KRANT Knallend begin voor Jeugdland 0 c*sMo Of:(?0 feil juli Kwartet! inlratuin Gemeente, politie en justitie staan bij opening gokhal meteen voor de deur Omleiding buslijnen Bezwaarprocedure vertraagt verbouwing Korenbeurs loods Een huis aan- of verkopen Dop Dop Vastgoed 010-437.88.88 Stadserfplein weer onder hoge druk Getuigen overval Van der Vlist genoemd als minister Nachtvissers niet in tent Pinnen onder bedreiging slagersmes OPINING Stijging woninginbraken al weer binnen perken Vijf mille voor keuken de Weerklank OPENING Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit a lage kosten NS Weer pech voor kinderboerderij Op stap met strandzesdaagse SCHIEDAM Nog maar een paar weken geleden was het Stadserfplein met een hoge drukspuit schoonge maakt door aannemer Voets uit Rosmalen: afgelopen donderdag zijn medewerkers van hetzelfde bedrijf weer met de spuit op het plein aan de gang gegaan. De olievlek ken waren namelijk nog niet allemaal verdwenen, daarom werd het karwei nu met wa ter en zand overgedaan. En kel de vlekken behandelen kon niet, omdat er dan kleur verschil-zou ontstaan. SCHIEDAM De politie zoekt getuigen van de gewapen de overval die dinsdagmiddag rond kwart over drie heeft plaatsgevonden in een woning aan de Van der Tempelstraat. De overvallers maakten daar on der bedreiging van vuurwapens een geldbedrag en een aantal sie raden buit. De daders zijn ver moedelijk gevlucht in een perso nenauto die geparkeerd stond op de Dr. Kuyperlaan, hoek Heemskerkstraat ter hoogte van de school De Taaltuin. Wie rond dat tijdstip in de Van der Tem pelstraat of op de plaats waar de vluchtatuo stond iets verdachts heeft gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de poli tie, tel. 2744386. Alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld. SCHIEDAM Schiedammer Hans van der Vlist is een serieu ze kandidaat als minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Dat maakte het tv-programma 'Den Haag Vandaag' maandagavond bekend. Van der Vlist is lange tijd milieugedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland geweest en is ongeveer drie jaar geleden in dienst getreden bij het Hoog heemraadschap van Edam. Een andere Schiedammer, het VVD-gemeenteraadslid Ton de Swart, zal binnenkort worden geïnstalleerd als Tweede-Kamer lid. De Swart is op een verkies bare plaats terechtgekomen om dat een aantal VVD-ers op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer doorschuift als minister of staatssecretaris. WATERWEG Sportvissers, die in de nachtelijke uren hun hengel willen uitwerpen, mogen niet in een tent verblijven. We! mag men onder een open para plu plaatsnemen, mits deze niet kan worden dichtgemaakt. Vis sers, die 's nachts wel gebruik maken van een tent of een zoge heten bivi, overtreden de Wet op de Openluchtrecreatie (illegaal kamperen) en kunnen een boete van 180,- tegemoet zien. Gemeenten kunnen wel onthef fing verlenen voor een korte pe riode, bijvoorbeeld wanneer een hengelsportvereniging een 24- uurs karperwedstrijd organi seert. Nachtvissen is toegestaan tot en met 31 augustus. Wie nog niet wist dat Jeugdland 2000 afgelopen zaterdag werd geopend op het Hema-plein, zal het wel hebben gehoord: met een enorme knal is door wethouder L. Hafkamp het startsein gegeven voor drie weken zo- meractiviteiten. Hafkamp werd daarbij geholpen door kinderen die een levensgrote puzzel maakten van het nieuwe logo van Jeugdland. Bij het laatste puzzelstukje met in gele cijfers '2000', werd het vuurwerk in gang gezet, wat omstanders flink liet schrikken en kinderen de vingers in de oren deed stoppen. Een voorbijgangster die achter het plein liep sprong zelfs van schrik met haar boodschappen in de lucht. Na dit spetterende begin gingen de kinderen lekker spelen op het Hema- en Stadserfplein, waar alles in het teken stond van het circus. De nieuwe coördinatoren van Jeugdland, Pim Schenkelaars en Daphne Meijer, hadden groots uitgepakt: op het Hema-plein lieten verschillen de clowns, onder meer op stelten, hun rare fratsen zien en konden kinderen zich laten schminken, zodat er steeds meer kleine clowntjes rondliepen. Om van het ene naar het andere plein te gaan kon men de circuskoets met paarden nemen. De grote opblaasbare survivalbaan trok heel wat kinderen naar het Hema-plein, maar ook de gratis suikerspinnen en zakjes popcorn hadden een grote aantrekkingskracht, zodat er in totaal zo'n 1000 a 1500 kinderen op de circusactiviteiten afkwamen. Op het Stadserfplein konden kinderen circusvaardigheden leren, zoals jongleren en acrobatische toeren uithalen. Op de 'circusfiet- sen' - fietsen die raar wiebelden of voorzien van een groot en klein wiel - konden de kinderen testen of ze de acrobatische vaardigheden al goed genoeg onder de knie hadden om het parcours met hindernissen te nemen.Na dit openingsfeest is Jeugdland 2000 naar Noord gegaan, waar de activiteiten een week rondtrekken. De eerste dag in de Velden was een succes: 's ochtends zo'n 150 en 's middags 250 kinderen. Zaterdag is Zuid aan de beurt. SCHIEDAM Op de Mgr. Nolenslaan is zondagmorgen vroeg een 24-jarige Schiedam mer overvallen. Een vrouw stap te uit een auto en vroeg hem de weg. Het slachtoffer liet weten dat hij dit niet wist, waarop ook een man uit de auto stapte en hem met een groot slagersmes bedreigde. Het duo dwong hem te pinnen, wat hen tweehonderd gulden opleverde. Ze zijn er met de buit vandoor gegaan. PAUL BERG dat is duidelijk. Komt de gokhal er wel of komt 'ie er niet. Volgens de gemeente is er aan het Broersveld geen plaats voor een speelzaal, maar de exploitant van De Joker houdt vast aan zijn plannen om het casino vrijdagmiddag ge woon te openen. Omdat de ex ploitant (die zich naar buiten toe niet kenbaar wil maken) tal van wettelijke bepalingen juridisch weet te omzeilen,*is de sterkste Bel Sinds afgelopen donderdag hebben enkele tientallen mensen zich als lid laten inschrijven hij de speelzaal aan het Broersveld, die volgens plakkaten op de deur op 31 juli opengaat troef van de gemeente momen teel het bestemmingsplan voor de binnenstad. Daarbinnen past aan het Broersveld geen gokhal, maar mag op deze locatie slechts een winkel of warenhuis komen. Geblindeerd De exploitant heeft kosten noch moeite gespaard om in de bin nenstad een 'gokparadijs' te cre ëren. Dat bleek donderdagmid dag toen, ondanks het verbod van de gemeente, toch de deuren opengingen. Een ieder die zich via de deurbel aanmeldde, kon zich inschrijven als lid en mocht een blik op de drie gokzalen wer pen. Overigens werd de pers niet toe gelaten in de zwart geblindeerde speelzaal. Daarom een ooggetui- geverslag van een Rotterdamse: „Ik vind het een geweldig mooi casino. Het inschrijven was kos teloos en verliep keurig netjes. Daarom vind ik het heel erg jam mer dat het nu nog niet open kan gaan. Er is zoveel animo voor onder de mensen. En je doet het met je eigen geld, hè. Dat bedoel ik, hè...' De vrouw vond al snel enkele Schiedamse medestanders. „Schiedam is al zo'n dooie stad. Alles aan het Broersveld staat te verpauperen, de winkels staan hier leeg. De vestiging van De Joker brengt tenminste wat meer levendigheid in de straat. De argumenten van de gemeente zijn onzin." Schadeclaim Woordvoerder Van Bruggen van de gemeente is het daar absoluut mee oneens. „Het gaat niet al leen om de juiste vergunningen en het bestemmingsplan, ook de bewonersvereniging Schiedam- Centrum is tegen de komst van de gokhal. Die argumenten we gen wij natuurlijk mee. Mensen vrezen geluids- en parkeerover last." En op de vraag of de ge meente niet bang is bij een ver bod vanwege de forse investerin gen een hoge schadeclaim aan de broek te krijgen, antwoordt Van Bruggen richting exploitant: „Nee hoor, dat is zijn pakkie aan. Dat zijn de zakelijke risi co's." „Het probleem is dat wij pas kunnen ingrijpen als de zaak daadwerkelijk opengaat. Daar om garandeer ik dat de gemeen te samen met politie en justitie komende vrijdagmiddag meteen binnenstaan om alles te contro leren. En indien nodig gaat de gokhal dan direct weer dicht." SCHIEDAM In verband met de afsluiting van Plein 1940-1945 rijden bus 52 en 54 van de RET en ZWN- lijnen 80, 81, 82, 88, 89, 125 en 126 een omleidingsroute. Bus 52 rijdt vanaf Station Schiedam Centrum over de Prof. Kamerlingh Onneslaan en via de Boerhaavelaan, Boerhaa- veplein, Rotterdamsedijk en Koe markt en dan verder de oorspronke lijke route. Vanaf Vlaardingen rijdt de bus de zelfde route in omgekeerde volgor de. Bus 54 volgt dezelfde route als 52 tot en met de Koemarkt en gaat dan via de Gerrit Verboonstraat, Oranje straat, Nieuwe Haven, Nieuwe Damlaan en Burg. van Haarenlaan en dan verder de eigen route en vice versa. De lijnen van de ZWN rijden dezelf de omleidingsroute als lijn 52. Reizi gers moeten rekening houden met circa vijf minuten extra reistijd. SCHIEDAM Na een hausse van woninginbraken in de laat ste maanden van het vorige jaar, is het percentage van deze misdrijven inmiddels weer 'bin nen de perken'. In 1997 was het aantal inbra ken in Schiedamse woningen twee maal zo snel toegenomen als gemiddeld in de regio Rot terdam-Rijnmond: de gemid delde stijging van 17% werd door Schiedam met meer dan 30% ruim overschreden. Vorig jaar werd ruim vierhonderd maal ingebroken in een wo ning. Dit hoge getal is te wijten aan de maanden oktober en novem ber, waarin zonder aanwijsbare reden plotseling extra vaak werd ingebroken, terwijl het percentage in de eerste helft van het jaar nog onder het ge middelde was gebleven. In heel Nederland wordt overigens elke minuut wel ingebroken of een poging hiertoe gedaan. Dit hoge percentage van inbra ken in Schiedam is geen reden tot paniek, laat T. Slingerland, hoofd van de recherche in Schiedam, weten. „Er werd al veel aandacht besteed aan wo ninginbraken en dat is nog uit gebreid. Want woninginbraken zijn, naast persoonlijke aantij gingen, de misdrijven die het meest ingrijpend zijn voor men sen. Soms heeft men tot zeer lang na een inbraak bijvoor beeld moeite met slapen. Er is een Woning Inbraak Project gestart en dat werpt vruchten af: we zitten nu weer bijna op het percentage van de eerste helft van 1997 en dat lag onder het gemiddelde." Iedere woning waar is ingebro ken - en dat zijn er doorgaans meer in Zuid dan in Noord - wordt onderzocht. Soms moet je ook gewoon geluk hebben: vorige week arresteerde de poli tie een inbreker die een heel notitieboekje bij zich had met locaties waar hij had ingebro ken. „Het oplossingspercentage ligt wel boven het landelijk ge middelde van tien procent, en dat gaan we nog verhogen. De veiligheidsbeleving in Schie dam is trouwens de laatste tijd ook steeds beter geworden", al dus Slingerland. Wie adviezen wil van het Wo ning Inbraken Project-team om inbraken te voorkomen, kan bellen naar tel. 2740277. SCHIEDAM De Stichting Interkerkelijk Ontmoetingshuis Schiedam-Noord heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bij drage van 5000 gulden gekregen in de verbouwingskosten van de keuken van de Weerklank. Het Fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving en die willen voorko men dat mensen geïsoleerd ra ken. Het verstrekt jaarlijks zo'n 1200 bijdragen voor totaal ruim 20 miljoen gulden. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhanke lijk fonds dat geld ontvangt uit onder andere de BankGiroLote- rij en De Lotto met onder meer Krasloten. SCHIEDAM Dat Jan des Bouvrie op zijn vroegst pas aan het einde van dit jaar kan beginnen met de verbouwing van de Korenbeurs heeft niet alleen te maken met het nog niet beëindigde tafeltennisseizoen van de clubs die nu in de Korenbeurs huizen. Ook de bezwaarprocedure met betrekking tot het wijzigen van het bestemmingsplan en het verstrekken van een monumentenver gunning zijn vertragende factoren. De laatste vergunning is nog maar net aangevraagd en wordt waarschijnlijk pas in november of december verstrekt. Oorspronkelijk wilde de ontwerper al in oktober starten met de werkzaamheden. Nadat vorige week de inzendtermijn sloot voor het indienen van bezwaarschriften tegen het wijzigen van het bestemmingsplan voor de betreffende panden aan de Lange Haven, kan de balans worden opgemaakt. Er zijn elf brieven binnengekomen van bewoners van de Dam, Oude Sluis, Korte Haven en Lange Haven. Men vreest vooral parkeeroverlast van mensen die de designwinkel komen bezoe ken. De horeca-gelegenheid die Des Bouvrie wil realiseren aan de achterkant van de Korenbeurs ligt ook onder vuur, aangezien het terras parkeerplaatsen zou kosten en gebruikers van de horeca voor geluidsoverlast kunnen zorgen. Een aantal indieners was ook niet te spreken over de functie die de Korenbeurs en de voormalige bibliotheek nu krijgen. De procedure voor het behandelen van de bezwaarschriften en het wijzigen van het bestemmingsplan neemt drie a vier maanden in beslag. Wanneer de bezwaren van de briefschrijvers door de gemeente zwaarwegend worden geacht, zou het plan van Des Bouvrie wel eens helemaal niet door kunnen gaan. Hoewel de kans klein lijkt dat dit gebeurt, aangezien het project al in een gevorderd stadium is, kan de gemeente nog niets over de uitkomst zeggen. Wel heeft men laten weten dat in ieder geval serieus naar de bezwaren wordt gekeken. De tekeningen en bouwplannen van Des Bouvrie die nodig zijn voor het verstrekken van een monumentenvergunning, liggen vanaf heden ter inzage bij de gemeente. Belanghebbenden kunnen hier gedurende twee weken op reageren. Daarna gaat de aanvraag voor de vergunning voor advies naar de Rijksdienst voor Monu mentenzorg, die daar drie maanden over mag doen. Maximaal staat er zes maanden voor het verstrekken van een monumenten vergunning, maar doorgaans kost dit vier a vijf maanden. Een milieuvergunning heeft Des Bouvrie waarschijnlijk niet no dig: op 1 oktober gaat de nieuwe Algemene Maatregel van Bestuur (AMVB) sport-, recreatie- en horeca-inrichtingen in. De designwinkel valt naar verwachting ofwel onder deze AMVB, ofwel onder de AMVB van de detailhandel. I WOENSDAG 29 JULI 1998, 50e JAARGANG, Nr 31 Nieuwe Stadsblad Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: OPTICIEN' Gratis parkoren voor de deur, en altijd plssts Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Spanning rond casino De Joker aan Broersveld naar hoogtepunt SCHIEDAM De gemeen te, politie en justitie voeren koortsachtig overleg over de aanpak van casino De Joker. De exploitant van de gokhal aan het Broersveld wilde ei genlijk afgelopen donderdag de deuren al openen, maar toen bleek een aantal vergun ningen niet in orde. Wel heb ben enkele tientallen belang stellenden de mogelijkheid aangegrepen om zich als lid van De Joker aan te melden. De exploitant is nu van plan om vrijdagmiddag om twee uur de zaak open te gooien. „Dan staan de gemeente, poli tie en justitie meteen voor de deur om alles te controntole- ren", zegt woordvoerder M. van Bruggen namens de ge meente. „Wij zijn en blijven tegen de vestiging van een gokhal aan het Broersveld." vawof wr, f# SP/it iVE OM imXH om c? Sr -fts? (!~i lt$tscUre-*y te uotdma aU ikl 2»r. ut <aecpe*« m. -W-iv-w jui. l*AH ven iVW t»o. £4.4 1* H«. if. 1.*t YOU A& Jüa Leden VBKof Uur b-TuWw it'sswe*»/ 7 CL.—- V .ixi. i -ff" „«r i GEELTJES ZAAIEN. KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! Tuinkussens in diverse kleuren en dessins. Geschikt voor alle standenstoelen. Per stuk 29.95. Nu 4 stuks voor 69.- Donderdag en vrijdag koop avond tot 21.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 HET GROENE WARENHUIS 1 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1