Gemeente Schiedam Wind ^rr water openbaar vervoer Rijbewijs verlopen? Openingsfeest Fort Drakensteijn uitgesteld Groentelefoon 55 22. Verkeers- en parkeerbesluiten voor Broersveld en Grofbaan Wijzigingen openbare vergaderingen Uw Stadswinkel aan het Stadserf M l Een treurige en een gerust stellende mededeling over de gloednieuwe speeltuin in het Beatrixpark, Fort Drakensteijn: het geplande grote openingsfeest op zon dag 20 september kan helaas niet doorgaan; maar nog vóór de herfstvakantie zullen de bouwhekken rond deze voor Nederland unieke speel tuin verdwijnen en kunnen kinderen (ook gehandicapte!) er naar hartenlust spelen. Vanaf maandag 5 oktober 1998 wordt begonnen met de vervan ging van de voetbrug aan de Swammerdamsingel. Op 28 sep tember 1998 zal het werkterrein worden ingericht. De bestaande houten brug wordt vervangen door een nieuwe brug met een stalen constructie. De werkzaamheden brengen met zich mee dat de brug volgens de huidige planning niet gebruikt kan worden tot 12 december 1998. Afhankelijk van de weer somstandigheden kan deze datum een of twee weken worden ver vroegd maar het kan ook zijn dat de brug een of twee weken later klaar is. Voor de gebruikers van de brug betekent de vervanging dat men een bepaalde periode geen gebruik van de brug kan maken. KAPVERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER September is de maand waarin vele planten voor hun nageslacht gaan zorgen. Ze steken al him energie in het rijp laten worden van hun zaden. Maar hoe komen die zaden in de wijde wereld terecht? Op een enkeling na kan een plant zelf niet zorgen dat hun kroost ver van huis en haard een eigen leven kan gaan opbouwen. Het gevaar bestaat dus dat ze dichtbij huis blijven en een concurrentieslag om licht, water en voedingsstoffen met hun ouders aangaan. Tenzij de ouders hun kroost natuurlijk wegstu ren met het openbaar vervoer. SÈt' f Wilt u meer weten ove de zaadverspreiding bij planten of heeft u am" groene vragen, dan k: u tijdens kantooruren contact opnemen met Groentelefoon: 24655 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 15 septem ber 1998 hebben besloten om in het kader van de uitvoering van de plannen voor herinrichting van het Broersveld als autovrije winkelpromenade en voor herinrichting van het groen-gebied in de Gedempte Baansloot/Grofbaan (zie besluit 18 augustus 1998) de volgende verkeers- en parkeerbesluiten te nemen. BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 38, WOENSDAG SEPTEMBER 1998 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 38-441 htQVl Colofon Stadskantoor tel.: (010) 2465555 fax :(010) 4737021 Gemeentelijk Informatiepunt tel.: (010) 2465304 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen tel.: (010) 2465389 fax :(010) 2465364 Foto: Jan van der Ploeg Het afblazen van het openingsfeest is een beslissing van de werkgroep Fort Drakensteijn, die de aanleg van de speel tuin heeft Begeleid en het feest tot in de puntjes had voorbereid. Als gevolg van de slechte, natte (na)zomer is het onmoge lijk om op de drassige grond podia, ten ten en vlondervloeren te bouwen en er vele duizenden bezoekers te ontvangen. Het park en de speeltuin zouden ernstige beschadigingen oplopen en dat wilde de werkgroep per se voorkomen. Alle activiteiten van het Kinderfestival en de Kunstveiling op zondag 20 september gaan dan ook niet door. Ook de activitei ten in De Erker op zaterdag 19 septem ber gaan niet door. De werkgroep benadrukt dat het niet om een afgelasting gaat, maar om uitstel. Er is besloten om de officiële opening en het Kinderfestival in het voorjaar van 1999 te houden. Ondertussen gaat de aannemer gewoon door met de afronding van de aanleg van de speeltuin. Hij heeft nu iets meer tijd om zijn werk perfect op te leveren. Zodra dit mogelijk is worden de bouwhekken verwijaera en kan de speeltuin, zij het zonder officieel feest, in gebruik worden genomen. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 6 stuks valse Christusdoorn en 4 stuks meidoorn staande op het Broersveld* één esdoorn staande op de Kerkweg 16** één berk staande op de Warmoezenierstr. 11* 3 wilgen, 2 populieren, 1 goudiep, 1 plataan staande op de binnenterreinen Groenoord- Zuid met herplantplicht met herplantplicht en aanvullende voor waarden Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schor sing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie en inzage in de teke ningen kunt u contact opnemen met J.P.Krijgsman, tel.: 2465666. tAJVteudienst Hijnm0r}(J Ontwerp-Beschikking Art. 8.24 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of overlast (hinder) kun nen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze vergunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de vergunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer de vergunningvoorschriften van een verleende vergunning worden gewijzigd, aangevuld of ingetrokken indien deze aanpassingen geen nadelige danwel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 25 augustus 1997 een verzoek om aanpassing van de vergunningvoorschriften op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Magneto-Chemie B.V. voor het aanpassen van de op 7 december 1992 verleende vergunning voor een metaaloppervlakte behandelingsbedrijf aan de Calandstraat 109 te Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning te wij zigen, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stukken van 16 september 1998 tot en met 13 oktober 1998 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op - het I "F op de volgende plaatsen inzien: kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoon nummer (010) 2 468 402). Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerp-beschikking kunt u deze tot en met het einde van de inzagetermijn schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voor keur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mon deling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtenwisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de ontwerp-beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2 468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van elefoonni de DCMR (telefoonnummer (010) 2 468 402). Projectnummer: 313705 Het openbaar vervoer wordt in de natuur allereerst gevormd door de wind. Windvlagen brengen lichte of speciaal voor luchtreizen uitgeruste zaden van het ouderlijk huis naar een éigen stekkie. Distels zijn planten die voor het verspreiden van hun zaden gebruik maken van de wind. Als een bloem van een Speerdistel is uitge bloeid, vormt hij een mooie bol van ttliftsjes. Deze pluisjes laten zich als i kleine parachutes door de wind mee namen. Het zaad onderaan de steel tjesVan de pluizen komt soms wel een paar honderd meter verderop Vla het Water is de tweede manier vöor plantenzaden om te reizen. De Gele fis maakt graag gebruik van water. Hét voert zijn van luchtkamers <jn kurk voorziene zaad naar verre j wallekanten. Weet u gelijk waarom I (jelc lis altijd aan waterkanten staat en niet midden op het land. Tenslotte zij fie r nog de dieren die onbewust voor het zadentransport zorgen. Speciaal voor hen hebben veel zaden zich verpakt in smakelijk en voedzaam vruchtvlees. In de magen van de dieren wordt wel het vruchtvlees yefteerd, maar niet het zaad, zodat het uiteindelijk weer op grond belandt. Vogelkers, "ses eh Hulst laten hun zaden een dergelijke manier reizen. Stekelige vruchten kiezen liever de buitenkant van dieren. Ze haken zich vast in de vacht van een wezel of raken beklemd tussen de hoeven van een Gallowayrund in het Beatrixpark. Doordat de Wezel zich bijvoor beeld krabt en het Gallowayrund in sop- pige modder stapt, valt het zaad uit de vacht en de hoeven en kan een plant zich op z'n nieuwe plek gaan vestigen. Enkele dieren hebben met een bepaalde plant een contract gesloten. De Vlaamse gaai is er zo één. Gek als-ie is op eikels, legt hijer hele wintervoorraden van aan. Aamf het eind van de winter is hij er altijd wel een paar vergeten op te eten en| uit die enkeling kan dus een nieuwe boom gaan groeien. Welke manier een plant ook kiest or zijn kroost te laten verhuizen, het hangt af van de plaats waar ze terecht komen of de "kinderen" ook daad werkelijk groot worden en zelf voor nakomelingen kunnen gaart zorg* Als een berkenzaadje in een boon te terecht komt is er niet veel hc Nee, dan is het openbaar vfej-vöer I de mensen toch ietsje beter gere I Om gelet op het bepaalde in artikelen 12 t/m 16 en 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer: la. alle invalidenparkeerplaatsen in het Broersveld, tussen Lange Kerkstraat en Herenpad, in te trekken en de borden model E6 bijlage I RW eventueel met onderbord, te verwijderen; lb. Kerkstraat en Herenpad, in te onder- alle parkeerverboden in het Broersveld, tussen Langi trekken en de borden Model E4 bijlage I RW met onderbord alsmede de gele broken strepen te verwijderen; lc. het Broersveld, tussen Lange Kerkstraat en Boomgaardstraat, aan te wijzen als een voetpad, dat toegankelijk is voor fietsers in beide richtingen en expeditieverkeer van ma. t/m vrijdag 7-11 uur en 18-19 uur aan te geven door het plaatsen van het bord model G7 bijlage I RW met onderbord; ld. het Broersveld tussen de Lange Kerkstraat en Boomgaardstraat af te sluiten met (wegneembare) palen; 2a. in de Grofbaan een maximum snelheid van 30 km/uur in te stellen door het plaat sen van de borden model Al en A2 bijlage I RW; de inrichting wordt als volgt: ter hoogte van het Sint Janshof en de toegang tot de parkeergarage worden drempels aangebracht; 2b. het stilstaan aan de oostzijde van de Grofbaan, tussen Lange Kerkstraat en Sint Janshof, te verbieden door het plaatsen van het bord model E2 bijlage I RW; 3. de Gedempte Baansloot af te sluiten met (wegneembare) palen. II Om op grond van artikel 2 van de Parkeerverordening 1996 de volgende parkeerplaatsen, die bij B&W besluit van 16 januari 1996 zijn aangewezen voor vergunninghouders en betaald kortparkeren, hiervoor niet langer te bestemmen. 4a. 23 parkeerplaatsen voor vergunninghouders aan de westzijde van het Broersveld gedeelte Lange Kerkstraat-Herenpad; 4b. 18 parkeerplaatsen voor betaald kortparkeren aan de oostzijde van het Broersveld gedeelte Lange Kerkstraat-Herenpad en 4c. 34 parkeerplaatsen voor vergunninghouders in de Gedempte Baansloot. om op grond van artikel 2 het aantal parkeerplaatsen in de Grofbaan gedeelte Lange straat-Laan bestemd voor vergunninghouders te vergroten van 13 tot 49. De voorbereidende werkzaamheden zullen eind september/begin oktober 1998 beginnen. Effectuering van deze besluiten zal pas 6 weken na bekendmaking plaatsvinden. Dit betekent dat, hoewel reeds wordt begonnen met de (voor een deel) onderhoudswerkzaamheden, er geen onomkeerbare situatie ontstaat, voordat de periode is verstreken waarbinnen bezwaar kan worden gemaakt. Belanghebbenden kunnen, indien zij het met deze beslissing niet eens zijn, binnen zes weken na de dag van bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van BenW van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Dit besluit is verzonden aan Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenorga nisaties op het gebied van verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de heren Braam (tel 010 2465404) en Breedeveld (010 2465632). Het besluit en de bijbehorende tekeningen kunnen worden ingezien bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. 5 Kerkstraat Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Datum Tijd Plaats Secr. maandag 21 (extra vergadering) en dinsdag 22 september 20.00 uur Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal H. Jansson, tel. 2465434 Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu en Facilitair bedrijf Datum woensdag 23 september Tijd 17.30 uur Plaats Stadskantoor in de Multifunctionele Zaal Secr. H. van Sasse-van IJsselt, tel. 2465435. Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Organisatiezaken Datum woensdag 30 september Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor in de Lunchkamers Secr. J. Boshuizen, tel. 2465361 Ook voor het verlengen van een rijbewijs. Vanaf 17 november. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de sector VROM, 13e etage Stadskantoor, Stadserf 1, elke morgen van 09.00 - 10.30 uur, telefoon: 2465489. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u terecht aan de balie van de Stadswinkel ofwel tot 12.00 uur op ae 13e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen (incl. datum ontvangst): Ingekomen: 02-09-1998 Aleidastraat 118a P.F. Harte dakkapel verbouwen Kervelveld 14 L. Butter berging bouwen Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen (incl. datum ontvangst): Ingekomen: 02-09-1998 Lange Haven 39 De Drie Musketiers B.V. pand gedeeltelijk slopen Ingekomen: 10-09-1998 Lange Haven 132 W.J. ten Wolde asbest verwijderen Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl, Verleend: 04-09-1998 Prins Bernhardlaan 40 Verleend: 07-09-1998 Prinses Beatrixpark Arnoldipad 35 Verleend: 09-09-1998 Kaag 7 datum verlening): BetgwerfAannemingsbedr.b.v. woongebouw vergroten Sector Stedelijk Beheer C.A. Versteeg J. Aalbregt stal met hooiberg bouwen berging bouwen de hal van de woning vergroten Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (incl. datum verlening): Verleend: 07-09-1998 Nieuwe Waterwegstraat 45 Van Mannekus 8c Co. b.v. 's-Gravelandseweg411 t'm 553Sector Stedelijk Beheer Zoomweg (Rijksweg A4) Rijkswaterstaat Directie Zuid-Holland Verleend: 11-09-1998 Lange Haven 132 W.J. ten Wolde dak van bedrijfsloods slopen flatgebouw slopen NS viaduct slopen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemees ter en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sec tor bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas wor den gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Het volgende plan is geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 28 september 1998 G.F. Kreuger Lindenlaan 7 woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel.: 2465511. Vrijstelling bestemmingsplan (artikel 18A WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het bouwen van een serre aan de achterzijde van de woning gelegen op het perceel Van Smaleveltstraat 7. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften Bebouwde Kom". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als verzoek om vrijstelling ex artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het plan vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkin gen'kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe ter inzage vanaf 17 september 1998 t/m 1 oktober 1998 in het Stadskantoor, 13e etage (kamer 13.09), Stadserf 1 (dagelijks van 09.00 - 12.00 uur), (inzagetermijn bij art. 18A is 14 dagen) Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoe zicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tuinlaan 46 Burgemeester en wethouders maken bekend dat op een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend voor het monument Tuinlaan 46. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de Balie "Bouwen, Wonen en Milieu" van de Stadswinkel, Stadserf 1 (termijn is zes weken bezwaartermijn) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bin nen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. onherroepelijk i Tenzij op opschorting op

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 2