De Blauwe Brug IN DEZE KRANT Plein 40-45 weer open Satanische rituelen op oude begraafplaats Speeltafels, draaischijven en tienduizend gulden in beslag genomen isintxatuin loods Jongens plegen vernielingen 925.438 Festival van straatartiesten j HU RGr actief in Schiedam Noord Overval op AH met vuurwapen Man verkoopt goedkope fax Een huis aan- of verkopen DOP DOP Vastgoed 010-473.88.88 ONDER 4 OGEN Rotterdamsedijk 433-437, Schiedam Service, kwaliteit jg lage kosten SCHIEDAM Tijdens de Brandersfeesten willen de winke liers van de Hoogstraat dat het hier een gezellige drukte wordt met allerlei verschillende arties ten. Wie normaal zijn kunsten opvoert tussen de schuifdeuren, wordt nu uitgenodigd om deze op zaterdag 26 september in de winkelstraat te laten zien. Jon gleurs, banjo-spelers, levende sculpturen, iedereen mag zijn pet of gitaarkoffer openleggen. De leukste of origineelste straatar tiest kan met zijn optreden dui zend gulden winnen. Opgeven kan bij Benetton, Hoogstraat 6, telefoon 4270688. PAUL BERG Geachte lezer en adverteerder, Wegens bijzondere omstandigheden zal ons kantoor op vrijdag 28 augustus pas geopend worden om 11.45 uur. Vanaf dat tijdstip zijn wij u weer, persoonlijk en telefonisch, volledig van dienst. Wij vertrouwen er op dat u hiervan geen ongemak zult ondervinden. De directie VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Protest tegen IHC Caland Asbest schrikt bewoners op SCHIEDAM Het filiaal van Albert Heijn aan de Lange Kerkstraat is maandagavond rond zeven uur overvallen. Een gewapende man kwam de super markt in het ABC-complex bin nen, dreigde met een vuurwapen en eiste geld van een medewerk ster bij de balie. Met een onbe kend geldbedrag vluchtte de man daarna op een fiets. De overval speelde zich zo snel af, dat een groot deel van het personeel en de klanten niets van het incident heeft gemerkt. Vol gens AH-regiomanager E. van der Schaar hebben de medewer kers van de supermarkt zich 'perfect opgesteld'. „Iedereen heeft zich aan de instructies ge houden." De politie heeft maan dagavond een groot deel van de binnenstad uitgekamd, maar zonder resultaat. De overvaller noch de fiets werd teruggevon den. SCHIEDAM De politie heeft zondagochtend vroeg in Rotter dam een 29-jarige Schiedammer aangehouden. De man probeer de aan voorbijgangers een faxapparaat tegen een opmerke lijk lage prijs te verkopen. De voorbijgangers vertrouwden het niet en waarschuwden de politie. De Schiedammer was inmiddels gevlucht op een snorfiets, maar kon even later worden aange houden. De fax had hij onder weg weggegooid. Uit onderzoek bleek dat de man eerder die avond had ingebroken in een tapijtwinkel aan de 's-Grave- landseweg, waar hij de fax had weggenomen. Bovendien bleek ook de snorfiets, waarop hij reed, te zijn gestolen. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998, 50e JAARGANG, Nr 35 TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM Plein 1940-1945 is vanaf donderdagavond weer opengesteld voor autoverkeer. Dit is drie dagen eerder dan was gepland. Bijna drie weken lang was het plein afgesloten voor verkeer en in die periode heeft het een metamorfose ondergaan. Dag en nacht is gewerkt aan het ophogen van het plein en het verleggen van de rijstroken. Deze liggen nu over het eerder dit jaar gebouwde tunneldeel van de Beneluxlijn. Plein 40-45 is met ongeveer een meter opgehoogd. De afgelopen weken zijn 9100 m2 asfalt, 10.000 meter kabels en leidingen en 1500 kuub grond verwijderd. Aangevoerd werden 22.000 kuub zand en grond, 14.000 meter nieuwe kabels en leidingen, ruim 10.000 m2 straattegels en klinkers en 8400 m2 asfalt. De belangrijkste werkzaamheden zijn geheel volgens plan ning uitgevoerd en het plein kan nu weer de dagelijkse verkeers stroom van zo'n 31.000 voertuigen aan. Het installeren en regelen van de verkeerslichten duurt wat langer en is naar verwachting over drie weken klaar. Fietsers en voetgangers moeten wachten voordat ze het plein weer mogen gebruiken: omdat het kabels- en leidingenwerk nog niet helemaal voltooid is, blijft de omleidings route voor hen waarschijnlijk nog vier weken van kracht. Eind 2000 gaat het plein nogmaals op de schop. Dan is de metrotunnel klaar en wordt het plein weer overeenkomstig de oorspronkelijke situatie ingericht. Het autoverkeer krijgt dan weer twee rijstroken voor alle richtingen. Met ingang van maan dag is ook de Johan Braakensiekstraat weer voor alle verkeer opgengesteld. SCHIEDAM Na meldingen over overlast door jongeren, die onder meer vuurwerk afstaken, ging de politie zaterdagnacht op onderzoek uit in de omgeving van de 's-Gravelandseweg. Daarbij stuitte de politie in de A. Ariënstraat op een drietal auto's waarvan de ruiten waren inge gooid. Volgens getuigen waren deze vernielingen aangericht door drie jongens. Het trio kon echter niet meer worden achter haald. Even later hoorden bewo ners van de Noordvest een klap. Toen zij naar buiten keken, za gen zij drie jongens de ruit van een Volkswagen Kever vernie len. Vervolgens probeerden zij de auto in brand te steken. Toen dit niet lukte, liepen ze weg. Kort daarop keerden de jongens echter terug ,om de Kever in de gracht te duwen, waarna ze we derom verdwenen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vermoedelijk gaat het om het zelfde groepje. Op de rooms-katholieke begraafplaats aan de Vlaardin- gerdijk is grafschennis gepleegd. Op het gehele terrein werd door onverlaten huisgehouden, waarbij zo'n veer tig tot vijftig graven zijn vernield. Zuilen zijn omver gegooid en een groot kruisbeeld is op de grond neerge legd, met daarop ondersteboven een emmer waar hakenkruisen op waren getekend. Verder zijn kruizen uit de grond getrokken en dekplaten en monumenten op kindergraven vernield. De vernielingen hebben zich geconcentreerd op een terpje van zo'n anderhalf bij tien meter met in het midden een beeld van Jezus aan het kruis, beter bekend als 'Golgotha'. Opvallend is dat verschillende losgehaalde kruizen op dit heuveltje omgekeerd waren neergelegd, dus met de voet naar boven, wat-volgens beheerder H. Ketel van de begraafplaats doet denken aan satanische rituelen. Een bezoeker ontdekte zondag de vernielingen. Vermoedelijk zijn deze in de nacht van zaterdag op zondag gepleegd. Gezien de omvang ervan hebben de daders waarschijnlijk zelf voor verlichting gezorgd. Twee plastic tuinstoeltjes en bierblikjes naast het terpje wekte de indruk dat de daders er een 'gezellig' nachtje van hebben gemaakt. De begraafplaats, die zo'n duizend graven telt, is vanaf het begin van de jaren zeventig niet meer in gebruik. De nabestaanden en de eigenaren van de graven zijn dus moelijk op te sporen en zijn nog niet in kennis gesteld. Er wordt nog wel geprobeerd deze mensen te traceren. Maandag is men meteen begonnen met het herstellen van de graven. Het gaat vooral om het recht- en terugzetten van stenen en vastmaken van versierselen met snelcement, maar in een paar gevallen moeten kapotte stenen worden gerepareerd. De gemeente betaalt deze kosten. Overigens wordt er aan gewerkt om meer sociale controle rond de begraafplaats te creëren, zo wordt overleg gevoerd over gebruik van de kapel door de Roemeens-Orthodoxe kerk en aan de achterkant van de begraafplaats komt een uitvaartcentrum. waren voor het beoefenen van kansspelen. Donderdagavond om half negen betrad de politie het pand en zijn de speeltafels, draaischijven waarop de balletjes rollen, de ledenadministratie en een be drag van tienduizend gulden in beslag genomen. De twee be stuursleden van De Joker zijn aangehouden op overtreding van de kansspelenwet, een eco nomisch misdrijf. Zij zijn inmid dels na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Verder is er een voorlopige maatregel uitgevaar digd met een verbod tot nieuwe exploitatie van het casino, zodat niet opnieuw de gelegenheid kan worden geboden kansspelen te beoefenen. Deze maatregel is zes maanden geldig en kan worden verlengd door de rechter. Observatiespel Op 31 juli werd De Joker ge opend. Vanaf het begin zijn de gemeente en politie bezig ge weest met pogingen het casino gesloten te krijgen. Aanvanke lijk zou de gokhal een week eer der opengaan, maar aangezien de benodigde vergunningen nog niet in het bezit waren, moest dit worden uitgesteld. Wel was het toen al mogelijk zich als lid in te schrijven. Na berichten in de media dat het casino volgens bepalingen van het college van B&W een open uitstraling moest hebben, had men nog een gedeelte van de geblindeerde ramen openge werkt, zodat voorbijgangers een blik naar binnen konden werpen op de gedekte tafeltjes. Dit mocht echter niet baten. Wat het casino donderdag uiteindelijk de das omdeed, was het soort spel dat hier kon worden beoefend. Volgens de uitbaters ging het om een observatie- of behendig heidsspel. Persofficier R. Ger- ding: „Tijdens de observaties werd echter geconstateerd dat de spellen waartoe het casino de gelegenheid bood, geen behen digheidsspellen waren. Zo werd het door de spelers niet beleefd, wat kon worden opgemaakt uit hun gedrag." Tijdens de inval waren 28 spelers in de Joker. Zij zijn gehoord en hebben een ver klaring afgelegd. Volgens Ger- ding is de inbeslagname rustig en correct gebeurd, zonder dat er is tegengestribbeld. 'Pluk-ze' Van één van de bestuursleden is bekend dat hij elders in het land dezelfde activiteiten ontplooide. De straf die de twee boven het hoofd hangt is maximaal enige jaren gevangenisstraf en aan zienlijke geldboetes. Daarbij kan met de 'Pluk ze'-wet het verdien de geld worden ontnomen. Er wordt nog uitgezocht of de aan wezige gokkers ook strafbaar zijn. Dit is het geval als zij wisten dat het om een illegaal casino ging. Of dit zo is wordt nog uitgezocht, maar hier wil de per sofficier nog geen uitspraken over doen. Het is nog niet duide lijk of er een rechtzaak volgt, in ieder geval komt er een nader onderzoek om uit te zoeken of er inderdaad kansspelen werden beoefend in het casino en geen behendigheidsspelletjes. SCHIEDAM Casino De Joker aan het Broersveld is donderdagavond door mede werkers van politie en justitie gesloten. Na een drietal ob servaties kon worden vastge steld dat de gokhal de wet op de kansspelen overtrad, aan gezien er geen vergunningen NS Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. ■Tor! VAN HAHtN Aan- en verkoop, verhuur enhuu^ar^nroëmnde^akerTHypo^ en verzekeringen dat is duidelijk. Gratis parkeren voor de (tour, en attijd plaats Mgr. Notenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Het heeft er augustus voor moe ten worden, maar eindelijk is de zomer dan toch nog begonnen. Natuurlijk een reden om te genieten van lekker buiten zijn, een weekendje weg, of gezellig 's avonds buiten eten. Eigenlijk zijn wij ons al aan het voor bereiden op het najaar, over twee weken bijvoor beeld is de grote najaars- beurs in Utrecht, waar we al het nieuws op brillengebied gaan bekijken en ook voor u inkopen. Altijd weer een hele belevenis zo'n beurs, je ontmoet collega's uit het hele land, doet allemaal nieuwe modische indrukken op en dan natuurlijk de beslissing van 'kunnen we dat bij ons ver kopen, moeten we dat nemen'. Maar als het dan straks binnen is en onze klanten enthousiast reageren, weten we weer dat we goed ingekocht hebben. Dus vanaf september hebben we weer volop nieuws in huis. We kunnen u nu al verklappen dat de nadruk ligt op kunststof mon turen, in allerlei mooie kleuren en heel comfortabel in het dra gen. Maar ook op het gebied van metalen brillen is er weer volop keus. En we hebben natuurlijk ook nog een grote keuze in zon nebrillen, want vergeet niet, het kan dan wel eind van de zomer zijn, maar de zon is nu op haar sterkst, dus goede UV- bcscherming blijft ook nu van groot belang. "Set Nieuwe Stadsblad Politie sluit Casino De Joker PIJNACKER Rijskade la, Tel. 015-3610000 o HET groene warenhuis Koopavond: donderdag en vnjdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Maandag vanaf 10.00 uur. Plein 1940-1945 is weer open voor autoverkeer, fietsers en voetgangers moeten nog even wachten voordat ze hier weer mogen komen De 'ketel', waar de halletjes in rollen, wordt uit het casino gerold Complete gekte bij Intratuin. Tot en met aanstaande zaterdag zijn er zóveel koopjes, gewoon te gels voor woorden. U kunt tot die tijd nog profiteren van de laatste aanbiedingen en kortingen. Mis het niet! Want dit zijn de allerlaatste dagen voor de laagste prijzen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 1