SCHIEDAM (LL Theater aan de Sehie geopend met dans Als echte bouwvakkers Gevonden en vermiste huisdieren Wilhelmina schittert in Theater aan de Schie Zelfs slechte tijden worden goede tijden op' de beurs. Rommelmarkt Activiteiten voor ouderen Waarnemingen via getallen GGD Nieuwe Waterweg Noord coördineert project in deze regio The Boxer en Western Op pad met Voor-Uit 25 16. 16.95 wi BLIJ U WEER TE ZIEN ORANJE KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad Tandprothetische Praktijk Veringmeier HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 16 SEPTEMBER 199838-1441 SCHIEDAM— In Kluphuis Oost wordt zondag 20 septem ber weer een rommelmarkt ge houden. Ruim zestig tafels staan in het gebouw opgesteld met ar tikelen als kinderkleding, lam penkappen, servies, speelgoed en gereedschap. Tafels kan men hu ren voor 12,50. Dit moet wel van tevoren worden gemeld. Toegang tot de rommelmarkt is gratis. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in het Kluphuis aan Boerhaavelaan 79, tel. 2451818. SCHIEDAM Dienstencen trum Oost organiseert donder dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur olieverfschilderen. Belang stellenden dienen zelf voor mate riaal te zorgen, de toegang is gratis. In Dienstencentrum de Woudhoek kan donderdag vanaf 13.00 uur gebiljart worden tijdens een toernooi. Deelname is gratis. Liefhebbers van spelletjes kun nen vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur terecht in Diensten centrum Oost. Er kan gratis worden meegedaan et het geheu- genspel. klaverjassen, rummikub en sjoelen. SCHIEDAM Spirituele vere niging Harmonia organiseert donderdag een waarnemingen avond. Paul Brechman gebruikt numerologie (getallen-mystiek) en de naam van belangstellenden om waarnemingen te doen. De avond wordt gehouden in wijk centrum Nieuwland op het Wi- bautplein 165, vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,50. 111101 Harry Verberne,, Grote Markt Schiedam (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 0900 - 8998200 SCHIEDAM Als de stenen konden spreken, zouden ze ons zeker kunnen verhalen van vroe ger. Maar helaas zijn stenen niet zo spraakzaam van aard. Afge lopen zaterdagavond besloten de stenen van het Schiedamse Theater aan de Schie dit zwijgen echter te doorbreken. Op mira culeuze wijze was het technici gelukt de stem van het theater op video vast te leggen. Naast het welkom heten van alle aan wezigen, tout Schiedam was er bij, introduceerden het theater op deze video een aantal kop stukken, waaronder burgemees ter R. Scheeres, architect Ruyse- naers en theaterdirecteur Paul van Oort. Nadat het theater met vuurwerk en champagne was 'geopend'. konden de gasten kijken naar het Scapino Ballet uit Rotter dam. Zij voerden het eigentijdse dansstuk Kathleen op, dat geldt als één van de hoogtepunten in het werk van Scapino's artistiek directeur Ed Wubbe. Het theatrale werk wordt wel betiteld als de West Side Story van de jaren negentig. Dansers rolden als razenden over het to neel en vlogen in adembenemend tempo rond op genadeloze trash-muziek. Het publiek was zeer onder de indruk van deze dansvoorstelling en beloonde het Scapino Ballet dan ook met een staande ovatie. Na afloop van de voorstelling was er een groot feest waar de groep Last Call haar medewer king aan verleende. De avond voor de officiële ope ning beleefden twee nieuwe dansstukken van jonge, veelbe- lovende choreografen in het Theater aan de Schie hun we reldpremières. De dansgroep uit Rotterdam had speciaal het Schiedamse theater hiervoor uit gekozen. WATERWEG Naar schatting zo'n 450 inwoners van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis zullen de ko mende vier jaar worden bena derd om mee te doen aan een grootschalig onderzoek naar de gezondheidssituatie van de Nederlandse bevolking op het gebied van chronische- en in fectieziekten. Het gaat om het zogeheten Project Regen boog ('Risicofactoren En Ge- zondheidsEvaluatie Neder landse Bevolking, een Onder zoek Op GGD'en'), een lang lopend landelijk onderzoek waaraan in totaal zo'n vijfdui zend mensen deelnemen. In deze regio wordt het onder zoek gecoördineerd door de GGD Nieuwe Waterweg Noord. „Het doel van het onderzoek is om te bekijken welke risicofacto ren een rol spelen bij het ont staan van chronische- en infec tieziekten. Dit zijn ziekten die niet echt te genezen zijn, maar wel kunnen worden gestabili seerd en die men dus voor de rest van het leven heeft, zoals bij voorbeeld migraine, suikerziekte en hartklachten", legt Alies van Lier, plaatsvervangend epide mioloog bij de GGD Nieuwe Waterweg Noord, uit. „Onder zocht wordt waarom de ene mens wel vatbaar is voor deze ziekten en de andere niet." Op basis van de resultaten wil het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) zoe ken naar de juiste maatregelen om chronische- en infectieziek ten tegen te gaan. Bovendien kunnen er wellicht betere vaccins worden ontwikkeld. Twee delen Het Regenboog onderzoek is in mei van start gegaan bij vijf GGD'en in Noord-Limburg, Doetinchem, Alkmaar, Amstel veen en Nijmegen. Toen bleek dat de animo voor deelname on der de bevolking groot was, is het onderzoek uitgebreid naar de overige GGD'en in Neder land. Het onderzoek bestaat uit twee delen. Het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) kiest volstrekt willekeurig kandidaten en vraagt deze mensen of ze wil len meedoen. Vervolgens wor den de kandidaten bezocht door een enquêtrice van het CBS, die hen vragen stelt over onder meer gezondheid, ziektes, huisartsen- bezoek en medicijngebruik. Ook wordt de kandidaten ge vraagd of zij bij de lokale GGD een aanvullend lichamelijk on derzoek willen ondergaan. Dit is eveneens geheel vrijwillig. Het GGD-onderzoek bestaat uit op nieuw het invullen van een vra genlijst, een kort lichamelijk on derzoek (lengte, gewicht, bloed druk en middelomtrek) en het afnemen van een kleine hoeveel heid bloed. Een deel van het bloed wordt ingevroren en be waard, zodat in de toekomst na der onderzoek kan plaatsvinden om het optreden van chronische- SCHIEDAM Door een technische storing leek het even mis te lopen, maar uiteindelijk sloegen Telissa van Lith en Michael Hoogen- doorn, respectievelijk leerlingen van de basisscholen Sint Jan en De Singel, afgelopen maandag als volwaardige bouwvakkers de eerste paal voor het project 'Schoolwoningen' aan de Galileïstraat in Schiedam-Oost. Het project 'Schoolwoningen' behelst de bouw van een multifunctio neel complex, waarin in eerste instantie de beide basisscholen worden ondergebracht. In de toekomst, wanneer het aantal leerlingen naar verwachting zal afnemen, wordt het complex via enkele kleine ingrepen geschikt gemaakt voor bewoning. De Dienst Educatie geldt als opdrachtgever voor dit bouwproject, dat is ontworpen door Architectenbureau Tordoir BNA uit Hoofddorp. Het complex gaat drie verdiepingen tellen, waarin twaalf klaslokalen komen. Deze zullen te zijner tijd worden omgetoverd tot veertien woningen. Het schoolcomplex wordt naar verwachting in mei volgend jaar opgele verd. SCHIEDAM 'The Boxer' is de titel van de film, die donderdag 17 en vrijdag 18 september wordt gedraaid in het Filmhuis. Zaterdag 19 september staat de film 'Western' op het programma. 'The Boxer' is een film van Jim Sheridan, met in de hoofdrollen Daniel Day-Lewis en Emily Watson. De film gaat over de 32- jarige Ierse bokser Danny Flynn en zijn jeugdliefde Maggie. Danny heeft 14 jaar in de gevangenis gezeten wegens terroristi sche activiteiten voor de IRA. Na zijn vrijlating probeert hij een nieuw, geweldloos leven te gaan leiden. Zijn liefde voor Maggie, dochter van een IRA-kopstuk, maakt het echter onmogelijk om van de IRA los te komen. In 'Western', een film van Manuel Poirier, wordt de bizarre ontmoeting tussen schoenenvertegenwoordiger Paco en zwerver Nino belicht. Paco krijgt Nino als lifter mee. die vervolgens diens auto steelt. Merkwaardig genoeg leidt dit uiteindelijk tot een vriendschap. Alle filmvoorstellingen beginnen om 21.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 10,- 7,50 voor donateurs). WATERWEG Voor-Uit! 25 een club voor alleengaan- den en alleenstaanden vanaf 25 jaar in de regio Rotterdam, or ganiseert de komende weken di verse activiteiten. Zo wordt vrijdag 18 september een ontmoetingsavond gehou den, terwijl zaterdag 19 septem ber aan een NS fietsdagtocht wordt deelgenomen. Zondag 27 september staat een boottocht op het programma en zondag 27 september een bezoek aan park De Hoge Veluwe. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Aad (Schiedam), telefoon 4267754 of Rob (Vlaardingen), telefoon 4344398. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever 0ra"ie -t ft as per liter Vieux Oranje per liter U beit, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 en infectieziekten beter te begrij pen. Trends Het Regenboog onderzoek duurt in ieder geval vier jaar. Daarna kan het ieder jaar wor den verlengd om eventuele trends in de loop der tijd te kun nen vaststellen. In de regio Nieuwe Waterweg Noord zullen jaarlijks IIO men sen door het CBS worden bena derd. De verwachting is dat circa 50% van die mensen ook het lichamelijk onderzoek bij de GGD willen ondergaan, dat wordt uitgevoerd in het hoofd gebouw aan de Van Hogendor- plaan in Vlaardingen. Het gaat om zowel mensen die patiënt zijn als om niet-patiënten. „Zo kun nen we proberen te achterhalen waarom de ene mens wel vat baar is en de andere niet", aldus Alies van Lier. „In een later sta dium wordt bovendien bekeken of het woongebied een rol speelt." Overigens worden alle gegevens uit de enqüete en het lichamelijk onderzoek anoniem verwerkt. Voor meer informatie over het Regenboog onderzoek kan men zich wenden tot de GGD Nieuwe Waterweg Noord, telefoon 2488080. SCHIEDAM Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Gevonden: 26/8 gesignaleerd: sinds 3 weken kleine zwarte poes, had ijzerdraad om staart. Omgeving: Rozenburgsestraat. 30/8 Jack Russel terriër, driek leurig, ruwharig, reu. Omgeving: Nieuwlandplein. 30/8 zwarte poes ca. 10 jr. Om geving: Semdresdenplein 3/9 gesignaleerd: rood wit poes je of kater? ca. 10 weken. Omge ving: Nassaulaan. Vermist: 29/8 Parkiet, groen met geel. Omgeving: Lorentzlaan. 27/8 Rood gestreepte poes, VA jr. Omgeving: Heyermansplein. 31/7 Valkparkiet, grijs met gele rug, gele buik, gele kuif, oranje wangetjes. Omgeving: Henry Polakstraat. 27/8 Poes 7 jr. gest. bruine vlooienband en penning, rood bruine buik, grijsbruine rug, 4 witte voetjes. Omgeving: Haga- straat. 1/9 Agapornis, groen, rode kop, roze bef, vrouw, ge ringd. Omgeving: Parkweg. Voor meer informatie Amivedi Schiedam tel.: 4711857. SCHIEDAM Nadat het Theater aan de Schie afgelopen zaterdag officieel is geopend met een voorstelling van het Scapino Ballet, barst deze week het theaterseizoen in Schiedam los. De eerste voorstelling is direct al een bijzondere. Vanavond, woens dag 16 september, wordt het toneelstuk 'Wilhelmina: Je Maintien- drai' opgevoerd. Het door Ton Vorstenbosch geschreven toneelstuk beschrijft het leven van Koningin Wilhelmina. De hoofdrol (Wilhel mina) wordt prachtig vertolkt door Anne Wil Blankers. De voorstelling begint om 20.15 uur, maar om 19.15 uur wordt een inleiding gegeven. De toegangsprijzen bedragen 49,- en 44,- (kortingspassen 46,50 en 41,50). Donderdag 17 september staat cabaretgroep Purper op het podium met het programma 'Sixpack'. De bekende cabaretiers Frans Mulder, Alfred van den Heuvel en Eric Corton worden deze keer bijgestaan door de even muzikale nieuwkomers Martin van Dijk, Tom Barlage en Perry Dosset. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen bedragen 41,50 en 36,50 (kortingspassen 39,- en 34,-). Vrijdag 18 september brengt het muziekensemble Musica Ducis Mozarts opera 'Der Schauspieldirektor', in combinatie met twee andere muziekstukken van deze componist. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door de solisten Lieuwe Visser, Monique Krüs en Ellen Schuring. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen bedragen 54,- en 49,- (kortingspassen 51,50 en 46,50). Cabaretier Theo Maassen voert zaterdag 19 september zijn laatste programma 'Ruwe Pit' op. Deze voorstelling is echter al uitverkocht. Zondag 20 september staat de familievoorstelling 'De Koning is een Clown' van Arno Huibers op het programma. De voorstelling vol humor, mimiek en muziek is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar en begint om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 19,- voor volwasse nen en 14,- voor kinderen. De kassa's van Theater aan de Schie zijn geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur, zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur. Telefonisch reserveren kan via nummer 2467467. De VermogensVersneller. Dubbele koerswinst en zelfs profiteren van een tussentijdse daling. VSB'BANK W (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Week bladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot We gener Arcade NV Oplage 40.277 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (06) 55.133.049 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53.67.38.84 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) oods De Havenloods is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen b.v. en telt 28 edities. Oplage 925.438 HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam Telefoon: Duo's: DIRECTIE: Th. S. Bakker Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS door Chrit Wilshaus Het Theater aan de Schie werd zaterdag op feestelijke wijze geopend met een dansvoorstelling, vuurwerk, champagne en een feest met optreden van de groep Last Call Grootschalig onderzoek naar chronische- en infectieziekten door NICK VAN DIEN Alies van Lier, regionaal coördinator van het Regenboog-project en Rebecca de Hoog, die betrokken is hij de uitvoering van het onderzoek 'Leerling-bouwvakkers' Telissa van Lith en Michael Hoogendoorn mochten het startsein voor het project 'Schoolwoningen' geven Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Muziekensemhle Musicu Ducis brengt vrijdag de opera Der Schauspieldirektor ten gehore in Theater aan de Schie foto JOEPLENNARTS OS Gaan de koersen nu verder omhoog of zullen ze binnenkort dalen? Met de Vermogens- Versneller profiteert u zowel van een stijging als van een tussentijdse daling. De VermogensVersneller is een uiterst slimme (fiscale) beleggings constructie, waarbij u een pakket aan delen least. Dit aandelenpakket bestaat uit Ahold, Dortsche Petroleum en ING Groep. Met de VermogensVersneller krijgt u belastingvrije koerswinst op het aandelenpakket en als bonus nogmaals de Deze aandelenlease-formule biedt u een combinatie van drie voordelen: 1Een extra aftrekpost van f 4.000,-. 2. 2x profijt van koerswinst op aandelen 3. Een unieke uitkering bij tussentijdse koersdalingen in het eerste jaar. hele koerswinst. En let wel: vanaf de laagste koers die bereikt wordt in het eerste jaar dat de VermogensVersneller loopt! Wilt u profiteren van de voordelen van de VermogensVersneller, reageer dan vóór 23 oktober 1998. want er is maar een beperkt aantal Vermogens- Versnellers beschikbaar. U kunt natuur lijk ook gratis bellen met de adviseurs van VSB Bank: 0800-8182. 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet: www.vsb.nl QnOllVtRMOQtNi VSB. Daar kom je verder mee. VSB Bank is part of the Fortis group

Het Nieuwe Stadsblad | 1998 | | pagina 3