SCHIEDAM F JPl Op trekker door veilinghal Historische foto's Burgerlijke stand Opgesloten Reza en vastgebonden Foofer Multimedia Computer 300Mhz InCLI/MCP KlNCH CD-Recordables vanaf 2,45 per stuk Harddisk 3,2Gb Nieuwe cursussen voor honden Nederlanders verliezen punten en goede klassering na tijdsoverschrijding Gevonden en vermiste dieren Open Dagen bij VUV Tonnetje steken Walvisch gala bij RTL-nieuws Het Nieuwe Stadsblad Geheugenuitbreiding i'Mb Po 48,- voor uw computer 32.MI? PO 92,- HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 3 SEPTEMBER 199836-1475 WATERWEG De Stichting Volksuniversiteit Vlaardingen heeft onlangs het nieuwe cursus programma gepresenteerd. Wie wil kennismaken met het nieuwe cursusaanbod kan terecht bij een tweetal Open Dagen, die de Volksuniversiteit deze maand organiseert. De eerste Open Dag vindt zater dag 5 september, van 11.00. tot 16.00 uur, plaats in boerderij Hoogstad, aan de Westlandse- weg 256 in Vlaardingen. Don derdagavond 10 september, tus sen 19.00 en 21.00 uur, wordt een Open Dag gehouden in wijk centrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein 590 in Schiedam. Tijdens de Open Dagen zijn do centen van de Volksuniversiteit aanwezig om vragen over de di verse cursussen te beantwoor den. Voor mensen, die geen gelegen heid hebben de Open Dagen te bezoeken, worden op dinsdag 8 en woensdag 9 september (van 19.00 tot 21.00 uur) twee infor matie-avonden belegd in boerde rij Hoogstad te Vlaardingen. SCHIEDAM Muziekvereni ging St. Radboud organiseert op zondag 6 september voor de vijf tiende keer het Kampioenschap Tonnetje Steken van Kethel. Op de laatste dag van de schoolva kantie is het groot feest op het Kerkplein aan de Kerkweg, waar de grote hellingbaan staat opgesteld en het tonnetje tot de rand is gevuld met water. Niets is natuurlijk leuker om te zien dat men misprikt en de inhoud van de ton naar beneden suist. Het kampioenschap wordt om lijst door tal van andere activi teiten, zoals een kinderhoek, springkussen, schiettent, rad van avontuur, sjoelen en darten en optredens van harmonie- en leerlingenorkest van St. Rad boud. SCHIEDAM Hondensport vereniging de Brandersstad in sportpark Thurlede hervat maandag de opvoed- en trai ningscursussen. Nieuwe cursis ten kunnen zich vanaf 19.00 uur inschrijven. In de opvoedings cursus leert de eigenaar hoe hij op een voor de hond begrijpelij ke en positieve manier de baas kan worden. Ook zijn er behen digheidscursussen en lessen fly- bjall. Voor meer informatie: tel. 4715103. (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Verpleegkundi ge Els Lansbergen neemt vaak haar collega's van het Schieland Ziekenhuis in de maling. Maar nu,ze dit bijna 25 jaar heeft gedaan, vonden de andere mede werkers dat het nu haar beurt was. Daarom zat Lansbergen vorige week opeens in Bloemen veiling Holland te Honselersdijk achter het stuur van een elek trisch wagentje met tien karre tjes erachter. Lansbergen: „Een collega, Gerda Verkade, heeft een dochter die hier als vakantie werk zo'n karretje bestuurt. Ik heb eens gezegd dat dat me ook wel leuk leek. Nou, dat hebben ze onthouden en ze hebben me mooi teruggepakt." De collega's stuurden een brief naar de Steen- en Beenshow, een radiopro gramma van Jack Spijkerman dal wensen in vervulling laat gaan. Ook de bloemenveiling wilde wel meewerken om de ver pleegkundige rondjes te laten rij den. En dat gebeurde dan ook afgelo pen vrijdag. Lansbergen besteeg na een korte instructie de elec- trotrekker. Na een rondje in de veilinghal zonder karretjes, wer den er steeds meer aangehangen, totdat er tenslotte een sliert van tien achteraan kwam. En de ver pleegkundige van de longafde- ling bracht het er best goed van af: niemand werd geraakt. „Ze boden me zelfs een baan aan als ik ooit iets anders wil gaan doen", aldus een lachende Lans bergen. Vrijdag wordt het jubile um van Els Lansbergen echt ge vierd met een receptie in het zie kenhuis tussen 16.00 en 18.00 uur. Dan zullen de vele foto's die zijn gemaakt van het slachtoffer vast en zeker van hand tot hand gaan. SCHIEDAM Door een tijdsoverschrijding aan het eind van de derde etappe raakten Rob Visser en Joost Staiidt al hun bijeen gesprok kelde punten kwijt. De hoop op een goede klassering in de Camel Trophy 1998 was daarmee voor de in Vlaardin gen opgegroeide en in Schie dam woonachtige Rob Visser in één klap vervlogen. Opval lend genoeg werd het mis schien juist daardoor voor Rob een belevenis om nooit te vergeten. Met hun spandoek stonden ze vrijdagochtend op Schiphol, de familieleden van Rob Visser. Nog voordat het vliegtuig was geland kon het spandoek echter alweer ingerold worden. De Ne derlandse deelnemers aan het avontuur dat dit jaar naar de meest zuidelijke stad ter wereld leidde waren er, met dank aan een vogel in een vliegtuigmotor, niet in geslaagd in ruim ander halve dag naar huis te vliegen. Noodgedwongen moesten de uurtjes met koffie, gebak en broodjes gedood worden. Alleen bij Rob's vader leek het broodje na het horen van het nieuws over de mislukte jacht op een goede klassering minder goed te sma ken. „Dat vindt hij verschrikke lijk hoor", was zijn stellige over tuiging. Als de Nederlandse delegatie eindelijk op Schiphol landt, is er sinds het vertrek uit Zuid-Ame- rika inmiddels 45 uur verstre ken. Dan blijkt ook dat het dra ma voor Rob minder groot is dan uit het vermoeden van zijn vader afgeleid zou kunnen wor den. „Ik ben inderdaad wel de gene die van ons het meest com petitief is ingesteld", geeft hij toe. „Natuurlijk vind ik het spij tig dat we zo laag geëindigd zijn. Aan de andere kant heeft dat ook weer was positiefs. Hoewel we afgesproken hadden de laat ste fase toch gewoon ons best te blijven doen, ging het toch alle maal wat relaxter. Daardoor konden we nog meer genieten, hebben we veel mooie dingen gezien en leuke dingen gedaan. En we hebben meer gelegenheid gehad om foto- en filmmateriaal te maken, waarmee we ook later nog terug kunnen kijken op het evenement." Indrukwekkend Enthousiast vertelt Rob over zijn mooie en indrukwekkende belevenissen. „Het begon eigen lijk al snel na de start in de Chileense hoofdstad Santiago", kijkt de Nederlandse deelnemer aan de bekendste avonturen tocht terug. „Nadat we bij het pakken nog in ons T-shirtje stonden, ging het heel snel om hoog. Daar gingen we gelijk de sneeuw in en kwamen in een prachtig park terecht." Van de ene belevenis schakelt Rob over op alweer een volgen de. Het op sneeuwrackets be klimmen van een vulkaan en vervolgens de afdaling op snow boards, een beklimming op mountainbikes of skiën bij Pun- ta Arenas, de enige plaats ter wereld waar je kunt skiën met uitzicht op de Atlantische Oceaan. „Chili en Argentinië zijn zo divers dat het landschap van het ene moment op het an dere compleet kan veranderen. Het en moment ben je op de steppe, het volgende in een ruig gebergte. Dan ga je in de bergen een bocht om en plotseling rijd je op een hoogvlakte." Cijfercode Ondanks de lage klassering, uit eindelijk een 18e plaats, wil Rob toch nog wel even terug kijken op de manier waarop dit jaar de competitie vorm gegeven was. Want dat was totaal anders dan tijdens alle voorgaande achttien edities van het evenement. „Je kon punten verzamelen door het bereiken van zogenaamde Dis covery Locations en Adventure Locations. Van de eerste waren er honderd en die kon je eigen lijk direct langs de weg vinden. Van de tweede waren er 125 en dat waren eigenlijk allemaal punten, waar nooit iemand komt. Behalve dan de mensen die de markers op die plaatsen neergezet hadden. Met een co desleutel kon ieder land bij die punten zijn eigen cijfercode zichtbaar maken. Die cijfercode was aan het eind van de rit het bewijs dat je inderdaad op de plaats geweest was." Waar bij eerdere gelegenheden de afstand veelal in konvooi af gelegd werd en de competieon- derdelen op afgesproken plaat sen plaatsvonden, was dat nu precies andersom. Gevolg was dan ook dat ieder team zijn eigen Camel Trophy reed. „Je reed ei genlijk steeds alleen", legt Rob uit. „Als je andere teams tegen kwam ging het echt wel vriend schappelijk, maar je was toch met competitie bezig. Dat zie je dan ook als je de kilometertellers met elkaar vergelijkt. De afstand van Santiago naar Ushuaia is over de weg 3.200 kilometer. Wij hebben in die drie weken 6.600 kilometer gereden, dat is al heel wat, maar er zijn zelfs teams die meer dan achtduizend kilometer in de auto hebben afgelegd." Trainingskamp Al met al kijkt Rob terug op een fantastisch avontuur, hoewel de klassering hem toch niet hele maal lekker zit. „Joost en ik had den vooraf meer met elkaar moeten doen", denkt hij. „Zoals de Fransen, die de Camel Trop hy gewonnen hebben. Die had den vooraf drie weken in een soort trainingskamp gezeten. Ei genlijk zou de stichting zoiets moeten organiseren. Maar goed we hebben een fantastische tijd gehad en we hebben in ieder geval veel meer gezien en gedaan dan bijvoorbeeld de Fransen en de Zuid-Afrikanen die allen maar zo snel mogelijk op een volgende plaats wilden zijn. Ik denk dat die niet eens meer we ten waar ze allemaal geweest zijn." SCHIEDAM Afval is er zo Stadsreiniging, maar deze zorgt lang de mens bestaat. Nog niet toch ook al weer een eeuw voor zo lang bestaat de Schiedamse een schone stad. Van zaterdag 19 september tot en met zondag 27 september kan men de ge schiedenis van de Stadsreiniging aanschouwen in de Grote kerk door middel van een historische fototentoonstelling georgan- sieerd door het Gemeentearchief in samenwerking met ONS Mi lieu. Veel foto's van de expositie, die niet alleen over reiniging gaat, maar ook oude Schiedam se straatbeelden toont, zijn bo ven water gekomen door de fo towedstrijd, die werd uitgeschre ven door het ONS en een andere honderdjarige. Foto Niestadt. De komende weken publiceert Het Nieuwe Stadsblad de win nende foto's. De derde prijs ging naar de plaat van de Belfi-ijskar retjes, vroeger een bekend straatbeeld. SCHIEDAM Het RTL 4-nieuws besteedt vrijdag aandacht aan het benefietgala voor molen De Walvisch. Niet alleen de brand maar ook de vele door Schiedammers ondersteunde acties voor het herstel van de molen hebben regelmatig de nationale media gehaald. Zelfs de Zuidafrikaanse krant 'Die Burger' volgt de Walvisch-actie op de voet. Inmiddels zijn voor het benefiet-gala zo'n 330 kaarten verkocht. Bij de organisatie van het gala wordt regelmatig geïnformeerd naar het 'black tie'- kledingvoorschrift. Dat is niet zo streng als veel mensen vrezen: heren wordt gevraagd een smoking te dragen, maar een donker pak met wit overhemd is ook goed. Dames mogen kiezen of ze het feest in een lange of een korte jurk bezoeken. SCHIEDAM Geboorte-aan giften in de periode van 14 tot en met 20 augustus: Joey z.v. Overheul en Offerman, Gabriëlle d.v. Don en Leem burg, Jeffrey z.v. Pietersen en Laukens. Myko z.v. Verberk en Kerkhof. Marloes d.v. Heijdra en Lansbergen. Niels z.v. Wa- genveld en Meijer, Zipporah d.v. Nagamany Shanmugalinga en Natguman Jegatheeswari, Simo- ne d.v. Orth en Smits, Mees z.v. van Berkum en van Duikeren, Bilal z.v. Altinsoy en Altinsoy, Beau z.v. Vreeswijk, Haticenur d.v. Tavasli en Tavasli, Norah d.v. Schaap en Bouwhaar, Tony z.v. Geul en van Dijk. Ondertrouwd: R.J.J. van der Meer 30 jr. en C.P. de Boer 30 jr., D.F.A. Ger- lof 30 jr. en C.J. Garnaat 26 jr., T. Hoek 40 jr. en K. Rib 37 jr., G.J. Buitenhuis 23 jr. en M. Boer 22 jr. Getrouwd: T. Gosens 28 jr. en V.M.P. van der Hoeven 26 jr., E. Kerkhof 25 jr. en D.D. Zwijgers 21 jr., E.P.J. Caspers 25 jr. en J.F. Entrop 29 jr., A.F.G. Lijten 230 jr. en E. Mulder 28 jr., R.C.C. Kalmeijer 29 jr. en T.N. Levachova 33 jr., P.N. Pijnacker 30 jr. en J.A. van Krimpen 36 jr., D. Chauthi 30 jr. en P. Sewnath 34 jr., C. Lodder 57 jr. en M.A. de Jong 47 jr.. J. Göbel 29 jr. en J.C. Koelewijn 28 jr., P.F. van der Leij 25 jr. en P.A. Blom 27 jr., E.A.J. Smul ders 27 jr. en P. van der Spek 26 jr- Overleden: H. Hagens, man, 78 jr., E.A. van Osch, vr., 92 jr., g.g.m. A. Co- hen, G. Beemster, man, 90 jr., J. van der Plas, man. 85 jr., B. Triel, vr., 76 jr. echtgen. v. F. van der Gaag, J. in 't Hol, vr., 85 jr., g.g.m. J.W. de Man, H.G.U. Stoker, man. 69 jr., G.J.C. de Ridder, man, 85 jr., G. Dekker, vr., 97 jr. g.g.m. C. Bos, J.M. Hageraats, vr., 90 jr., g.g.m. W.T. van Dijk, A. Magielsen, vr., 88 jr., g.g.m. F.H. Dolle man, J.P. van Rij, vr., 73 jr., g.g.m. J.L. Vroegop, A. Kooren gevel, vr., 85 jr., g.g.m. J. van Buren, C.W. P. Bergenhenegou- we, man, 45 jr., J.T. Ribbens, vr., 82 jr., g.g.m. A.W. Krijger, R.J.H. van Oeveren, man, 27 jr., M.A. van der Ree, man. 69 jr., G.H. Bouter, vr., 86 jr., J.A. Berger, man, 57 jr., g.g.m. T. ALblas, C. Janssen, vr., 62 jr., g.g.m. A.W. Nieël, J.J. Donkers, man, 78 jr., D. Stedehouder, man, 74 jr. - SCHIEDAM Op het Sem Dresdenplein is 31 augustus Reza gevonden. Deze poes heeft waarschijnlijk een poos opgesloten gezeten. Ze was namelijk uitgedroogd en mager. Verder heeft ze een blessure aan haar linkerpoot. Reza is ongeveer tien jaar oud en is helemaal zwart. Wie kent of herkent deze poes? Foofer stond op 17 augustus vastgebonden in de Westfrankeland- sestraat. Het is een reu van ongeveer één jaar oud. Wie kent deze hond of weet waar hij thuishoort? Dierentehuis Hargahoeve is gevestigd aan Sportlaan 2, 3118 JC, Schiedam, tel. 4714151. Het asiel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag is Hargahoeve open van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Bij Amivedi staan deze week de volgende die ren geregistreerd. Gevonden: 5/8 Cypers gecas treerde kater, circa 8 a 10 jaar, blauw met rode vlooienband, witte tenen voor- en achtervoe ten, witte plek tussen voor- en achterpoten, van Houtenlaan; 5/8 Cyperse poes, jong? witte kin, Ampèrestraat; 6/8 Poes, zwart, circa 8 jaar, 1 oog, Ke- plerstraat; 11/8 Gesignaleerd: poes, grijs met veel wit, Haze- pad, Beatrixpark; 7/8 Overwe gend witte poes met cypers, circa 5 maanden, roze vlooienband, Mariastraat; 14/8 Cyperse poes, witte kin, 3 a 4 jaar, Edison- straat; 14/8 zwart-witte kater, circa 15 jaar, Nieuwe Maas straat; 15/8 Cyperse poes, circa« 7 jaar, witte vlek kin. Aleida- straat; 4/8 zwarte poes, circa I jaar, Wibautplein; 16/8 Schild padpoes, circa 7 jaar, Willem Pijperstraat; 16/8 Hond, witte met zwart, circa 11 maanden, groot. West Frankelandsestraat. Vermist: 20/7 Cyperse kater met witte voetjes en bef, gecastreerd, circa 4 jaar, omgeving Prof. Aalberse- laan; 31/7 Cyperse poes, 8 jaar. ongesteriliseerd, grijs/bruin, witte achterpoten, groene ogen, mist paar tanden, omgeving Fa- bristraat; 13/8 Hond, Dober- man/rothweiler, teef, 12 jaar; 18/8 Cyperse gecastreerde kater, witte bef, hoog op poten, 3 jaar, omgeving: Antoni Muysstraat; 18/8 Witte poes, gesteriliseerd, 4 jaar, sleept met voet. omgeving P. Potterstraat. PROGRAMMABOEKJE BUITEN-SPORIG Het programma van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam voor het komende seizoen is uit. De titel van het programma is 'Buiten sporig'. Het boekje bevat informatie over kerkdiensten, lezingen en cursusseh in het gebouw aan de Westvest 90-92. Het programma boekje is aan te vragen via tel. 4260756. Minitower AT, jiMb ^eken^en +Mb Ij VIrrje videokaart j 7. (feed (D-K.OW (feler 3,t 6b karddlfk, libit qelvtldf- kaart, Sfeakerfet MöNiroH! Natvwrlljk bouwen wij de J2-Mb SW^AM 92," •jekem>enwiodvtle( ook In. *+Mb SPKAM 211,- tel. 010-2469825/fax 010-2469826 (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) I oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16. 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Els Lansbergen (links) op de trekker met collega Gerda Verkade, die haar 'wens' naar Jack Spijkerman stuurde. Camel Trophy brengt Rob Visser naar plaatsen waar niemand komt door DICK SNIJDERS Rob Visser na afloop van een wildwater raft hij de internationale selecties Deze Belfi-ijskarretjes kunnen ook worden bewonderd tijdens de historische foto-expositie in de Grote kerk. Foofer Reza 1695,- Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM OPEN VAN DINSDAG T'M ZATERDAG 10 00-18 00 UUR DONDERDAGAVOND TOT 21 00 UUR

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3