M __j3? Gemeente Schiedam Ophoogproject Woudhoek van start WlpMJMENTW Orgelconcert tij dens Open Monumentendag Zaterdag 19 september is de Lange Kerk straat afgesloten mm Al MM pe bli De Schiedamse Brandersfeesten worden gehouden van maandag 21 tot en met zondag 27 september 1998. Zoals ieder jaar zullen in en direct rond de Schiedamse binnenstad verkeersmaatregelen worden genomen om de Brandersfeesten ongestoord en veilig te laten verlopen. Straten waar evenementen plaatsvinden zullen worden afgezet. Het doorgaande verkeer zal met borden om de binnenstad worden heengeleid. Aan bezoekers van de Brandersfeesten de oproep om zo veel mogelijk te voet, met de fiets of per openbaar vervoer te komen. Aan de bewoners en bedrijven het verzoek om niet in de afgeslo ten straten te parkeren. De belangrijkste verkeersmaatregelen op een rij: VERKEERSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 2 september 1998 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben beslo ten: Ito RW; BOUWPLAN ACHTER LANGE NIEUWSTRAAT 51-55 Openbare vergaderingen in september: In de Aula van het Stedelijk Museum wordt op zaterdag 12 september van 14.00 - 15.45 uur tijdens de Open Monumentendagen, een orgel concert verzorgd door organist Wiecher Mandemaker. Op het programma staan werken van Sweelinck, Pachelbel en J.S. Bach. KAPVERGUNNINGEN Zaterdag 19 september is van 08.00 - 18.00 uur de Lange Kerkstraat voor alle verkeer afgesloten. Parkeren is die dag dan ook niet mogelijk. Dit in verband met de Dag van de Stadsreiniging die in de St. Janskerk en in de Lange Kerkstraat (van Nieuwstraat tot Oude Kerkhof) zal worden gehouden. '*r .iff* Volgende week begint de gemeente met een ophoogproject in het gedeelte van Woudhoek-Noord, in de directe omgeving van de tennisbal. In het gebied liggen de volgende straten: Schrijnwerkerstraat, Barbier pad, Heelmeesterstraat, Glazenierstraat, Stoelenmatterhof en het deel van de Gildeweg tussen de Glazenierstraat en de Heelmeesterstraat. Het werk wordt uitgevoerd omdat de bodem en kabels en leidingen zijn verzakt. Dit is een probleem waarmee grote delen van Schiedam te kampen heb ben als gevolg van de bodemgesteldheid. Vandaar dat regelmatig ophoogprojecten moeten worden uitgevoerd. Nu is hiervoor dus het wijk- gedeelte in Woudhoek-Noord aan de beurt. BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BOUWPLAN DRIE BAANVLAKKEN KEERSPOOR BENELUXLIJN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 37, WOENSDAG SEPTEMBER 1998 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 37-441 Gemeenteberichten Kom met het openbaar vervoer of de fiets naar de Brandersfeesten Maandag 21 september tot en met maandag 28 september: kermis Broersvest Tijdens de kermis is de Broersvest tussen de Boterstraat en het Emmaplein afgesloten voor auto- en fietsverkeer. De bussen van RET en ZWN rijden deze riode niet over de Broersvest. De tram lijft normaal rijden. Vrijdag 25 september 1998 vanaf 17.00 uur: festiviteiten Lange Haven Vanaf 17.00 uur is de Lange Haven oostzij de, gedeelte Koemarkt - Appelmarkt, afge sloten in verband met tal van festiviteiten. Zaterdag 26 september en zondag 27 september: kunst- en culturele markt, watersport, gondelvaart, autogala, muziekbraderie, vrijmarkt In verband hiermee zijn de volgende straten afgesloten: - Lange Kerkstraat gedeelte Grote Markt - Grofbaan; - Lange Haven aan beide zijden; - Nieuwe Sluisstraat beide zijden; - Walvisstraat; - Vismarkt; - Korte Haven zuidzijde gedeelte Elzensteeg - Lange Haven; - opening Koemarktbrug tussen 21.00 en 22.00 uur. Het verkeer kan omrijden via de route Buitenhavenweg, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat; - Broersvest gedeelte Rotterdamsedijk - Emmaplein; - 's-Gravelandseweg ten zuiden van de Burg. Honnerlage Gretelaan, voor het verkeer in de richting van de binnenstad; - Dam tussen Oude Sluis en Nieuwe Sluisstraat; - Brede Marktsteeg; - Korte Kerkstraat; - Hoogstraat tussen Korte Dam en Grote Markt; - Grote Markt westzijde; - Broersveld gedeelte Lange Kerkstraat - Herenpad; - Herenpad. Zondag 27 september: sportevene ment, zondagmarkt, Staatsloterij show op locatie Afgesloten zijn: - Singel gedeelte Emmastraat - Laurens Costers traat; - 's-Gravelandseweg westelijke rijbaan, gedeelte zuidelijke afrit A20 - Plein '40 - '45, in verband met het zorgen voor een goede doorstroming van pendelbussen (deze afsluiting gaat al zaterdagavond om 22.00 uur in); - Buitenhavenweg gedeelte Koemarkt - par keerterrein in verband met doorstroming pendelbussen; - Rotterdamsedijk noordelijke rijbaan, gedeelte oprit Boerhaavelaan - Broersvest. Parkeren bezoekers zondag 27 sep tember Gelet op het bijzondere feestprogramma worden op zondag 27 september meer bezoekers verwacht dan in voorgaande jaren. Om die reden wordt de binnenstad groten deels autovrij gemaakt door afsluiting van de toegangswegen en wordt het bezoekers extra aantrekkelijk gemaakt om met het openbaar vervoer te komen. Bezoekers kunnen parke ren in de bedrijfsgebieden 's-Graveland, Merwehaven en Nieuw Mathenesse of in de parkeergarage Nieuwe Passage. Gratis pen delbussen zorgen voor vervoer naar het cen trum van Schiedam. Deze bussen kan men aanhouden en ze stoppen ook bij de regulie re halteplaatsen. Route pendelbussen: beginpunt 's-Gravelandseweg nabij Algerastraat - 's-Gravelandseweg - keert om bij de Boterstraat - 's-Gravelandseweg - Horvathweg - Station Schiedam - Prof. Kamerlingh Onneslaan - Lorentzlaan - Franselaan - Tjalklaan (via station Marconiplein) - Marconistraat - Van Deventerstraat - Mathenesserstraat - Maasdijk - Buitenhavenweg - Koemarkt - Rotterdamsedijk - Van Deventerstraat en vervolgens weer terug naar beginpunt. Omleidingsroutes 21-28 september Tijdens de Brandersfeesten zullen de bussen van de RET en ZWN, die normaal via de Broersvest rijden, worden omgeleid via de Boerhaavelaan. De halten op de 's Gravelandseweg en de Broersvest komen daarmee te vervallen. De tram blijft de nor male route rijden. Het doorgaande autoverkeer zal met borden om het centrum worden geleid. Fietsenstallingen zondag 27 septem ber Fietsen kunnen worden gestald bij: - bewaakte stalling Koemarkt (100 plaatsen); - bewaakte stalling NS Schiedam-centrum (850 plaatsen); - tijdelijke bewaakte stalling binnen de keer- lus van de tram op de hoek van de Broersvest en de Overschiesestraat (300 plaatsen). la. de parallelweg van de Laan van Bol'Es, tussen Willem Pijperstraat en Diepenbrockstraat, voor alle bestuurders behalve (brom)fietsers, in westelijke richting, gesloten te verklaren door het plaatsen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderborden; tussen de voor motorvoertuigen op borden model C6 bijlage I Diepe meer RW; 2a. de gesloten verklaring op de Grote Markt, zuidzijde, voor alle bestuurders behalve (brom)fietsen en trouwauto's, in oostelijke richting, in te trekken en het bord model Cl bijla ge I RW met onderbord, te verwijderen; 2b. de gesloten verklaring op de Grote Markt, zuidzijde, voor alle bestuurders behalve (brom)fietsen, in westelijke richting, in te trekken en het bord model Cl bijlage I RW met onderbord te verwijderen; 3. op de volgende plaatsen de invalidenparkeerplaats in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Van Leeuwenhoeckstraat: voor pand nr 11a (kenteken: RN-29-VG) b. Newtonstraat: voor pand nr 48b (kenteken: LF-PP-16) c. Ridderkerksestraat: voor pand nr 18 4. op de volgende plaatsen een invalidenparkeerplaats aan te wijzen door het plaatsen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Van Ostadelaan: voor pand nr 36b (kenteken: RB-BF-02) b. Muiderslotstraat: voor pand nr 59 (kenteken: ZH-01-PR) 5a. het fietspad aan de noordzijde van de Burg. van Haarenlaan, tussen de Brandersbrug en de 's-Gravelandseweg, op te heffen door het verwijderen van het bord model Gil bijlage I RW; 5b. het fietspad aan de zuidzijde van de Burg. van Haarenlaan, tussen de 's-Gravelandseweg cn de Brandersbrug, als verplicht fietspad in beide richtingen aan te wijzen door het plaatsen van het bord model G11 bijlage I RVV; 6. de algemene invalidenparkeerplaats in de St. Liduinastraat, voor pand nr 3, te verplaatsen naar de locatie voor pand nr 15 in deze straat; op- het parkeerterrein in het Prinses Beatrixpark, aan de Parkweg, twee nieuwe algemene invalidenparkeerplaatsen aan te wijzen door het plaatsen van het bord model E6 bijlage I Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten bjnncn zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat 5rilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Pit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij 3e heer Braam (tel.: 2465404) of de heer Bogerd (tel.: 2465616). Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedu imde een termijn van 6 wefcen na de dag van deze bekendmaking. Toepassing artikel 19 wet op de ruimtelijke ordening De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een bouwplan is ingediend door Bokx Project B.V., Churchillsingel 488, 3137 XB Vlaardingen, voor de bouw van 12 eengezinswo ningen op het terrein achter het voormalige politiebureau aan de Lange Nieuwstraat 51-55 Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom, maar is in overeenstemming met de ontwikkelingsvisie voor het gebied. Het college is daarom voornemens vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschrif ten op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nadat van Gedeputeerde (Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. De bouwtekeningen van het bovengenoemde bouwplan liggen van donderdag 10 september 1998 tot en met woensdag 23 september 1998 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel van het Stadskantoor (ingang Stadserf). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen inbrengen bij het hoofd van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Datum dinsdag 22 september Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. H. Jansson, tel. 2465434 Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu en Facilitair bedrijf Datum woensdag 23 september Tijd 17.30 uur (Milieu) Plaats Stadskantoor in de Lunchkamer Tijd 19.30 uur (Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting) Plaats Multifunctionele Zaal Secr. H. van Sasse-van IJsselt, tel. 2465435. Commissie voor Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid Datum donderdag 24 september 20.00 uur Stadskantoor in de Multifunctonele Zaal T. Halma, tel. 2465260. Tijd Plaats Secr. Commissie voor Algemene en Economische Zaken Datum Maandag 28 september Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. R. Vredebregt, tel. 2465424 Commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie Datum dinsdag 29 september Tijd Plaats Secr. 16.30 uur Presentatieruimte van het gemeentearchief, 3e etage, Stadserf 1 Mevr. D.T.H. Starmans, tel. 2465994 Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Organisatiezaken Datum:woensdag 30 september Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. J. Boshuizen, tel. 2465361 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agen da kan één week voor ae vastgestelde ver gaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voorkeur minimaal 24 uur tevoren) ohaer vermelding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maxi maal 5 minuten per spreker). Voor agenda's, verslagen en stukken van commissie- en raadsvergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - één acacia staande op het Grimbergpad 8 - één berk staande op de Laan v. Spaland 9 - één den staande op het Hargplein 29 - één abeel en 2 platanen staande op het Bachplein flat 3 Mozartlaan zijde) - één wilg, één abeel en 5 populieren staande bij de PTT centrale op de Laan van Bol'es. met herplantingsplicht. Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie en inzage in de teke ningen kunt u contact opnemen met J.P.Krijgsman, tel.: 246 56 66. Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax:(010)4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17 00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 Foto: Jan van der Ploeg 'fw f Het werk wordt ais volgt uitgevoerd. Na het verwijderen van de bestrating en het rooien van bomen (want die kunnen een ophoging niet verdragen), wordt begonnen met het ophogen van de riolering. Dit gebeurt niet in de hele buurt tegelijk, maar per straat of deel ervan. Vervolgens worden kabels en leidingen opgehaald en tenslotte wordt de straat weer op goede hoogte aangelegd en het groen weer opnieuw aangebracht. In de nieuwe situ atie zal in de buurt een maximum snelheid van 30 km/uur worden ingevoerd. Dit betekent dat de nodige bebording zal worden geplaatst en dat op kruisingen of aansluitingen ver hoogde plateaus zullen worden aangelegd. Een en ander vloeit voort uit het beleidsplan verkeersveiligheid. Hoewel getracht wordt de overlast zo veel mogelijk te beperken moeten bewoners en bezoekers van het wijkgedeelte rekening houden met enige hinder. De werkzaamheden zullen vermoedelijk tot eind december van dit jaar gaan duren. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de sector VROM, 13e etage Stadskantoor, Stadserf 1, elke morgen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 2465489. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel tot 12.00 uur op de 13e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen (incl. datum ontvangst): Ingekomen 31-08-1998 Fazantlaan 53 L.H. van Gerven woning vergroten Fazantlaan 57 B. Verkaaik woning vergroten Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen (incl. datum ontvangst): Ingekomen 02-09-1998 Groeneweg 15 H.G.L.M. Schellekens asbest verwijderen Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): >98 Verleend 04-09-199 Thorbeckesingel 15 RG.A. de Koning berging bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sec tor bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas wor den gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering v Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, van de Welstands- en Stadserf 1, Schiedam. Datum: 14 september 1998 Conradstraat 4 Koggeschip 41 De Akkers 45 Koggeschip 58 Slimme Watering 3 De Vlinderhoven 56 Fokkerstraat 508 Klökner Hansel Tevopharm B.V. bedrijfsgebouw verbouwen F.J. Uijtdewilligen A.J. de Pauw A.A. Reurekas Sector Stedelijk Beheer H.J. Zagwijn Firma A.C. de Hoop voor- en achtergevel wijzigen dakkapel bouwen dakkapel bouwen tijdelijk twee noodlokalen bouwen (duur 2,5 jaar) woning vergroten bedrijfsgebouw vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretari aat, telefoonnummer: 2465511. Toepassing artikel 19 wet op de ruimtelijke ordening De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat een bouwplan is ingediend door de direc teur Gemeentewerken Rotterdam, Projectmanager Beneluxlijn, Postbus 6633 3002 AP Rotterdam, in opdracht van de Dienst RET, Projectbureau Beneluxlijn, Postbus 651, 3100 AR Schiedam, voor de bouw van een drietal baanvakken van het keerspoor van de Beneluxlijn. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften uit- breidigsplan in onderdelen Nieuwland 1961". Het college is voornemens vrijstelling te verle nen van de bestemmingsplanvoorschriften op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, nadat van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring van geen bezwaar is ontvangen. De bouwtekeningen van het bovengenoemde bouwplan liggen van donderdag 10 september 1998 tot en met woensdag 23 september 1998 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel van het Stadskantoor (ingang Stadserf). Gedurende deze termijn kan een bij de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. en ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen in brengen ij het hoofd van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2