Alles Thriller mooi slot Los Bigotes Open Ursus en ODC vragen KNVB te bemiddelen Allez Tirer rust niet op lauweren lonitor SPORT VDL zoekt verzorger Deltasports Jarno van de Wilde begeerd door andere clubs Oude kleedkamers Fortuna 'rovershor Sport langs de Waterweg Sportagenda C- Computerpart 17inck tiovita. iupersnelle 266Mhz Multimedia Computer voor: teLOin46982SU^fJo''^ tWjfl fax 010-2469826 1 Berichten voor sportredactie VINTERSPORT Goudswaard terug bij RKWIK Bokx-toernooi bij Asvion RRRN 4 WATERWEG - Berichten voor de sportredactie kun nen rechtstreeks per fax aan geleverd worden. Hiervoor is het nummer 010-5913733 be schikbaar. Wedstrijdversla gen bestemd voor de dinsda geditie van Groot Vlaardin- gen dienen aan nummer 010- 4348969 gezonden te wor den. Post kan geadresseerd worden aan Postbus 258, 3140 AG Maassluis of be zorgd worden op de adressen Westhavenkade 14, Vlaar- dingen of Van Beethoven- laan 4, Maassluis. WINTERSPORT Shops for Winners Fitness Tennis Zwemmen Paardrijden VLAARDINGEN - Cees Goudswaard gaat de A-jeugd van RKWIK trainen en heeft daarmee vrede gesloten met de vereniging die hem driejaar gele den als hoofdtrainer op non-ac tief stelde. Goudswaard trainde destijds naast de selectie ook de A-jeugd. Een aantal van de door hem gecoachte jongeren maakt nu deel uit van de hoofdmacht. Het aantrekken van de voormalige Cion-trainer is één van de stap pen uit het een aantal jaren gele den geïntroduceerde jeugdplan. Eén van de stellingen was dat voor Iedere leeftijdscategorie een gediplomeerde trainer aange trokken moest worden. Volgens secretaris Rob Verwater denkt RKWIK met het aantrek ken van Goudswaard („hij heeft zijn sporen in het voetbal ruim schoots verdiend en beschikt over een schat aan ervaring") de juiste man gevonden te hebben om de A-jeugd te motiveren en naar betere prestaties te leiden. SCHIEDAM - De hockeyvere- niging Asvion organiseert op vrijdag 14, zaterdag 15 en zon dag 16 augustus weer het Bokx Bouw-toernooi voor mannen- teams. De reeks krijgt evenals in voorgaande jaren het geval was een topbezetting. Naast titelver dediger Victoria en Asvion mel den zich in sportpark Abtsweide Forward, Schaerweyde. Leoni- das, Hattem, Hudito en Rotter dam. Na deze proloog oefenen de As- vion-heren nog driemaal: op 23 augustus tegen Cartouche, op 30 augustus tegen Ommoord en op 6 september tegen HGC 2. De oefenreeks van de dames telt twee wedstrijden: op 30 augustus tegen Ommoord en op 6 septem ber tegen Gouda. MAASSLUIS - Door een hart operatie is de verzorger van VDL John Peelen voorlopig voor bijna een half jaar uitge schakeld. Dat is niet alleen voor Peelen zelf een tegenvaller. Met het aantrekken van trainer Rob Schalke en het opnieuw vastleg gen van de verzorger dacht de derdeklasser zijn zaakjes voor het komende seizoen rond te hebben. Het wegvallen van Peel en haalt een forse streep door die rekening. Het VDL-bestuur is nu naarstig op zoek gegaan naar een opvolger, maar is daarin tot dusverre nog niet geslaagd. Wie interesse heeft voor de tijdelijke job kan contact opnemen met voorzitter Bas Bouter. tel. 010- 5913730. SCHIEDAM - Het Open toer nooi van Los Bigotes ging zon dag zeker niet als een kaars uit. Daarvoor zorgden in de heren- dubbel Cl-finale de koppels Mark Roovers/Jean Ruinaard en Charles Tuwanakotta/Rei- nout Spliet. De heren maakten er een bijna twee durend schouwspel annex thriller van, die pas in de derde set via een tiebreak beslist werd (7-6, 3-6, 7- 6). Het was een heerlijke apothe ose van een ditmaal eens niet door de weergoden geplaagd toernooi. Toch kon de winnaar van de herenenkel Cl Bart Imhoff pas ver na achten het traditionele bedankje aan de wedstrijdleiding en zijn supporters uitspreken. Vooral de dank aan zijn aan hang kwam recht uit het hart. Daarbij moet hij vooral terugge dacht hebben aan de tweede set uit zijn finale tegen Tjako Bras. De achterstand leek onover brugbaar (2-5) en een derde set lag voor de hand. Tot er een 'engeltje' langs de kant neer streek en hem influisterde dat hij niets uit handen moest geven. Imhoff putte nieuwe moed en ging op weg naar zijn tweede toernooizege (7-5). De zestienjarige Vlaardinger had voordat hij aan de Schiedamse Prins Bernhardlaan aan zijn ze gereeks begon 42 toernooipun- ten vergaard waardoor hij zich al zeker wist van promotie naar de B2-klasse. Hij verzamelde zijn punten bij Plaswijck, Aeolus, Z'67, TSN en Bequick. „Nee, in de training steek ik niet eens veel tijd", is de weinige tekst die hij beschikbaar heeft. Ambitie heeft hij desondanks wel want zijn toekomstige promotie is slechts een tussenstation. BI is namelijk het doel waar hij naar streeft. Met de spannende herendubbel- finale sloot Los Bigotes een toer nooi met een experimenteel kan tje af. De organisatie introdu ceerde namelijk de verliezersron de. Omdat toernooi-spelers daaraan echter niet gewend zijn, kwam het nogal eens voor dat deelnemers afhaakten of hele maal niet kwamen opdagen. „Hoewel we heel nadrukkelijk tegen iedereen gezegd hebben dat er zoiets was, hebben we zo'n 12, 13 walk-overs genoteerd en dat is te veel". Niet iedereen was negatief. „Anderen hebben en thousiast gereageerd. Aan hen was die verliezersronde wel dege lijk besteed, maar we zullen ons er intern toch over moeten bera den of we volgend jaar opnieuw zoiets doen." Volgens de techni sche commissie van Los Bigotes is het niet raadzaam om het al vooraf bij de inschrijving aan te kondigen. „We hebben het nu aan het toernooi toegevoegd omdat het aantal deelnemers wat minder was dan in voor gaande jaren. Wanneer we in de toekomst weer op het oude peil zitten, is er niet eens plaats voor een verliezersronde. Maar dat is pas te beoordelen nadat alle in schrijvingen binnen zijn". Los Bigotes noteerde de volgen de winnaars: Bart Imhoff (Cl he), Mark Roovers/Jan Ruin- aard (herendubbel Cl), Ludy Besteman/Conny Jonkman (da mes dubbel C), Leonie Roover- s/Paul Hijmans (gemengd C), Mark Roovers C2 he), Wendy de Kok (C2 da), Yoerie van Keulen (Dl he), Karin Jansen (Dl da), Hesselman/Stad (he rendubbel D), Jose Pijnacker- Karin Jansen (damesdubbel D) en Jose Pijnckaer/Peter Kers (gemengd D). VLAARDINGEN - De doel punten die Jarno van der Wil de ongetwijfeld een bovenna tuurlijk gevoel moeten hebben gegeven, waren zeker de drie die hij liet aantekenen in het uitduel tegen Xerxes. Daar mee tilde hij niet alleen zijn seizoentotaal naar dertig, maar tegelijk verloste hij zijn maatjes van het al jaren aan wezige trauma dat Deltasport met de haven in zicht steeds net niet de met een kampioen schap versierde eindstreep haalde. In Rotterdam kraaide Van der Wilde's haan victorie en tegelijk ook ach-en-wee want de lange tijd kaal door het voetballeven dolende topscorer haalde het einde niet en mocht voorzien van een zweepslag naar de dugout waar de reserves inmiddels hun feestje al vierden en trainer Ton Patinama de mannen onder het motto „je weet maar nooit, de bal kan raar rollen" tot rust maande. Toen al wist Jarno van der Wil de dat hij bij andere clubs in beeld was. Eén van die clubs was SSS. Maar er waren er meer. En reken maar dat er aantrekkelijke aanbiedingen over tafel gingen. Toch koos hij voor nog een jaar tje Broekpolder. Bovenmodaal Hij zegt het er niet moeilijk mee gehad te hebben. „Wat mij be treft was er geen aanleiding om te verkassen. Ik heb het bij Del- **v tasport prima naar de zin. De prestaties zijn bovenmodaal, we hebben een goede groep en bo vendien is de sfeer perfect. Bo vendien spelen we dadelijk eerste klas met een ploeg die dankzij de komst van een aantal goede spe lers zeker aan kracht gewonnen heeft." Daarbij zal Van der Wilde zeker de concurrentie moeten aangaan want in de Broekpolder is vanaf 5 september een nieuwe spits ac tief. Hij vreest overigens niet voor zijn 'stekkie'. „Welnee. Ik ga ervan uit dat we samen voor de nodige ongemakken gaan zorgen in de vijandelijke linies. Want nu zullen ze niet alleen mij in de gaten moeten houden, maar ook mijn maatje." Hoe moeilijk dat is, heeft hij vorig seizoen in 21 wedstrijden ruimschoots bewezen. 21? „Al leen Voorschoten is er in ge slaagd om me volledig uit de wedstrijd te halen. Uit hadden we ze met 0-8 (met vijf treffers van Van der Wilde, red.) versla gen en ik denk dat ze naar Vlaar dingen waren afgereisd met het heilige voornemen om zich niet opnieuw van het kastje naar de muur te laten sturen. Dat is ze aardig gelukt." De spits voelde in die wedstrijd weer een beetje de onmacht die hem ook in zijn debuutjaar bij Deltasport teisterde. Hij scoorde toen slechts achtmaal. Hoezo toen niet en later wel? Had hij het licht gezien? „Als je Dennis van der Meulen die kwalificatie wil geven, heb je gelijk. Dat was namelijk het verschil met het sei zoen ervoor. Hij gaf de ballen op een presenteerblaadje en ik wist meestal intuïtief wanneer ik kon gaan rennen. Dankzij mijn startsnelheid was ik meestal de laatste mensen al voorbij voor dat ze wisten dat ik er aan kwam." Spitsroeden Het zorgt er tevens voor dat hij wat minder moet incasseren dan een collega die het puur van spitsroeden lopen moet hebben. „Natuurlijk ontkom ik er niet aan. Ook ik krijg mijn portie. Verdedigers lopen je in de rug of hebben het op de benen voor zien." Desondanks weet hij zich („soms zijn er de rampzalige aanslagen bij") redelijk te be heersen. „Ik ben niet zo snel meer gefrustreerd. Vroeger raak te ik veel sneller over de rooie. Vergeleken met toen zijn de zes gele kaarten van nu een peulen schil. Natuurlijk haal ik zo af en toe heus wel eens verhaal, maar wel op een nette - voor zover je dat zo kan noemen - en voor de scheidsrechter niet zichtbare ma nier." Jarno van der Wilde deed erva ring op bij Barendrecht en in de op één na hoogste klasse bij Spij- kenisse. Hij kent dus het klappen van de zweep op het niveau waar dadelijk Deltasport zijn opwach ting maakt. Hij waagt zich, we tende dat voetballend-Vlaardin- gen de Broekpolderclub van ar rogantie beticht, niet aan hoog dravende uitspraken. „Houdt het er maar op dat we blij moe ten zijn als we ons kunnen hand haven", klinkt het luchtigjes. Waarbij tussen de regels door luisterend valt op te maken dat er van Deltasport. gezien de bin nengestroomde versterking („een spits en een middenvelder. Ik had ook een laatste man ver wacht, maar die zit er niet bij"), meer verwacht mag worden dan zomaar een streven naar een plek boven de rode streep. „Om een goede hoofdklasser te zijn heb je negen goede spelers nodig. In de tweede klas heb je voldoen de aan drie man en in de eerste klas moet je er minstens vijf heb ben die meer dan goed zijn. Dat aantal halen we ruimschoots." SCHIEDAM - Ursus, ODC én de KNVB praten maandag met de gemeente over de situatie die is ontstaan nu de Dienst Sport Recreatie Ursus verboden heeft bij ODC in te trekken. De uit Harga vertrokken en zonder de gemeente te raadplegen in sportpark Kethel neergestreken vierdeklasser zou daardoor dakloos worden. De betrokken bestuurders - ODC-voorzitter Rein van Ravenzwaaij en Ursus-bestuurslid Fred Meerhof - zijn ten einde raad en ook een beetje des duivels. „De gemeente wist donders goed dat we Harga (waar Ursus bij HBSS inwoonde, red) wilden verlaten. Daarover zijn zeker zesmaal gesprekken gevoerd met DSR-directeur Jan van Vugt. Het door SMC verlaten veld in Thurlede was een goede optie, maar dat was ons blijkbaar niet gegund. Van derden moesten we horen dat een verhuizing naar die plek een 'mission impossible' geworden was omdat de hondenvereniging er met de zegen van de gemeente al was neergestreken." In een brief aan Ursus („die nota bene eerder bij de pers lag dan bij ons") heeft de DSR het clubbestuur geadviseerd de leden aan te raden om overschrijving aan te vragen naar andere verenigingen. „Maar de jongens tegelijk verboden om de overstap naar ODC te maken want anders zouden onze vier dan in ODC-kleding spelende elftallen alsnog voor overspeling van de velden zorgen. Dat is namelijk het argument om ons de toegang tot Kethel te weigeren. En weetje waar alles om draait: om hooguit twee wedstrijden per weekeinde." Niet alleen die overschrijving is een door Ursus verontwaardigd afgewezen alternatief, ook de door de DSR geopperde gedachte om bij ODC te verzamelen, bij Excelsior'20 te verkleden en te douchen en op het veld van PPSC te voetballen valt absoluut niet in goede aarde. „Hoe verzinnen ze het." Fred Meerhof: „De gemeente ziet graag dat het voetbal zich concen treert. Wij gaan verder. Ursus en ODC willen fuseren. Dat wilden we niet op stel en sprong doen en hebben daarvoor een jaar de tijd genomen. Ik geef toe, we zijn met die verhuizing wellicht wat te spontaan voorbarig geweest, maar we meenden in de geest van de gemeentelijke gedachtengang te handelen. Het is te gek voor woorden dat we daarvoor nu gestraft worden." VLAARDINGEN - Bij Fortuna zijn de voormali ge kleedruimten achter de tribune in een dermate slechte staat dat de bouwval volgens de leiding van de zondagclub eigenlijk heel snel gesloopt zou moeten worden. „De muren kunnen, zonder dat de tribune er onder zou lijden, makkelijk geslecht worden. Dat is een zaak van de gemeente, maar het is er tot dusverre nog niet van gekomen." De voetbalvereniging heeft al vele jaren geleden afstand genomen van de catacomben waar ooit de betaalde voetballers zich kleedden en wasten. „We hebben de ramen provisorisch dichtgetimmerd en de deur zo goed en zo kwaad als het ging dichtge last", aldus materiaalman Martin van der Merwe. Niettemin zijn talloze figuren erin geslaagd om het verlaten pand („het ligt achter de tribune en dus ook uit ons zicht") open te breken en voor onder dak en zaken die het daglicht schuwen te gebrui ken. „Tijdens de wintermaanden schijnen er twee zwervers geslapen te hebben, maar de jeugd heeft het ook gebruikt voor de opslag van kerstbomen. Later hebben we ontdekt dat de kleedkamers te vens gebruikt zijn voor de opslag van gestolen goederen. Toen we dat merkten hebben we meteen ook de politie ingeschakeld". Fortuna ontdekte de duistere praktijken nadat de gemeente toestemming had gegeven om zelf de velden weer te gaan besproeien. „Dat was lange tijd niet toegestaan. Vandaar dat we de spullen hadden opgeslagen in de oude kleedkamers. Toen we de slangen wilden ophalen en de dichtgelaste deur openbraken, zijn we ons werkelijk te pletter geschrokken." Volgens Van der Merwe is het afbreken van de 'ruïne' een- fluitje van een cent. „Eén zetje en de boel valt om". Een eventuele sloop van de tribune zal - als het ooit zover komt - wat meer voeten in de aarde hebben. Het is namelijk een publiek geheim dat de dakbedekking van de overdekte tribune uit asbest-platen bestaat. De kleedkamers zijn later gebouwd en wel voorzien van een milieu-vriende lijk dak. MAASSLUIS - Afgaande op de matige berichtgeving lijkt de jeu de boulesclub Allez Tirer deze zomer op de lauweren te rusten. Lijkt. Want juist in de zomer maanden worden er aan de Me rellaan heel wat balletjes ge gooid. Dat doen de Allez Tirer- leden niet alleen in eigen kring ook wordt de confrontatie met andere boules-clubs niet ge schuwd. Onlangs was er bezoek uit Hoek van Holland en bin nenkort wordt een afvaardiging uit Vlaardingen verwacht. Op zondag 30 augustus is er aan de Merellaan een familiedag waar het ganse gezin, aangevuld met vrienden en kennissen, het van oorsprong Franse spelletje kan spelen. Op vrijdag 4 septem ber zal Allez Tirer niet ontbre- WATERWEG - DVO'32 moet nu echt naarstig en heel serieus op zoek naar een voorzitter. Een eerder signaal dat Harry Meijer na zeventien jaar de hamer aan de wilgen wil hangen, werd aanvankelijk wat lacherig afgedaan met de stelling dat de één niet zonder de ander kan en de ander - omdat er geen opvolger was - zeker niet zonder de één. Maar het gaat er nu - vertelde hij vrijdagavond in Waterweg FM's sportprogramma Sport Lokaal - echt van komen. „Op vrijdag 18 september is de algemene ledenvergadering en dan houd ik het echt voor gezien." Of hij dan inderdaad helemaal terzijde zal stappen, liet Meijer in het midden. „Maar ik moet nu een daad stellen. John de Lange van Deltasport heeft vijf jaar geleden ook geroepen dat hij wilde aftreden. Er was geen opvolger en hij zit er nog. Dat zal mij niet overkomen." Een opvolger heeft hij echter nog niet gevonden. „Ik hoop van harte dat er op heel korte termijn iemand zal opstaan die het van me over wil nemen. Zou dat niet gebeuren dan blijf ik in de buurt en aanspreekbaar. Je laat een club die je zo lang gediend hebt. niet zomaar aan zijn lot over." Fusie Meijer meldde overigens ook dat DVO'32 een fusie niet uit de weg zal gaan indien er zich een geschikte partner zou melden. „Er is een aantal clubs die van hun complex moeten verdwijnen. Wij hebben dat probleem niet. We staan open voor een gesprek." De stelling dat DVO'32 aan een partner te hoge eisen zou stellen, wees hij resoluut van de hand. „Welke eisen? Ik snap niet waar zo'n verhaal vandaan komt. Tot dusverre hebben we nog met geen enkele vereniging een gesprek gehad." Naar Letland Het meisjes B-team van de handbalvereniging DWS reist eind augustus naar Aizpute in Letland. Daar wordt niet alleen even recreatief stoom afgeblazen. Trainster en coach Diana Zandwijk, gesteund door leider Henk Kornet, gebruikt de trip tevens om de meiden voor volgend seizoen weer op scherp te zetten. Om het reisje financieel mogelijk te maken, hebben de meiden de afgelopen maan den talloze acties gevoerd die maar liefst zesduizend gulden in het laatje brachten. Het meeste geld kwam binnen via twee rommelmark ten 3200,00). De 'dubbeltjes sponsors' waren goed voor duizend gulden. Renovatie Onlangs meldde deze column dat het honk- en softbalveld van Holy flink op de schop gaat. De werkzaamheden vergen een bedrag tussen 130 en 160.000 gulden. Omdat dit bedrag niet begroot was, is de reconstructie en renovatie van andere sportvelden afgeblazen. De sportraad heeft besloten het beschikbare geld (75.000 gulden) loutei en alleen aan dit project te besteden. Daaraan werd tevens de 40.00C gulden toegevoegd die was uitgetrokken voor het opkalefateren var een aantal trainingsvelden. Bovendien is er alvast een bedrag var 15.000 gulden uit de pot van het begrotingsjaar 1999 gehaald. HVO-voorzitter Johan Hoogerwerf is duidelijk een teleurgesteld mar want - zo meldt hij - „deze beslissing zorgt ervoor dat er niets gedaar is aan ons hoofdveld en dat het inzaaien van het trainingsveld vooi het tweede achtereenvolgende jaar is geschrapt." Toch viel er onlangs, ook een lichtpuntje te noteren: de gemeente heeft namelijk dt bouwvergunning afgegeven voor de aanleg van verlichting rond he nieuwe Wetra-veld. Rapport De voetbalvereniging RKWIK laat zijn ledenvergadering, die op vrijdag 25 september wordt gehouden, op vrijdag 18 septembei voorafgaan door een info- en discussieavond. Oud-clubvoorzitter er huidig voorzitter van de Commissie RKWIK-2000 Leon Vlug zal dar één en ander vertellen over het rapport dat zijn werkgroep heef uitgebracht. Een week later vormen de aanbevelingen uit dit rappor één van de agenda-punten tijdens de jaarlijkse ledenraadpleging. Van donderdag 30 juli t/m woensdag 5 augustus VOETBAL - zaterdag: HBSS-PPSQ 14.30 uur), SVVSMC- VVK( 14.30 uur). Hermes DVS-Demos( 14.30 uur), Schiedamse Boys-Excelsior'20( 14.30 uur). Zondag: DRGS/zo-Ursus( 14.30 uur); Dinsdag: Ursus-HBSS(19 uur), PPSC-DRGS/zo(19 uur), VVK- GTB(19 uur), Demos-DRGS/za(19 uur), Excelsior'20- SVDPW(19 uur). Excelsior M-Leonidas/zo( 19.30 uur). CRICKET: zaterdag VRA-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-Quick/H; zondag Rood Wit-Excelsior'20, Ajax 2-Asvion, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS-VOC. TENNIS: t/m zondag Vlaardingen Claudius Civiluslaan toer nooi Soenda voor B1 (he), Cl/2 en Dl/2; vanaf maandag Vlaar dingen Broekpolder toernooi VLTC voor B1 (he), B2. Cl/2 en Dl/2. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga start wielerbaan complex 18.45 uur Rijnmond-sterrit. ken op het jaarlijkse straattoer- nooi in Poeldijk. Verder staan nog een ontmoeting met de MSR (sportraad) en als seizoe nafsluiting hel Snerttoernooi op het programma. In oktober wordt in het ontmoetingscen trum Koningshof een rommel markt gehouden. De opbrengst van dit evenement wordt gestort in het bouwfonds. Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM DONDERDAG 30 JULI 199831-1517 E M O U S Veerplein 10 - Vlaardingen Tel. 010-4349353 ----- >- Annemieke Zevenbergen stond hij Los Bigotes in twee finales. Zowel in de enkel C2 als in de D moest ze de toernooiwinst uit handen geren. y* - - Topscorer houdt hoofd koel door GERARD S. VERVER „v Deltasport begint pas volgende week aan de training. Jarno van der Wilde deed in de zomermaanden alvast wat huiswerk: hij werkte aan zijn pas verworven woning. De goedkoop (te op ket «jebïed vrm cowpMterf en onderdelen jï. Mb intern qekevtqen/3-r (rfyubi^te kurddi'fk jz (peed (D-R.ovn (peter Spe«ker(et/Toet(enbord en vnm'l/covnpleet wet Itinck monitor 1695,- OPEN VAN: DINSDAG T/M ZATERDAG 10.00-18.00 UUR DONDERDAGAVOND TOT 21.00 UUR It J

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 7