iwe Stadsblad IN KRANT BRISTOL** Afsluitingen A20 Zuid Van Brienenoordbrug a ZOMEREloaWEEl! VTM nieuwe naam de de woonkeuiekrant Sonde nog steeds zoek Telers zorgen vaak voor levensgevaarlijke situaties Sportpark de Vijfsluizen voor iedereen toegankelijk 0P=0Pv loods Bedreigd met injectienaald 'Overschiesestraatf was Oostsingel Zonnebaden aan Maasboulevard 14 augustus t/m31 augustus 21 augustus t/m31 augustus K 9 DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1998, 50e JAARGANG, Nr 33 De Havenloods - Oplage: 911.843 Rotterdam en omstreken KIJK OF DE RUBRIEKSPAGINA'S WAARIN OPGEMOtAE TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Opgravingen aan Vlaardingerdijk Ursus toch naar Kethel SCHIEDAM OpdeBurg. van Haarenlaan is dinsdag een 34-jarige man uit Sittard aangehouden. Hij werd er van verdacht een auto te heb ben opengebroken. Toen hij hierover werd aan gesproken door politiemen sen, bedreigde de man hen met een injectienaald, met de bewering dat hij aids had. Ondanks deze bedreiging is hij toch meegenomen en in verzekering gesteld. SCHIEDAM In Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 13 augustus is bij het artikel over tramplus door de Overschiese- straat per abuis een foto van de Oostsingel geplaatst. Uiteraard hoeven bewoners van deze pan den aan de Oostsingel niet bang te zijn voor sloop, het foto-on derschrift was van toepassingg op de Overschiesestraat. TV MEEGENOMEN Aan de Prof. Aalberselaan is dinsdag ingebroken in een woning. De zoon des huizes kwam tussen de middag thuis en trof een open staande deur aan. Er was braak- schade en het huis was door zocht. De buit bedroeg een tv en wat gouden sieraden. Wat moet je als het warm is en je wilt van het mooie weer ge nieten, maar het strand en de zwembaden zijn te vol en ook een lange, hete file lijkt geen al te leuk vooruit zicht? Een flink aantal Schiedammers weet daar wel een oplossing voor, want dan pak je gewoon je parasol, tuinstoelen en koel box op en rijd je naar de Maas boulevard. Daar krijg je geen zand tussen je boterhammen, entreegeld hoef je niet te betalen en het prachtige uitzicht op de skyline van Rotterdam krijgt de zonaanbidder er gratis bij. Het enige minpuntje is mis schien dat een koele duik in de Nieuwe Maas niet is aan te ra den... WATERWEG— De radioac tieve sonde in de monding van de Nieuwe Waterweg is nog steeds niet gevonden. Bergers van Tak Marine hebben een, speciaal voor de gelegenheid ontworpen metershoge duikbox op vier verschillende, naast el kaar gelegen plekken van het slib ontdaan. De bedoeling was dat harde en grote voorwerpen, waaronder de sonde achter zou den blijven. Het meetinstrument is echter op geen van de vier plekken aangetroffen. In totaal zal de box op negen verschillen de locaties worden geplaatst om de bodem af te zoeken. Rijkswaterstaat is vrij zeker van de locatie, omdat het instrument na het zinken nog enige tijd sig nalen af bleef geven. Als de son de na het bekijken van de laatste plek nog niet boven water komt, wordt hij als verloren be schouwd. De kosten van de ber gingsoperatie bedragen inmid dels 200.000 gulden. De waarde van de sonde is niet meer dan 150.000 gulden. SCHIEDAM Het oprollen van hennepkwekerijen door de politie kan voortaan een stuk veiliger en efficiënter gebeuren. De leden van het Schiedamse hennepteam, the Greenery ge naamd, hebben hier namelijk een draaiboek over geschreven. Deze handleiding kwam tot stand aan de hand van een half jaar ervaring met hennepzaken. Eén van de schrijvers, Gerard Vis ser: „In de kwekerijtjes kom je vaak levensgevaarlijke situaties tegen, zoals rare constructies met elektriciteit." De onveiligheid in de hennep kwekerijen en het ontbreken van structuur in het afhandelen van de zaken hebben geleid tot een draaiboek voor de hele regio, dat werd samengesteld door Ge rard Visser, Jan Simons en Tom van Renswoude van de Schie- Sportschoen svu**»** 2&r- WERK Informatie Rijkswaterstaat zie elders in deze krant. damse politie. Visser: „In wonin gen wordt stroom vaak illegaal afgetapt. Ik heb wel eens meege maakt dat in een flatwoning de stoppenkast stond te knetteren. Je ziet ook wel dat mensen geen stekkers gebruiken, maar ge woon twee draden in het stop contact steken." Meestal bevin den de kwekerijtjes zich in wo ningen, slechts één op de tien zit in een bedrijf. Naast de veilig heid spelen milieu-aspecten een rol. Kwekers gebruiken vaak de meest gevaarlijke zuren, zoals salpeter- en fosforzuur als voe dingstof. Openbeuken Visser: „Van januari tot en met juni hebben we dertig kwekerijen leeggehaald. We hebben in het draaiboek aangegeven waar de medewerkers van de politie vanaf het moment dat ze een kwekerij binnenstappen mee te maken krijgen. Belangrijk daar bij is dat de eigen veiligheid voorop staat. Dat de dader mis schien wegrent is van latere zorg. Meestal kun je die toch wel ach terhalen, vooral omdat het vaak gaat om de bewoner van het betreffende pand. Er wordt eerst aangebeld, als er niet wordt opengedaan wordt het slot netjes opengemaakt. Slechts één keer is een deur met een ram openge- beukt omdat er mogelijk een persoon aanwezig was die als gevaarlijk te boek stond. Na het openen van de deur wordt er gekeken of er niemand aanwezig is. Als dit niet het geval is, gaan we weer naar buiten en dan wordt er iemand van de Eneco bijgehaald om de stroom af te sluiten. Op grond van milieuwet ten wordt daarna gekeken of er schadelijke stoffen aanwezig zijn. Daarna vangt het ontman telen aan: planten, lampen, ver warming en afzuigkap worden meegenomen." De politie komt de kwekerijen meestal op het spoor door klachten van omwo nenden over stank öf waterover last door lekkend besproeiings materiaal. Daarnaast wordt er eigen onderzoek gedaan. „Meestal komen we dus goed beslagen ten ijs. In dit half jaar grepen we slechts twee keer mis, daar waren geen kwekerijen, maar dat zijn uitzonderingen." Tegenstribbelen De daders stribbelen gelukkig bijna nooit tegen bij het ontman telen van hun 'plantenwinkeltje'. „Ze weten nu eenmaal dat het een risico met zich meebrengt." Toch is het kweken voor sommi gen te aantrekkelijk om te kun nen weerstaan. Telers zijn vaak mensen met een uitkering die op deze manier een aardig zakcentje bijverdienen. In een kamertje van zo'n vijf bij vijf meter kun je binnen een jaar al snel drie ton verdienen. De daders krijgen meestal een geldboete. Soms wordt iemand een tweede of der de keer voor hetzelfde misdrijf gepakt, dan wordt de straf zwaarder. Naast de boete komt er een ontnemingsvordering, wat wil zeggen dat men probeert het aan de soft-drugs verdiende geld te ontnemen. En de telers zijn dan natuurlijk de spullen kwijt. De laatste kwekerij is opgerold in juni. „Dat was in Oost. In de zomermaanden zijn er teveel mensen op vakantie om door te gaan met ontmantelen. Als we er tegenaanlopen pakken we ze na tuurlijk wel aan, maar we kun nen niet zelf gaan zoeken. Klachten worden natuurlijk ook geïnventariseerd", aldus Visser, die nog aangeeft zelf gek genoeg te zijn om dag en nacht te willen doorgaan. Maar dat kan helaas niet. WATERWEG Ruim 45 jaar lang was het Sportpark de Vijfsluizen in Vlaardingen het exclusieve domein van medewer kers van de Shell, maar dit jaar is het unieke sportcomplex aan de Mr. L.A. Kesperweg ook opengesteld voor niet-Shellmensen. ledereen kan nu lid worden van de ROVS (Rotterdamse Ontspan ningsvereniging Shell) en gebruik maken van de vele faciliteiten. De ROVS werd in 1946 opgericht om de Shell-medewerkers de mogelijkheid op sport en ontspanning te bieden. Zes jaar later werd in Vlaardingen het Sportpark de Vijfsluizen geopend. Alleen leden van de ROVS mochten hiervan gebruik maken. Maar een enkele keer kreeg het sportpark 'vreemdelingen" binnen de poor ten, zoals tijdens internationale atletiekwedstrijden en als decor voor het destijds populaire televisieprogramma 'Superstar'. Naast een ruim openlucht zwembad biedt De Vijfsluizen een uitgebreid scala aan sportvoorzieningen. Maar liefst twintig tak ken van sport en ontspanning kunnen hier worden beoefend. Onlangs is een modern Sport Health Centre geopend, waar belangstellenden onder professionele leiding kunnen trainen. Overigens bestaat er nog enige onduidelijkheid over de toekomst van De Vijfsluizen. In verband met de uitbreiding van de Benelux- tunnel moet het sportpark één van de drie voetbalvelden afstaan en zal ook het parkeerterrein moeten worden verlegd. Bovendien maakt De Vijfsluizen deel uit van de plannen rond een multifunc tioneel sportpark in de Broekpolder. Volgens beheerder Tom Roovers zal De Vijfsluizen echter nog zeker vier tot vijfjaar op de huidige locatie blijven. „Gemeente, Shell en onderzoeker Steens zijn nog op zoek naar een projectontwikkelaar, die het financiële gat van 14 miljoen gulden moet dichten. Mocht Shell in het project participeren, dan zal het multifunctionele sportpark er toch niet eerder zijn dan na de eeuwwisseling. Overigens moeten we in verband met de Tweede Beneluxtunnel weliswaar een sportveld afstaan, maar daarvoor hoeven we geen enkele activiteit te laten schieten. Deze maand wordt zelfs op één van de twee resterende velden een wetraveld aangelegd, waardoor het gebruik ervan wordt uitgebreid." WATERWEG De Vereniging Tegen Milieubederf heeft de naam veranderd in VTM - Milieucommunicatie Rijnmond. Hiermee wil de vereniging uiting geven aan de gewijzigde opzet van haar activiteiten: van milieu-acties naar milieu-educatie en -voorlichting. De Vereniging Tegen Milieubederf is de oudste, nog bestaande milieu-organisatie in Nederland en kent haar oorsprong in Vlaardin gen. Een groep verontruste Vlaardingers richtte in 1963 de 'Vereni ging Tegen Luchtverontreiniging' op, omdat de industrie in en rond hun stad zoveel vervuiling veroorzaakte dat er letterlijk gaten in de was vielen. Later wijzigde de naam zich in Vereniging Tegen Milieu bederf en werden de protestacties in bredere kring opgezet. Toen de aandacht voor het milieu, zowel bij de overheid als bij de bevolking, flink toenam, ging de VTM zich meer richten op educatie en voorlichting over natuur en milieu. Om de huidige activiteiten ook in de naam tot uiting te laten komen, heet VTM voortaan VTM - Milieucommunicatie Rijnmond. De vereniging ondersteunt met voorlichting allerlei initiatieven van be woners. organisaties, bedrijven en gemeenten op het gebied van milieuverbetering. Voor meer informatie kan men tijdens kantooru ren bellen met Lidia van Albada, telefoon 4771874. Bedset MORTON HN Nieuwe V gaat hennepkwekerijen te lijf met ni wit-blauw 36-46 15.- Geldig 1/m 16 augustus 1998 ROTTERDAM: Binngnwegplein 20 (boven Zenman) ROTTERDAM: op hel Zuidirtnrras W.C. Zuidplein ROTTER_pAM:_Alexaniirium II (l/o WC. Oosterhof) li ll|k SPIJKEN1SSE: Stodhoispossoge 2 rïïïïITl HOOGVLIET: Binnenben 192 (nu ook kltïm) VLAARDINGEN: «oogstraal 219 OUP-BEUERIAND: Oostdijk 45 49 SCHIEDAM: WERKEN AAN VERBETERING Eén stoppenkast is niet genoeg. Als een kwekerij wordt ontmanteld, gaan alle planten met de politie mee. Sportpark de Vijfsluizen beschikt over het enige openlucht zwembad in de wijde omgeving r Ledikant ook in 160x200 cm. Vin 629.- voor Ledikant 140x200 cm. met twee nachtkastjes, bovenbouw en verlichting in parelmoer structuur. MEENEEMPRIJS! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1