Zomervoordeel bij Daihatsu-dealer Rij-impressie Chrysler 300M Alles voor de verwende automobilist Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Wereldkampioen rolstoeltennis valt op ruimte en design Suzuki Baleno Stuivertje wisselen met Brits Statussymbool r De Daihatsu-dealers houden ook dit jaar een grote zomeractie. Tot 31 augustus krijgen klanten tot 4.200 gulden voordeel op verschil lende uit voorraad leverbare modellen. Op de meeste modellen worden de kosten voor het rijklaar maken deze periode niet in rekening ge bracht. Daarnaast zijn er nog een aantal zeer interessante actiemodellen zoals de Charade Sport, waarbij het voordeel oploopt tot 3.300 gulden. Verder kan de Daihatsu dealer spectaculaire aan biedingen doen voor de Daihatsu mini-mpv, de Move. Het meeste voordeel biedt de veelzijdige mpv, de Gran Move. Dit model is afgelopen jaar uitgeroe pen tot Family Car of the Year' in Australië. Reden voor Daihatsu om twee spectaculaire actie modellen te lanceren, namelijk de Gran Move Sydney en de Gran Move Melbourne. De Sydney is leverbaar vanaf 29.995 gulden en de Melbourne vanaf 32.995 gulden. Deze luxe en comfortabele MPV met 1,5 liter 16V motor biedt een voordeel van 4.200 gulden. 32-444 De Amerikanen spreken over 'value for money' als ze het hebben over de nieuwe Chrysler 300M. Met recht kunnen ze deze opmerking maken omdat de 300M alles heeft wat de verwende auto mobilist wenst. De Neder landse importeur ziet de 300M als een regelrechte concurrent van de Audi A6, Mercedes E-klasse of BMW 7-serie. Met een prijs van 109.900 gulden voor de 3.5i V6 eist de Chrysler 300M absoluut een plaatsje op in dit segment. In het najaar komt er nog een 2.7i V6 bij. Waarschijnlijk zal deze uit voering wat minder uitvoerig in de accessoires zitten en zal ook lederen bekleding ont breken. Vandaar dat z'n prijs rond de 90.000 gulden zal gaan bedragen. Met de intentie om er in een vol jaar 350 van te verkopen, moet je toch iets bieden in de klasse waarin de Chrysler 300M valt. De concurrentie zit natuurlijk ook niet stil. Chrysler heeft er zwaar over nagedacht. De enige mogelijkheid om een aanval te doen op de gevestigde orde is een auto neerzetten die met kop en schouders uitsteekt boven het maaiveld. Met de 300M zit Chrysler op het goede spoor. De auto zit barstensvol acces soires waarvoor je bij de con currentie dikwijls extra in de buidel moet tasten. Voordat wij op weg gingen no teerden wij al vlug dat de stoe len achtvoudig elektrisch te ver stellen zijn en dat ze ook nog voorzien zijn van verwarming als de winter het leder wat koud doet aanvoelen. Bovendien kan de bestuurder het geheugensys teem op zijn of haar postuur instellen. Bij het uitstappen schuift de stoel geheel naar ach teren om uitstappen gemakke lijker te maken. Uiteraard neemt de stoel bij instappen weer de ingestelde positie in. Ook de buitenspiegels en de ra dio profiteren mee van het ge heugen met twee instellingen. Het stuurwiel, ook met leder bekleed, is in hoogte verstel baar. Om het lijstje standaard voor zieningen af te werken zien we airbag voor bestuurder en bijrij der, airconditioning met auto matic climate controle, arm- steun voor en achter (achter op klapbaar), in delen neerklapba- re achterbank, een boordcom puter die in het dakpaneel is opgenomen en een audiosys- teem met 320 Watt versterker (geen cd-speler). De antenne zit geïntegreerd in de achterruit. Zaken als buitenspiegels die au tomatisch dimmen, centrale portiervergrendeling met af standsbediening, elektrische be- dienbare ramen met comfort- schakeling voor de bestuurder, verstelbare hoofdsteunen voor en achter, een speedcontrol, traction control, ABS en de luxe lederen bekleding zijn gewoon standaard. Ook de 16 inch licht metalen velgen met 225/60 VR16 banden vallen onder het standaardpakket. De enige opties, en die moet je eigenlijk altijd wel betalen, zijn: metallic lak (545 gulden) en een alarmsysteem klasse 3 (2.150 gulden) vooral aan het alarmsy steem kom je niet onderuit om dat de verzekering dit eist. Tel daarbij nog de kosten rijklaar maken (995 gulden), kosten kentekenbewijs deel 1 (90 gul den), kosten kentekenbewijs deel II (23 gulden en de verwij deringsbijdrage van 150 gulden, dan kom je compleet, inclusief de metallic lak en alarmsysteem op 113.853 gulden. De concurrentie moet zich echt zorgen gaan maken. De Chrys ler 300 M rijdt namelijk fabel achtig goed. De 3.5-liter zespit- ter snort in het vooronder. Daar is overigens ruimte genoeg om (misschien) in de toekomst een dieselmotor te huisvesten van Mercedes-Benz, waarmee een fusie wordt aangegaan. Berend Hulshoff, directeur van Chrys ler Nederland B.V. verwacht echter dat dit soort ingrepen nog wel op zich zullen laten wachten. 'De Amerikanen zijn niet zo diesel minded', zei hij tijdens de Nederlandse intro ductie. In Nederland verkoopt Chrys ler behoorlijk goed. De huidige planning ligt op 5.250 auto's voor het hele jaar. Hulshoff ver wacht ongeveer 2.300 Voyagers te verkopen en 1.400 Dodges op grijs kenteken. Met nog zo'n 800 Jeeps en 750 personenau to's is het beeld compleet. Over de afdeling personenauto's is Hulshoff niet zo tevreden. 'Dat moet beter en nu met de nieuwe 300M en in het najaar nog de opvolger van de Neon moet dat lukken. Wij maken voortreffe lijke auto's die veel bieden voor hun prijs.' Daar heeft Hulshoff gelijk in. De 300M ziet er niet alleen voortreffelijk uit. De vijf meter lange auto is ook prima hanteerbaar. Het is naar onze smaak de eerste Chrysler die geheel voor de Europese markt is ontworpen. Het onderstel verwerkt alle hobbels en kuilen zeer comfortabel en in het fraaie interieur hoor je alleen wat ban dengeruis. Van belang is nog dat de 300M voorzien is van een voortreffelijk automaat met au tostick zodat je ook handmatig kan schakelen. Door eenvoudig de stick naar links te tikken schakel je terug en door naar rechts hetzelfde te doen schakel je op. Suzuki heeft een Baleno Estate 1.6 Automaat ter beschikking gesteld aan drievoudig wereld kampioen rolstoeltennis Chantal Vandieren- donck. Onlangs nam zij haar nieuwe auto in ontvangst. Voor de Eindhovense ging een droom in vervul ling: 'Ik wilde altijd al een stationwagon. De ruimte die de Baleno Estate biedt kan ik goed gebruiken voor het vervoer van mijn sportspullen en uiter aard mijn rolstoel. Bovendien is het design elegant en dat spreekt mij zeer aan'. Sponsors zijn van groot belang voor de tennister. 'Óndanks mijn part-time baan als apotheker zou ik zelf niet alle kosten kunnen dekken. Daarom ben ik blij dat Suzuki mij nu sponsort. Mijn sportieve doel is het prolongeren van de wereldtitel rolstoel tennis. Bovendien wil ik deelnemen aan de Para lympics 2000 in Australië. Suzuki helpt mij mijn doelen te realiseren, want de Baleno Estate brengt mij naar alle trainingen en nationale wedstrijden'. Suzuki-importeur B.V. NIMAG heeft samen met Bever Auto Aanpassingen (aangesloten bij Auto Aanpassers Nederland) een uitgebreid programma ontwikkeld voor elk model. 'Suzuki vindt indivi duele mobiliteit belangrijk. Daarom investeren wij in het ontwikkelen van aangepast vervoer', zegt Kees Hundersmarck, manager Fleetsales Lease van B.V. NIMAG. Het bijzondere van Suzuki is dat alle modellen geschikt zijn voor ombouw. Er is immers een automaat leverbaar voor iedere uitvoering van elk model en dat is een belangrijk criterium voor aanpassing. Het Britse automerk Rolls Royce komt alsnog in handen van BMW. De Duitse autofa brikant neemt het prestigieuze Britse merk over van Volks wagen. De transactie is op zienbarend omdat BMW en Volkswagen de laatste maan den een felle strijd hebben ge leverd om Rolls Royce, dat uiteindelijk voor 1,44 miljard mark aan Volkswagen werd verkocht. Het akkoord dat de Duite autofabrikanten on langs hebben gesloten behelst dat Volkswagen de naam Rolls Royce tot 2002 mag ge bruiken. Daarna houdt Volks wagen alleen Bentley over. 'We hebben overeenstemming bereikt waarbij BMW het merk en de naam Rolls-Royce voor automobielen verkrijgt van Rolls Royce plc., de fabrikant van luchtvaartmotoren in Groot-Britannië. Daarnaast zijn we met het VW concern overeen gekomen de levering van moto ren en componenten aan Rolls Royce Motor Cars te continue ren voor de gehele levenscyclus van de Rolls-Royce Silver Se raph en de Bently Arnage mo dellen'. Met deze woorden be commentarieerde Bernd Pi- schetsrieder, voorzitter van de Raad van Bestuur van BMW AG, in London op 28 juli deove- reenkomst tussen Rolls-Royce plc. en BMW AG en het onder tekende contract door VW AG en BMW AG. Volgens de voorwaarden van deze overeenkomsten verkrijgt BMW de rechten op het merk en de naam Rolls-Royce voor veer tig miljoen Engelse ponden. BMW verleent Rolls-Royce Mo tor Cars (bezit van VW AG) een licentie om Rolls-Royce auto mobielen te fabriceren en te dis tribueren tot 31 december 2002. Na deze periode zal BMW de distrubutie van Rolls-Royce overnemen. De productie van de Silver Seraph wordt voortgezet in coörperatie met de fabriek in Crewe. Voor de productie van nieuwe Rolls-Royce automobie len zal een nieuwe fabriek verrij zen in Groot-Britannië. Pichetsrieder's commentaar op deze verandering van de situatie nadat Vickers plc. op 4 juli be sloot Rolls-Royce Motor Cars aan Volkswagen AG te verko pen: 'We hebben steeds benadrukt dat Rolls-Royce perfect zou pas sen in de merken-portfolio van ons concern. We zijn zeer ver heugd de traditie van dit merk voort te kunnen zetten in de toekomst met luxueuze automo bielen die aan de hoogste techni sche maatstaven voldoen. We zijn ervan overtuigd dat we de juiste stappen hebben onderno men voor alle betrokken partijen - in Duitsland en Groot-Britan nië.' Ford heeft de succesvolle Mondeo op tal van punten verbeterd. In het kort heeft de fabrikant een nieuwe genera tie ZETEC-motoren ter be schikking en worden alle uit voeringen standaard geleverd met 15-inch wielen en een passagiersairbag. Van binen valt het interieur op, dat een 'upgrade' gekregen heeft door toepassing van fraaiere mate rialen. De verbeteringen aan de Ford Mondeo gelden voor het modeljaar '99. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1998 De aangepaste ZETEC-motor- familie vormt wellicht de belang rijkste verbetering. Stuk voor stuk zijn deze moderne kracht bronnen nóg stiller, zuiniger en krachtiger geworden. Zo boekt de 1,6 liter ZETEC een vermogenswinst van 5 pk (nu 95pk),waardoor de acceleratie naar de 100 km/u van 13,4 gere duceerd is naar 12,6 sec. De topsnelheid steeg van 182 naar 186 km/u terwijl het gemiddelde brandstofverbruik van 7,6 naar 7,5 liter per 100 km is gedaald. Een vergelijkbare winst is ge boekt bij de 1,8 en 2,0 liter ver sies. De al op een hoog niveau staan de actieve en passieve veiligheid van de Mondeo wordt' verder verhoogd doordat in alle uitvoe ringen nu standaard ook een air bag voor de passagiers is gemon teerd, terwijl het moderne vier- kanaals ABS-remsysteem nu standaard is op de uitvoeringen Business Edition, Ghia en Ghia Executive. Zowel voor de veiligheid als voor betere 'looks' zijn 15 inch velgen met brede banden op alle modellen standaard. Dit komt niet alleen we rij-eigenschappen op nat wegdek ten goede maar ook het comfort, handling, brandstofverbruik en de levens duur van de banden. Het interieur van de Ford Mon- deo's heeft een hele reeks verbe teringen ondergaan, zodat men gerust kan spreken van een 'up grade'. Fraaiere materialen, zo als chroom voor de deurhendels en handremknop en fraaier don kerder wortelnotenhouteffect bij de Ghia's en bekledingsstofen, alsmede een aantrekkelijker kleurenpalet geven het geheel een weldadiger uitstraling. Alle uitvoeringen zijn nu ook lever baar met een Midnight Black afwerking van het dashboard, stoelflanken en deurpanelen. Satellietnavigatiesysteem Uniek is dat Ford af fabriek als optie op Mondeo het met het satellietnavigatiesysteem van Ford aanbiedt voor het geringe bedrag van 1.995 gulden. Het is een volwaardig navigatiesysteem dat ruimtebesparend is samenge- bouwd met een audio-systeem waarvan de prestaties op hetzelf de niveau hoger liggen als dat van Ford Easy Sound 4000. Te gen meerprijs is de set ook lever baar met een CD-wisselaar. Fords Easy Sound Audiosyste- men hebben ook ingrijpende verbeteringen ondergaan, waar van uiterlijk de makkelijker te bedienen draaiknop voor het vo lume het meest opvalt. Verder is het uitgangsvermogen van enke le modellen verhoogd. Nieuwe modellen Samen met deze verbeteringen in het gehele Mondeo-programma heeft de reeks ook een nieuwe line-up gekregen. Zoals steeds gelden voor de diverse Mondeo- uitvoeringen één en dezelfde prijs voor de carrosserievormen vierdeurs sedan, vijfdeurs hatch back of wagon- en heeft iedere Mondeo standaard airco aan boord. De Mondeo Atlantic is nu het instapmodel en heeft ten opzich te van zijn voorganger nu stan daard extra: airbag voor de pas sagier, elektrisch bedienbare voorportierramen, 15 inch stalen velgen, Easy Sound 4000N (in plaats van 4000). De prijs bedraagt 40.495 gulden. door Anjès Verhey De Gran Move Ford neemt Mondeo onder handen De concurrentie mag zich met recht zorgen maken over deze Chrysler 300M. Chantal Vandierendonck hoopt haar wereldtitel rolstoeltennis te prolongeren. De Suzuki Baleno is daarbij een uitstekende hulp. De Ford Mondeo is op tal van punten verbeterd. I

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 9