Wilde zwijnen en clowns in West Konijnenjager en wantrouwige Lady car.aMiaiA.waq? <3 Afsluiting Rotterdam - A20 Noord VAlK SCHIEDAM Septysed in Podium Café VACO-GARANTIE WERK jy Helderziende waarnemingen via foto's Ode aan plein van 3 miljoen Vrijwilligers rolstoelvervoer Stichting Ouderenwerk Waterweg Noord signaleert opmerkelijke verschillen tussen Terbregseplein en Kleinpolderplein in westelijke richting Het Nieuwe Stadsblad m AUTOBANDEN BV ACTUELE INFORMATIE t/m 10 augustus (05.00 uur) HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 30 JULI 199831-1475 SCHIEDAM Paragnost Bouw Vermeulen doet op dins dag 4 augustus helderziende waarnemingen via foto's. Deze avond vindt plaats op de Burge meester van Haarenlaan 592 en begint om 20.15 uur. Toegang kost 15,- per persoon, men kan dan één foto laten zien. Voor deelname en informatie kan men belfen naar tel. 4738631. Reser vering is gewenst. Ken reactie op het beroemdste plein van de stad Schiedam, het Stadserf: Plein van drie miljoen Waar zijn de subtropische dadel palmen? Waar komen de terras sen? De groene perkjes met berk of varens? Waar blijven de lanta ren-ornamenten a la Gaudi? Waar zijn de rustgevende bank jes met moeders, vaders... Is er gedacht aan een sierlijke fontein, met of zonder beelden? Wat een vertier, wat een sfeer en gezelligheid! Als dit er allemaal zou zijn.... op dit mediterrane plein met Italiaanse ijsboer etce tera, dan komen de duiven van zelf! Schiedam SCHIEDAM Het Rode Kruis Vlaardingen is op zoek naar 'vitale vutters en robuuste rolstoelbegeleiders' om het vrij- willigersteam van het Rode Kruis Rolstoelvervoer te verster ken. De vrijwilligers zorgen ervoor dat mensen, die vanwege een handicap niet van het openbaar vervoer gebruik kunnen maken, zeven dagen per week op hun plaats van bestemming worden gebracht. Omdat echter niet alle gebouwen rolstoeltoegankelijk zijn. moeten de chauffeurs en begeleiders nogal eens de passa gier met rolstoel en al over een drempel of zelfs een trap op hel pen. Van de nieuwe vrijwilligers wordt verwacht dat zij goed met mensen kunnen omgaan, een dag per week en af en toe ook in het weekend beschikbaar zijn en geen rugklachten hebben. Het Rode Kruis zorgt voor begelei ding. Belangstellenden uit Vlaardin gen en Schiedam kunnen zich melden bij het Rode Kruis Vlaardingen, aan de Emma- straat 38. telefoon 4342700 of 2340099 (op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur). oods (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Wie in Schie- dam-West een oudere man met kwasten en verf bij een elektrici teitshuisje in de weer ziet. hoeft niet te denken dat het om een vandaal gaat. De kans is groot dat het Dick de Graaff is, die op verzoek van De Erker de huisjes een gezellige uitstraling geeft. In middels heeft hij al drie transfor matorhuisjes beschilderd en ver schillende kleinere elektriciteits kastjes. De Graaff. die vroeger een huis schildersbedrijf heeft gehad en nu met pensioen is, is begin dit jaar begonnen in de Slachthuis- buurt. „Daar heb ik de tekening ge maakt met onder andere vlin ders en luchtballonnen en kinde ren hebben die toen ingekleurd." Op de hoek van de Vlaardinger- dijk en Aleidastraat staat inmid dels ook een roze huisje met clowns en een ijscoman en de laatste creatieve aanwinst voor West staat aan het Fabriplein. „Ik heb daar een edelhert, ko nijn, eekhoorn en wild zwijn met jong geschilderd." Omwonenden zijn heel blij met deze versiering van hun straat. „Vooral kinde ren komen er op af. Ik had een keer een pauw getekend en toen ik de volgende dag terug kwam om verder te werken, was die al keurig ingekleurd. Een meisje had toen stiekem meegeholpen." Hoewel De Graaff Rotterdam mer is. komt hij liever in Schie dam. „Ik heb het bombardement meegemaakt, maar nu is alles in die stad zo modern. Geef mij maar Schiedam." Jammer genoeg wordt er af en toe wel op de mooie schilderin gen gekliederd. „Dat is niet leuk, als er letters overheen worden geschreven, dan stop ik ermee. Bij het huisje aan het Fabriplein was de stalen deur ook helemaal SCHIEDAM Septysed speelt zaterdag I augustus een combi natie van jazz, fusion, folk en rock in Podium Café aan de Lange Haven. De band bestaat uit vier personen: Gert-Jan Da- nenburg zingt en speelt akoes tisch gitaar, Riego Smulders be speelt de drums, Edwin van der Hoeven speelt elektrisch gitaar en gitaarsynthesizer en Alex van Elswijk bespeelt de gitaar. In februari van dit jaar heeft Septysed in eigen beheer de eer ste cd 'Dreams, Letters Inse curity' uitgebracht. Het optre den begint om 22.00 uur en toe gang is gratis. Zondag 2 augustus kan men vanaf 21.30 uur diverse korte optredens bijwonen onder het motto 'Op zondag kan het an ders'. Dinsdag 4 augustus is er vanaf 21.30 uur een jamsessie. Dick de Graa ff hij één van zijn creaties beschadigd. Maar die heb ik nu weer geverfd, dat is nu een houten deur gewor den met een clown en een raam pje." De buurtbewoners willen echter graag dat De Graaff doorgaat: naasthet mooi geschilderde huisje staat nog een kale. „Als de gemeente zorgt voor een grond laag, schilder ik die ook. De kin deren willen graag een dolfinari um, maar ik zat meer te denken aan het snoephuisje van Hans en Grietje." door NANS WOLTF.RS SCHIEDAM In Schiedam staan twee keer zoveel ouderen op de wachtlijst voor een verzorgingstehuis als in Vlaardingen en in de laatste gemeente is veel minder vraag naar zorg. Deze en andere op vallende verschillen worden duidelijk in het jaarverslag 1997 van de Stichting Ouderen Werk Nieuwe Wa terweg Noord, waarin zowel Vlaardingen als Schiedam is vertegenwoordigd. Sommige daarvan zijn verklaarbaar, andere gegevens echter ver schillen per gemeente zo sterk, dat Joke Bol, directeur van de Stichting Ouderen Werk, graag zou zien dat daar onderzoek naar wordt gedaan. Vooral omdat het aantal ouderen in Schiedam en Vlaardingen praktisch ge lijk is. Directeur Bol: ..Beide steden be schikken over vrijwel vergelijk bare dienstencentra, alleen de ontstaansgeschiedenis van het ouderenwerk verschilt per ge meente en dat werkt nog steeds door. De voorzieningen maak ten een eigen ontwikkèling door. Zo staan in Schiedam veel meer mensen (264) op de wachtlijst voor verzorgingshuizen, dan in Vlaardingen (132). Ook de vraag In Vlaardingen maken meer ouderen gebruik van de dienstencentra naar zorg is hier relatief veel groter. Toch heeft Schiedam wat dit betreft niet minder plaatsen beschikbaar dan Vlaardingen. Het klinkt wellicht wat, vreemd maar Schiedam heeft een heel ander soort bevolking dan Vlaardingen. Ook op de Thuis zorg wordt veel vaker een be roep gedaan dan in Vlaardingen. Wij weten absoluut niet wat de oorzaak daarvan is, maar het is interessant als daar eens een on derzoek naar zou worden ge daan. Er is weliswaar enige tijd geleden sprake geweest van een onderzoek dat door de Erasmus Universiteit zou worden gedaan, maar daar bleek geen tijd en geld voor te zijn. Jammer, want je vraagt je toch af waardoor die verschillen zijn ontstaan." Eveneens opvallende cijfers ko men tevoorschijn uit het over zicht van activiteiten in de dien stencentra. In Vlaardingen be zoeken wekelijks 4238 personen onder andere De Bijenkorf, Soenda en West terwijl dat in Schiedam blijft steken op 2020 bezoekers. De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam is topscorer met ruim 1000 bezoe kers per week. Dit verschil kan volgens Joke Bol te maken heb ben met de opzet van de centra. Dienstencentra In Vlaardingen zijn vier grote volwaardige dienstencentra van ieder zo'n 600 m2 en in Schie dam heeft men de beschikking over minder ruimte. Toch geven deze cijfers geen zuiver beeld van het aantal ouderen dat van één of meerdere activiteiten gebruik maakt. In Schiedam worden na melijk club- en buurthuizen door deze categorie druk bezocht en dat fenomeen kent men in Vlaar dingen nauwelijks. Bovendien worden educatieve cursussen in Vlaardingen geor ganiseerd door de dienstencen tra zelf en in Schiedam neemt de Seniorenschool dit voor haar re kening. Vorig jaar lukte het niet om een educatief programma voor ouderen vanuit één van de Schiedamse centra te organise ren. Vrijwilligers Ook lukt het in Schiedam maar slecht om voldoende vrijwilligers te werven; 226 tegen 339 in Vlaardingen. Joke Bol bena drukt dat vrijwilligers van de Stichting Ouderenwerk begeleid worden en de mogelijkheden krijgen om de deskundigheid uit te breiden, daarbij gaat het bij voorbeeld om brandveiligheid en handelwijze bij ongelukken. Bol: „Het is wel zo dat Schiedam nogal wat activiteiten heeft ont plooid voor ouderen en ook de verzorgingshuizen dragen daarin hun steentje bij, vanzelfsprekend zijn daar vrijwilligers bij betrok ken, dus nogmaals een juist beeld van de inzet van vrijwilli gers is niet te geven. Wij streven ernaar om dat in het volgende verslag meer gespecificeerd naar buiten te kunnen brengen. Ove rigens gaat het in het jaarverslag 1997 alleen om activiteiten die uitgaan van onze stichting." Inmiddels is een aantal plannen voor dit jaar in uitvoering ge gaan of wordt binnenkort ge start. Zo kunnen basisschoolkin deren zich met ingang van het nieuwe schooljaar alvast verheu gen op een ouderwets voorlee- suurtje. De ouderen die dit gaan verzorgen worden nu reeds voor hun taak klaargestoomd. Daar naast wordt in samenwerking met de Rabobank in diensten centrum de Woudhoek een Cy berspace ingericht om ouderen vertrouwd te maken met Inter net. Müsli SCHIEDAM Musti is een gecastreerde rode kater van driejaar oud. Hij is bij het asiel gebracht omdat zijn baas geen tijd meer voor hem zou hebben. Musti is lief voor kinderen en ook een hond levert geen probleem op. Konijnen, cavia's en vogels zijn echter niet zo'n succes, want daar gaat Musti achteraan. Omdat Musti graag af en toe een ommetje maakt, wordt voor hem een goed tehuis met een tuin gezocht. Lady is een bastaard middenslag teefje van 1 Vi jaar oud. Ze is al in febrauri van dit jaar ingeleverd in het asiel. In het begin is ze erg wantrouwend tegenover vreemden, maar als haar vertrouwen is gewonnen, gaat ze voor je door het vuur. Wel is gebleken dat ze zich sneller aan vrouwen hecht dan aan mannen. Lady kan bij kinderen vanaf twaalf jaar en bij sommige reuen. Katten stelt ze niet op prijs. Een gehoorzaamheidscursus is wel aan te raden. Wie geeft Lady een goed huis? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2, 3118 JC, Schiedam, tel. 4714151. Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag is Hargahoeve open van 10.00 tot 15.00 uur. Lady Als VACO-erkend banden- en wielenspecialist zorgen wij ook dat uw caravanbanden tip top in conditie zijn. Technisch perfect voor een onbezorgde vakantie!- Laat uw banden, wielen en reservewiel daarom tijdig door ons keuren. Zowel uw caravan als uw portemonnee worden er beter van. Zwaluwlaan 84 Schiedam - 010 - 4700133 Burg. van Reenensingel 115 Gouda - 0182-515800 Wij doen het onder Omleiding Bijzonderheden RIJSWIJK GOUDA rm DELFT Delft-Zuid Aanduiding alternatieve route: 4 .4. Knotsenburg. (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Vraag naar zorg in Schiedam veel groter dan in Vlaardingen 4 Vanuit Gouda richting Hoek van Holland Borden met de letter 'S' geven de alternatieve route aan. Vanuit Gouda over de A12 richting Den Haag. Bij het Prins Clausplein via de A4 en de A13 richting Rotterdam. Vanuit Dordrecht richting Hoek van Holland/ Den Haag Borden met de letter 'H' geven de alternatieve route aan. Vanuit Dordrecht rijdt u over de A16 richting Rotterdam. Bij het knooppunt Ridderkerk via de A15 richting Europoort. Bij het knooppunt Benelux via de A4 richting Hoek van Holland/Den Haag. Vanuit Utrecht richting Hoek van Holland Borden met de letter 'R' geven de alternatieve route aan. Vanuit Utrecht bij knooppunt Oudenrijn via de A2 richting knooppunt Everdingen. Dan via de A27 naar Gorinchem en via de A15 richting Europoort. Vanaf Ridderkerk volgt u de letters 'H'. Bij knoop punt Benelux via de A4 richting Hoek van Holland. Er zijn capaciteitsbeperkende werkzaamheden in het centrum van Rotterdam. Dat zijn achtereenvol gens de routes: Maastunnel - Rochussenstraat - Abraham van Stolkweg - Aelbrechtskade. En Maasbruggen - Stadionweg - Marathonweg. U wordt dan ook geadviseerd uw alternatieve route niet via de binnenstad te laten verlopen. Radio: landelijke en regionale zenders Teletekst: pagina 730, 731 en 732 Internet: www.filepian.info.nl ANWB Verkeersinformatie: telefoon 0900 - 9622, 75 ct p/min. WERKEN AAN VERBETERING Prins Clausplein KmmI ^Jl Knooppunt Ypenburgj Knooppunt Gouwe [Terbregseplein |A20 noord! jR'dam-Pr, Alexander I Zestienhoven ^Kleinpolderplein Richting van Holland >sSepiein! l°P"t Crposwijk) |Giessenplein '^Knooppunt Kethelpleinj Van Brinneroordbriig Beneluxtu Knooppunt Vaanplein <301 Knooppunt Ridderkerk 1 Richting r_ Dordrecht Knooppunt Benelux Schiedam en Hoek van Holland, volg: Havens 200 - IOOO, ring Rotterdam Noord, Den Haag en Hoek van Holland, volg: Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat 4? Directie Zuid-Holland

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3