)im ixrnwm Bootje varen Gevaarlijke lift in Nieuwe Passage IN DEZE KRANT Rust rond Plein 40-45 Ruzie om stuk pizza Deuren van nieuwe speelzaal aan Broersveld vrijdagmiddag geopend loods Na verbouwing toch verhuizen Vergunning kinderboerderij Fietser beroofd Overval op reisbureau gglr>trrrhilr> 925.438 SIKKENS SIGMA VAKVERF natuurlijk bij VAKANTIEFOTO.... VAKANTIESCHILDERIJ Een huis aan- of verkopen DOP DOP Vastgoed 010-473.88.88 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: WIJ LIJSTEN HET GRAAG VOOR U IN ART FRAME GALLERY PAUL BERG dat is duidelijk. Het begon al met de sluis, waar de Jeugdlandboot doorheen moest voordat de historische binnenstad kon worden bereikt vanuit de Voorhaven. Reuze spannend vonden de twintig deelnemers dat afgelopen zaterdag. Gehuld in reddingsves ten ging de groep per boot door Schiedam, waar Jeugdland coördinator Pim Schenkelaars van alles vertelde over het zakkendragers- huisje en andere ingrediënten van de Brandersstad. De bruggenwachters waren al ingeseind, dus telkens als de Jeugdlandboot aankwam deden zij de brug open. Maar de bruggen die niet open konden waren natuurlijk nog spannender, want dan moesten de opvarenden plat op de bodem van de boot gaan liggen. De eerste halte was bij de Gekroonde Brandersketel, waar men van boord mocht om aan de specerijen te ruiken in het jenevermuseum. Ook werd er van de jeneverbessen geproefd, maar toen daar de tanden in werden gezet, werden vooral vieze gezichten getrokken. Daarna ging het weer verder naar Molenmuseum de Palmboom, waar de kinderen te horen kregen hoe molens werken en helemaal naar de balie mochten klimmen om de hele binnenstad van bovenaf te zien. 's Middags vertrok de boot weer vanaf de Voorhaven met een nieuwe groep kinderen. Helaas konden per afvaart maximaal twintig kinderen mee. zodat veel belangstellenden moesten worden teleurgesteld. Daphne Meijer, coördinator van Jeugdland 2000: „Misschien kunnen we volgend jaar op twee zaterdagen varen, dan kunnen meer kinderen mee." De belangstelling voor de activiteiten van Jeugdland is heel groot laat Meijer weten. „Groter dan voorgaande jaren. De eerste dinsdag in Noord hadden we 's morgens 300 en 's middags 400 kinderen. Velen komen 's middags terug als je vraagt of ze weer komen. Er is nu meer direct contact mogelijk." Donderdag gaan de activiteiten van Jeugdland naar het Drees- plein in Nieuwland, waar kinderen creatief aan de slag kunnen met eten. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1998, 50e JAARGANG, Nr 32 Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit lage kosten SCHIEDAM De verbou wing die op dit moment plaatsvindt bij de Bas van der Heijden-vestiging aan het Broersveld betekent niet dat de verhuizing van de super markt niet doorgaat. Het plan blijft om zich uiteinde lijk aan de Buitenhavenweg te vestigen. Op welke termijn is volgens een woordvoerder van Bas van der Heijden nog niet bekend. De verbouwing aan het Broersveld behelst het verwijderen van de tot nu toe 'losse' groentenboer, sla ger en bakker in de vestiging. Hiervoor in de plaats trekt Dirck 111 in de supermarkt aan het Broersveld. Deze slij ter is nu nog gevestigd aan de 's-Gravelandseweg. Dit alles gebeurt om de klanten beter van dienst te kunnen zijn, laat de woordvoerder weten. Deze verbouwing die extra kosten met zich meebrengt komt dus niet in plaats van een verhuizing. „We doen veel met weinig middelen", aldus de woordvoerder. SCHIEDAM De lift in de Nieuwe Passage is gevaarlijk voor kinderen. Dit stelt G. van Heijst, wier tweejarig dochtertje vorige week met haar handje klem kwam te zitten tussen de deur. Het resultaat is een ontveld handje en gekneusde vingers. Boosdoener is de ronde, glazen lift in het midden van het winkelcomplex. De deuren schuiven open en dicht, dus wie een hand tegen de deur houdt als deze opzij schuift, loopt het risico dat deze klem komt te zitten. Van Heijst: „Mijn dochtertje had nog het geluk dat haar handje zo klein is, anders was het waarschijnlijk nog erger geweest." Moeder van Heijst heeft contact opgenomen met beheermaat schappij Amfest, die de Passage in beheer heeft. De beheerder heeft toegezegd een waarschuwing op te hangen, maar de moeder vindt dit te lang duren: „De medewerkers van de bar naast de lift zeggen dat dit soort ongelukken regelmatig gebeurt. Volgens de beheerder kan een waarschuwing niet eerder komen, de stickers zijn in bestelling. Maar een papiertje met plakband ophangen is toch heel simpel?" Een woordvoerder van Amfest, de beheerder van de Nieuwe Passage, laat weten dat de lift wel veilig is. „Alle liften en roltrappen zijn tegenwoordig goedgekeurd en beveiligd. Als dat niet zo is mogen ze niet eens worden geplaatst. Wanneer er iets aan de veiligheid moet worden gedaan zal dat ook gebeuren, maar ik kan me niet voorstellen dat'dat nodig is." SCHIEDAM Twee lastige Schiedammers van 22 en 23 jaar hebben zondagmiddag rond 13.00 de boel onveilig gemaakt bij de snackkiosk van Bram La- dage op de Koemarkt. Het twee tal had gedronken en kreeg ruzie om een stuk pizza, waarna met het eten werd gegooid en de twee met elkaar op de vuist gingen. De politie kwam erbij en som meerde de herriemakers op te houden. Later kreeg de politie echter weer een melding en bleek dat de twee opnieuw aan de gang wa ren. Deze keer vlogen de zakjes patat over de toonbank. Ook vielen ze vrouwen lastig. Beide mannen zijn opgepakt. Eén van hen bleek cocaïne te hebben gebruikt. INBREKERS GEPAKT Twee mannen zijn maandag aangehou den nadat ze hadden ingebroken in een kledingwinkel in de Nieuwe Passage. Ze hadden een achterdeur opengekregen en kleingeld uit de kassa en een geldkistje buit gemaakt. De politie kon de 47-jarige man uit Leiden en een 24-jarige Rotterdammer naar aanleiding van een getuigenverklaring aanhouden in een auto in de Lange Nieuwstraat. Hair viert verjaardag Slingeren in kinderboerderij SCHIEDAM De afsluiting van Plein 40-45 ten behoeve van de werkzaamheden voor de Be- neluxlijn heeft nog niet tot ver keerschaos geleid. Hoewel het plein altijd druk bezet is, vooral in de spits, hebben de meeste automobilisten de omleidings borden waarschijnlijk scherp in de gaten gehouden. Het plein is afgesloten omdat de werkzaamheden hier gewoon doorgaan, ondanks de bouwvak die het overige werk aan de me trolijn heeft stilgelegd. Er is voor gekozen om op deze plek door te werken omdat in de vakantiepe riode minder mensen last hebben van de afsluiting. Opgehoogd De eerste dagen van de bouw vak, die tot en met 23 augustus duurt, is men bezig geweest met het verwijderen van de asfalt- laag. Daarna worden de kabels verlegd en wordt het plein een meter opgehoogd. De wegen worden dan zodanig aangelegd boven de bestaande tunneldelen, dat er een ruimte ontstaat waar in men later aan de ontbrekende tunnelbuizen kan werken. Deze worden over ongeveer anderhalf jaar op elkaar aangesloten. Tot nu toe verlopen de werkzaamhe den voorspoedig. De reconstructie van het plein die nu plaats vindt is dus van tijdelijke aard. Als de bouw werkzaamheden aan de metro klaar zijn, wordt Plein 40-45 weer in de oude staat terugge bracht, zij het dan een metertje hoger. Dat wil zeggen dat alle rijbanen in de verschillende rich tingen weer terugkomen zoals die bestonden. Dit is echter pas in het jaar 2000. Op dit moment is het aantal rijbanen op de Burgemeester van Haarenlaan, aan beide zijden van het Plein, teruggebracht tot één rijbaan. SCHIEDAM Kinderboerde rij de Gorzen heeft de vergun ning binnen. Het leek er eerst op dat de gemeente het niet zou halen om dit document voor de wettelijke termijn die daar voor staat te verstrekken, aangezien veel ambtenaren op de afdeling ziek waren. Dat was de zoveelste tegenslag voor de kinderboerde rij, omdat was beloofd dat de vergunning zelfs sneller dan bin nen deze termijn zou worden af gegeven. Nu kan de kinderboer derij echt gaan bouwen aan de Jachthavenlaan. SCHIEDAM Een 50-jarige Schiedammer is zondagavond op de Nieuwe Damlaan beroofd. Toen de man ter hoogte van Station Nieuwland fietste, werd hij door twee jongens op een bromscooter aan zijn jas getrok ken. Hij viel hierdoor van zijn fiets en ook zijn tas, die op de bagagedrager zat, viel op de grond. Later bleek dat zijn por tefeuille was gestolen. SCHIEDAMEen reisbureau aan de Broersvest is maandag ochtend rond negen uur overval len. Een man ging de zaak bin nen en bedreigde het personeel met een vuurwapen. Hij kon een paar duizend gulden buit ma ken. Voordat hij weer naar bui ten ging, spoot hij traangas het reisbureau in. Medewerkers zijn behandeld door de GGD. De man ging er te voet vandoor. Later werd iemand opgepakt die voldeed aan het signalement van de man, hij bleek het echter niet ie ziin. SCHIEDAM Is roulette een kansspel of een behendig heidstest? Dat is een van de cruciale vragen rond speelzaal De Joker. De eigenaren van de gokhal aan het Broersveld stellen dat het observatiever mogen van de spelers de door slag geeft, justitie daarente gen moet aantonen dat het toeval de boventoon voert. Daarnaast loopt binnen het gemeentelijk apparaat een on derzoek over het bestem mingsplan van de Schiedamse binnenstad. Alle juridische ha ken en ogen ten spijt, gingen de deuren van De Joker vrij dagmiddag eindelijk open. Enkele tientallen goklustigen stroomden meteen toe om hun geluk te beproeven. Ook de pers werd vrijdag toege laten tot het nieuwe casino. De gokhal omvat verschillende za len en heeft een nette uitstraling. In de grootste zaal staan enkele roulettetafels opgesteld, daar naast is er onder meer een kof fie/tv-kamer en een ruimte waarin kan worden geschaakt. Volgens de leiding van de speel zaal heeft de opknapbeurt van het pand ruim honderdduizend gulden gekost. De leiding van De Joker is in handen van enkele Duitstaligen, die niet als exploitant willen fun geren maar zichzelf bestempelen als voorzitter en vice-voorzitter. Het zou dan ook niet om een gokhal gaan, maar om een vere niging. Besloten club Alleen leden (voor de goede orde: iedereen die zich aanmeldt) mogen de besloten club betre den. Het is een van de 'trucjes' om de wet te omzeilen, zoals er ook geen alcoholische drankjes worden geserveerd om de Hore- cawet niet te overtreden. Opmerkelijk genoeg staan bij alle roulettespelen in de speel zaal bordjes met de tekst 'Even observeren'. En aan de muur hangt de tekst 'Pas op, dit is een behendigheidsspel. U mag pas inzetten als de kogel in het ob- servatiebereik komt'. Hierdoor zou het dus niet om een kansspel gaan, maar om de observatie en behendigheid van de speler. „Op deze manier wil men de Wet op de Kansspelen omzeilen", zegt persofficier C. de Kimpe van de Rotterdamse rechtbank. „Dat is door andere exploitanten van gokhallen al eerder gebeurd. Justitie onderzoekt op dit mo ment de mogelijkheden om de speelzaal aan te pakken." De vice-voorzitter van De Joker beaamt dat de politie al binnen is geweest. Snookercafé „Tijdens de renovatie hebben we medewerkers van de politie en de gemeente over de vloer gehad. Zij hebben uiteraard het recht om te controleren dat hier niets crimineels gebeurt." Bang dat dat de politie en justitie zullen ingrijpen is de vice-voorzitter niet. „Voorwaarde is dat er goe de afspraken worden gemaakt", zegt hij. Voorlichter J. Lang straat stelt dat de gemeente op dit moment onderzoekt hoe De Joker kan worden aangepakt. Eerder stelde een woordvoerder dat de gokhal niet binnen het bestemmingsplan van de Schie damse binnenstad past, omdat aan het Broersveld 101 slechts een winkel of warenhuis is toege staan. „Maar de zaak ligt ge compliceerder dan we dachten", reageert Langstraat. „Vroeger heeft op die plek een snookerca fé gezeten, ook dat speelt een rol." Over de termijn waarop De Joker mogelijk wordt aange pakt, wil persofficier De Kimpe noch voorlichter Langstraat een uitspraak doen. „Het onder zoekt loopt", is het enige dat zij kwijt willen. Donderdag en vrijdag Koop avond tot 21.00 uur >s»rum Ook in de spits rijden automobilisten rustig om Plein 1940-1945 heen, zonder dat de afsluiting file's of Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken Hypotheken en verzekeringen Op de Dam in Schiedam 010-426 61 92 Op de Dam in Schiedam, tel. 010-426 61 92 GEELTJES ZAAIEN. KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolcnslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Het Nieuwe Stadsblad s HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Justitie en gemeente onderzoeken kansen om De Joker aan te pakken opstoppingen in de omgeving veroorzaakt. Enkele tientallen goklustigen stroomden vrijdagmiddag meteen toe om een gokje te wagen. nekind De Portulaca floreert kleurrijk en uitbundig in de zon. Bij donker weer kruipt ze terug in haar schulp. Keuze uit diverse kleuren. inclusief terracotta pot. Van 6.96 voor 3?5 PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1