Start verkoop IN KRANT Faceliftje voor Laan van Bol'Es Programma Jeugdland Jongepier duit geen concurrentie ae XA^S^ront Postbezorgen elke dag weer een zware klus loods RPhO-abonnementen Bedevaart Zomersluiting van bieb Zuid en Nieuwland Patiënten houden spreekuur Brievenbus vernield Jongens zagen perziken hangen "ZS00 'tW tyjUshéAa* DONDERDAG 30 JULI 1998, 50e JAARGANG, Nr 31 1 augustus 1998 Een abonnement maakt dat u gaat! 010 - 217 17 17 ROTTERDAMS Phil ha rm o n isch VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Veel vraag naar zorg in Schiedam Ursus en ODC vragen KIVIVB om bemiddeling SCHIEDAM De bedevaart stocht naar het Duitse Kevelaer, de Maria-bedevaartplaats net over de grens bij Venlo, vertrekt donderdag 6 augustus om 7.30 uur vanaf de Liduinabasiliek te Schiedam. Ht programma om vat onder andere een openings lof en intochtprocessie, waarna in de Kaarsenkapel de bede vaartskaars aan Maria wordt aangeboden, 's Avonds is er een Heilige mis en als afsluiting een lichtprocessie. Zaterdagochtend vertrekt men weer richting Schiedam. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Haagse Bedevaarten, tel. 070- 3835033. SCHIEDAM De bibliothe ken aan het Wibautplein en in de Leliestraat zijn van maandag 10 tot en met zondag 23 augustus gesloten. Klanten kunnen dan terecht in de Centrale Biblio theek aan het Stadserf en in Bi bliotheek Noord aan het Bach- plein. Gedurende de sluitingspe riode mogen boeken van Niew- land en Zuid worden ingeleverd in het Stadserf en in Noord. Te lefonisch verlengen van boeken is ook mogelijk tijdens de ope- SCHIEDAM In het Schie- land Ziekenhuis houden patiën ten in de maand augustus weer spreekuren voor andere patiën ten in het patiëntenvoorlich tingscentrum. Maandag 17 augustus is de Reumapatiënten vereniging aanwezig van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdagochtend komt de Diabetes Vereniging Nederland DVN van 10.00 tot 12.00 uur en dinsdagmiddag 18 augustus houdt de Alzheimer Vereniging Rotterdam spreek uur van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdagochtend 19 augustus houdt de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO) spreekuur in het zie kenhuis tussen 10.00 en 12.00 uur. 's Middags tussen 14.00 en 16.00 uur zijn leden aanwezig van de Psoriasisvereniging Rot terdam. Donderdagmiddag 20 augustus is van 14.00 tot 16.00 uur de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatiënten te vinden in het voorlichtingscen trum. Ook patiënten die niet worden behandeld in het Schie- land Ziekenhuis zijn welkom in het voorlichtingscentrum. De leegstaande Kromarsupermarkt aan de Laan van Bol'Es moet worden gesloopt, maar voordat het zover is kunnen voorbijgangers eerst nog een poosje genieten van een mooie etalage. Twintig kinderen zijn woensdag op initiatief van de Wo ningbouwvereniging Schiedam (WBS) met verf en penselen aan de slag gegaan om een gedeelte van de etalage op te i- fleuren. Hierop zijn nu sprookjesachtige taferelen te zien met elfjes, uilen, kabouters, kinderen met ballonnen, vliegers en zonnebloemen. De WBS richt de etalage verder in met informatie. De Werk groep Communicatie, waarin de gemeente, de Woningstichting Noordvest en de WBS participeren, laat op deze plek zien hoe het staat met het nieuwbouwplan voor de wijk Groenoord. Het is namelijk de bedoeling dat binnen twee a drie jaar ook de overige winkels en achterliggende kleine bejaardenwoningen uit de Laan van Bol'Es verdwijnen. Op die plek moet nieuw bouw verrijzen. Hierbij wordt gedacht aan urban villa's of eengezinswoningen. De bewoners van Groenoord-Zuid zijn al op de hoogte van deze plannen. De Kromar was al in juni vertrokken in verband met een dalende omzet. Naast het opfleuren van de buurt door de mooie etalage, komen op verschillende binnenterreinen in de wijk ook nieuwe speeltoes tellen voor kinderen. Zij mochten die zelf uitkiezen. De kinde ren uit Groenoord-Zuid die hieraan hebben meegedaan waren ook meteen enthousiast om mee te helpen met schilderen. TOTALE OPLAGE SCHIEDAM Op de hoek van de Schiedamseweg met de Kerk- laan is dinsdag een brievenbus vernield. De post lag op straat en de klep ging niet meer dicht. De politie heeft de post opge haald en overgedragen aan de PTT. De laatste zal de brieven bus ook herstellen. SCHIEDAM Vijf jongens hebben dinsdagavond een vruchtboom aan de Kool zaadakker geplunderd. De eigenaar belde de politie, die de jongens vermanend heeft toegesproken. Ook werd hen verteld dat de gepikte perzi ken de dag ervoor met een anti-luismiddel waren bespo len en werd hen geadviseerd veel water te drinken. SCHIEDAM De verzak kingen van grond in de wijk de Velden in Spaland-Oost zijn zo ernstig, dat het voor de postbode elke dag weer een hele toer is om de brieven bij de bewoners in de bus te krij gen. Vlondertjes, stoepjes, trappen en grote hoogtever schillen maken het postbezor gen in de buurt tot het be dwingen van een soms levens gevaarlijke hindernisbaan. Postbode Joke Tamminga krijgt hierbij weliswaar hulp van haar man, maar hij is al eens door een gat tussen de fundering gevallen. Al bij de oplevering van de eerste huizen in de Velden, zo'n vijf a zes jaar geleden, bracht Joke Tamminga hier de post rond. Daarna nam een collega de wijk over, maar nu loopt ze inmiddels alweer VA jaar dagelijks in de nieuwbouwstraten. „Toen ik begon waren de eerste huizen al verzakt. Het is dus nooit een makkelijke wijk ge weest: eerst was er zand en blub ber van het bouwen en later die verzakkingen en de vrachtwa gens met aarde die de tuinen weer kwamen egaliseren. Twee ënhalf jaar geleden zijn de ver zakkingen echt heel erg gewor den." Vele ongelijke stukken tuin, trapjes en opstapjes zijn daarvan het gevolg en deze ma ken het bereiken van de brieven bussen er niet makkelijker op. „Soms is er een opstap van een meter hoog, zoals in het Mieriks- veld. Ook heeft iemand een steile loopplank omhoog naar de wo ning gemaakt. Op één plek is het verschil tussen de drempel van het huis en het afvoerpulje in de straat 1.75 meter." Gevaarlijk Altijd naar je voelen blijven kij ken is volgens postbode Tam- minga de enige methode om niet te vallen. De post lopend uitzoe ken is er dus niet bij. Je moet alert blijven, anders kun je een rare smak maken. „Er zijn in de wijk twee brievenbussen die echt een hindernis zijn. daar moet je op je tenen gaan saan en dan kun je er net bij. Bij een flat is er al drie keer opgehoogd omdat ik er niet bij kon", vertelt Tammin ga. Daar heeft ze trouwens wel lang om moeten zeuren bij de gemeente. „Voor de bewoners is het natuurlijk ook heel verve lend, al die hoogteverschillen, maar ik moet iedere dag alle huizen langs." Behalve dat het bezorgen van de post dus op zijn zachtst gezegd niet gemakkelijk verloopt, is het ook nog gevaarlijk: „Mijn man helpt vaak een handje mee om het zware werk te ontlasten. Hij is vorig jaar onder de fundering gegleden aan het Basilicumveld. Hij stond op het puntje van een tegel om een brief in de brieven bus te stoppen. De tegel zakte weg en toen schoot hij er zo onder. Gelukkig heeft hij alleen zijn arm geschaafd." Ook bij be woners gebeuren ongelukken, zo kon iemand zijn wintersportva kantie vaarwel zeggen omdat hij vlak daarvoor zijn knie brak door een schuivende tegel. Tammminga is altijd alert, maar ook zij is dit jaar voor het eerst gevallen: „Het had gevroren en toen ik aan het Basilicumveld van een afstapje stapte, gleed ik uit door een stuk ijs. Vorige week was het bijna weer ge beurd. toen voelde ik dat de tegel waar ik op stond wegzakte. Daar ben ik snel vanaf gespron gen. De volgende dag kon je daar zo onder de fundering kij ken. En dat terwijl we onszelf al hebben aangeleerd om niet op de tegel vlak voor het huis te gaan staan." Soms levert de boter zachte grond ook wel grappige situaties op: „Je ziet af en toe hele rare dingen, bijvoorbeeld dat er midden in een huiskamer wordt geheid", aldus Tammin ga. Dat er binnenkort wordt opge hoogd, daar heeft het stel weinig hoop op. „Ze staan constant te meten, maar daar schieten we niks mee op. Het ophogen is al vele malen uitgesteld." Een tijde lijke oplossing voor het pro bleem hebben de postbezorgers wel: „Er moeten gewoon nood- bussen komen, van die groene brievenbussen die men aan de straat zet, dan hoef je de tuintjes niet in met al die op- en afstap jes." Ondanks de hindernissen, en hoe erg de verzakkingen ook worden, Joke Tamminga en haar man blijven de post ge woon bezorgen, en op tijd. „We moeten wel, iedereen moet toch zijn post krijgen?" SCHIEDAM Zaterdag I augustus gaat Jeugdland naar de Voorhaven in Zuid. Van 9.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 wordt een vaartocht georganiseerd vanaf de Voorhaven door de historische binnenstad van Schiedam. Onderweg moeten de kin deren allerlei opdrachten uitvoeren en wordt gestopt bij de Gekroonde Brandersketel en molen de Palmboom. Alleen kinde ren die zich hebben opgegeven voor deze activiteit kunnen hieraan deelnemen. Inschrijven bij: Dienst Sport en Recreatie, tel. 2465507. Maandag 3 augustus: Volkspark, 's Ochtends van 10.00 tot 12.00 uur wordt in het gehele park 'Levend Ganzenbord' gespeeld, 's Middags van 14 00 tot 16.00 uur: Hifidernisballenbaan. Op de locatie wordt een parcours uitgezet met tien grote hindernissen van uiteenlopende aard en samenstelling. Dinsdag 4 augustus: Wilhelminaplein. 's Ochtends van 10.00 tot 12.00 uur creatief met verven: t-shirts bedrukken, stoepkrijten, baseballcaps versieren en schminken, 's Middags van 14.00 tot 15.15 uur: theatervoorstelling 'Een vreemde Vogel' door Kinder theater Dizz's Kids. Bij slecht wefcr vindt deze dag plaats in clubhuis Zuid. Woensdag 5 augustus op de Maasboulevard: Jeugdspektakeldag. Op de grasvelden achter eethuis Barney Beer en op de straat voor het restaurant vindt een grootschalige activiteit plaats met onder meer de volgende programmaonderdelen: schminkfestijn, vliegers beschilderen, mozaïekpuzzel, hindernisballenbaan en skatede- monstratie en -parcours (eigen skates meenemen). Bij slecht weer vindt de jeugdspektakeldag plaats in Sportzaal Zuid. Donderdag 6 augustus komt Jeugdland naar het Dreesplein in Nieuwland. 's Ochtends van 10.00 tot 12.00 uur: creatief met eten. Er mag geproefd worden van de zelfgemaakte creaties.'s Middags van 14.00 tot 16.00 uur: muziekworkshop in de grote zaal van buurthuis Nieuwland. Met de huldiging van 'Luistervink Nieuw land 1998' wordt de muziekworkshop afgesloten. Bij slecht weer vindt ook de ochtendactiviteit plaats in buurthuis Nieuwland. Vrijdag 7 augustus: Wibautplein. 's Ochtends van 10.00 tot 12.00 uur creatief met verven: stoepkrijten, t-shirts bedrukken, base ballcaps versieren en schminken, 's Middags van 14.00 tot 15.15 uur wordt de straattheatervoorstelling 'Repelsteeltje' opgevoerd door Kindertheater Rijn en Trijn. Bij slecht weer vindt deze dag plaats in wijkcentrum Wibautplein. Zaterdag 8 augustus: waterfeest in Park Nieuwland. Tussen 11.00 en 15.00 uur wordt op en rond het Speeleiland aan de Vlaardin- gerdijk een grote activiteit georganiseerd. Alle spelelementen hebben met water te maken. De kinderen kunnen dus nat worden. SCHIEDAM - Marjolein Jongepier heeft haar Nederlandse titel klassiek waterskiën voor de vierde maal geprolongeerd. De Schie- damse liet de concurrentie op een straatlengte verbijsterd achter. Jongepier won in de voorronde het schansspringen en de figuren. En passant verzamelde ze voldoende punten om het 'Under 21'- klassement op haar naam te schrijven. Ook de Open klasse dames werd een prooi voor het in Amerika studerende waterski-talent. Ze kwam tot een puntentotaal van 2104,6 en bleef de nummer twee Sharon van Oye. die niet verder kwam dan 1261,2 punten, een straatlengte voor. Zelfs de beste mannelijke deelnemer was niet in staat om haar totaal te verbeteren. Bij het schansspringen lukte het slechts aan drie van de negentien mannelijke deelnemers om de sprong van Jongepier (38,80 meter) te verbeteren. VRAAG NAAR ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! HN Kassa de Doelen Het Nieuwe Stadsblad Verzakkingen maken wijk de Velden tot levensgevaarlijke hindernisbaan Postbode Joke Tamminga neemt één van de vete hindernissen in het Mieriksveld. Leder molière zwart en bruin 40-46 Geldig t/m 2 augustus 1998 ROTTERDAM: Binnenwegplein 20 (boven Zeeman) ROTTERDAM: op het Zuiderterras van W.C. Zuidplein ROTTERDAM: Alexandrium II (t/o W.C. Oosterhof) SPIJKENISSE: Stadhuispassage 2 ïïïïïm HOOGVLIET: Binnenban 192 (nu ook kleding) VlAARDINGEN: Hoogstraat 219 0UD-BE1JERLAND: Oostdijk 45-49 SCHIEDAM: Hieuwe Possage 8 Marjolein Jongepier Woonboulevard Reijerwaard Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde - tel. 010-2921026 Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Htllelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1