke be bouwing. De bedoeling van de tentoonstelling is om de bezoe ker aan te zetten tot een daad werkelijk bezoek aan Midden Delfland. Het is een interactieve tentoonstelling, wat betekent dat er allerlei doe- en ontdekac- tiviteiten zijn. Naast de genoemde fiets kun nen kinderen bijvoorbeeld in een grote plas - weliswaar niet van water maar van perspex - kruipen om daar een schuifpuz zel van kikkervisje tot volwas sen kikker op te lossen. Het ontstaan van het Westland wordt ook belicht, van de Kan- ninefaten via de Romeinen en de Middeleeuwen tot nu. Men kan opgravingen zoals een bijl blad, Romeinse scherven en een drinknap bewonderen. Midden Delfland anno nu ziet er schrij nender uit met de dreiging van de komende A4, uitgebeeld met Gedeputeerde J. Heykoop fietst de tentoonstelling open een stuk snelweg waar een ko nijntje probeert ovêr te steken. De expositie wordt verhuurd aan diverse instellingen als bi bliotheken en musea in en rond Midden Delfland en blijft nog tot september aan de Harreweg, de tentoonstelling is geopend tijdens kantooruren en op twee zondagen. Daarna komen Vlaardingen, Maasland en Maassluis aan de beurt. SCHIEDAM De werkzaamheden aan de metro Beneluxlijn en de 2e Beneluxtunnel vorderen gestaag. In Schiedam nadert de bouw van de eerste twee tunneldelen voor de metrolijn zijn voltooiing. Met de bouwvak voor de deur wordt een blik gewor pen op de stand van zaken langs de lijn. De tweede fase van de voorbe reidende werkzaamheden ten be hoeve van de metrobouw is ge start. Deze bestaat onder andere uit het aanbrengen van grond, het leggen en verleggen van ka bels, leidingen en riolering en het bestraten en asfalteren. Daar naast bouwt de RET een stuk tramspoor dat in het nieuwe as falt komt te liggen. Dat het metronet nu ook voor inwoners van Schiedam en Per nis beschikbaar komt, is te 'dan ken' aan de hoge notering van de Beneluxtunnel in de file-top 20. Voor de bereikbaarheid van Rotterdam is daarom het project 2e Beneluxtunnel gestart: de ver breding van de A4 tussen het Kethelplein en de Beneluxster met daarin de aanleg van de 2e Beneluxtunnel en daarnaast de nieuwe openbaar vervoervoor- ziening Beneluxlijn om het file probleem te verminderen. Deze metrolijn verbindt de Calandlijn (Oost-West) met de Erasmuslijn (Noord-Zuid). Achtbaan Het tracé van de Beneluxlijn be gint in Rotterdam, waar hij aan sluit op het metrostation Marco- niplein. Het eerste deel loopt van het Marconiplein via de Hor- vathweg tot aan Schiedam bij de Hogenbanweg. Als op 3 augustus de bouwvak begint, komen alle werkzaamhe den stil te liggen, behalve bij Plein 40-45 in Schiedam. Dat wordt in de drie weken tot 23 augustus juist afgesloten om de tunnelbuis die zichtbaar is bij station Schiedam Centrum te verbinden met de tunnel onder de grond van Plein 40-45. De werkzaamheden worden juist in de vakantieperiode uitgevoerd, omdat dan minder mensen last hebben van de afsluiting van het plein. Het verkeer wordt na de reconstrucie over de nieuwe ge bouwde metrotunnel geleid. Het nieuw aan te leggen plein komt ongeveer een meter hoger te lig gen dan het huidige plein. Tij dens de afsluiting worden ook kabels en leidingen omgelegd voor het later te bouwen keers- poor. Door deze voorbereidende werkzaamheden uit de planning naar voren te halen en nu uit te voeren, is het niet nodig om de 's-Gravelandseweg begin 1999 nog eens af te sluiten. Er wordt gewerkt tussen 6.00 en 24.00 uur met een mogelijke uitloop. Op zaterag wordt overdag gewerkt en als dit nodig is gaat men op zondag door. De werkzaamhe den aan het tramspoor van de RET vinden overdag plaats. Op dit moment is het aantal rijba nen op de Burgemeester van Tijdens de bouwvak gaat het werk rond het Schiedamse Plein 40-45 gewoon door i laarenlaan, aan beide zijden van het Plein, teruggebracht tot één rijbaan. De verkeerslichten installatie is al enige tijd uitge schakeld. Onderwater beton Na de vakantie begint het grote werk ter hoogte van de Troel- stralaan en de Burg. Honnerlage Gretelaan op volle sterkte: hier worden dan heipalen en dam- wanden geslagen. Voor een ge deelte van de tunnel die hier komt, kan er gewoon worden gegraven in een bouwkuip en kan het tunneldeel worden ge stort. Het gedeelte dat hierop aansluit moet dieper de grond in, waardoor de druk van het grondwater ook hoger wordt. Daarom wordt hier gewerkt met onderwater beton tot halverwe ge de Honnerlage Gretelaan, ter hoogte van de witte villa's. Op de locatie Troelstralaan/Hon nerlage Gretelaan worden drie bouwmethodes zichtbaar: naast de twee soorten tunnels komt er ook een viaduct ter hoogte van begraafplaats de Beukenhof. De sloop van de flat aan de 's- Gravelandseweg zal rond 1 ok tober plaatsvinden. Of hiervoor de spectaculaire manier van im- ploderen wordt gebruikt, is nog niet zeker. Dat hangt ervan af of het in deze omgeving mogelijk is. Behalve dat een implosie een at tractie zou zijn voor de stad, is dit voor het Beneluxproject ook een stuk sneller dan wanneer het gebouw op de traditionele ma nier zou worden gesloopt. Maar voorlopig is alles nog niet klaar: het duurt nog tot 2002 voordat reizigers in 19 minuten van Spij- kenisse naar Schiedam Centrum kunnen komen. SCHIEDAM - In verband met de afsluiting van Plein 1940-1945 van maandag 3 augustus tot en met zondag 23 augustus, worden de vol gende verkeersstromen om geleid: (vracht)verkeer op de A20 vanuit de richting Klein Polderplein richting Schie dam centrum, verkeer ko mend vanuit Rottedam via de Horvathweg, verkeer van uit Schiedam-Oost (Prof. Ka- merlingh Onneslaan en Hor vathweg), verkeer vanuit Schiedam Noord via de 's- Gravelandseweg richting Schiedam centrum, verkeer vanuit de 's-Gravelandsepol- der en verkeer vanuit Schie dam met bestemming Rotter dam. Dit laatste verkeer wordt naar de Ring Rotter dam geleid. De omleidings routes worden met borden aangegeven. Contactlensdragers doen soms de vreemdste dingen, ik zou er een boek over kunnen schrijven. Zo heb ik wel eens een klant gehad die z'n harde contactlens al voor de tweede keer die week kwijt was. Ik bestelde opnieuw een lens en vroeg hem of ik toch even z'n ogen mocht onder zoeken voor dat hij de lens mee naar huis nam. Niet begrijpend nam hij plaats in de stoel. En ja, hoor, toen kwam de aap al gauw uit de mouw, meneer had niet altijd zo'n zin om 's avonds en 's ochtends zijn lenzen uit te doen en te verzorgen, en 'schoof' ze 's avonds maar van het hoorn vlies af naar het oogwit, 's Ochtends schoof hij ze vervol gens weer terug! En daar was dus de laatste week telkens iets mee mis gegaan, hij had de con tactlenzen zover weggeduwd dat die onder het ooglid zaten, ja, met dat soort klanten kunnen we natuurlijk geen kant op, die lap pen alle regels en instructies vol ledig aan hun laars. Hij had eigenlijk ook geen idee welke nare gevolgen onzorgvuldig omgaan met contactlenzen kan hebben. We hebben er nader hand wel vreselijk om gelachen, maar het had natuurlijk wel ver velender kunnen aflopen.... RGr SCHIEDAM De eerste Kar- wei-kortingpas is vorige week uitgereikt aan C. Marman, een nieuwe huurster van Woning bouwvereniging Schiedam. Zij kreeg de uitvergrote pas samen met een bosje bloemen in de Karwei vestiging aan de Regout- straat. De pas wordt uitgereikt aan nieuwe huurders. Met deze Kar wei kortingpas kan men na het betrekken van een woning van WBS drie maanden lang tien procent korting krijgen bij Kar wei Schiedam, zodat men lekker aan de slag kan gaan in de nieu we woning. Ook huurders van woningen waar planmatig onderhoud wordt uitgevoerd, krijgen de kans om van de kluskorting ge bruik te maken. Als er bijvoor beeld in een heel complex nieuwe 1 »at De eerste Karwei kortingpas wordt uitgereikt aan de nieuwe huurster C. Marman in het hijzijn van F. de Graaf, directeur van WBS, en Karwei manager V. Rebers (links) keukens worden aangelegd en men wil zelf de badkamer ook een opknapbeurt geven, dan kan men daarvoor de kortingpas ge bruiken. Per jaar betrekken zo'n vijfhonderd nieuwe huurders een woning bij WBS, zij komen in aanmerking van de kortingpas. SCHIEDAM Radio Schiedam start zondag 26 juli een nieuw programma. In het kader 'er op uit' kan men al luisterend de vele at tractieparken, dierentuinen en speeltuinen ontdekken die Nederland rijk is. C. Zwaagstra leidt de luiste raar door het hele land en laat weten wat er allemaal valt te beleven. Men kan ook zelf de parken opzoeken, want er worden tientallen vrijkaarten weggegeven. Het programma is vanaf zondag 26 juli vier weken lang te horen tussen 9.00 en 10.00 uur op radio Schie dam, 106.7 in de ether, 96.1 op de kabel of achter het mozaïekbeeld op de televisie. INGEZONDEN BRIEF SCHIEDAM Voormalig raadslid Th. Schoenmakers van Platform Schiedam reageert op uitlatingen van wethouder A. Reijnhout in het artikel over de Van Markenstraat in Het Nieuwe Stadsblad van donderdag 16 juli: In de raadsperiode 1990-1994 werd het beheerplan Nieuwland vastge steld. Daarin werd zowel woningver betering als sloop gevolgd door nieuwbouw voorzien om Nieuwland een meer gedifferentieerde wijk te maken. Bovendien waren er, voor zover op dat moment bekend, de consequenties van de aanleg van de metro voor de bestaande bebouwing in verwerkt. Dat was voordat ik lid van de raad werd, maar ik weet dat er brede steun voor was, wellicht zelfs unaniem. In de achter ons liggende raadsperio de kwam in de commissie SVC een aangepast voorstel voor het deelge bied Parkweg Oost. Behalve dat dit gebied onderdeel van het beheerplan was en te maken had met de metro, werd er een nieuw argument geïntro duceerd, dat van stedenbouwkundi ge inpassing. De projectontwikke laar had vastgesteld dat een goede stedenbouwkundige inpassing van nieuwbouw op het gebied van be heerplan plus metro niet mogelijk was, en dat het gebied derhalve zou moeten worden uitgebreid, in casu met de 'even nummers Van Marken straat'. Wat stedenbouwkundig mooi is of niet, is niet objectief vast te stellen. Ik ben bang dat een derge lijke argumentatie niet los kan wor den gezien van het eerste oogmerk van elke projectonwikkelaar. name lijk winstbejag. Meer huizen kunnen bouwen betekent voor hem immers meer kunnen verdienen. Het college volgde niettemin de projectonwikke laar in diens opvatting. De commis sie, en later de raad, deden dat - ondanks ernstige kritiek op de ge volgde procedure en de wijze waarop de bewoners waren geïnformeerd- vervolgens ook. maar absoluut niet, zoals de verantwoordelijke wethou der beweert in Het Nieuwe Stads blad, unaniem. Voor anderen hoefik niet op te komen, maar namens Plat form Schiedam heb ik in ieder geval tegen gestemd. Ik ben er later nog vergeefs op teruggekomen nadat mij SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam is op zoek naar een nieuwe vrijwilliger voor de visiteclub in woon- en zorgcentrum Thurlede. Elke maandag van 10.00 tot 15.30 uur komen hier twaalf ouderen bij elkaar. Zij hebben weinig con tacten en bezigheden buiten de deur. Op de visiteclub ontmoeten ze elkaar, kunnen ze een praatje maken, wordt er met elkaar ge geten en worden diverse activi teiten gedaan. De vrijwilligers van de club zorgen voor een goede ontvangst en bieden een luisterend oor. Wegens vertrek van één van de vrijwilligers is men nu op zoek naar mensen die interesse hebben in dit vrijwilli gerswerk. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met het Centraal Meldpunt wonen, zorg en wel zijn, tel. 2463261, bereikbaar op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. The Nicegirls worden samen met de toeristen opgesloten in een minipyramide SCHIEDAM De leerlingen van de hoogste groep van de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel zijn de afgelopen week creatief bezig geweest met de oude geschiedenis. Ze hebben hun afscheidsvoorstelling 'Professor Gasbol en het Pyramidespel' opgevoerd voor ouders, familieleden en bekenden. De kinderen hadden de voorstelling eigenlijk zelf geschreven, uiteraard met wat hulp van de directeur en zij kozen ook de liedjes en de dansjes die zijn uitgevoerd. Het verhaal ging dan ook over een populaire meidengroep, de Nicegirls, die voor hun optreden in Raico, de hoofdstad van het oude land Eugypte, nog even een bezoek brengen aan de pyrami- des van Getsie. Maar helaas crasht de touringcar en ze zijn gedwongen langer in de woestijn te blijven. Daar worden de meiden ontvoerd door een farao die hen met de andere toeristen opsluit in een minipyramide en denkt losgeld te kunnen vangen. De zwakte van de farao is echter zijn drankzucht - zelfs zijn machinepistool is gevuld met onversneden whisky - en die wordt hem fataal. Na de voorstelling namen de kinderen van groep 8 afscheid van de school met de uitreiking van getuigschriften. Naast vreugde, was hier en daar toch ook wel een traantje te bespeuren, want het was toch altijd wel gezellig op de basisschool... John Travolta Emma Thompson Bols Jonge Graanjenever, lOOcl, met f 1,- korting. Famous Grouse Scotch Blended Whisky, lOOcl, met f 2,- korting. GALL& GALL was gebleken dat er al in een zeer vroeg stadium een 'verkavelingsstu die' ten stadskantore was vervaar digd, waarin de conclusie al bleek getrokken voordat het probleem in bredere kring was gesteld. Platform Schiedam kon en kan zich niet ver enigen met de op subjectieve gron den gebaseerde sloop van goede en goedkope huizen, die hun technische noch economische levensduur heb ben gehad, en staat daarin gelukkig niet alleen. Bewoners van flats in Groenoord zijn (nog maar eens) ge waarschuwd voor een gedwongen verhuizing naar een duurdere wo ning in een buurt of straat waar zij minder graag wonen!' Th. Schoenmakers, voorzitter Platform Schiedam f Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tip top in conditie zijn. Technisch perfect voor een onbezorgde vakantie! Laat uw banden, wielen en reservewiel daarom tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Wij doen het onder Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) loods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Metro Beneluxlijn op de rails NS lUWStHK» Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met dinsdag 11 augustus 1998, zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 023-5660555. Air Miles en het Air Miles-logo zijn geregistreerde handelsmerken van Air Miles International Holdings N V Altijd 1615 DlJZOIIClerS.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3